Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-08, 12:36   #3031
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Kolejny jad³ospis na utrzymanie. Jestem zadowolona, bo jedz±c czysto,ale w ilo¶ciach i repertuarze na jakie mam ochotê i ruszaj±c siê kilka razy w tygodniu udaje mi siê utrzymaæ wagê po redukcji i zaczynam widzieæ wyrze¼biony brzuch i ramiona. Nie jestem g³odna,nie mam ochoty na s³odycze i mam du¿o energii


¦niadanie: d³uga kromka domowego chleba ¿ytniego razowego grubo ob³o¿ona twarogiem pó³t³ustym eko, domow± konfitur± pomarañczow± i ³y¿k± domowego mas³a migda³owego, kilka suszonych niesiarkowanych moreli i ¶liwek. Cappuccino na 2 espresso.

II ¶niadanie: sa³atka z gotowanej soczewicy,pomidora,rukoli ,roszponki,avocado,papryk i,oliwek i kaszy jaglanej. Kilka kawa³ków melona

45 min zajêæ fitness z obci±¿eniem (barbell)

Obiad: Dorsz zapiekany z porem, selerem naciowym, bia³ym winem i jogurtem greckim, surówka z marchewki i jab³ka, blanszowane broku³y, ciemny ry¿ basmati.

Przek±ska: ¶wie¿e warzywa (kalarepka,marchewka,¿ó³t a papryka) z hummusem, kilka pistacji bez soli

Pó³ godziny æwiczeñ rozci±gaj±cych

Kolacja: omlet ¿ytni z 2 jajek z kozim serkiem twarogowym eko, szpinakiem duszonym z czosnkiem,z pomidorami koktajlowymi, pra¿onymi pestkami dyni i bazyli± (mniam mniam )

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-01-08 o 12:39
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 12:57   #3032
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
¦wietny powrót! Ahhh, te¿ siê ogarniam po ¶wiêtach i Sylwestrze... Wszystko mi siê rozregulowa³o, co niestety odzwierciedli³o siê w braku @ ... A¿ stracha mam æwiczyæ, choæ jak patrzê na Twoje treningi to a¿ mi siê ty³ek rwie do przysiadów...

noo ja mia³am 2 tygodniowe roztrenowanie bo tyle ¶wi±tecznch meetingów, ¿e jakbym jeszcze dorzuci³± si³owniê to bym wogole nie odpocze³a na tym urlopie a co do braku @ - wspó³czujê, wzmocnij siê porz±dnie i napewno wszystko wróci do normy trochê wiêcej t³uszczy Ci pewnie nie zaszkodzi, co nie? )) ja kocham treningi dolnych partii i nie dziwiê Ci siê ¿e siê wyrywasz heheh <machadupka>
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 13:19   #3033
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez bzebze Poka¿ wiadomo¶æ
U:


¦: Dwa tosty pe³noziarniste z serem ¿ó³tym, cebul± i oliwkami(plus musztarda i keczup), jajko sadzone, herbata
2¦: Grahamka z fet±, pesto, oliwkami, papryk±, jab³ko
O: Ry¿ paraboliczny i dziki z warzywami
P: Sa³atka z pora i kukurydzy z majonezem(troszke), ¶mietan± i przyprawami, kalafior pieczony w piekarniku
K: twaro¿ek z czosnkiem, ¶mietan±, papryk±, ogórkiem kiszonym


¦: 3 kromki chleba s³onecznikowego z pesto, serem i suszonymi pomidorami <3 banan
2¦: warzywa na patelnie, grzanka z bagietki z mase³kiem czosnkowym
O: ziemniaki pieczone, pó³ pieczonego camemberta, buraczki, surówka z marchewki(marchew,czosnek , smietana, majonez,slonecznik)
K: Resztka ziemniaków, buraczki, jajko sadzone
Bezmiêsnie i bezrybnie, ale ³adnie! Podlicz sobie w kalkulatorze ¿ywieniowym, czy zjadasz wystarczaj±co bia³ka. Bardzo dobrze, ¿e s± jajka. Na d³u¿sz± metê warto uk³oniæ siê w stronê str±czków i orzechów, a tak¿e zamieniæ majonez i ¶mietanê na oliwê z oliwek i olej lniany.

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny jad³ospis na utrzymanie. Jestem zadowolona, bo jedz±c czysto,ale w ilo¶ciach i repertuarze na jakie mam ochotê i ruszaj±c siê kilka razy w tygodniu udaje mi siê utrzymaæ wagê po redukcji i zaczynam widzieæ wyrze¼biony brzuch i ramiona. Nie jestem g³odna,nie mam ochoty na s³odycze i mam du¿o energii


¦niadanie: d³uga kromka domowego chleba ¿ytniego razowego grubo ob³o¿ona twarogiem pó³t³ustym eko, domow± konfitur± pomarañczow± i ³y¿k± domowego mas³a migda³owego, kilka suszonych niesiarkowanych moreli i ¶liwek. Cappuccino na 2 espresso.

II ¶niadanie: sa³atka z gotowanej soczewicy,pomidora,rukoli ,roszponki,avocado,papryk i,oliwek i kaszy jaglanej. Kilka kawa³ków melona

45 min zajêæ fitness z obci±¿eniem (barbell)

Obiad: Dorsz zapiekany z porem, selerem naciowym, bia³ym winem i jogurtem greckim, surówka z marchewki i jab³ka, blanszowane broku³y, ciemny ry¿ basmati.

Przek±ska: ¶wie¿e warzywa (kalarepka,marchewka,¿ó³t a papryka) z hummusem, kilka pistacji bez soli

Pó³ godziny æwiczeñ rozci±gaj±cych

Kolacja: omlet ¿ytni z 2 jajek z kozim serkiem twarogowym eko, szpinakiem duszonym z czosnkiem,z pomidorami koktajlowymi, pra¿onymi pestkami dyni i bazyli± (mniam mniam )
Idealnie! ¦wietne ¿arcie, super samopoczucie i utrzymywanie masy cia³a - o to chodzi! Oby tak dalej

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
noo ja mia³am 2 tygodniowe roztrenowanie bo tyle ¶wi±tecznch meetingów, ¿e jakbym jeszcze dorzuci³± si³owniê to bym wogole nie odpocze³a na tym urlopie a co do braku @ - wspó³czujê, wzmocnij siê porz±dnie i napewno wszystko wróci do normy trochê wiêcej t³uszczy Ci pewnie nie zaszkodzi, co nie? )) ja kocham treningi dolnych partii i nie dziwiê Ci siê ¿e siê wyrywasz heheh <machadupka>
Odpoczynek najwa¿niejszy. Wa¿ne, ¿e jest co wspominaæ! Kto jak kto, ale Ty treningi zaraz nadrobisz z nawi±zk±. Ja w ¶wiêta zrobi³am wielki come back z joggingiem, a z T¯ zaraz po ¶wiêtach wyrwali¶my siê w góry i tam odpoczynek by³, oj by³ - aktywny . Ale zmiana klimatu, ten wysi³ek i infekcja która mnie na koniec pod³apa³a - dupka, ju¿ @ le¿y. A jad³am naprawdê mega lu¼no, du¿o... T³uszczu nie brakowa³o, a teraz te¿ nie mam zamiaru ograniczaæ...

Dolne partie... T¯ stwierdzi³, ¿e mog³abym udami orzechy ³upaæ, choæ przecie¿ ja nigdy jako¶ mocno i regularnie nie trenowa³am czegokolwiek, ot, takie tam hopsanie... Ale fakt faktem - mi siê wyra¼nie ty³ek podniós³ ju¿ po 2 tygodniach machania nogami z Mel B, wiêc chyba jestem jaka¶ podatna
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 14:12   #3034
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ nie wiem, co Ci nie pasuje . Kurczê, nale¿± Ci siê gratulacje, ¿e w stanie pod³amania wcinasz pe³noziarnist± tortillê z zdrowym wk³adem, a nie chipsy i ciastka!
Dziêkujê bardzo
Generalnie ta kolacja by³a pó¼na i do tego chcia³am bez wêgli, no ale i tak wysz³o nie¼le - dzisiaj widzê A do tego by³o tak pyszne, ¿e zjad³am to samo na ¶niadanie
Co chwilê mam jakie¶ przeboje zdrowotne i mia³am przerwê od diety teraz metod± prób i b³êdów patrzê co mi s³u¿y a co nie (bo w sumie nie wiem czy kolacje bia³kowe mnie nie stopuj± wagowo - ale to póki co tylko przypuszczenie). Wczoraj w³asnie by³am u gastrologa i okaza³o siê, ¿e to mog± byæ u mnie problemy z wch³anianiem i pomijaj±c fakt, ¿e u wiêkszo¶ci objawia siê to niedowag± dowiedzia³am siê, ¿e u wielu osób efektem mo¿e byæ i nadwaga. No i czekaj± mnie same mi³e badania

Dzisiejsze moje 'R' trochê poprzestawiane bo jestem na urlopie i potem idê do kina tak¿e dzisiaj wyj±tkowo bez II ¦niadania a z Podwieczorkiem (czy takie zamiany s± dozwolone i nie rozreguluj± mnie? Mam nadziejê, ¿e nie... )

¦niadanie: tortilla pe³noziarnista z twarogiem z cebul±, z kawa³eczkami duszonej piersi z kurczaka w ostrej papryce polana sosem z chilli i przecieru pomidorowego; malutki placuszek otrêbowy posmarowany miodem wymieszanym z ciemnym kakao

Obiad: kasza gryczana, pier¶ z kurczaka z patelni grillowej marynowana z ga³ce muszk. i estragonie, surówka z marchewki z jogurtem, natk± pietruszki i z±bkiem czosnku do smaku, posypana pra¿onym s.lnianym

Podwieczorek: idê do kina i mimo, ¿e ludzie jedz±cy w kinie doprowadzaj± mnie do sza³u mogê zg³odnieæ bo film d³ugi. przed wyj¶ciem z domu planujê zje¶æ domowego batona owsianego z orzechami i jagodami goji i jab³ko

Kolacja: jajka na twardo, grillowana papryka polana odrobin± oliwy wymieszan± z natk± pietruszki i czosnkiem i mo¿e kilka orzechów (czy lepiej sobie te orzechy na noc odpu¶ciæ? )

Z góry dziêkujê je¶li kto¶ oceni By³abym wdziêczna.
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 14:18   #3035
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 514
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejsze U:

I: dwie kromki domowego chleba ry¿owego z mas³em, wêdzonym filetem z indyka i pomidorem, dwa jajka na miêkko.
II: owsianka kakaowa z bananem i nerkowcami.
III: ry¿ sma¿ony z indykiem, warzywami i jajkiem.
IV: jogurt grecki z wiórkami kokosowymi i migda³ami, mandarynka
V: zjem chyba makrelê wêdzon± z chlebem ry¿owym i warzywami.

AshtrayGirl86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 15:02   #3036
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Poka¿ wiadomo¶æ
Moglabys byc tak dobra i mi to uzasadnic? Bo moze ja poprostu niewiedz± grzeszê

ale z tego co patrzê nie wielka jest róznica miedzy jednym a drugim.
W otrebach wieksza zawartosc b³onnika bia³ka i mniej wegli, w platkach mniej b³onnika mniej bia³ka wiecej wegli, lekka roznica w kcal no i w otrebach zawartosc kwasu fitynowego.

I to robi a¿ tak± roznicê ¿e nie mozna tego je¶æ?

Erena ju¿ wszystko ³adnie wyja¶ni³a, wiêc nie bêdê powtarzaæ, otrêby stosuj jako dodatek do owsianki a nie g³ówny sk³adnik. Jak sama nazwa wskazuje owsianka sk³ada siê z p³atków owsianych wyjdzie Ci to na zdrowie.

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Seducer Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za uwagi Dodam dla ¶cis³o¶ci:
1. Mój trening wcale nie jest jaki¶ bardzo wysi³kowy, to s± æwiczenia typowo domowe (Jillian Michaels, Mel B, fitness blender itp.). Trwaj± godzinê jak dobrze pójdzie, z regu³y 5x w tygodniu, ale czêsto jest to te¿ 40-50 minut.
2. Nie, mam 165 cm...
3. Trochê krupniku = 2 chochle, nie przepadam za nim zbytnio. A po obiedzie by³am serio d³ugo pe³na, jako¶ to miêso mnie zapcha³o, nie by³a to ma³a porcja, ale te¿ nie najwiêksza ze wszystkich, które mia³am do wyboru

Czêsto te¿ co¶ mi wpada miêdzy posi³kami, np. marchewka, albo skubnê jak±¶ piêtkê chleba, napijê siê herbaty z miodem itp.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------




Sernika ³±cznie w ci±gu dnia wyszed³ taki kawa³ek mniej wiêcej: http://www.ilewazy.pl/kawalek-sernika-wiedenskiego a krupniku, jak napisa³am powy¿ej, by³y ok. 2 chochle.
Pó³ jab³ka - bo na pó³ z mam± haha Owsianka to u mnie zazwyczaj ok. 25g p³atków owsianych i 10g mieszanki otrêbów owsianych z pszennymi.
W³a¶nie walczê z tym, ¿eby daæ sobie wiêcej luzu, bo tak siê biorê za to tycie od d³ugiego czasu, ¿e z miesi±c temu schud³am, ale nadrobi³am to ju¿ na szczê¶cie.. Dlatego napisa³am, ¿eby wiedzieæ, co robiê nie tak. Dziêkujê bardzo za odpowied¼, wklejê jeszcze niebawem "ulepszony" jad³ospis (mam nadziejê :P ) i postaram siê podaæ dok³adniejsze proporcje Dzisiaj nie mam siê co chwaliæ, bo pofolgowa³am sobie baaaardzo i niezdrowo do¶æ

Twój trening jest intensywny i to bardzo, do tego 5 razy w tygodniu , marchewka jako przek±ska na P? herbata z miodem???
Sernika na tym zdjêciu moim zdaniem jest ma³y kawa³eczek a a Ty go rozbi³a¶ jeszcze na dwa posi³ki. Co z tego ¿e u Ciebie owsianka to zazwyczaj 25g p³atków? chcesz przytyæ to zmieñ to!
Twój jad³ospis bardzo s³aby to redukcja i do tego teksty w stylu " po obiedzie by³am serio d³ugo pe³na, jako¶ to miêso mnie zapcha³o"... nie wiem jak porcja miêsa mo¿e zapchaæ na d³uuuugo..
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 15:18   #3037
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê bardzo
Generalnie ta kolacja by³a pó¼na i do tego chcia³am bez wêgli, no ale i tak wysz³o nie¼le - dzisiaj widzê A do tego by³o tak pyszne, ¿e zjad³am to samo na ¶niadanie
Co chwilê mam jakie¶ przeboje zdrowotne i mia³am przerwê od diety teraz metod± prób i b³êdów patrzê co mi s³u¿y a co nie (bo w sumie nie wiem czy kolacje bia³kowe mnie nie stopuj± wagowo - ale to póki co tylko przypuszczenie). Wczoraj w³asnie by³am u gastrologa i okaza³o siê, ¿e to mog± byæ u mnie problemy z wch³anianiem i pomijaj±c fakt, ¿e u wiêkszo¶ci objawia siê to niedowag± dowiedzia³am siê, ¿e u wielu osób efektem mo¿e byæ i nadwaga. No i czekaj± mnie same mi³e badania

Dzisiejsze moje 'R' trochê poprzestawiane bo jestem na urlopie i potem idê do kina tak¿e dzisiaj wyj±tkowo bez II ¦niadania a z Podwieczorkiem (czy takie zamiany s± dozwolone i nie rozreguluj± mnie? Mam nadziejê, ¿e nie... )

¦niadanie: tortilla pe³noziarnista z twarogiem z cebul±, z kawa³eczkami duszonej piersi z kurczaka w ostrej papryce polana sosem z chilli i przecieru pomidorowego; malutki placuszek otrêbowy posmarowany miodem wymieszanym z ciemnym kakao

Obiad: kasza gryczana, pier¶ z kurczaka z patelni grillowej marynowana z ga³ce muszk. i estragonie, surówka z marchewki z jogurtem, natk± pietruszki i z±bkiem czosnku do smaku, posypana pra¿onym s.lnianym

Podwieczorek: idê do kina i mimo, ¿e ludzie jedz±cy w kinie doprowadzaj± mnie do sza³u mogê zg³odnieæ bo film d³ugi. przed wyj¶ciem z domu planujê zje¶æ domowego batona owsianego z orzechami i jagodami goji i jab³ko

Kolacja: jajka na twardo, grillowana papryka polana odrobin± oliwy wymieszan± z natk± pietruszki i czosnkiem i mo¿e kilka orzechów (czy lepiej sobie te orzechy na noc odpu¶ciæ? )

Z góry dziêkujê je¶li kto¶ oceni By³abym wdziêczna.
Wspó³czujê problemów ... Z drugiej strony, badania mo¿e i niemi³e, ale dobrze postawiona diagnoza jest kluczem do sukcesu! Trzymam kciuki, ¿eby wszystko sta³o siê jasne. A robi³a¶ badania u alergologa? Tyle siê mówi ostatnio o alergiach pokarmowych, mo¿e one te¿ maj± swój udzia³? A hormony bada³a¶ te¿? Nadwaga + problemy ze zdrowiem to czêsto tak¿e problemy endokrynologiczne...

Jesz naprawdê fajnie . Je¶li masz ochotê na orzechy to spróbuj - niedu¿a porcja nie powinna Ci ci±¿yæ na ¿o³±dku, zreszt± chyba nie jesz kolacji tu¿ przed snem (hah, mi siê ostatnio zdarza³o wcinaæ z T¯ orzeszki ziemne w chrupkiej panierce pó¼no w nocy, a i tak spa³am jak dziecko).

Przybij pi±tkê, te¿ nie cierpiê ludzi jedz±cych w kinie. Jedz±cych, mówi±cych, szepc±cych, szeleszcz±cych... Dla mnie w kinie musi byæ totalna cisza ze strony widowni.

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U:

I: dwie kromki domowego chleba ry¿owego z mas³em, wêdzonym filetem z indyka i pomidorem, dwa jajka na miêkko.
II: owsianka kakaowa z bananem i nerkowcami.
III: ry¿ sma¿ony z indykiem, warzywami i jajkiem.
IV: jogurt grecki z wiórkami kokosowymi i migda³ami, mandarynka
V: zjem chyba makrelê wêdzon± z chlebem ry¿owym i warzywami.

Piêknie! Chlebu¶ to ten z bloga? Wygl±da smakowicie, niczym babka!
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 15:35   #3038
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê bardzo
Generalnie ta kolacja by³a pó¼na i do tego chcia³am bez wêgli, no ale i tak wysz³o nie¼le - dzisiaj widzê A do tego by³o tak pyszne, ¿e zjad³am to samo na ¶niadanie
Co chwilê mam jakie¶ przeboje zdrowotne i mia³am przerwê od diety teraz metod± prób i b³êdów patrzê co mi s³u¿y a co nie (bo w sumie nie wiem czy kolacje bia³kowe mnie nie stopuj± wagowo - ale to póki co tylko przypuszczenie). Wczoraj w³asnie by³am u gastrologa i okaza³o siê, ¿e to mog± byæ u mnie problemy z wch³anianiem i pomijaj±c fakt, ¿e u wiêkszo¶ci objawia siê to niedowag± dowiedzia³am siê, ¿e u wielu osób efektem mo¿e byæ i nadwaga. No i czekaj± mnie same mi³e badania

Dzisiejsze moje 'R' trochê poprzestawiane bo jestem na urlopie i potem idê do kina tak¿e dzisiaj wyj±tkowo bez II ¦niadania a z Podwieczorkiem (czy takie zamiany s± dozwolone i nie rozreguluj± mnie? Mam nadziejê, ¿e nie... )

¦niadanie: tortilla pe³noziarnista z twarogiem z cebul±, z kawa³eczkami duszonej piersi z kurczaka w ostrej papryce polana sosem z chilli i przecieru pomidorowego; malutki placuszek otrêbowy posmarowany miodem wymieszanym z ciemnym kakao

Obiad: kasza gryczana, pier¶ z kurczaka z patelni grillowej marynowana z ga³ce muszk. i estragonie, surówka z marchewki z jogurtem, natk± pietruszki i z±bkiem czosnku do smaku, posypana pra¿onym s.lnianym

Podwieczorek: idê do kina i mimo, ¿e ludzie jedz±cy w kinie doprowadzaj± mnie do sza³u mogê zg³odnieæ bo film d³ugi. przed wyj¶ciem z domu planujê zje¶æ domowego batona owsianego z orzechami i jagodami goji i jab³ko

Kolacja: jajka na twardo, grillowana papryka polana odrobin± oliwy wymieszan± z natk± pietruszki i czosnkiem i mo¿e kilka orzechów (czy lepiej sobie te orzechy na noc odpu¶ciæ? )

Z góry dziêkujê je¶li kto¶ oceni By³abym wdziêczna.

Jad³ospis bardzo fajny, orzechy nie zaszkodz±, zjedz
i zdrówka ¿yczê
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 15:35   #3039
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Wspó³czujê problemów ... Z drugiej strony, badania mo¿e i niemi³e, ale dobrze postawiona diagnoza jest kluczem do sukcesu! Trzymam kciuki, ¿eby wszystko sta³o siê jasne. A robi³a¶ badania u alergologa? Tyle siê mówi ostatnio o alergiach pokarmowych, mo¿e one te¿ maj± swój udzia³? A hormony bada³a¶ te¿? Nadwaga + problemy ze zdrowiem to czêsto tak¿e problemy endokrynologiczne...

Jesz naprawdê fajnie . Je¶li masz ochotê na orzechy to spróbuj - niedu¿a porcja nie powinna Ci ci±¿yæ na ¿o³±dku, zreszt± chyba nie jesz kolacji tu¿ przed snem (hah, mi siê ostatnio zdarza³o wcinaæ z T¯ orzeszki ziemne w chrupkiej panierce pó¼no w nocy, a i tak spa³am jak dziecko).

Przybij pi±tkê, te¿ nie cierpiê ludzi jedz±cych w kinie. Jedz±cych, mówi±cych, szepc±cych, szeleszcz±cych... Dla mnie w kinie musi byæ totalna cisza ze strony widowni.
Alergolog - alergie s±, ale nie pokarmowe
Tarczyca chodzi wzorowo, wszelkie badania krwi te¿ przechodzê ze wspania³ymi wynikami. Niestety mój stan zdrowia tego nie odzwierciedla
Lekarz wydawa³ siê w porz±dku, dosta³am ju¿ jakie¶ leki na pocz±tek, ale wiele badañ przede mn±. Z jednej strony przera¿enie, ale z drugiej i tak siê mêczê i nie wiem co mi jest to ju¿ chyba lepiej wiedzieæ
Na pewno mam nietolerancjê laktozy, ale od razu poleci³ mi kupiæ w aptece enzym, który trawi laktozê i wtedy nie powinno byæ problemów - bo bez nabia³u sobie nie wyobra¿am, bo prawie nie jem miêsa.

Je¶li chodzi o orzechy to nie ze strony ¿o³±dka siê waha³am, a ze strony diety na szczê¶cie akurat orzechy mój ¿o³±dek przyjmuje w spokoju Wnioskujê z Twojej wypowiedzi, ¿e powinno byæ ok - dziêkujê!

Co do kina - no nie rozumiem tego... czy doro¶li ludzie nie potrafi± wytrzymaæ 2 godzin bez jedzenia? I czy oni w ogóle cokolwiek s³ysz± jak k³api± szczêk± ca³y film? Co gorsza w teatrze te¿ spotykam skrytych podjadaczy! Dziêki Bogu w operze siê na takich nie natknê³am, bo ju¿ bym chyba pad³a. I te t³umaczenia nawet w¶ród znajomych, ¿e jak to ogl±daæ i nie je¶æ. Nie wyobra¿am sobie ogl±daæ i je¶æ, nawet kolacjê jem przed wieczornym filmem, bo mi by to po prostu przeszkadza³o nie mówi±c o osobie, z któr± ogl±dam.
Nie lubiê kina... i to w³a¶nie przez ludzi. No ale z kole¿ank± siê dawno nie widzia³am no i Hobbit kusi

I dziêkujê bardzo za ocenê jad³ospisu! Wcze¶niej niejednokrotnie s³ysza³am, ¿e jem za ma³o co mi siê wydawa³o mocno dziwne i teraz siê waha³am. No, ale póki co, czekam - co moja waga na to (choæ nie zdziwiê siê je¶li nic )
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 15:41   #3040
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U:

I: dwie kromki domowego chleba ry¿owego z mas³em, wêdzonym filetem z indyka i pomidorem, dwa jajka na miêkko.
II: owsianka kakaowa z bananem i nerkowcami.
III: ry¿ sma¿ony z indykiem, warzywami i jajkiem.
IV: jogurt grecki z wiórkami kokosowymi i migda³ami, mandarynka
V: zjem chyba makrelê wêdzon± z chlebem ry¿owym i warzywami.


¦wietne! bardzo mi siê podoba, zdrowo i warto¶ciowo!
Zrezygnowa³a¶ z eR czy cel ju¿ osi±gniêty?
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 15:47   #3041
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 514
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Piêknie! Chlebu¶ to ten z bloga? Wygl±da smakowicie, niczym babka!
Dziêki. Tak, chleb z bloga, jest boski, no i zje¶æ chleb po o¶miu miesi±cach to jest to

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Alergolog - alergie s±, ale nie pokarmowe
Tarczyca chodzi wzorowo, wszelkie badania krwi te¿ przechodzê ze wspania³ymi wynikami. Niestety mój stan zdrowia tego nie odzwierciedla
Lekarz wydawa³ siê w porz±dku, dosta³am ju¿ jakie¶ leki na pocz±tek, ale wiele badañ przede mn±. Z jednej strony przera¿enie, ale z drugiej i tak siê mêczê i nie wiem co mi jest to ju¿ chyba lepiej wiedzieæ
Na pewno mam nietolerancjê laktozy, ale od razu poleci³ mi kupiæ w aptece enzym, który trawi laktozê i wtedy nie powinno byæ problemów - bo bez nabia³u sobie nie wyobra¿am, bo prawie nie jem miêsa.

Je¶li chodzi o orzechy to nie ze strony ¿o³±dka siê waha³am, a ze strony diety na szczê¶cie akurat orzechy mój ¿o³±dek przyjmuje w spokoju Wnioskujê z Twojej wypowiedzi, ¿e powinno byæ ok - dziêkujê!

Co do kina - no nie rozumiem tego... czy doro¶li ludzie nie potrafi± wytrzymaæ 2 godzin bez jedzenia? I czy oni w ogóle cokolwiek s³ysz± jak k³api± szczêk± ca³y film? Co gorsza w teatrze te¿ spotykam skrytych podjadaczy! Dziêki Bogu w operze siê na takich nie natknê³am, bo ju¿ bym chyba pad³a. I te t³umaczenia nawet w¶ród znajomych, ¿e jak to ogl±daæ i nie je¶æ. Nie wyobra¿am sobie ogl±daæ i je¶æ, nawet kolacjê jem przed wieczornym filmem, bo mi by to po prostu przeszkadza³o nie mówi±c o osobie, z któr± ogl±dam.
Nie lubiê kina... i to w³a¶nie przez ludzi. No ale z kole¿ank± siê dawno nie widzia³am no i Hobbit kusi

I dziêkujê bardzo za ocenê jad³ospisu! Wcze¶niej niejednokrotnie s³ysza³am, ¿e jem za ma³o co mi siê wydawa³o mocno dziwne i teraz siê waha³am. No, ale póki co, czekam - co moja waga na to (choæ nie zdziwiê siê je¶li nic )
Tak siê wtr±cê bo widzê, ¿e mamy podobn± sytuacjê. Mi pomog³o odstawienie glutenu i nabia³u, choæ np na nabia³ nie mam stwierdzonej nietolerancji, to jednak dobrze trawiê tylko jogurty. A je¶li chodzi o alergie - nie wiem, na co masz dok³adnie uczulenie, ale sprawd¼ alergie krzy¿owe. Ja np nie mogê je¶æ m.in. jab³ek i orzechów laskowych, choæ nie mam na nie uczulenia.

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
¦wietne! bardzo mi siê podoba, zdrowo i warto¶ciowo!
Zrezygnowa³a¶ z eR czy cel ju¿ osi±gniêty?
Merci R od³o¿one w czasie, mam od lekarza kategoryczny zakaz odchudzania siê, do czasu a¿ hormony wróc± do normy.
AshtrayGirl86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 15:57   #3042
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Poka¿ wiadomo¶æ

Tak siê wtr±cê bo widzê, ¿e mamy podobn± sytuacjê. Mi pomog³o odstawienie glutenu i nabia³u, choæ np na nabia³ nie mam stwierdzonej nietolerancji, to jednak dobrze trawiê tylko jogurty. A je¶li chodzi o alergie - nie wiem, na co masz dok³adnie uczulenie, ale sprawd¼ alergie krzy¿owe. Ja np nie mogê je¶æ m.in. jab³ek i orzechów laskowych, choæ nie mam na nie uczulenia.
Jasne, ka¿da opinia mile widziana No ja w³a¶nie jogurty trawiê najgorzej, nie chcê wchodziæ w szczegó³y moich dolegliwo¶ci bo gastrologia nic mi³ego Mleko i ser jest nawet ok, ale laktoza jest dodatkiem teraz wszêdzie... Spróbujê czy ten enzym mi pomo¿e. Alergiê mam na ple¶nie i jakie¶ chwasty, tak¿e raczej nie to, ale zainteresujê siê tematem - dziêkujê
Póki co glutenu nie wolno mi wyeliminowaæ przed badaniami, bo wyniki bêd± przek³amane
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 16:03   #3043
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 514
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Jasne, ka¿da opinia mile widziana No ja w³a¶nie jogurty trawiê najgorzej, nie chcê wchodziæ w szczegó³y moich dolegliwo¶ci bo gastrologia nic mi³ego Mleko i ser jest nawet ok, ale laktoza jest dodatkiem teraz wszêdzie... Spróbujê czy ten enzym mi pomo¿e. Alergiê mam na ple¶nie i jakie¶ chwasty, tak¿e raczej nie to, ale zainteresujê siê tematem - dziêkujê
Póki co glutenu nie wolno mi wyeliminowaæ przed badaniami, bo wyniki bêd± przek³amane
Z glutenem masz racjê, nie doczyta³am, ¿e jeste¶ przed badaniami. Kochana, ja te¿ mam m.in. na ple¶nie i chwasty i uwierz, z wieloma ciekawymi rzeczami siê toto krzy¿uje. Poczytaj
AshtrayGirl86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 16:03   #3044
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Alergolog - alergie s±, ale nie pokarmowe
Tarczyca chodzi wzorowo, wszelkie badania krwi te¿ przechodzê ze wspania³ymi wynikami. Niestety mój stan zdrowia tego nie odzwierciedla
Lekarz wydawa³ siê w porz±dku, dosta³am ju¿ jakie¶ leki na pocz±tek, ale wiele badañ przede mn±. Z jednej strony przera¿enie, ale z drugiej i tak siê mêczê i nie wiem co mi jest to ju¿ chyba lepiej wiedzieæ
Na pewno mam nietolerancjê laktozy, ale od razu poleci³ mi kupiæ w aptece enzym, który trawi laktozê i wtedy nie powinno byæ problemów - bo bez nabia³u sobie nie wyobra¿am, bo prawie nie jem miêsa.

Je¶li chodzi o orzechy to nie ze strony ¿o³±dka siê waha³am, a ze strony diety na szczê¶cie akurat orzechy mój ¿o³±dek przyjmuje w spokoju Wnioskujê z Twojej wypowiedzi, ¿e powinno byæ ok - dziêkujê!

Co do kina - no nie rozumiem tego... czy doro¶li ludzie nie potrafi± wytrzymaæ 2 godzin bez jedzenia? I czy oni w ogóle cokolwiek s³ysz± jak k³api± szczêk± ca³y film? Co gorsza w teatrze te¿ spotykam skrytych podjadaczy! Dziêki Bogu w operze siê na takich nie natknê³am, bo ju¿ bym chyba pad³a. I te t³umaczenia nawet w¶ród znajomych, ¿e jak to ogl±daæ i nie je¶æ. Nie wyobra¿am sobie ogl±daæ i je¶æ, nawet kolacjê jem przed wieczornym filmem, bo mi by to po prostu przeszkadza³o nie mówi±c o osobie, z któr± ogl±dam.
Nie lubiê kina... i to w³a¶nie przez ludzi. No ale z kole¿ank± siê dawno nie widzia³am no i Hobbit kusi

I dziêkujê bardzo za ocenê jad³ospisu! Wcze¶niej niejednokrotnie s³ysza³am, ¿e jem za ma³o co mi siê wydawa³o mocno dziwne i teraz siê waha³am. No, ale póki co, czekam - co moja waga na to (choæ nie zdziwiê siê je¶li nic )
Oczywi¶cie, ¿e lepiej wiedzieæ wiêcej o swoim stanie zdrowia! Nieraz ludzie po cichu cierpi±, zamiast i¶æ do lekarza i powalczyæ o siebie - budz± siê z rêk± w nocniku z totalnie rozpieprzonym zdrowiem nie do naprawienia . Parali¿uj±cy strach przed diagnoz± to najgorsza podstawa...

Hah, ze strony diety to ju¿ w ogóle nie mam ¿adnych obiekcji co do orzechów! Orzechy s± dobre zawsze i wszêdzie .

Z tym jedzeniem zbyt ma³o... Có¿, ró¿nie to wypada. Wa¿na jest te¿ wiedza o wielko¶ci porcji. Najwa¿niejsze, ¿eby¶ trzyma³a siê w wide³kach swojego zapotrzebowania kalorycznego - nie ma co dopychaæ siê na si³ê.

Dlatego ja rzadko chodzê do kina. A jak ju¿, to multipleksy odpadaj± totalnie! Zesz³ej zimy bywa³am w kinie co tydzieñ, ale to ma³e stare kino, gdzie popcornu i coli siê przed wej¶ciem nie sprzedaje . Na filmie muszê mieæ pe³ne skupienie. Nie rozumiem konieczno¶ci jedzenia podczas ogl±dania, co ma jedno do drugiego? Ja z T¯ czasem piwo degustujê "do filmu" - a tak naprawdê otwieramy butelkê i pierwsze ³yki bierzemy w przerwie od ogl±dania, bo film przeszkadza w degustacji i vice versa

Mnie Hobbit nie kusi wcale - czekam za to na Nimfomankê Larsa von Triera .
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 17:20   #3045
natul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 204
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R:
¦niadanie: serek wiejski 200g z papryk±, kawa³ek chleba z jajkiem i mas³em
II ¶niadanie: 2 kawa³ki chleba z mas³em, szynk±, bia³ym serem
Obiad: ry¿ z kurczakiem i warzywami, na oleju ry¿owym
Podwieczorek: grejfrut, serek homo nat, ³y¿eczka stewii, ma³a gar¶æ orzechów w³oskich
Kolacja: planujê omlet z 2 jaj z pieczarkami i szczypiorkiem na ³y¿eczce oleju ry¿owego

__________________


105 --> 102,4 --> 75 kg
natul jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 18:04   #3046
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

1. owsianka z 4 ³y¿ek mieszanki p³atków, ³y¿eczki siemienia lnianego z kilkoma ³y¿kami jogurtu naturalnego, herbata
- kawa z mlekiem 2%

30 minut biegu (w tym 8 minut interwa³y)

2. 30g kaszy gryczanej z gulaszem wo³owym (miêso bez sosu), sa³atka z sa³aty, papryki, pomidora, oliwek, kukurydzy z oliw±, zielona herbata
3. zupa krem z broku³ów + grzanki z 1 kromki chleba z zio³ami
4. serek wiejski + jab³ko

do tego 1,5 l wody mineralnej
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 18:11   #3047
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 1 565
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dawno mnie nie by³o . Wstawiam dzisiejsze jad³o, z pro¶b± o obiektywn± ocenê.

U (w zamierzeniu)

I czekoladowe p³atki owsiane (p³atki wymieszane z kakao i zalane ) z jogurtem naturalnym (mia³ 200g chyba) i pomarañcz± (mia³o byæ pó³, ale jak j± obra³am to by³a tylko trochê wiêksza od mandarynki )

jab³ko (tak wielkiego ju¿ dawno nie widzia³am)

II kotlet z piersi kurczaka (w jajku, sma¿ony), ry¿ ze szpinakiem, trochê z domowych przetworów: pikantne ogórki i papryka

III 2 kromki pumpernikla: 1,5 z past± jajeczno-tuñczykow± ze szczypiorkiem (domowa ), 0,5 z ³ososiem z puszki i chrzanem (i podjad³am surówki z obiadu - kapusta pekiñska, marchew, ogórek kiszony i... jab³ko? )

IV (bêdzie) - sa³atka (pier¶ z kurczaka, groszek, kalafior, por, kie³ki fasoli /papryka - jeszcze zobaczê, marynowane z jogurtem i majonezem)
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 18:51   #3048
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW



---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Erena ju¿ wszystko ³adnie wyja¶ni³a, wiêc nie bêdê powtarzaæ, otrêby stosuj jako dodatek do owsianki a nie g³ówny sk³adnik. Jak sama nazwa wskazuje owsianka sk³ada siê z p³atków owsianych wyjdzie Ci to na zdrowie.

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------




Twój trening jest intensywny i to bardzo, do tego 5 razy w tygodniu , marchewka jako przek±ska na P? herbata z miodem???
Sernika na tym zdjêciu moim zdaniem jest ma³y kawa³eczek a a Ty go rozbi³a¶ jeszcze na dwa posi³ki. Co z tego ¿e u Ciebie owsianka to zazwyczaj 25g p³atków? chcesz przytyæ to zmieñ to!
Twój jad³ospis bardzo s³aby to redukcja i do tego teksty w stylu " po obiedzie by³am serio d³ugo pe³na, jako¶ to miêso mnie zapcha³o"... nie wiem jak porcja miêsa mo¿e zapchaæ na d³uuuugo..
No có¿, jak s³yszê ile niektórzy æwicz± to stwierdzam, ¿e wcale nie robiê niczego specjalnego..
Sernika nie bra³am du¿o, bo chcia³am, ¿eby by³o dla go¶ci, a porcja miêsa.. hmm... z ziemniakami i warzywami zawsze zapycha mnie na d³ugo, bo mo¿na siê porz±dnie ilo¶ci± naje¶æ, a ja jeszcze nale¿ê do tych, co dos³ownie obgryzaj± kosteczki
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:16   #3049
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
R

1. owsianka z 4 ³y¿ek mieszanki p³atków, ³y¿eczki siemienia lnianego z kilkoma ³y¿kami jogurtu naturalnego, herbata
- kawa z mlekiem 2%

30 minut biegu (w tym 8 minut interwa³y)

2. 30g kaszy gryczanej z gulaszem wo³owym (miêso bez sosu), sa³atka z sa³aty, papryki, pomidora, oliwek, kukurydzy z oliw±, zielona herbata
3. zupa krem z broku³ów + grzanki z 1 kromki chleba z zio³ami
4. serek wiejski + jab³ko

do tego 1,5 l wody mineralnej
Jab³ko da³abym rano do owsianki, a wieczorem do serka wiejskiego jakie¶ warzywa i/lub orzechy. 30g kaszy gryczanej to ma³o, porcja to 50g (pó³ woreczka). Reszta wydaje siê spoko .

Cytat:
Napisane przez yoka Poka¿ wiadomo¶æ
Dawno mnie nie by³o . Wstawiam dzisiejsze jad³o, z pro¶b± o obiektywn± ocenê.

U (w zamierzeniu)

I czekoladowe p³atki owsiane (p³atki wymieszane z kakao i zalane ) z jogurtem naturalnym (mia³ 200g chyba) i pomarañcz± (mia³o byæ pó³, ale jak j± obra³am to by³a tylko trochê wiêksza od mandarynki )

jab³ko (tak wielkiego ju¿ dawno nie widzia³am)

II kotlet z piersi kurczaka (w jajku, sma¿ony), ry¿ ze szpinakiem, trochê z domowych przetworów: pikantne ogórki i papryka

III 2 kromki pumpernikla: 1,5 z past± jajeczno-tuñczykow± ze szczypiorkiem (domowa ), 0,5 z ³ososiem z puszki i chrzanem (i podjad³am surówki z obiadu - kapusta pekiñska, marchew, ogórek kiszony i... jab³ko? )

IV (bêdzie) - sa³atka (pier¶ z kurczaka, groszek, kalafior, por, kie³ki fasoli /papryka - jeszcze zobaczê, marynowane z jogurtem i majonezem)
Ooo, dobrze Ciê widzieæ! Có¿, nie najgorzej to wygl±da. Dobrze, ¿e rano by³a ca³a pomarañcza - ja zjadam ca³± nawet jak jest du¿a, po co tak wydzielaæ owoc . No i doda³abym tam jeszcze jakie¶ orzechy. Pozosta³e posi³ki fajne! Du¿o warzyw, bia³ko jest... Oby tylko porcje nie by³y mikro!



Dzisiejsze U

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
Przek±ska: 2 ma³e jab³ka
II Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu; kasza kuskus; gotowana marchew z mas³em i sokiem z cytryny
æwiczenia: Skalpel
III 3 kromki i 2 piêtki ziarnistego chleba graham z: szynk±, pasztetem z kaczk±, serem cheddar i typu feta; ogórki kiszone i pomidor

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, owocowa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 19:22   #3050
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejsze U:

I: kasza jaglana z cebul±, czosnkiem, imbirem, marchewk± i szpinakiem, podsma¿ana na oleju kokosowym i posypana czarnuszk±;
II: koktajl z banana, selera naciowego, szpinaku i wody z dodatkiem siemienia lnianego;
III: zupa grochowa z w³oszczyzn± i kie³bas±; na drugie "jêczotto" (co¶ analogicznego do risotta, ale bez ry¿u, tylko z kaszy jêczmiennej) z wêdzonym ³ososiem, suszonymi pomidorami i oliwkami;
IV: kilka daktyli suszonych, jab³ko;
V: papryka i kawa³ek pieczonej dyni z oliw±; kromka domowego chleba gryczanego.

Do picia: 2 kawy z mlekiem ry¿owym, skrzypokrzywa, zielona herbata, rumianek.
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2014-01-08 o 19:28
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:28   #3051
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

proszê zerknijcie czy lepiej

R - czy nie za du¿o zjad³am?

1) p³atki owsiane (30g), otrêby owsiane (10g), banan (50g), siemiê lniane (10g), p³atki migda³ów (10g) + kawa rozp. z odrobin± mleka

2) makrela wêdzona (50g), chleb ¿ytni razowy (50g), sos pomidorowy (10g), ogórek konserwowy (30g)

3) krem z dyni i wi¶ni (100g mro¿onej dyni, 50 g mro¿onych wi¶ni, 20g ¶mietany 18%, ¶wie¿y tymianek, cynamon, any¿, sól, pieprz)

4) gotowana pier¶ z kurczaka (100g), sa³atka ( pomarañcza 150g, feta 30g, olej z pestek winogron, sok z cytryny, pieprz)

5) serek wiejski (50g), ogórek konserwowy (30g), papryka marynowana (30g)

+ 2 herbaty super slim, 1 czarna, woda gazowana

R
1) 2 jajka na oleju z pestek winogron + kawa,

2) serek wiejski (200g), po ³y¿ce: p³atków migda³ów, miodu, s³onecznika, ¿urawiny, ¶liwki suszonej

3) gotowana pier¶ z indyka (100g), kasza jaglana (20g ugotowanej), przetwory domowe: ogórek na ostro (50g), marynowane buraczki z cebulk± (20g)

4) jab³ko (100g), gar¶æ mro¿onych malin

5) kakao dekomoreno na wodzie z mlekiem pó³ na pó³, bez cukru (chocia¿ mia³am straszn± ochotê dos³odziæ - nie wiem czemu czasem ci±gnie mnie strasznie na s³odkie zw³aszcza wieczorem nawet owoce rano nie smakuj± tak jak po wieczór)

+ 2 herbaty super slim, 1 je¿ynowa, 1 wi¶niowa, 1 malinowa z miodem (nawet herbaty na owocowo dzi¶)
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:52   #3052
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez yoka Poka¿ wiadomo¶æ
Dawno mnie nie by³o . Wstawiam dzisiejsze jad³o, z pro¶b± o obiektywn± ocenê.

U (w zamierzeniu)

I czekoladowe p³atki owsiane (p³atki wymieszane z kakao i zalane ) z jogurtem naturalnym (mia³ 200g chyba) i pomarañcz± (mia³o byæ pó³, ale jak j± obra³am to by³a tylko trochê wiêksza od mandarynki )

jab³ko (tak wielkiego ju¿ dawno nie widzia³am)

II kotlet z piersi kurczaka (w jajku, sma¿ony), ry¿ ze szpinakiem, trochê z domowych przetworów: pikantne ogórki i papryka

III 2 kromki pumpernikla: 1,5 z past± jajeczno-tuñczykow± ze szczypiorkiem (domowa ), 0,5 z ³ososiem z puszki i chrzanem (i podjad³am surówki z obiadu - kapusta pekiñska, marchew, ogórek kiszony i... jab³ko? )

IV (bêdzie) - sa³atka (pier¶ z kurczaka, groszek, kalafior, por, kie³ki fasoli /papryka - jeszcze zobaczê, marynowane z jogurtem i majonezem)
Moim zdaniem za ma³o, tylko 4 posi³ki z czego kolacja redukcyjna bez wêgli.
Co do reszty ciê¿ko siê wypowiedzieæ bo nie podajesz porcji.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
R

1. owsianka z 4 ³y¿ek mieszanki p³atków, ³y¿eczki siemienia lnianego z kilkoma ³y¿kami jogurtu naturalnego, herbata
- kawa z mlekiem 2%

30 minut biegu (w tym 8 minut interwa³y)

2. 30g kaszy gryczanej z gulaszem wo³owym (miêso bez sosu), sa³atka z sa³aty, papryki, pomidora, oliwek, kukurydzy z oliw±, zielona herbata
3. zupa krem z broku³ów + grzanki z 1 kromki chleba z zio³ami
4. serek wiejski + jab³ko

do tego 1,5 l wody mineralnej
Tutaj te¿ uwa¿am ¿e trochê ma³o.
30g kaszy to bardzo malutko, ile zjad³a¶ miêsa?a porcja zupy porz±dna?kolacja te¿ malutka ja by³abym zaraz g³odna, wszystko takie okrojone.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:52   #3053
napli
Raczkowanie
 
Avatar napli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 188
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez napli Poka¿ wiadomo¶æ
To i ja poprosze o ocene
R
Sniadanie: jajecznica z 2 jaj bez tluszczu, salatka: pomidor,ogorek, jogurt naturalny
Trening: 50 min biegu, 7 km
2 sniadanie: 2 kromki chleba ciemnego slonecznikowego z pasta z lososia i reszta salatki jak wyzej
Przegryzki: pol pomaranczy, kefir, jablko
Obiad: kurczak grillowany i warzywa z patelni
Podwieczorek: 2 kromki chleba razowego z szynka z kurczaka i pomidorem
Kolacja: serek wiejski z pomidorem
podpowie co¶ kto¶?
napli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 20:22   #3054
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 1 565
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ooo, dobrze Ciê widzieæ! Có¿, nie najgorzej to wygl±da. Dobrze, ¿e rano by³a ca³a pomarañcza - ja zjadam ca³± nawet jak jest du¿a, po co tak wydzielaæ owoc . No i doda³abym tam jeszcze jakie¶ orzechy. Pozosta³e posi³ki fajne! Du¿o warzyw, bia³ko jest... Oby tylko porcje nie by³y mikro!



Dzisiejsze U

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
Przek±ska: 2 ma³e jab³ka
II Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu; kasza kuskus; gotowana marchew z mas³em i sokiem z cytryny
æwiczenia: Skalpel
III 3 kromki i 2 piêtki ziarnistego chleba graham z: szynk±, pasztetem z kaczk±, serem cheddar i typu feta; ogórki kiszone i pomidor

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, owocowa.
Witaj.
Dziêkujê za ocenê. Co do orzechów - dziêki, przypomnia³a¶ mi, ¿e mam jeszcze pistacje ze ¶wi±t.
Porcje absolutnie nie s± mikro, najadam siê, zadowolona jestem, oby tylko efekt by³, wiesz o czym mówiê (swoj± drog± Tobie zazdroszczê bardzo ).

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem za ma³o, tylko 4 posi³ki z czego kolacja redukcyjna bez wêgli.
Co do reszty ciê¿ko siê wypowiedzieæ bo nie podajesz porcji.
Dziêkujê . Hmm, porcje s± du¿e, przynajmniej wg mojego ¿o³±dka. Co do 4 posi³ków - ju¿ od d³u¿szego czasu tak mi wychodzi, bo dni nie mam mega d³ugich i po prostu czê¶ciej je¶æ nie dam rady. Po prostu wrzuci³am na luz i jem kiedy jestem g³odna, dlatego tak to wygl±da.


Przed chwil± zjad³am tê sa³atkê z rozs±dku w sumie, ciê¿ko mi na ¿o³±dku. I w³a¶nie dlatego mam do Was pytanie.

Kiedy¶ mia³am problem z ¿o³±dkiem - non stop by³o mi ciê¿ko, ogólnie ¼le siê czu³am. I by³ taki... "Charakterystyczny" - chodzi mi o wygl±d. Wypuk³y u góry, wklês³y, wypuk³y na dole. Wiem, ¿e to brzmi g³upio, ale teraz zauwa¿y³am, ¿e od jakiego¶ tygodnia znów to wróci³o, razem z reszt± objawów. Wtedy przez jaki¶ czas bra³am leki na ¿o³±dek i nie powiem - o wiele lepiej siê po nich czu³am. Po jakim¶ czasie mi to przesz³o (nie pamiêtam kiedy to by³o - rok temu mo¿e). A teraz znów mam ten sam problem.
Zawsze pi³am 2 kawy co najmniej - 1. rano, 2. po po³udniu. W tej chwili od ponad tygodnia nie dam rady piæ tej drugiej, bo automatycznie robi mi siê niedobrze, gdy przypomnê sobie jej smak.
Mia³ kto¶ podobny problem?
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 20:33   #3055
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Jab³ko da³abym rano do owsianki, a wieczorem do serka wiejskiego jakie¶ warzywa i/lub orzechy. 30g kaszy gryczanej to ma³o, porcja to 50g (pó³ woreczka). Reszta wydaje siê spoko .
Jako¶ wieczorami "ci±gnie" mnie do tego, ¿eby zje¶æ jab³ko. To chyba nie jest a¿ taki grzech, je¶li zjadam je oko³o 19?

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Tutaj te¿ uwa¿am ¿e trochê ma³o.
30g kaszy to bardzo malutko, ile zjad³a¶ miêsa?a porcja zupy porz±dna?kolacja te¿ malutka ja by³abym zaraz g³odna, wszystko takie okrojone.
Wiem, ¿e nie jest tego du¿o, ale po wczorajszym kompulsie nie by³am dzisiaj w ogóle g³odna. Miêsa mo¿e z 50-70g, za to sporo warzyw zjad³am do obiadu. Zupy te¿ niewiele. Jutro powinno byæ lepiej.
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-08, 22:37   #3056
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Jutrzejsze, czê¶ciowo ju¿ przygotowane:

R

I. kajzerka wieloziarnista 60g, z szynk± (30g), sa³at± lodow±, szpinakiem baby i rzodkiewk±
II. green smoothie: szpinak, kiwi, jab³ko, pó³ banana, kilka migda³ów
III. Makaron pe³noziarnisty 60g, mielona ³opatka 100g, sos pomidorowy z cebul±, marchewk±, czarnymi oliwkami i kaparami
IV. Bu³eczka owsiana 42g z jajkiem na twardo + pomidor z ³y¿k± jogurtu naturalnego

Wiem, ¿e ³opatka jest do¶æ kaloryczna w porównaniu z drobiem, ale ja potrzebujê ró¿nych rodzajów miêsa, nie jestem w stanie je¶æ czêsto kurczaka... Nie pomaga przygotowywanie go na milion sposobów, zamienianie z indykiem, no po prostu nie i ju¿. Czasami ok, ale nie codziennie, a dla mnie obiad bez miêsa to nie obiad (no chyba, ¿e mówimy o ruskich pierogach, ale na diecie to raczej s³aba opcja ). Wiele rzeczy mogê sobie odmówiæ, ale ró¿niastego miêsa nie.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-01-08 o 22:47
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-09, 08:37   #3057
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

cze¶æ dzisiejszy czwartkowy zumbowy jad³ospis R


7.30 - placuszki owsiane (jajko, 5 ³y¿ek p³atków owsianych, ³y¿ka jogurtu greckiego, sól i pieprz, sma¿one na ³y¿eczce oleju s³onecznikowego), z mozarell± (3 plasterki) i pikantnym guacamole (jezu jakie to by³o dobre ¶niadanie <3)

11.30 - 2 nale¶niki ze szpinakiem i kurczakiem

15.00 - pomarañcza

18.00 - spaghetti pe³noziarniste z sosem z pomidorów w puszce i mielonej wo³owiny

19.30 - 21.30 - zumba

22.00 - sa³ata, pomidorki koktajlowe, grana padano, oliwki, papryka, pier¶ kurczaka, vinegret
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-09, 08:50   #3058
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
cze¶æ dzisiejszy czwartkowy zumbowy jad³ospis R


7.30 - placuszki owsiane (jajko, 5 ³y¿ek p³atków owsianych, ³y¿ka jogurtu greckiego, sól i pieprz, sma¿one na ³y¿eczce oleju s³onecznikowego), z mozarell± (3 plasterki) i pikantnym guacamole (jezu jakie to by³o dobre ¶niadanie <3)

11.30 - 2 nale¶niki ze szpinakiem i kurczakiem

15.00 - pomarañcza

18.00 - spaghetti pe³noziarniste z sosem z pomidorów w puszce i mielonej wo³owiny

19.30 - 21.30 - zumba

22.00 - sa³ata, pomidorki koktajlowe, grana padano, oliwki, papryka, pier¶ kurczaka, vinegret
¦wietny jad³ospis jak efekty redukcji do tej pory?
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-09, 09:10   #3059
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

przemodelowanie sylwetki g³ównie, zrobi³am siê twardsza, czyli t³uszczu odczuwalnie mniej, waga nie zmieni³a siê obwodów jeszcze nie mierzy³am, bo nie lubiê siê mierzyæ przed koñcem jako¶....tak samo wa¿ê siê rzadko ale w talii kilka napewno uby³o, a w pupie przyby³o, przez intensywny trening si³owy dolnych partii
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-09, 09:15   #3060
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez napli Poka¿ wiadomo¶æ
To i ja poprosze o ocene
R
Sniadanie: jajecznica z 2 jaj bez tluszczu, salatka: pomidor,ogorek, jogurt naturalny
Trening: 50 min biegu, 7 km
2 sniadanie: 2 kromki chleba ciemnego slonecznikowego z pasta z lososia i reszta salatki jak wyzej
Przegryzki: pol pomaranczy, kefir, jablko
Obiad: kurczak grillowany i warzywa z patelni
Podwieczorek: 2 kromki chleba razowego z szynka z kurczaka i pomidorem
Kolacja: serek wiejski z pomidorem
Hej, widzê kilka b³êdów czysto bia³kowe ¶niadanie zw³aszcza przed biegiem to nie najlepszy pomys³. Jedn± z kromek chleba z II ¶niadania mog³a¶ zje¶æ wcze¶niej. zdecydowanie doda³abym wiêcej warzyw, ¿eby jad³ospis by³ po prostu bardziej kolorowy i zró¿nicowany. Sam pomidor,ogórek i mro¿onka na patelnie to do¶æ ma³o. Do obiadu mog³a¶ dodaæ wêglowodany, przekonaj siê do innych ich ¼róde³ ni¿ tylko chleb: kasze,ciemny ry¿ s± pyszne i bardzo zdrowe.Brakuje nnkt-oliwy,orzechów,ziaren. Warto dodaæ je do wszystkich posi³ków, zw³aszcza do sa³atek, inaczej wiele warto¶ciowych sk³adników twój organizm po prostu nie przyjmie. Moja ma³a rada- nie ³±cz ogórka i pomidora w jednej sa³atce- askorbinaza w ogórku ca³kowicie pozbawia witaminy C w pomidorach. pasta z ³ososia w drugim ¶niadaniu to ¶wietny pomys³,o ile nie jest to pastella czy ³ososiowa chemia z tubki
Powodzenia w R

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-01-09 o 09:25
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:58.