Nie mogę schudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-12, 09:23   #1
Antalaja
Przyczajenie
 
Avatar Antalaja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28

Nie mogę schudnąć


Witam, ja zwracam się do wszystkich Was, które mają jakieś większe doświadczenie w ćwiczeniach i odchudzaniu.
Mój problem przedstawia się tak - od kilu lat praktykuję różne formy ćwiczeń fizycznych, a od ok. 2 lat zdrowo się odżywiam.
Wyglądało to tak:
- Najpierw zaczęłam chodzić na fitness, 3-4 razy w tygodniu po ok 45 minut
- Później kiedy zaczęłam więcej czytać o spalaniu i ćwiczeniu postanowiłam biegać i tak biegałam przez ponad rok 3 razy w tygodniu po godzinie z pulsometrem w tempie spalającym tłuszcz czyli ok 75% tętna max.
Niestety efektów raczej nie zauważyłam (z tym, że wtedy nie wiedziałam jeszcze, że po wysiłku powinno spożywać się odpowiedni posiłek )
- Potem postanowiłam ćwiczyć w domu, bo wygodniej i intymniej. Ćwiczyłam skalpel z Chodakowską, ale mnie nudziła. Potem przyszła pora na Jillian Michaels i 30 day shred. I faktycznie zauważyłam, że mam zarysowane ramiona i brzuch.

I w zasadzie do tej pory ćwiczyłam 3-5 razy w tygodniu po ok. 40-60 minut właśnie z programem Jillian. Na początku faktycznie pozbyłam się paru centymetrów . Teraz jednak mija 5 miesiąc, a moje obwody się powiększyły! Szczególnie załamały mnie uda w których przybyło mi po 3cm ! Ostatnio dodałam do ćwiczeń bieganie interwałowe po 20 minut 3 razy w tygodniu. I wyczytałam, że bieganie w sprintach mocno rozbudowuje uda. I teraz się zastanawiam czy interwały + przysiady, wykroki itp. spowodowały u mnie zwiększenie obwodu ud.

Dodam, że odżywiam się zdrowo - zwykle ok 1500 kcal
- śniadanie np. owsianka, kasza jaglana, jajecznica bez tłuszczu, własnoręcznie pieczony chleb razowy, omlet z warzywami, zupa krem
- II śniadanie np. surówka z marchewki, selera, sałatka jarzynowa bez majonezu, owoc + jogurt, brokuł itp
- posiłek przed treningiem np. bułka razowa, owsianka, płatki pełnoziarniste, ryż brązowy z warzywami, twaróg
- posiłek potreningowy np. koktajl z banana, twarogu, jogurtu
- kolacja np. warzywa z kurczakiem na parze, rybą lub twarogiem
- nie używam cukru
Na coś słodkiego pozwalam sobie tylko w weekend

Mam 158 cm wzrostu
Zwykle ważyłam ok 49 kg, ale odkąd zaczęłam się ruszać ważę ok 51 k. To chyba mięśnie
Nigdy nie byłam gruba, jestem raczej szczupła i niska, ale mam dość szerokie biodra i szersze uda. I właśnie ten dół chciałam zawsze wyszczuplić.
Moje wymiary (podaję przedziały, bo różnie to bywa)

biust - ok 82 cm
talia - ok 66-67 cm
brzuch - ok 70-72 cm
biodra - ok 90-92 cm
udo - zwykle 52 cm, ale ostatnio skoczyło do 55cm
łydka - ok 36 cm

Tylu rzeczy już próbowałam, tyle czytałam i sama już nie wiem
Ostatnio zastanawiam się czy to możliwe, żeby hormony - tabletki antykoncepcyjne mogły blokować pozbywanie się tłuszczu? Bo już nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Antalaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 12:35   #2
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Nie mogę schudnąć

tabletki mogą powodować że tłuszcz spala się wolniej tylko o tym się rzadko mówi. Estrogeny (które przyjmuje się w tabletkach w większych ilościach) sprzyjają gromadzeniu się tłuszczu w organizmie i utrudniają jego spalanie.

Myślę że w twoim jadłospisie jest trochę mało pełnowartościowego białka. Białka powinno być mniej więcej po tyle samo w każdym posiłku a u ciebie poza jajkami rybą i kurczakiem w dwóch posiłkach nie ma nic białkowego. Twaróg można traktować jako białko ale nie pełnowartościowe. Nie wiadomo też jakie ilości tego spożywasz.

Jeszcze taka uwaga, jeśli przez ostatnie tygodnie w które przybyło ci kilogramowi i centymetrów nie miałaś dodatniego bilansu kalorycznego, odpowiedniej ilości białka i ćwiczeń siłowych, to nie mięśnie ci urosły tylko niestety co innego. Nie musi to być tłuszcz ale może to być też woda. Twój jadłospis jest pełen węglowodanów, które sprzyjają zatrzymywaniu wody w organizmie. Tabletki też temu sprzyjają.

Możesz spróbować jeszcze odstawić nabiał, podobno w wielu przypadkach pomaga. Laktoza powoduje otłuszczenie i większość jej nie trawi. Nie u każdego działa takie odstawienie, ja u siebie nie widziałam efektów odstawienia, ale możesz spróbować może u ciebie będą zauważalne.

Edytowane przez Michalina83
Czas edycji: 2014-05-12 o 12:48
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 12:44   #3
Antalaja
Przyczajenie
 
Avatar Antalaja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: Nie mogę schudnąć

Białka jem ok 90g dziennie. Po treningu jem czasem mięso lub twaróg. Wiem, że najlepiej, żeby to zawsze było mięso, ale nie chcę prawie codziennie jeść mięsa, bo niestety obecnie jest nafaszerowane chemią.
Antalaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 13:32   #4
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Nie mogę schudnąć

Ja najwięcej spadłam z bioder/tyłka/ud po orbitreku.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 06:31   #5
Antalaja
Przyczajenie
 
Avatar Antalaja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: Nie mogę schudnąć

Właśnie w tym tygodniu postanowiłam wrócić do wolniejszego biegania w tempie spalającym tłuszcz. Z pewnością lepiej mi to służyło, niż interwały po których prawdopodobnie powiększyły mi się uda.
Antalaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-16 07:31:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.