Starania o maluszka po ostawieniu hormonów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-10, 13:41   #1
Redblueberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 2

Starania o maluszka po ostawieniu hormonów


Kochane, jestem tu nowa. 7 lat brałam tabletki anty. Odstawiłam zaledwie kilka dni temu. Bardzo chcielibyśmy się starać o maluszka. Przeczytałam większość wątków z tym związanych jednak są one sprzed kilku lat. Czy są dziewczyny, które aktualnie są w takiej sytuacji? Bądź osoby, którym udało się zajść w ciążę po odstawieniu i jak szybko? Zachecam do wymiany doświadczeń 🥰😉
Redblueberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 15:47   #2
malami96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Starania o maluszka po ostawieniu hormonów

W teorii w ciaże możesz zajśc przy pierwszej owulacji po odstawieniu hormonów!
Ale wiadomo jak jest- biologia to nie matematyka!
Na pewno warto juz dzisiaj zaczac suplementowac kwas foliowy i isc do ginekologa na cytologie i przeglad
powodzenia!
malami96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 16:12   #3
Redblueberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 2
Dot.: Starania o maluszka po ostawieniu hormonów

Hej, byłam u ginekologa, polecił kwas foliowy. Zalecił 3 miesięczne wstrzymanie się od starania twierdzac, że mogę zajść w ciążę mnoga. Jednak wiem, że są dziewczyny którym udało się zajść wcześniej i wszytko było ok. Mam nadzieję, że jest nas więcej i ktoś jeszcze się wypowie 😉
Redblueberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-05, 14:50   #4
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Starania o maluszka po ostawieniu hormonów

Cytat:
Napisane przez Redblueberry Pokaż wiadomość
Kochane, jestem tu nowa. 7 lat brałam tabletki anty. Odstawiłam zaledwie kilka dni temu. Bardzo chcielibyśmy się starać o maluszka. Przeczytałam większość wątków z tym związanych jednak są one sprzed kilku lat. Czy są dziewczyny, które aktualnie są w takiej sytuacji? Bądź osoby, którym udało się zajść w ciążę po odstawieniu i jak szybko? Zachecam do wymiany doświadczeń 🥰
Hej. Ja po wielu latach stosowania hormonów jako antykoncepcji odstawiłam żeby zajść w ciążę. No i zaczęła się zabawa... Przez rok nie miałam własnego okresu a co za tym idzie i owulacji. Po badaniach itp stwierdzono u mnie PCOS. Jak się okazało problem był z "restartem" organizmu. Długo wracał do normy a pcos było najłatwiejszym wyjaśnieniem dla lekarki więc się nie wysilała tylko zwalała winę na to. Na ostatniej wizycie jaką u niej miałam poleciła udanie się do kliniki leczenia niepłodności. Nie zdążyłam. Wyszło, że już byłam w ciąży. Zaszłam w 3 cyklu od powrotu okresu. To było prawie 4 lata temu. Dzisiaj jestem w drugiej ciąży. Tym razem nie brałam hormonów i zaszłam przy pierwszej próbie.
Ale tak było u mnie. Znam dużo dziewczyn co zaszły w ciążę w pierwszym cyklu po odstawieniu. Jak będzie u ciebie się okaże.
Życzę ci powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 09:52   #5
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Starania o maluszka po ostawieniu hormonów

Po 2 miesiacach od odstawienia tabletek, zaczelismy sie starac i od razu zaszlam w ciaze
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-09 10:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.