egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-22, 11:30   #2881
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=mimi_sisi;20170754]
Cytat:
Napisane przez niegrzeczna88 Pokaż wiadomość


wydaje mi sie że dezynfekcja rąk powinna byc przed dotknięciem klientki a nie przed przygotowaniem stanowiska pracy
a przebieg pedicure to
dezynfekcja
moczenie nóg
nałozenie srodka zmiekczajacego na skorki w tym czsie wykonanie usuniecie zrogowacialego naskórka omegą tarkowanie
nastepnie odsuniecie naskórka lekkie podważenie zalegajacy naskórek wyciecie
opilowanie paznokci na prosto
nałozenie kremu lub parafiny
zdjecie
seperacja odtłuszczenie i pomalowanie.

tak mi sie wydaje ze to jest dobrze
nie wiem tylko kiedy zmywamy lakierklientki chyba po moczeniu przed pomalowaniem
my sie uczylysmy ze 2 razy lepiej zrobic dezynfekcje , przed przygotowaniem stanowiska i przed zabiegiem, mozliwe ze gdzies mi to umknelo a najpierw robilysmy paznokcie a dopiero potem omega..wiec niewiem
niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:30   #2882
kkarusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

cześć dziewczyny,mam pyt odnośnie schematu zabiegu: jak już zaczynam zabieg,powiedzmy na twarz to już do demakijażu zakładam rękawiczki? czy dopiero przy diagnozie skóry??
kkarusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:32   #2883
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
W jakich zabiegach oprocz oczyszczania twarzy można jeszcze uzyć darsonwala??
napewno przy tradziku pospolitym i przy lojotoku
przy odmrozeniach, lysienie plackowate , stany ropne i zapalne :P no ale tego raczej nie bedzie

Edytowane przez niegrzeczna88
Czas edycji: 2010-06-22 o 11:34
niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:36   #2884
malwus20
Wtajemniczenie
 
Avatar malwus20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 2 964
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kkarusia88 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,mam pyt odnośnie schematu zabiegu: jak już zaczynam zabieg,powiedzmy na twarz to już do demakijażu zakładam rękawiczki? czy dopiero przy diagnozie skóry??
Do zabiegu twarz rekawiczki nie sa potrzebne

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

chyba ze jest to oczyszczanie skory twarzy ale wtedy zakladasz rekawiczki jak przystepujesz do manualnego oczyszczania
malwus20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:38   #2885
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Mam pytanie odnosnie tej tabelki z jonoforeza wstecz. W jonoforezie labilnej mozna uzyc 3 elektrod? szczerze mowiac po przeczytaniu tej tabeli nic juz nie wiem jesli chodzi o jonoforeze i galwanizacje
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:40   #2886
mimi_sisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

czy ktoś ma jakikolwiek projekt na cere dojrzała.prosze o wklejenie na forum na teście było dużo pytań o cere dojrzała
mimi_sisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:44   #2887
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnosnie tej tabelki z jonoforeza wstecz. W jonoforezie labilnej mozna uzyc 3 elektrod? szczerze mowiac po przeczytaniu tej tabeli nic juz nie wiem jesli chodzi o jonoforeze i galwanizacje
oczywiscie ze mona jest to jonoforeza labilna gdzie uzywamy 2 elektrod czynnych i jedna bierna ktora nakladamy na przedramie, dwie elektrody bierne jedna czynna itd.. tam jest wszystko dobrze napisane
niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 11:45   #2888
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mogli by już wrzucić ten klucz :/
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:48   #2889
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cera naczyniowa tez już była na egzaminie
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:50   #2890
Nitka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

kiedy ? bo ja wiem tylko o 3 projektach a przeciez bylo tego duzo wiecej
__________________
jestem absolutnie doskonała w swoich niedoskonałościach
Nitka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:51   #2891
moniek1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Tytuł: Zabieg nawilżający i uszczelniający naczynia krwionośne dla klientki w wieku 40 lat z cerą suchą.
2. Założenia: Klientka w wieku 40 lat. Cera sucha, rozległe teleangiektazje na policzkach. Od 5 lat występują problemy z nadreaktywnością ze strony naczyń krwionośnych. Warstwa rogowa naskórka łuszczy się. Kobieta nałogowo pali papierosy i regularnie korzysta z solarium.
3. Diagnoza:

* skóra sucha,
* liczne teleangiektazje,
* cera dojrzała,
* nadreaktywne naczynia krwionośne,
* łuszcząca warstwa rogowa naskórka,
* kolor skóry szarawy co wynika z nałogowego palenia papierosów.


4. Wskazania:

* cera sucha,
* dojrzała,
* liczne teleangiektazje,
* nadreaktywne naczynia krwionośne,
* łuszcząca warstwa rogowa naskórka,
* skóra zniszczona promieniami UV,
* szarawy koloryt skóry,
* skóra niedotleniona,
* mało elastyczna,
* zmarszczki mimiczne,


Przeciwwskazania:

* choroby skóry,
* infekcje bakteryjne lub grzybicze,
* alergie na składniki zawarte w preparatach potrzebnych do wykonania zabiegu,
* przerwana ciągłość tkanki,
* opryszczka,
* zły stan zdrowia klientki,
* nowotwory,
* wszczepione metalowe implanty,
* ciąża.


5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych:

* mleczko do demakijażu do cery suchej i dojrzałej,
* tonik do cery suchej i dojrzałej,
* preparat do demakijażu oczu i ust,
* piling enzymatyczny do cery suchej,
* olejek do masażu z wit. C,
* kolagenowe patki pod oczy,
* ampułka z wit. C,
* maska algowa do cery suchej i dojrzałej,
* serum liftingujące,
* silnie liftingująca maska na twarz szyję i dekolt,
* ampułka odżywczo-pobudzająca
* silnie nawilżająco-dotleniający krem do twarzy,
* krem nawilżający pod oczy,
* woda destylowana,
* płyn do dezynfekcji
* mydło w płynie


6. Wykaz sprzętu i aparatury:

* urządzenie do sonoforezy,
* urządzenie do galwanizacji,
* miseczka na wodę,
* miseczka na odpadki,
* miseczka do rozrabiania maski algowej,
* szpatułka do nakładania alg,
* pędzelek do nakładania masek,
* ręczniki,
* lampa lupa,
* płatki kosmetyczne,
* wata,
* szpatułki do nabierania kremów,
* opaska,
* jednorazowe prześcieradło,
* chusteczki higieniczne,
* koc do przykrycia klientki,

7. Metodyka wykonania zabiegu:
a) przygotowanie stanowiska pracy:
Rozpoczynam od przygotowania fotela. Układam go w pozycji dostosowanej do zabiegu, czyli leżącej. Ważne jest również, aby fotel odpowiadał wygodzie klientki. Rozkładam na nim jednorazowe prześcieradło. Pod głowę kładę ręcznik, a za fotelem stawiam krzesło, na którym będę siedziała. Obok fotela ustawiam stolik, dezynfekuję go płynem do dezynfekcji. Kładę na nim wszystkie potrzebne mi preparaty (tonik, mleczko, peeling, maski itp.) i sprzęt (miseczki, płatki kosmetyczne, szpatułki itp.). Na półce obok fotela przygotowuję urządzenie do sonoforezy i galwanizacji. Dezynfekuję głowice. Lampę bezcieniową układam obok fotela i dostosowuję jej ułożenie do moich potrzeb. Na fotelu kładę ręcznik do zabezpieczenia ubrania klientki oraz opaskę. Sprawdzam czy wszystkie urządzenia są sprawne. Włączam relaksacyjną muzykę.
b) wykaz prac:

1. demakijaż
2. diagnoza skóry
3. wykluczenie przeciwwskazań
4. omówienie zabiegu z klientką
5. peeling enzymatyczny
6. masaż twarzy
7. ampułka z wit. C na policzki
8. ampułka odżywczo-pobudzająca
9. sonoforeza
10. galwanizacja
11. kolagenowe płatki pod oczy
12. serum liftingujące
13. silnie liftingująca maska
14. maska algowa do cery suchej i dojrzałej
15. krem nawilżający pod oczy
16. silnie nawilżająco-dotleniający krem do twarzy


c) opis sposobu realizacji prac:
Rozpoczynam od przywitania klientki w gabinecie. Pokazuję jej miejsce, w którym może zostawić swoje rzeczy. Każę jej usiąść na fotelu. Tam omawiamy problem, z jakim do mnie przyszła. Przeprowadzam wywiad. Podczas niego pytam klientkę:

* jakimi preparatami i w jaki sposób dbała do tej pory o cerę?
* jaki prowadzi tryb życia?
* jaki jest jej stan zdrowia?
* czy wykonywała jakieś zabiegi w gabinecie kosmetycznym?

Następnie proszę klientkę, aby zdjęła bluzkę i położyła się na fotelu. Ja w tym czasie myję i dezynfekuję ręce. Na głowę zakładam jej opaskę. Kładę ręcznik w taki sposób, aby jej ramiona i dekolt były odkryte. Resztę ciała przykrywam kocem, aby nie zmarzła. Siadam na krześle za fotelem, za głową klientki.
Rozpoczynam demakijaż. Płatki kosmetyczne nasączam płynem do demakijażu oczu i ust. Przykładam do oczu klientki i czekam chwilkę. W tym czasie preparat rozpuszcza kosmetyki. Następnie przecieram oczy w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Tusz z rzęs zmywam przecierając wacikiem od nasady rzęs do ich końców. Powtarzam te czynności do momentu, aż waciki będą czyste po przetarciu oczu. Używając tego samego preparatu, wacikiem przemywam usta. Zużyte waciki wyrzucam do miseczki przeznaczonej na odpadki. Przechodzę do demakijażu twarzy. Do miseczki nalewam ciepłą wodę. Na dłonie nakładam mleczko do demakijażu do cery suchej i dojrzałej. Rozprowadzam na dłoniach, a następnie przenoszę na twarz klientki. Delikatnie kolistymi ruchami masuję całą twarz, szyję i dekolt. Następnie płatkami kosmetycznymi nasączonymi w ciepłej wodzie usuwam preparat. Wymieniam waciki i czynność powtarzam do momentu aż po przetarciu skóry będą czyste. Osuszam twarz chusteczką higieniczną, a następnie wacikiem nasączonym tonikiem do cery suchej i dojrzałej przemywam twarz, szyję i dekolt. Zużyte płatki kosmetyczne wyrzucam do miseczki na odpadki.

Po wykonaniu demakijażu przystępuję do diagnozy skóry. Przysuwam Lampę Lupa, włączam ją i ustawiam nad twarzą klientki. Dzięki temu mogę z bliska oglądać jej cerę. Widzę, że jest ona bardzo przesuszona, łuszczy się, występują na niej liczne teleangiektazje. Pierwszym i trzecim palcem uciskam lekko fałd skórny i sprawdzam, po jakim czasie się odpręża. Na tej podstawie stwierdzam, że skóra klientki jest mało elastyczna. Widoczne są również zmarszczki mimiczne. Wyłączam i odkładam Lampę Lupa na bok, aby mi nie przeszkadzała.

Po zdiagnozowaniu skóry pytam klientkę czy jest w ciąży lub ma wszczepione metalowe implanty. Gdy wykluczę wszystkie przeciwwskazania (wymienione w punkcie 4) ustalam z klientką przebieg zabiegu. Jego celem będzie nawilżenie skóry, obkurczenie naczyń krwionośnych, uelastycznienie skóry, możliwe maksymalne usunięcie lub wypłycenie zmarszczek, poprawa kolorytu skóry oraz jej ogólnego wyglądu. Myję i dezynfekuję ręce.

Na twarz, szyję i dekolt klientki nakładam delikatny peeling enzymatyczny. Nie mogę użyć peelingu ziarnistego gdyż mógłby on podrażnić naczynia krwionośne. Czekam ok. 10-15 min. W tym czasie wyrzucam zużyte wcześniej płatki kosmetyczne do kosza i wymieniam wodę w miseczce na czystą i ciepłą. Po upływie określonego czasu zmywam peeling wacikami nasączonymi w wodzie. Zużyte wyrzucam do miseczki na odpadki. Następnie tonizuję skórę tonikiem.

Kolejnym etapem zabiegu jest masaż. W związku z tym, że klientka ma na policzkach liczne teleangiektazje i cierpi na nadreaktywność ze strony naczyń krwionośnych, masaż wykonam bardzo delikatnie, omijając wrażliwe miejsca. Do masażu wykorzystam olejek z wit. C, która ma za zadanie uszczelnić naczynia krwionośne. Masaż będzie opierał się głównie na ruchach głaszczących. Rozpoczynam go do przegłaskania całego dekoltu. Naprzemiennie raz jedną a raz drugą ręką. Szybszymi ruchami przegłaskam bruzdę między piersiami, która tworzy się u kobiet w dojrzałym wieku. Następnie głaskam szyję, pasmami od dekoltu aż do podbródka na całej jej szerokości. Również naprzemiennie obiema rękami. Następnie głaskam mięsień żuchwowy przesuwając dłońmi od podbródka w stronę uszu. Palcami wskazującymi naprzemiennie masuję podbródek w stronę ust, a następnie mięsień okrężny ust. Robię to dwoma palcami jednocześnie, przy czym jeden jest nad górną wargą a drugi pod dolną i na zmianę. Ze względu na teleangiektazje omijam mięśnie na policzkach i przechodzę do głaskania nosa. Czterema palcami jednej i drugiej ręki, naprzemiennie, przesuwam od czubka nosa w stronę czoła. Palcami wskazującymi naprzemiennie masuję bruzdę między oczami wykonując literę X. Dookoła oczu zakreślam koła a następnie ósemki. Czoło głaskam czterema palcami obu rąk naprzemiennie w kierunku włosów. Na koniec delikatnie przegłaskuję wszystkie wymienione partie. Nie wykonuję innych technik masażu (rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) gdyż mogłyby zbyt podrażnić naczynia krwionośne. Nadmiar oliwki zmywam wacikami nasączonymi wodą. Tonizuję skórę tonikiem. Myję i wycieram ręce.

Płynem do dezynfekcji myję głowicę aparatu do sonoforezy. Nasączam płatek kosmetyczny wodą, przykładam go do ręki klientki, przykładam elektrodę i zapinam paskiem. Na policzki nakładam ampułkę z wit. C, a na pozostałe partie twarzy ampułkę odżywczo-pobudzającą. Włączam urządzenie do sonoforezy. Za pomocą głowicy wprowadzam ampułki w głąb skóry. Ważne jest, aby ruchy przebiegały zgodnie z układem mięśni. Gdy ampułki zostaną wprowadzone do skóry wyłączam aparat, odpinam elektrodę, wyrzucam mokry wacik, dezynfekuję głowicę i odkładam urządzenie na bok. Dzięki zastosowaniu sonoforezy ampułki zostały wprowadzone w głąb skóry, co nie udałoby się gdyby zostały tylko rozsmarowane na jej powierzchni. Składniki czynne mają teraz lepszy dostęp do tkanek, a co za tym idzie są skuteczniejsze.

Kolejnym etapem zabiegu jest wykonanie galwanizacji. Jej zadaniem będzie uszczelnienie naczyń krwionośnych. Przygotowuję urządzenie. Nasiąknięty wodą wacik przykładam do ręki klientki, przykładam elektrodę i zapinam paskiem. Kawałek waty o średnicy ok. 10-15 cm nasączam wodą, lekko odciskam, nakładam go na głowicę i skręcam tak, aby się trzymała. Mogę użyć dwóch głowic urządzenia jednocześnie jednak jest to dla mnie mniej wygodne. Włączam urządzenie i ustawiam moc. Klientka powinna czuć lekkie mrowienie w miejscu przykładania głowicy oraz metaliczny posmak w ustach. Kilkakrotnie przykładam głowicę do miejsc, w których widać teleangiektazje. Następnie wyłączam urządzenie, wyrzucam watę z głowicy, odpinam pasek przytrzymujący elektrodę i wyrzucam wacik. Odkładam urządzenie na bok. W związku z tym, że wata na głowicach nasączona była wodą tonizuję skórę tonikiem. Opróżniam miseczkę z odpadkami.

Pod oczy klientki nakładam płatki kolagenowe. Na pozostałe partie twarzy, szyję i dekolt aplikuję serum liftingujące, a na nie za pomocą pędzelka nakładam silnie liftingującą maskę. Z tymi preparatami klientka leży przez czas określony na opakowaniu, ok. 20-30min. Nałożone kosmetyki mają za zadanie odżywić skórę, poprawić jej koloryt, napięcie, elastyczność, wypłycić zmarszczki, sprawić, aby skóra była gładka i nie łuszczyła się. W czasie, gdy klientka relaksuje się z maską ja wymieniam wodę oraz odkładam niepotrzebne mi już kosmetyki. Odłączam z prądu wykorzystywane wcześniej urządzenia. Przygotowuję również maskę algową. Do miseczki wsypuję zawartość saszetki. Nie zalewam od razu wodą, gdyż maska algowa szybko gęstnieje i nie zdążyłabym jej nałożyć. Po 30 min od nałożenia maski ściągam płatki kolagenowe, nasączam waciki wodą i zmywam preparat z twarzy, szyi i dekoltu klientki. Tonizuję skórę. Waciki wyrzucam do miseczki na odpadki.

Do miseczki ze sproszkowanymi algami wlewam po trochę zimnej wody destylowanej. Mieszam energicznie szpatułką do alg, do momentu uzyskania odpowiedniej konsystencji. Maska nie może być zbyt wodnista, gdyż mogłaby spływać z twarzy, ale także nie może być zbyt gęsta, bo będzie się źle nakładać i zbyt szybko zastygnie. Gdy uzyskam odpowiednią konsystencję nakładam maskę na twarz szyję i dekolt. Powinna mieć taką grubość, aby skóra nie prześwitywała. Jeżeli klientka wyrazi zgodę zaklejam maską oczy i usta. Zastrzegam, że nie może ich otwierać. Z tak nałożoną maską klientka leży kolejne 20-30min. Ja w tym czasie chusteczką higieniczną wycieram pozostałości maski z miseczki i szpatułki. Następnie myję je i dezynfekuję. Po upływie określonego czasu ściągam maskę. Jest ona zastygnięta, więc bez problemu daje się usunąć w jednym kawałku. Nie myję twarzy wodą. Na zakończenie zabiegu pod oczy aplikuję nawilżający krem a na twarz, szyję i dekolt nakładam silnie nawilżająco-dotleniający krem. Dziękuję klientce za zabieg. Ściągam kocyk, opaskę oraz ręcznik. Pozwalam się jej ubrać. Przekazuję jej zalecenia do domu (zawarte w punkcie 8).

d) Po zabiegu skóra stała się gładka, naskórek nie złuszcza się. Nabrała odpowiedniego kolorytu. Zmarszczki stały się mniej widoczne. Cera jest nawilżona. Naczynka krwionośne obkurczyły się i stały się mniej widoczne. Skóra jest bardziej napięta i elastyczna.

e) Czynności końcowe na stanowisku:
Gdy klientka opuściła gabinet sprzątam go. Dezynfekuję głowice urządzeń, odkładam na miejsce. Odpadki z miseczki wyrzucam do kosza. Wylewam wodę. Myję i dezynfekuję wszystkie miseczki, szpatułki oraz pędzelek. Ze stolika ściągam kosmetyki i odkładam je do szafki. Blat dezynfekuję. Z fotela ściągam jednorazowe prześcieradło i wyrzucam je do kosza. Ręczniki i opaskę odkładam do prania. Poprawiam ogólny wygląd gabinetu.

8. Zalecenia do domu:
Klientka powinna:

* bezwzględnie rzucić palenie i przestać chodzić do solarium,
* unikać nagłych zmian temperatury,
* unikać długotrwałych, gorących kąpieli,
* kontrolować ciśnienie,
* unikać ostrych przypraw i alkoholu,
* stosować kremy nawilżające, zawierające wit.C lub wyciąg z kasztanowca (obkurczają naczynka krwionośne),
* codziennie wykonywać demakijaż twarzy,
* stosować maseczki do cery suchej i naczyniowej,
* w miarę możliwości powtórzyć zabiegi na rozszerzone naczynka w gabinecie kosmetycznym,
* używać preparatów do cery suchej (mleczka, toniki, peelingi, maseczki)
* nie powinna myć twarzy wodą z mydłem,
* po kontakcie skóry twarzy z wodą powinna ją stonizować

Moze sie przyda
moniek1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 11:51   #2892
Rerni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
nie bój sie,jeśli znasz cechy skóry,składniki jakie sie do danej cery stosuje i zabiegi,przeciwskazania a najważniejsze kolejnośc to opiszesz każdy zabieg,przypomnisz sobie jak sie to robiłoBEDZIE DOBRZE

Jesteś pewna siebie i dużo wiesz myślę że zdasz na 100% Ale ja też myślę że najważniejsza jest kolejność, przeciwwskazania i związki czynne. Reszta sama się dopisze
Rerni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:53   #2893
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Kochane a powiedzcie mi taką rzecz, mamy punkt - wykaz zabiegów właściwych....itd i co wy tam piszecie?
Np przy cerze tłustej wymieniamy wszystkie możliwe zabiegi? np
- oczyszczający
- regulujący pracę gruczołów
- obkurczający itd
A następnie wybieracie jaki zabieg?
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:57   #2894
PieknaMariola
Raczkowanie
 
Avatar PieknaMariola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 63
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Kochane a powiedzcie mi taką rzecz, mamy punkt - wykaz zabiegów właściwych....itd i co wy tam piszecie?
Np przy cerze tłustej wymieniamy wszystkie możliwe zabiegi? np
- oczyszczający
- regulujący pracę gruczołów
- obkurczający itd
A następnie wybieracie jaki zabieg?
Ja takiego punktu w szkole nie miałam :/ Od razu był zabieg :/
PieknaMariola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:00   #2895
kkarusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Kochane a powiedzcie mi taką rzecz, mamy punkt - wykaz zabiegów właściwych....itd i co wy tam piszecie?
Np przy cerze tłustej wymieniamy wszystkie możliwe zabiegi? np
- oczyszczający
- regulujący pracę gruczołów
- obkurczający itd
A następnie wybieracie jaki zabieg?

u mnie też nie ma takiego punktu,od razu wybieram zabieg,który chce zrobić
kkarusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:01   #2896
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ja tez nie mam takiego punkty poprostu po diagnozie skory ktora robie po demakijazu pisze jaki zabieg zalecam klientce
niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:03   #2897
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Bo już nie pamiętam reszty projektów to i ja mam pytanie:
przy każdym zabiegu na twarz robicie masaż twarzy?
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:09   #2898
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Rerni Pokaż wiadomość
Jesteś pewna siebie i dużo wiesz myślę że zdasz na 100% Ale ja też myślę że najważniejsza jest kolejność, przeciwwskazania i związki czynne. Reszta sama się dopisze
Nigdy nie można byc pewnym,ale nie myśle negatywnie,przecież praktycznie wszystko jest w tresci zadania i załącznikach,zalezy tylko jak sie do nich zastosujemy,najwazniejsze rzeczy powtórzyłam,a reszta tak jak piszesz sama sie napisze.Może dlatego jestem pozytywnie nastawiona bo wykonywalam wiele zabiegów i każdy mam w pamięci co robiłam i jaką techniką a to bardzo dużo daje,no a wiedza to drugie

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Bo już nie pamiętam reszty projektów to i ja mam pytanie:
przy każdym zabiegu na twarz robicie masaż twarzy?
nie przy każdym
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:10   #2899
skarbie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej a jakby był makijarz macie jakiś projekt?
skarbie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 12:13   #2900
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

A przy jakich cerach najlepszy jest masaż?
Bo trądzikowa odpada, naczyniowa chyba też? Czy przy naczyniowej przydaje się masaż?
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:14   #2901
specialle
Rozeznanie
 
Avatar specialle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 960
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez moniek1988 Pokaż wiadomość
Tytuł: Zabieg nawilżający i uszczelniający naczynia krwionośne dla klientki w wieku 40 lat z cerą suchą.
2. Założenia: Klientka w wieku 40 lat. Cera sucha, rozległe teleangiektazje na policzkach. Od 5 lat występują problemy z nadreaktywnością ze strony naczyń krwionośnych. Warstwa rogowa naskórka łuszczy się. Kobieta nałogowo pali papierosy i regularnie korzysta z solarium.
3. Diagnoza:

* skóra sucha,
* liczne teleangiektazje,
* cera dojrzała,
* nadreaktywne naczynia krwionośne,
* łuszcząca warstwa rogowa naskórka,
* kolor skóry szarawy co wynika z nałogowego palenia papierosów.


4. Wskazania:

* cera sucha,
* dojrzała,
* liczne teleangiektazje,
* nadreaktywne naczynia krwionośne,
* łuszcząca warstwa rogowa naskórka,
* skóra zniszczona promieniami UV,
* szarawy koloryt skóry,
* skóra niedotleniona,
* mało elastyczna,
* zmarszczki mimiczne,


Przeciwwskazania:

* choroby skóry,
* infekcje bakteryjne lub grzybicze,
* alergie na składniki zawarte w preparatach potrzebnych do wykonania zabiegu,
* przerwana ciągłość tkanki,
* opryszczka,
* zły stan zdrowia klientki,
* nowotwory,
* wszczepione metalowe implanty,
* ciąża.


5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych:

* mleczko do demakijażu do cery suchej i dojrzałej,
* tonik do cery suchej i dojrzałej,
* preparat do demakijażu oczu i ust,
* piling enzymatyczny do cery suchej,
* olejek do masażu z wit. C,
* kolagenowe patki pod oczy,
* ampułka z wit. C,
* maska algowa do cery suchej i dojrzałej,
* serum liftingujące,
* silnie liftingująca maska na twarz szyję i dekolt,
* ampułka odżywczo-pobudzająca
* silnie nawilżająco-dotleniający krem do twarzy,
* krem nawilżający pod oczy,
* woda destylowana,
* płyn do dezynfekcji
* mydło w płynie


6. Wykaz sprzętu i aparatury:

* urządzenie do sonoforezy,
* urządzenie do galwanizacji,
* miseczka na wodę,
* miseczka na odpadki,
* miseczka do rozrabiania maski algowej,
* szpatułka do nakładania alg,
* pędzelek do nakładania masek,
* ręczniki,
* lampa lupa,
* płatki kosmetyczne,
* wata,
* szpatułki do nabierania kremów,
* opaska,
* jednorazowe prześcieradło,
* chusteczki higieniczne,
* koc do przykrycia klientki,

7. Metodyka wykonania zabiegu:
a) przygotowanie stanowiska pracy:
Rozpoczynam od przygotowania fotela. Układam go w pozycji dostosowanej do zabiegu, czyli leżącej. Ważne jest również, aby fotel odpowiadał wygodzie klientki. Rozkładam na nim jednorazowe prześcieradło. Pod głowę kładę ręcznik, a za fotelem stawiam krzesło, na którym będę siedziała. Obok fotela ustawiam stolik, dezynfekuję go płynem do dezynfekcji. Kładę na nim wszystkie potrzebne mi preparaty (tonik, mleczko, peeling, maski itp.) i sprzęt (miseczki, płatki kosmetyczne, szpatułki itp.). Na półce obok fotela przygotowuję urządzenie do sonoforezy i galwanizacji. Dezynfekuję głowice. Lampę bezcieniową układam obok fotela i dostosowuję jej ułożenie do moich potrzeb. Na fotelu kładę ręcznik do zabezpieczenia ubrania klientki oraz opaskę. Sprawdzam czy wszystkie urządzenia są sprawne. Włączam relaksacyjną muzykę.
b) wykaz prac:

1. demakijaż
2. diagnoza skóry
3. wykluczenie przeciwwskazań
4. omówienie zabiegu z klientką
5. peeling enzymatyczny
6. masaż twarzy
7. ampułka z wit. C na policzki
8. ampułka odżywczo-pobudzająca
9. sonoforeza
10. galwanizacja
11. kolagenowe płatki pod oczy
12. serum liftingujące
13. silnie liftingująca maska
14. maska algowa do cery suchej i dojrzałej
15. krem nawilżający pod oczy
16. silnie nawilżająco-dotleniający krem do twarzy


c) opis sposobu realizacji prac:
Rozpoczynam od przywitania klientki w gabinecie. Pokazuję jej miejsce, w którym może zostawić swoje rzeczy. Każę jej usiąść na fotelu. Tam omawiamy problem, z jakim do mnie przyszła. Przeprowadzam wywiad. Podczas niego pytam klientkę:

* jakimi preparatami i w jaki sposób dbała do tej pory o cerę?
* jaki prowadzi tryb życia?
* jaki jest jej stan zdrowia?
* czy wykonywała jakieś zabiegi w gabinecie kosmetycznym?

Następnie proszę klientkę, aby zdjęła bluzkę i położyła się na fotelu. Ja w tym czasie myję i dezynfekuję ręce. Na głowę zakładam jej opaskę. Kładę ręcznik w taki sposób, aby jej ramiona i dekolt były odkryte. Resztę ciała przykrywam kocem, aby nie zmarzła. Siadam na krześle za fotelem, za głową klientki.
Rozpoczynam demakijaż. Płatki kosmetyczne nasączam płynem do demakijażu oczu i ust. Przykładam do oczu klientki i czekam chwilkę. W tym czasie preparat rozpuszcza kosmetyki. Następnie przecieram oczy w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Tusz z rzęs zmywam przecierając wacikiem od nasady rzęs do ich końców. Powtarzam te czynności do momentu, aż waciki będą czyste po przetarciu oczu. Używając tego samego preparatu, wacikiem przemywam usta. Zużyte waciki wyrzucam do miseczki przeznaczonej na odpadki. Przechodzę do demakijażu twarzy. Do miseczki nalewam ciepłą wodę. Na dłonie nakładam mleczko do demakijażu do cery suchej i dojrzałej. Rozprowadzam na dłoniach, a następnie przenoszę na twarz klientki. Delikatnie kolistymi ruchami masuję całą twarz, szyję i dekolt. Następnie płatkami kosmetycznymi nasączonymi w ciepłej wodzie usuwam preparat. Wymieniam waciki i czynność powtarzam do momentu aż po przetarciu skóry będą czyste. Osuszam twarz chusteczką higieniczną, a następnie wacikiem nasączonym tonikiem do cery suchej i dojrzałej przemywam twarz, szyję i dekolt. Zużyte płatki kosmetyczne wyrzucam do miseczki na odpadki.

Po wykonaniu demakijażu przystępuję do diagnozy skóry. Przysuwam Lampę Lupa, włączam ją i ustawiam nad twarzą klientki. Dzięki temu mogę z bliska oglądać jej cerę. Widzę, że jest ona bardzo przesuszona, łuszczy się, występują na niej liczne teleangiektazje. Pierwszym i trzecim palcem uciskam lekko fałd skórny i sprawdzam, po jakim czasie się odpręża. Na tej podstawie stwierdzam, że skóra klientki jest mało elastyczna. Widoczne są również zmarszczki mimiczne. Wyłączam i odkładam Lampę Lupa na bok, aby mi nie przeszkadzała.

Po zdiagnozowaniu skóry pytam klientkę czy jest w ciąży lub ma wszczepione metalowe implanty. Gdy wykluczę wszystkie przeciwwskazania (wymienione w punkcie 4) ustalam z klientką przebieg zabiegu. Jego celem będzie nawilżenie skóry, obkurczenie naczyń krwionośnych, uelastycznienie skóry, możliwe maksymalne usunięcie lub wypłycenie zmarszczek, poprawa kolorytu skóry oraz jej ogólnego wyglądu. Myję i dezynfekuję ręce.

Na twarz, szyję i dekolt klientki nakładam delikatny peeling enzymatyczny. Nie mogę użyć peelingu ziarnistego gdyż mógłby on podrażnić naczynia krwionośne. Czekam ok. 10-15 min. W tym czasie wyrzucam zużyte wcześniej płatki kosmetyczne do kosza i wymieniam wodę w miseczce na czystą i ciepłą. Po upływie określonego czasu zmywam peeling wacikami nasączonymi w wodzie. Zużyte wyrzucam do miseczki na odpadki. Następnie tonizuję skórę tonikiem.

Kolejnym etapem zabiegu jest masaż. W związku z tym, że klientka ma na policzkach liczne teleangiektazje i cierpi na nadreaktywność ze strony naczyń krwionośnych, masaż wykonam bardzo delikatnie, omijając wrażliwe miejsca. Do masażu wykorzystam olejek z wit. C, która ma za zadanie uszczelnić naczynia krwionośne. Masaż będzie opierał się głównie na ruchach głaszczących. Rozpoczynam go do przegłaskania całego dekoltu. Naprzemiennie raz jedną a raz drugą ręką. Szybszymi ruchami przegłaskam bruzdę między piersiami, która tworzy się u kobiet w dojrzałym wieku. Następnie głaskam szyję, pasmami od dekoltu aż do podbródka na całej jej szerokości. Również naprzemiennie obiema rękami. Następnie głaskam mięsień żuchwowy przesuwając dłońmi od podbródka w stronę uszu. Palcami wskazującymi naprzemiennie masuję podbródek w stronę ust, a następnie mięsień okrężny ust. Robię to dwoma palcami jednocześnie, przy czym jeden jest nad górną wargą a drugi pod dolną i na zmianę. Ze względu na teleangiektazje omijam mięśnie na policzkach i przechodzę do głaskania nosa. Czterema palcami jednej i drugiej ręki, naprzemiennie, przesuwam od czubka nosa w stronę czoła. Palcami wskazującymi naprzemiennie masuję bruzdę między oczami wykonując literę X. Dookoła oczu zakreślam koła a następnie ósemki. Czoło głaskam czterema palcami obu rąk naprzemiennie w kierunku włosów. Na koniec delikatnie przegłaskuję wszystkie wymienione partie. Nie wykonuję innych technik masażu (rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) gdyż mogłyby zbyt podrażnić naczynia krwionośne. Nadmiar oliwki zmywam wacikami nasączonymi wodą. Tonizuję skórę tonikiem. Myję i wycieram ręce.

Płynem do dezynfekcji myję głowicę aparatu do sonoforezy. Nasączam płatek kosmetyczny wodą, przykładam go do ręki klientki, przykładam elektrodę i zapinam paskiem. Na policzki nakładam ampułkę z wit. C, a na pozostałe partie twarzy ampułkę odżywczo-pobudzającą. Włączam urządzenie do sonoforezy. Za pomocą głowicy wprowadzam ampułki w głąb skóry. Ważne jest, aby ruchy przebiegały zgodnie z układem mięśni. Gdy ampułki zostaną wprowadzone do skóry wyłączam aparat, odpinam elektrodę, wyrzucam mokry wacik, dezynfekuję głowicę i odkładam urządzenie na bok. Dzięki zastosowaniu sonoforezy ampułki zostały wprowadzone w głąb skóry, co nie udałoby się gdyby zostały tylko rozsmarowane na jej powierzchni. Składniki czynne mają teraz lepszy dostęp do tkanek, a co za tym idzie są skuteczniejsze.

Kolejnym etapem zabiegu jest wykonanie galwanizacji. Jej zadaniem będzie uszczelnienie naczyń krwionośnych. Przygotowuję urządzenie. Nasiąknięty wodą wacik przykładam do ręki klientki, przykładam elektrodę i zapinam paskiem. Kawałek waty o średnicy ok. 10-15 cm nasączam wodą, lekko odciskam, nakładam go na głowicę i skręcam tak, aby się trzymała. Mogę użyć dwóch głowic urządzenia jednocześnie jednak jest to dla mnie mniej wygodne. Włączam urządzenie i ustawiam moc. Klientka powinna czuć lekkie mrowienie w miejscu przykładania głowicy oraz metaliczny posmak w ustach. Kilkakrotnie przykładam głowicę do miejsc, w których widać teleangiektazje. Następnie wyłączam urządzenie, wyrzucam watę z głowicy, odpinam pasek przytrzymujący elektrodę i wyrzucam wacik. Odkładam urządzenie na bok. W związku z tym, że wata na głowicach nasączona była wodą tonizuję skórę tonikiem. Opróżniam miseczkę z odpadkami.

Pod oczy klientki nakładam płatki kolagenowe. Na pozostałe partie twarzy, szyję i dekolt aplikuję serum liftingujące, a na nie za pomocą pędzelka nakładam silnie liftingującą maskę. Z tymi preparatami klientka leży przez czas określony na opakowaniu, ok. 20-30min. Nałożone kosmetyki mają za zadanie odżywić skórę, poprawić jej koloryt, napięcie, elastyczność, wypłycić zmarszczki, sprawić, aby skóra była gładka i nie łuszczyła się. W czasie, gdy klientka relaksuje się z maską ja wymieniam wodę oraz odkładam niepotrzebne mi już kosmetyki. Odłączam z prądu wykorzystywane wcześniej urządzenia. Przygotowuję również maskę algową. Do miseczki wsypuję zawartość saszetki. Nie zalewam od razu wodą, gdyż maska algowa szybko gęstnieje i nie zdążyłabym jej nałożyć. Po 30 min od nałożenia maski ściągam płatki kolagenowe, nasączam waciki wodą i zmywam preparat z twarzy, szyi i dekoltu klientki. Tonizuję skórę. Waciki wyrzucam do miseczki na odpadki.

Do miseczki ze sproszkowanymi algami wlewam po trochę zimnej wody destylowanej. Mieszam energicznie szpatułką do alg, do momentu uzyskania odpowiedniej konsystencji. Maska nie może być zbyt wodnista, gdyż mogłaby spływać z twarzy, ale także nie może być zbyt gęsta, bo będzie się źle nakładać i zbyt szybko zastygnie. Gdy uzyskam odpowiednią konsystencję nakładam maskę na twarz szyję i dekolt. Powinna mieć taką grubość, aby skóra nie prześwitywała. Jeżeli klientka wyrazi zgodę zaklejam maską oczy i usta. Zastrzegam, że nie może ich otwierać. Z tak nałożoną maską klientka leży kolejne 20-30min. Ja w tym czasie chusteczką higieniczną wycieram pozostałości maski z miseczki i szpatułki. Następnie myję je i dezynfekuję. Po upływie określonego czasu ściągam maskę. Jest ona zastygnięta, więc bez problemu daje się usunąć w jednym kawałku. Nie myję twarzy wodą. Na zakończenie zabiegu pod oczy aplikuję nawilżający krem a na twarz, szyję i dekolt nakładam silnie nawilżająco-dotleniający krem. Dziękuję klientce za zabieg. Ściągam kocyk, opaskę oraz ręcznik. Pozwalam się jej ubrać. Przekazuję jej zalecenia do domu (zawarte w punkcie 8).

d) Po zabiegu skóra stała się gładka, naskórek nie złuszcza się. Nabrała odpowiedniego kolorytu. Zmarszczki stały się mniej widoczne. Cera jest nawilżona. Naczynka krwionośne obkurczyły się i stały się mniej widoczne. Skóra jest bardziej napięta i elastyczna.

e) Czynności końcowe na stanowisku:
Gdy klientka opuściła gabinet sprzątam go. Dezynfekuję głowice urządzeń, odkładam na miejsce. Odpadki z miseczki wyrzucam do kosza. Wylewam wodę. Myję i dezynfekuję wszystkie miseczki, szpatułki oraz pędzelek. Ze stolika ściągam kosmetyki i odkładam je do szafki. Blat dezynfekuję. Z fotela ściągam jednorazowe prześcieradło i wyrzucam je do kosza. Ręczniki i opaskę odkładam do prania. Poprawiam ogólny wygląd gabinetu.

8. Zalecenia do domu:
Klientka powinna:

* bezwzględnie rzucić palenie i przestać chodzić do solarium,
* unikać nagłych zmian temperatury,
* unikać długotrwałych, gorących kąpieli,
* kontrolować ciśnienie,
* unikać ostrych przypraw i alkoholu,
* stosować kremy nawilżające, zawierające wit.C lub wyciąg z kasztanowca (obkurczają naczynka krwionośne),
* codziennie wykonywać demakijaż twarzy,
* stosować maseczki do cery suchej i naczyniowej,
* w miarę możliwości powtórzyć zabiegi na rozszerzone naczynka w gabinecie kosmetycznym,
* używać preparatów do cery suchej (mleczka, toniki, peelingi, maseczki)
* nie powinna myć twarzy wodą z mydłem,
* po kontakcie skóry twarzy z wodą powinna ją stonizować

Moze sie przyda

W jonoforezie sa elektrody a w sonoforezie masz tylko glowice
specialle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:20   #2902
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

rany jak mi się już nie chce tego uczyć- mam wrażenie że mi mózg zaraz eksploduje z nadmiaru wiedzy

boże żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:21   #2903
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
A przy jakich cerach najlepszy jest masaż?
Bo trądzikowa odpada, naczyniowa chyba też? Czy przy naczyniowej przydaje się masaż?


Przy cerze trądzikowej wykonujesz masaż Jacqueta. Jest to metoda niezbyt delikatna . Polega ona na wyciskaniu i gnieceniu opuszkami palców tkanek dających się ująć w fałd. Masaż ten powoduje oczyszczenie zawartości gruczołów łojowych i silne przekrwienie skóry. Przy cerze naczyniowej wykonujesz masaż Sobye. W tej technice wykorzystujesz ruchy głaskania i delikatnego oklepywania.


Dziewczyny ja również proszę o jakiś projekt makijażu
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:24   #2904
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kejtucha Pokaż wiadomość
Przy cerze trądzikowej wykonujesz masaż Jacqueta. Jest to metoda niezbyt delikatna . Polega ona na wyciskaniu i gnieceniu opuszkami palców tkanek dających się ująć w fałd. Masaż ten powoduje oczyszczenie zawartości gruczołów łojowych i silne przekrwienie skóry. Przy cerze naczyniowej wykonujesz masaż Sobye. W tej technice wykorzystujesz ruchy głaskania i delikatnego oklepywania.


Dziewczyny ja również proszę o jakiś projekt makijażu
Jacqueta nie miałyśmy pokazywanego w szkole, tylko powiedziane o nim miałyśmy.
Chodzi mi właśnie o taki masaż gdzie jest głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibracja
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:25   #2905
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kejtucha Pokaż wiadomość
Przy cerze trądzikowej wykonujesz masaż Jacqueta. Jest to metoda niezbyt delikatna . Polega ona na wyciskaniu i gnieceniu opuszkami palców tkanek dających się ująć w fałd. Masaż ten powoduje oczyszczenie zawartości gruczołów łojowych i silne przekrwienie skóry. Przy cerze naczyniowej wykonujesz masaż Sobye. W tej technice wykorzystujesz ruchy głaskania i delikatnego oklepywania.


Dziewczyny ja również proszę o jakiś projekt makijażu
Do gabinetu zgłosiła się 20 letnia klientka zaliczona do ciepłego typu kolorystycznego (wiosna) na makijaż ślubny. Klientka ma cerę normalną , kształt twarzy klientki jest trapezowy ,oczy blisko osadzone z opadającą powieką ,usta małe asymetryczne.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem makijażu ślubnego 20 letniej klientki o wiosennym typie kolorystycznym

I Tytuł pracy wynikający z treści zadania
Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem makijażu ślubnego u 20 letniej klientki .

1. Założenia:
- wykonanie makijażu ślubnego z uwzględnieniem stanu skóry klientki
- wiek: 20 lat
- płeć: kobieta
- klientka ma typ urody wiosna - skórę charakteryzuje przeźroczysta bladość o delikatnym, złocistym, brzoskwiniowym odcieniu. Często bywa lekko zaróżowiona. Jeżeli ma piegi, to mają one złote zabarwienie. Łatwo się opala, nawet na ciepły, ciemny brąz. Oczy w tym typie urody są zazwyczaj nieco ciemniejszą oprawę od włosów. Tęczówka oka ma odcień od niebieskiego do zielonego, rzadziej złotego brązu. Źrenica często oddzielona jest od tęczówki wyraźną obwódką w kolorze złotym lub złotobrązowym. Włosy są jasne, w słomianym, żółtawym, platynowym, miodowym odcieniu. Jeżeli masz brązowe włosy, zawsze mają ciepły, złotawy lub rudawy połysk.
- cera normalna
- kształt twarzy trapezowy, oczy blisko osadzone z opadającą powieką, usta małe asymetryczne.
- pierwszy makijaż wykonany profesjonalnie w gabinecie kosmetycznym
- miejsce wykonania zabiegu: gabinet kosmetyczny
- cel zabiegu: wykonanie makijażu ślubnego

2. Diagnoza skóry twarzy

Wykonanie podziału pionowego i poziomego twarzy
- kształt twarzy: trapezowy
- oczy blisko osadzone z opadającą powieką
- usta małe asymetryczne
- cechy skóry: skóra normalna
- rodzaj cery : cera normalna

3. Wykaz wskazań i przeciwwskazań do zabiegu

Wskazania:
- poprawa ogólnego wyglądu skóry i twarzy
- kamuflaż i korekta niedoskonałości skóry i oczu
- komfort psychiczny

Przeciwwskazania:
- uczulenia na kosmetyki kolorowe
- choroby skóry twarzy
- niektóre dermatozy, opryszczka
- stany ropne trądzika pospolitego
-alergie na kosmetyki stosowane podczas wykonania makijażu

- jęczmień
- zapalenie spojówek
- poparzenia skóry twarzy
Stwierdzam brak przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

4. Wykaz zabiegów właściwych dla stanu skóry klientki:
- Wykonanie makijażu ślubnego z uwzględnieniem stanu skóry klientki

5. Wykaz środków i preparatów
- mleczko do demakijażu Garnier podstawa pielęgnacji do cery normalnej z mikroolejkami i wyciągiem z owoców
- tonik dynamizujący do cery normalnej Garnier podstawa pielęgnacji,

-krem pod oczy Aqua Sensation Nivea do cery normalnej z wyciągiem z żeń-szenia oraz ogórka,
- podkład w kremie – 2 odcienie – ciemniejszy i jaśniejszy
- baza pod makijaż -Soraya Colour Care Baza silikonowa do cery normalnej
- korektor w kremie na okolice oczu rozświetlający, o ton jaśniejszy od podkładu
- Fixer Spray Dermacolor firmy Kryolan: utrwalacz makijażu (wodoodporny)
- cienie do powiek (paleta barw : prasowane i sypkie)firmu INGLOT

- Eyeliner w pisaku
- pomadki do ust (paleta barw)
- konturówki do ust, błyszczyk
- krem (odpowiedni do cery normalnej), kredka do oczu
- tusz do rzęs (wydłużający i podkręcający rzęsy)Chanel Mascara
- róż w kamieniu jasnokoralowy
- puder transparentny (sypki) i puder w kamieniu Avon odcień beżowy

- płyn do dezynfekcji powierzchni i narzędzi INDICIN
- preparat do odkażania rąk Hospisept
- mydło antybakteryjne – składnik aktywny Triclosan

6. Wykaz aparatury i sprzętu

- fotel kosmetyczny dla klientki
- stolik kosmetyczny
- taboret dla kosmetyczki
- lampa cieniowa
- miski na odpadki

7. Wykaz narzędzi i przyborów

- pędzle (do różu, pudru sypkiego i w kamieniu, błyszczyka)
- pacynka do cieni
- waciki kosmetyczne
- patyczki kosmetyczne
- zalotka
- gąbeczka do nakładania podkładu i bazy sylikonowej
- prześcieradło jednorazowe
- rękawiczki jednorazowe
- ręczniki jednorazowe
- koc
- opaska ewentualnie spinki do włosów
- pałeczki/patyczki do uszu
- bibułki matujące

II Metodyka zabiegu

1. Przygotowanie stanowiska pracy:

- przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klientki i swobody wykonania przez siebie planowanych prac
- przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem i zabezpieczenia podnóżka papierowym ręcznikiem)
- przygotowanie stoliczka kosmetycznego – dezynfekcja powierzchni płynem INDICIN, zgromadzenie na nim wszystkich potrzebnych rzeczy wymienionych w poprzednim z punktów
- przygotowanie lampy bezcieniowej
- przygotowanie taboretu kosmetycznego obok zagłówka fotela kosmetycznego

2. Przygotowanie kosmetyczki:
- Zmiana obuwia, zdjęcie biżuterii, założenie fartuszka kosmetycznego, spięcie włosów gumką, umycie i zdezynfekowanie rąk oraz założenie rękawiczek ochronnych

3. Przygotowanie klientki:
a) Przywitanie klientki, wskazanie miejsca gdzie może położyć swoje rzeczy, ułożenie na fotelu kosmetycznym, założenie opaski chyba, że klientka ma już zrobioną fryzurę ślubną, wówczas delikatnie spinam spinkami włosy, które mogą przeszkadzać w wykonaniu makijażu,
b) przeprowadzenie wywiadu z klientką i zadanie jej pytań np.:
- czy korzystała już z usług kosmetyczki, jak tak to jakich?
- jakie są odczucia subiektywne związane z cerą?
- czy ma uczulenie na jakiś preparat lub składnik?
- jak wygląda pielęgnacja domowa skóry twarzy?
- w jakim kolorze klientka będzie ubrana na wyjście?
- w jakich kolorach się dobrze czuje?

4. Metodyka zabiegu z opisem wykonania poszczególnych czynności i uwzględnieniem poprawnej kolejności czynności oraz zasadami BHP
Demakijaż : biorę Dwa płatki kosmetyczne zwilżam preparatem do demakijażu oczu i ust i przykładam na okolice oczu (klientka ma zamknięte oczy). Kolejny płatek zwilżamy tym samym preparatem i zmywam dolną, a następnie górną wargę, przytrzymując 3 palcem drugiej ręki obniżacz, a 2 palcem dźwigacz kąta ust.
Nakładam na dłonie mleczko do demakijażu i rozprowadzam na twarzy, szyi i dekolcie klientki ruchami kolistymi zgodnie z przebiegiem mięśni. Zwilżam dwa płatki kosmetyczne w ciepłej wodzie i usuwam za ich pomocą resztki preparatu. Czynność tę powtarzam do momentu, aż aktualnie użyte płatki będą czyste.
Przystępuję do demakijażu oczu – nałożonymi na nich płatkami delikatnie usuwam makijaż – ruchem posuwistym zataczając „koło” wokół oczu (prawe oko przeciwnie do wskazówek zegara, lewe zgodnie ze wskazówkami zegara), delikatnie pocierając w obie strony (z brwi) i ruchem w dół od nasady do końca rzęs, a następnie rąbkiem dwukrotnie złożonego wacika pod dolnymi rzęsami w stronę wewnętrznego kącika makijaż (z rzęs).

Tonizacja: zwilżam płatek kosmetyczny tonikiem do cery problematycznej i przecieram nim delikatnie dekolt, szyję i twarz od dołu ku górze zgodnie z przebiegiem mięśni, omijając okolice oczu i ust.
Biorę lampę bezcieniową i przeprowadzam diagnozę skóry. Klientka ma cerę normalną, dobrze napiętą i sprężystą Sprawia wrażenie matowej, gdyż nie produkuje nadmiaru wydzieliny łojowej, a pory są właściwie niewidoczne. Jest dobrze nawilżona, delikatna, gładka.
Wsmarowanie kremu nawilżającego połączony z masażem twarzy, rozpoczynając ruchami głaskania, następnie ruchem ślizgowym z powrotem. w kolejnym ruchu rozcierając krem ruchami kółeczkowymi.
Nakładanie bazy silikonowej.

Podkład dobieram na podstawie testu przeprowadzonego na krawędzi szczęki.
Aplikacja podkładu za pomocą trójkątnej gąbeczki. Podkład nakładany od dekoltu, aż po same czoło.
Rozprowadzenie podkładu od środka na zewnątrz twarzy, tak aby wykonywany przez ruch był zgodny z kierunkiem wzrostu drobnych włosków na twarzy;
Aplikacja przebiega łagodnym łukiem ku górze, dzięki czemu podkład nie osadza się w zmarszczkach mimicznych. Przy rozprowadzaniu kosmetyku należy uważać na linię włosów, ponieważ w tych partiach najczęściej osadza się nadmiar produktu,
Rozcieranie granicy przy włosach. Nałożenie rozświetlającego korektoru pod oczy. Korektor aplikuję na pędzelek i nim od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego, tak aby wmieszał się w odcień.
















izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:25   #2906
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

W związku z tym, że kształt twarzy klientki to trapez - cechuje wąskie czoło i szeroko rozstawione kości żuchwy, to odwrócony trójkąt, przypomina gruszkę- musimy zastosować odpowiednią technikę nakładania podkładu i różu.
Ciemniejszym podkładem malujemy kości żuchwy oraz szyję, jasnym obie strony czoła, nos i policzki.
Typ urody klientki to wiosna . Dla wiosny makijaż mocny i kontrastowy jest nieodpowiedni, tylko postarzy twarz. Cały urok tego typu tkwi w delikatnej cerze. Najlepsze są mleczne kolory cieni do powiek, szminki w barwach od łososiowej do ciepłego różu. Na ustach mogą iskrzyć delikatne, transparentne błyszczyki, a także szminki o bardziej zdecydowanych kolorach. Cienie w tonacji kakao, moreli, szarości będą dobrze harmonizowały z elementami wiosennej garderoby. Urodę wydobędzie róż jasnokoralowy i brzoskwiniowy.
W związku z tym, że klientka ma oczy blisko osadzone z opadającą powieką, musimy również zastosować korektę poprzez nałożenie najjaśniejszych kolorów przy wewnętrznym kąciku oka, a najciemniejszych przy zewnętrznym, wychodząc lekko poza kąciki oczu i wyciągając je ku górze. W ten sposób oczy wyglądają na szerzej rozstawione. Klientka ma również opadającą powiekę dlatego użyjemy cieni w jasno- beżowym, kakaowym odcieniu ( ton ciemniejsze od podkładu).
Na całą powiekę ruchomą i wewnętrzny kącik oka nakładam jasny, połyskujący cień najlepiej biały. Przy linii rzęs na środku powieki nanoszę cień w tonacji beżu. Zewnętrzny kącik oka pokrywam cieniem w kolorze kakao tworząc odwróconą literkę V tak aby zewnętrzny kącik łączył się z linią zagłębienia. By dodać makijażowi wyrazistości nakładam na powiekę połyskujący pyłek. Dolna powiekę również zaznaczam ciemniejszym cieniem kakao do 2/3 długości. Wewnętrzną stronę dolnej powieki rozjaśniam białą kredką, eyelinerem maluję kreskę by w zewnętrznym kąciku kończyła się tam gdzie kończy się roztarcie ciemnego cienia. Używam zalotki w celu podkręcenia rzęs. Wytuszowanie najpierw dolnych a następnie górnych rzęs maskarą wydłużającą i podkręcającą . Od nasady ku końcom. Najpierw przesuwam szczoteczkę po zewnętrznej a następnie po wewnętrznej powierzchni włosków wykonując zygzakowate ruchy. Dolne rzęsy: poprzeczne ruchy w literę „Z”. Rzęsy po zewnętrznej stronie mocniej akcentuję tuszem. Po odczekaniu kilku sekund maluję po raz kolejny w celu bardziej wyrazistego efektu.


W celu utrwalenia makijażu i zmatowienia skóry pudruje twarz pudrem sypkim transparentnym. Nakładam na duży pędzel z włosa i strzepuję nadmiar, opruszam nim całą twarz, szyję, dekolt, usta. Klientka ma asymetryczne małe usta tak więc mniejszą wargę muszę powiększyć nieco jaśniejszą konturówka, wychodząc poza jej krawędzie. Szerszą wargę minimalnie zmniejszam konturówką nie wychodząc poza jej krawędzie. Węższą wargę maluję szminką w kolorze ciepłego różu od środka warg ku kącikom, pobierając pomadkę ze szpatułki pędzelkiem nie bezpośrednio ze sztyftu i nakładam na to jeszcze błyszczyk w celu powiększenia i rozświetlenia ust. Większą wargę również maluję szminką, ale już nie używam błyszczyka ponieważ powiększył by on wizualnie wargę. Usta zostały wcześniej przypudrowane tak więc efekt będzie trwalszy. Idealny owal twarzy wykonam różem zsynchronizowanym z kolorem szminki. Kładę róż na pędzel, lekko strzepuję. następnie różem jasnoróżowym maluję wysokie części policzków
Kredką do brwi modeluję linię brwi cieniutkimi kreseczkami . Całość makijażu utrwalam fixatorem w sprayu.
Po wykonaniu czynności związanych z wykonaniem makijażu proszę klientkę
o obejrzenie się w lustrze (klienta przez cały czas zabiegu miała lustro ustawione przed sobą) i ewentualne uwagi. Proponuję klience aby w celu poprawy makijażu miała przy sobie w torebce puder w kamieniu o tym samym odcieniu oraz bibułki matujące dzięki którym może poprawić makijaż zbierając nadmiar wytwarzającego się sebum pod wpływem stresu Sugeruję kolor lakieru do paznokci i w celu uzupełnienia stylizacji klientki. Omawiam triki jakie zastosowałam w wykonaniu makijażu w celu ukrycia defektów, wydobycia „efektu naturalnego wyglądu” w makijażu ślubnym. Omawiam z klientką jej typ kolorystyczny- rodzaj makijażu jaki pasuje do jej urody. Dziękuję klientce za zabieg, składam najlepsze życzenia na „nową drogę życia” i życzę również udanej zabawy weselnej.

5. Czynności końcowe
- uporządkowuję stanowisko pracy
- zdejmuję pokrowiec z fotela
- myję miskę pod bieżącą wodą i dezynfekuję
- kosmetyki odkładam na miejsce
- dezynfekuję stolik płynem do dezynfekcji powierzchni
- usunięcie odpadów higienicznych do wyznaczonego pojemnika
- umycie rąk mydłem antybakteryjnym i zdezynfekowanie ich za pomocą płynu do dezynfekcji
6. Zalecenia do postępowania w domu
- Idealne barwy dla pani o typie urody: wiosna. Podkłady: złociste beże, róże w ciepłych odcieniach brzoskwini lub moreli. Cienie: pastelowe, odcienie ciepły brąz, zgaszony morski. Rzęsy można tuszować całą gamą kolorów tuszu. Usta podkreślone pomadkami w odcieniu złota.
- przy cerze normalnej - używać mydeł wzbogaconych olejami lub też klasyczne mydła dla dzieci

- w celu ochrony należy stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi zarówno latem jak i zimą
- polecam także stosowanie kremów nawilżających przez cały rok, które w tym wypadku pełnią rolę podtrzymującą i ochronną. Niektóre pudry i podkłady kryjące powodują utratę wody przez skórę, dlatego powinno się stosować kremy nawilżające pod makijaż tzw. bazę.

III OCENA OGÓLNA PROJEKTU

Dobrze dobrany makijaż pod względem kolorów i precyzji sprawił, że klientka wygląda bardzo efektownie, dobrze się czuje w danym makijażu, jest gotowa do wielkiego wyjścia.
Korekcja oczu za pomocą odpowiednio dobranych cieni i kredki nadała im wyrazistości, usta stały się równe i bardziej ponętne. Twarz została odpowiednio wymodelowana za pomocą podkładu, pudru i różu. Klientka wyszła zadowolona z salonu.
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:27   #2907
Mango88
Zadomowienie
 
Avatar Mango88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 095
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Kobitki, a składniki aktywne dla cery dojrzałej, łojotokowej i naczyniowej?

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Makijaż był w tym roku, wątpię, żeby się powtórzył..
Mango88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:29   #2908
skarbie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Thumbs up Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dzięki
skarbie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:33   #2909
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny mam pytanko odnośnie zabiegu z wykorzystaniem henny. W przebiegu tego zabiegu bardzo ważnym elementem jest wykonanie próby uczuleniowej. W książce Dylewskiej...... napisano iż jest to niezbędny środek ostrożności, którego należy zawsze przestrzegać. W takim razie w jaki sposób mam wykonać zabieg klientce która zgłosi się do gabinetu skoro test płatkowy trwa od 24-48 godzin??????????????Macie jakiś pomysł????

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Dzięki za projekt makijażu izunia233
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:33   #2910
Nitka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

w pytaniach mozesz umiescic czy miala robiona probe uczuleniowa i kiedy ostatnio miala henne jesli potem dopiszesz ze brak przeciwwskazan to masz z glowy
__________________
jestem absolutnie doskonała w swoich niedoskonałościach
Nitka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.