Problemy z nogą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 11:49   #1
single_ladies
Raczkowanie
 
Avatar single_ladies
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31

Problemy z nogą


Witam.
Od października zaczęłam trenować piłkę ręczną, dwa razy w tyg. po 1,5 h. Po pewnym z treningów, następnego dnia miałam problem z wstaniem i poruszaniem się. W lewej nodze nasilał się straszny ból na wysokości kolana, jednak z tylnej części nogi - nie wiem dokładnie jak to wytłumaczyć ( tylne zgięcie). Nie wiem czy sobie coś naderwałam, naciągnęłam, jakiś miesien podkolanowy czy cos. Stały ból minął, jednak, co chwilę mam problemy- gdy za szybko wstanę, gdy siedzę np na tej nodze, ostatnio będąc na dyskotece musiałam usiasc, bo ból znowu się nasilił. Nadal trenuję i myślę, że jest to związane z wyskokiem ( jestem praworęczna, więc wybijam się całym ciałem z lewej nogi ). Obecnie mam przerwę, bo jest sesja, więc treningów nie ma, jednak nawet przerwa nie wykluczyła bólu, jak już pisałam wczesniej (wstawanie itd). Czy to coś poważnego ? Zamierzam udać się do lekarza, jednak wcześniej prosiłabym o opinię pana Piotra.
single_ladies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 22:32   #2
single_ladies
Raczkowanie
 
Avatar single_ladies
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31
Dot.: Problemy z nogą

Nikt nie jest w stanie pomóc, choc troszeczkę ?
single_ladies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 13:22   #3
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Problemy z nogą

Wiesz, tu na forum trudno o jasnowidza. A ci, co się naprawdę znają nie będą "leczyć przez kompa". Trzeba wybrać się do dobrego fizjoterapeuty, szczególnie takiego, co zajmuje się sportowcami, bo to chyba będzie najefektywniejsze...
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 17:20   #4
single_ladies
Raczkowanie
 
Avatar single_ladies
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31
Dot.: Problemy z nogą

Póki co oczekuję na wizytę u ortopedy, ale dziękuję za radę
single_ladies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 22:32   #5
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Problemy z nogą

Ale przecież napisałaś, że chciałabyś aby odp i opinii na ten temat udzielił Pan Piotr, to też napewno przez to nikt się nie udzielał...bo po co
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 22:43   #6
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Problemy z nogą

może to być coś poważnego, ale niekoniecznie. Jeżeli nie miałaś ewidentnego urazu, to możliwe, że naciągnęłaś wiązadła krzyżowe, czego nawet nie poczułaś przy rozgrzanych stawach. Druga opcja to przytarcie na stawie, jakiś mikroubytek chrząstki stawowej i ból promieniuje, w co wątpię, ale też może się zdarzyć. Póki co opaska elastyczna i staraj się oszczędzać nogę. Z suplementów ew. mobilat maść, nic więcej. No i oczywiście jeżeli się będzie utrzymywać to ortopeda.
PS. pamiętałaś o solidnych rozgrzewkach ?
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 14:07   #7
single_ladies
Raczkowanie
 
Avatar single_ladies
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31
Dot.: Problemy z nogą

Simia, tak wiem, ale miałam nadzieję, że ktoś z wizażu mogłby też cokolwiek doradzić w tej sprawie.

Cytat:
Napisane przez cocobee Pokaż wiadomość
PS. pamiętałaś o solidnych rozgrzewkach ?
Tak, rozgrzewki były już elementem treningu, więc zawsze się odbywały.
single_ladies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 14:23   #8
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Problemy z nogą

Ok już
Zdaje mi się, że właśnie mogłaś naderwać sobie któryś mięsień, albo więzadło(trudno mi teraz tak określić, musiałabym pomacać:P ) Albo może, była by taka opcja, że powstał jakiś ucisk na nerw. Idź do ortopedy, on to lepiej oceni Życzę powrotu do zdrowia
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 11:20   #9
IVOMED
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: Problemy z nogą

Polecam wizytę u ortopedy lub fizjoterapeuty pracującego np punktami spustowymi, masaż klasyczny też mógłby być pomocny. Takie objawy mogą być wynikiem lekkiego nawet przesunięcia się powierzchni stawowych w stawie kolanowym i przez to prawidłowy ruch jest uniemożliwiony i daje dolegliwości bólowe. A w tym wypadku polecam terapię manualną np wg Briana Mulligana- absolutnie bezbolesna i bezpieczna nawet u osób starszych z osteoporozą więc tym bardziej u młodej osoby
IVOMED jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:28   #10
single_ladies
Raczkowanie
 
Avatar single_ladies
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31
Dot.: Problemy z nogą

Tak, byłam już u ortopedy i stwierdził na podstawie mojej relacji naciągnięcie więzadła. Zrobił rentgena, chciał zrobić usg, ale po chwili stwierdził, że może narazie spróbujemy bez. Przepisał jedynie ketonal maść i tabletki (jak czytałam są przeciwzapalne). Miałam wrażenie, że troszkę to zbagatelizował, bo stwierdził, że brak treningów mi pomoże. Nie trenuję już ponad miesiąc, a poprawa jest minimalna. Co jakiś czas boli tak o z niczego, dalej mam problem przy rozprostowanej i zgiętej i szybkim ruchu, o butach na obcasie mogę zapomnieć już chyba totalnie. Już sama nie wiem ..
single_ladies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 10:43   #11
IVOMED
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: Problemy z nogą

Polecam dobrego fizjoterapeutę, kinesiology taping w takich sytuacjach sportowców szybko stawia na nogi, może widziałaś nieraz obklejonych plastrami zawodników. Polecam, ja paru osobom już po urazach pomogłam w taki sposób. Ważne jest zadziałanie na przyczynę a nie tylko na objaw.
IVOMED jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-10, 08:13   #12
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Problemy z nogą

najlepszy doradca lekarz. byc może za duzo i zbyt intensywnie trenujesz. albo nie wykonujesz porzadnej rozgrzewki?
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.