Cera - POMOCY! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-10, 22:49   #1
chillen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zakątek nad strumykiem.
Wiadomości: 25

Cera - POMOCY! :(




zdjęcie wyżej przedstawia moją cerę bez makijażu
zdjęcie poniżej z podkładem i pudrem:




Nie umiałam tego dobrze oddać na zdjęciu ale mam okropne pory, wyglądają jak dziury. Okropnie wygląda moja cera a podkład czasami wchodzi w te dziury i tylko bardziej problem widać.. co robic?
Prosze o pomoc.. nie wiem już jak sobie z tym radzić.
__________________
A jak się kobieta uprze to i diabła przegada.
chillen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 10:24   #2
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Cera - POMOCY! :(

Mam podobny problem. Po zdjęciach odniosłam wrażenie, że masz skórę tłustą, ale przesuszoną. Jeśli chodzi o rozszerzone pory, to z doświadczenia wiem, że że przy odpowiedniej pielęgnacji zmniejszą się ale nie będzie to długotrwały efekt. Mnie pomaga maseczka z glinki zielonej ( pory zamknięte do ok 2 dni, niestety potem trzeba powtórzyć) . Efekt widoczny od razu, dlatego jak mam jakieś wielkie wyjście to używam jej kilka godzin przed.
Musisz jednak pamiętać o ciągłym nawilżaniu cery, bo widzę, że jak nałożyłaś podkład/puder, to podkreślone są suche skórki.
Potrzebny tu będzie intensywnie nawilżający krem do cery tłustej, np. Bioderma, Pharmaceris czy Iwostin. Wszystkich 3 uzywałam i każdy jest świetny. Jeśli chodzi o pielęgnację, na pewno ważne jest tutaj regularne złuszczanie i nawilżanie. I picie dużej ilości wody!
Pod makijaż możesz używać też bazy np silikonowej, co prawda nie za często bo skóra cieżko wtedy oddycha, ale po nałożeniu takiej bazy makijaż dłużej się trzyma i pory naprawdę są bardziej wygładzone.
Dużo zależy też od wyboru podkładu, u mnie jeden strasznie podkreśla pory, a inny znowu je ukrywa, ciesze się znalazłam idealny dla mnie i na razie używam tylko tego jednego. Także może zmiana podkładu?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 21:14   #3
aknelam
Zadomowienie
 
Avatar aknelam
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 484
Dot.: Cera - POMOCY! :(

Jeśli ktoś ma jakieś skuteczne rozwiązanie na tego typu problem to ja również poproszę o radę i dlatego chętnie podepnę się do tematu autorki.
Ja dodatkowo mam również zaskórniki, z którymi ciężko się walczy mimo naprawdę wielu prób, metod, środków, kosmetyków itp... Obecnie na ten problem stosuję pastę z Ziaji i jestem zadowolona ale mam ją od niedawna więc nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca.
aknelam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-11 22:14:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.