Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 10:26   #2281
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Hola, hola! Na nowy rok wątek przycichł?

Mam ogromną chrapkę na jakiegoś longline'a
Niestety na eBay'u Freya Nieve nie występuje ostatnio w moim rozmiarze Co powiecie na Freyę Edinę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg $(KGrHqF,!lME65RDREBdBO8bLh4m8w~~60_14.JPG (2,0 KB, 411 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg $(KGrHqZ,!jQE68-o)i!1BO8bGvPPd!~~60_3.jpg (114,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg $(KGrHqF,!lME65RDREBdBO8bLh4m8w~~60_3.jpg (92,9 KB, 46 załadowań)
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik

Edytowane przez dottoressa
Czas edycji: 2012-01-07 o 10:28
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:28   #2282
SlodkaIstotka
Raczkowanie
 
Avatar SlodkaIstotka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 387
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny!
Jestem tu nowa i jestem w kompletnej kropce...
Odkąd przestałam nosić rozmiar A zawsze kupując stanik musze przeszywać staniki i zmniejszać ich obwód. Według elektronicznego bra-fittera nosze rozmiar 60DD, lecz gdy dziś chciałam zakupić stanik w każdym sklepie odpowiedziano mi, że nie istnieje taki rozmiar a 60D nie jest produkowany i jest dostępne jedynie 90D...
Wceśniej nosiłam standaardowe 75B i 80C które musiałam przeszywać...
Gdzie dostanę ten rozmiar (60DD)? i dostane go w cenie okolo 20-30zł?
SlodkaIstotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 15:16   #2283
emerald_sky
Raczkowanie
 
Avatar emerald_sky
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 201
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

SlodkaIstotka
Z sześdziesiątkami jest właśnie ten problem, że w prawie każdym sklepie powiedzą ci, że "takich nie ma i w ogóle o co chodzi". Takie rozmiary SĄ normalnie produkowane i, mało tego, bardzo popularne - tyle, że nie tam, gdzie bielizna kosztuje 20zł.
Też mam 60DD i panie w sklepie chcą mnie ubierać w 75C. Oczywiście nie rozumieją, że 75 to mi przez plecy przeleci i wylezie górą, a szeroki mostek spłaszczy mi pół piersi. Uparcie wiedzą "lepiej"
Nie słuchaj ich.

Niestety musisz nastawić się na koszt minimum ~80zł, chyba, że upolujesz na allegro. Często jest coś w granicach 15-30zł, tyle, że kupujesz w ciemno, bez mierzenia.

Ewentualnie ja mam jeden biustonosz przeszyty z 70C, ale cudem miał odpowiednie miseczki. W innym wypadku kończyłyby się chyba na plecach.

Edytowane przez emerald_sky
Czas edycji: 2012-01-07 o 15:23
emerald_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 17:54   #2284
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez SlodkaIstotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Jestem tu nowa i jestem w kompletnej kropce...
Odkąd przestałam nosić rozmiar A zawsze kupując stanik musze przeszywać staniki i zmniejszać ich obwód. Według elektronicznego bra-fittera nosze rozmiar 60DD, lecz gdy dziś chciałam zakupić stanik w każdym sklepie odpowiedziano mi, że nie istnieje taki rozmiar a 60D nie jest produkowany i jest dostępne jedynie 90D...
Wceśniej nosiłam standaardowe 75B i 80C które musiałam przeszywać...
Gdzie dostanę ten rozmiar (60DD)? i dostane go w cenie okolo 20-30zł?
Jeśli chcesz kupić tanio to szukaj na allegro, brastop.com (zdarzają się duże zniżki) lub na braswapie (balkonetka.pl).

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Hola, hola! Na nowy rok wątek przycichł?

Mam ogromną chrapkę na jakiegoś longline'a
Niestety na eBay'u Freya Nieve nie występuje ostatnio w moim rozmiarze Co powiecie na Freyę Edinę?
Właśnie miałam dylemat czy w kroju longline czaić się na Nieve, czy poczekać na Edinę. Stwierdziłam, że Edina jest w bardziej moim stylu. Te detale niczym rysowane dobrze zatemperowanym ołówkiem kuszą. Ogólnie bardzo podoba mi się kolekcja wiosna/lato 2012 Frei, bo w końcu znajduję coś dla siebie. Nie w moim guście była ich cukierkowa bielizna, a teraz dodali trochę więcej pazura, ale nadal jest to słodki wizerunek. Może taki bardziej na rockowo? Na pewno stylizacje modelek. Nawet panterka w Roxanne mnie przekonała. Jeśli budżet mi na to pozwoli, chętnie ją nabędę. Nowe barwy deco też kuszą, bo do tej pory kolory mnie nie przekonywały
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 14:43   #2285
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witam, dopiero dzisiaj zorientowałam się że jest kolejna część wątku
Wcześniej nie mogłam się przekonać do kupowania biustonoszy na allegro, ale jeśli da się znaleźć coś w cenie ok 20zł to chyba zaryzykuję ze dwa, trzy razy (po trzech próbach pewnie sobie odpuszczę)...
Funit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 20:07   #2286
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Hola, hola! Na nowy rok wątek przycichł?

Mam ogromną chrapkę na jakiegoś longline'a
Niestety na eBay'u Freya Nieve nie występuje ostatnio w moim rozmiarze Co powiecie na Freyę Edinę?
mnie edina podoba się bardziej niż nieve.
Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Właśnie miałam dylemat czy w kroju longline czaić się na Nieve, czy poczekać na Edinę. Stwierdziłam, że Edina jest w bardziej moim stylu. Te detale niczym rysowane dobrze zatemperowanym ołówkiem kuszą.
i jak? kupiłaś edinę? jak wypada rozmiarówka? no bo chcę kupić na ebayu i nie chce mi się bawić w zwroty/wymiany.
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 20:53   #2287
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Nie kupiłam, dopiero zamierzam. To nowa kolekcja, ledwo do sprzedaży weszła. Na eBayu póki co nie ma mojego rozmiaru.

Roxanne niestety produkuję od 30. Mam nadzieję, że jest ścisła.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 07:15   #2288
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Nie kupiłam, dopiero zamierzam. To nowa kolekcja, ledwo do sprzedaży weszła.
no chyba nie tak znowu przed chwila. No ale chyba nie pozostanie mi nic innego jak kupić w ciemno taki rozmiar jak zwykle i liczyć, że bedzie pasować
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 11:46   #2289
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Hej, zamówilam na allegro stanik M&S 30DD. Niestety na mnie za mały
Moze by któraś sie chciała na coś małego wymienić ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stanik.jpg (78,8 KB, 36 załadowań)
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:12   #2290
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
no chyba nie tak znowu przed chwila. No ale chyba nie pozostanie mi nic innego jak kupić w ciemno taki rozmiar jak zwykle i liczyć, że bedzie pasować
Dziewczyny na balkonetce pisały swoje spostrzeżenia co do longline'ów i również na przykładzie Nieve, że przez ten szeroki obwód nie trzeba tak się ściskać i jest w miarę ścisła .
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:00   #2291
adajula
Rozeznanie
 
Avatar adajula
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 521
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

dziewczyny, wiecie czy w tabeli rozmiarów brytyjskich (np. http://biustomania.pl/tabela_rozmiarow,21.html) rozmiar miseczek jest podany w "zwisie" czy normalnie, np. w dobrze dobranym staniku?
adajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 20:36   #2292
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

hej dziewczyny, może Wy mi pomożecie.
kiedyś nosiłam rozmiar 75B, ale na brafittingu dostałam 70DD lub 75E (w zależności od fasonu). jakiś miesiąc temu w Esotiq pani ubrała mnie w 75D, który wyglądał całkiem całkiem (75E wyglądał okropnie, a DD w Esotiq nie ma), ale ostatnio nie czuję się w nim idealnie, tak jak w tamtym staniku ze sklepu z brafittingiem (niestety, tam nie kupiłam bo kosztował 250 zł), coś mi odstaje na krawędziach miseczek. jest to model klasyczny z linii bazowej, push-up, gładki (może któraś z Was wie, o jaki chodzi ). co o tym powiecie, zły model, zły rozmiar mimo wszystko, i to i to?
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:00   #2293
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, może Wy mi pomożecie.
kiedyś nosiłam rozmiar 75B, ale na brafittingu dostałam 70DD lub 75E (w zależności od fasonu). jakiś miesiąc temu w Esotiq pani ubrała mnie w 75D, który wyglądał całkiem całkiem (75E wyglądał okropnie, a DD w Esotiq nie ma), ale ostatnio nie czuję się w nim idealnie, tak jak w tamtym staniku ze sklepu z brafittingiem (niestety, tam nie kupiłam bo kosztował 250 zł), coś mi odstaje na krawędziach miseczek. jest to model klasyczny z linii bazowej, push-up, gładki (może któraś z Was wie, o jaki chodzi ). co o tym powiecie, zły model, zły rozmiar mimo wszystko, i to i to?
Najłatwiej by było pomóc i coś podpowiedzieć gdybyś podała wymiary. Zerknij do pierwszego postu, zmierz się zgodnie z zaleceniami, możesz skorzystać z linku do kalkulatora, a jego wynik przyjąć jako dane wyjściowe do poszukiwania swojego rozmiaru Cóż z paniami z Esotique jest tak że "ubierają w co mają" a dużej gamy nie mają Fakt w sklepach z tzw. dobrze dobraną bielizną ceny odstraszają, ale ja np. przy okazji zakupów stacjonarnie, mierzę kilka modeli a potem wiem czego szukać w internecie; a można upolować niektóre staniki w naprawdę atrakcyjnych cenach
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 10:27   #2294
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dla wizażanek z okolic Wrocławia - można nabyć zniżkę do onlyher
http://www.groupon.pl/deals/wroclaw/...200_0_13&a=408
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 11:05   #2295
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cześć Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy.
W związku z tym, że mamy nowy rok postanowiłam wiele zmienić w moim życiu, w tym i biustonosze.
O tym, że 90% kobiet ma źle dobrany biustonosz usłyszałam po raz pierwszy w liceum. Wtedy bardzo nie lubiłam mojego biustu, miał dziwny kształt jakby trójkątów (jakkolwiek to brzmi). Wtedy znalazłam informacje jak powinno się prawidłowy biustonosz nosić i tak o to z B wskoczyłam na C. To C noszę do dzisiaj, a kończę już studia (rocznikowo 22 lata). Jednak ciągle jest coś nie tak. Nie wiem gdzie robię błąd. Ostatnio powiększyłam miseczkę na D, ale nadal coś nie tak. Czytałam gdzieś, że idealny biustonosz to taki, którego cały dzień się nie poprawia i nie czuje, że się go ma. Ja mój mimo to nadal poprawiam, najczęściej ramiączka. Do tego nie łączą mi się moje piersi. Co mogę robić źle?
Poza tym w sklepach są masakryczne biustonosze. Np. moja koleżanka powinna nosić D65, a nigdzie takiego nie ma, bo w Polsce to się tak dziwnie zakłada, że im większy biust tym więcej w obwodzie. I te miny pań ze sklepu. Kiedy ostatnio poprosiłam o D to ta do mnie, że ja przecież góra B mam. Koło mojego domu, na następnej ulicy otworzono dwa sklepu z biustonoszami i są tam panie, co pomagają w dobraniu, ale niestety ceny są zabójcze... i mnie najzwyczajniej nie stać.
I teraz moje jeszcze jedno pytanie, bo słyszałam sprzeczne informacje. Czy jeżeli schudnę to te biustonosze pójdą po prostu do kosza, w sensie zrobią się za duże? Jestem skłonna (mając 100% pewność dobrego biustonosza) zapłacić więcej, ale planuję schudnąć przynajmniej 10 kilo (po 5 kilo na miesiąc czyli raptem 2 miesiące) i nagle co? Zapłacę za biustonosz dajmy na to 130 zł i to będą pieniądze wyrzucone w błoto? Czy może lepiej na razie nie kupować i dopiero kupić jak schudnę?
Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. I jeszcze jedna sprawa. Wiecie może jak nakłonić mamę do zmiany? Od 46 lat nosi rozmiar B i ma źle dobrane biustonosze, a nie chcę się przekonać na inne. Już nie wiem jakimi argumentami do tej kobiety przemówić.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-01-14 o 11:41
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 12:06   #2296
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy.
W związku z tym, że mamy nowy rok postanowiłam wiele zmienić w moim życiu, w tym i biustonosze.
O tym, że 90% kobiet ma źle dobrany biustonosz usłyszałam po raz pierwszy w liceum. Wtedy bardzo nie lubiłam mojego biustu, miał dziwny kształt jakby trójkątów (jakkolwiek to brzmi). Wtedy znalazłam informacje jak powinno się prawidłowy biustonosz nosić i tak o to z B wskoczyłam na C. To C noszę do dzisiaj, a kończę już studia (rocznikowo 22 lata). Jednak ciągle jest coś nie tak. Nie wiem gdzie robię błąd. Ostatnio powiększyłam miseczkę na D, ale nadal coś nie tak. Czytałam gdzieś, że idealny biustonosz to taki, którego cały dzień się nie poprawia i nie czuje, że się go ma. Ja mój mimo to nadal poprawiam, najczęściej ramiączka. Do tego nie łączą mi się moje piersi. Co mogę robić źle?
Poza tym w sklepach są masakryczne biustonosze. Np. moja koleżanka powinna nosić D65, a nigdzie takiego nie ma, bo w Polsce to się tak dziwnie zakłada, że im większy biust tym więcej w obwodzie. I te miny pań ze sklepu. Kiedy ostatnio poprosiłam o D to ta do mnie, że ja przecież góra B mam. Koło mojego domu, na następnej ulicy otworzono dwa sklepu z biustonoszami i są tam panie, co pomagają w dobraniu, ale niestety ceny są zabójcze... i mnie najzwyczajniej nie stać.
I teraz moje jeszcze jedno pytanie, bo słyszałam sprzeczne informacje. Czy jeżeli schudnę to te biustonosze pójdą po prostu do kosza, w sensie zrobią się za duże? Jestem skłonna (mając 100% pewność dobrego biustonosza) zapłacić więcej, ale planuję schudnąć przynajmniej 10 kilo (po 5 kilo na miesiąc czyli raptem 2 miesiące) i nagle co? Zapłacę za biustonosz dajmy na to 130 zł i to będą pieniądze wyrzucone w błoto? Czy może lepiej na razie nie kupować i dopiero kupić jak schudnę?
Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. I jeszcze jedna sprawa. Wiecie może jak nakłonić mamę do zmiany? Od 46 lat nosi rozmiar B i ma źle dobrane biustonosze, a nie chcę się przekonać na inne. Już nie wiem jakimi argumentami do tej kobiety przemówić.
Jak nie chcesz tyle wydawać to się rozejrzyj w tych droższych sklepach tylko na razie, a spróbuj kupić coś na ebayu np - w ten sposób kupiłam stanik za ok 40-50zł z przesyłką, a w pl kosztują one 150-200 około. Tylko brałam w ciemno, bo asortyment sklepu nie pokrywał się z tym na ebayu Patrzyłam tylko na markę - jak już raz mi podpasowało Panache to się tego trzymam Co do mamy to nie wiem, próbowałaś jej pokazać może w internecie jakieś porównanie przed i po uświadomieniu? Zajrzyj do pierwszego wątku, jest tam trochę linków do przydatnych rzeczy. Albo powiedz mamie że chcesz, żeby poszła z Tobą do sklepu i w sklepie spróbuj ją namówić żeby coś przymierzyła
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 12:21   #2297
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
Jak nie chcesz tyle wydawać to się rozejrzyj w tych droższych sklepach tylko na razie, a spróbuj kupić coś na ebayu np - w ten sposób kupiłam stanik za ok 40-50zł z przesyłką, a w pl kosztują one 150-200 około. Tylko brałam w ciemno, bo asortyment sklepu nie pokrywał się z tym na ebayu Patrzyłam tylko na markę - jak już raz mi podpasowało Panache to się tego trzymam Co do mamy to nie wiem, próbowałaś jej pokazać może w internecie jakieś porównanie przed i po uświadomieniu? Zajrzyj do pierwszego wątku, jest tam trochę linków do przydatnych rzeczy. Albo powiedz mamie że chcesz, żeby poszła z Tobą do sklepu i w sklepie spróbuj ją namówić żeby coś przymierzyła

No tak, ale ja nie wiem w końcu jaki rozmiar mam.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
Dla wizażanek z okolic Wrocławia - można nabyć zniżkę do onlyher
http://www.groupon.pl/deals/wroclaw/...200_0_13&a=408
To właśnie ten sklep koło mojego domu.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 15:18   #2298
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy.
W związku z tym, że mamy nowy rok postanowiłam wiele zmienić w moim życiu, w tym i biustonosze.
O tym, że 90% kobiet ma źle dobrany biustonosz usłyszałam po raz pierwszy w liceum. Wtedy bardzo nie lubiłam mojego biustu, miał dziwny kształt jakby trójkątów (jakkolwiek to brzmi). Wtedy znalazłam informacje jak powinno się prawidłowy biustonosz nosić i tak o to z B wskoczyłam na C. To C noszę do dzisiaj, a kończę już studia (rocznikowo 22 lata). Jednak ciągle jest coś nie tak. Nie wiem gdzie robię błąd. Ostatnio powiększyłam miseczkę na D, ale nadal coś nie tak. Czytałam gdzieś, że idealny biustonosz to taki, którego cały dzień się nie poprawia i nie czuje, że się go ma. Ja mój mimo to nadal poprawiam, najczęściej ramiączka. Do tego nie łączą mi się moje piersi. Co mogę robić źle?
Poza tym w sklepach są masakryczne biustonosze. Np. moja koleżanka powinna nosić D65, a nigdzie takiego nie ma, bo w Polsce to się tak dziwnie zakłada, że im większy biust tym więcej w obwodzie. I te miny pań ze sklepu. Kiedy ostatnio poprosiłam o D to ta do mnie, że ja przecież góra B mam. Koło mojego domu, na następnej ulicy otworzono dwa sklepu z biustonoszami i są tam panie, co pomagają w dobraniu, ale niestety ceny są zabójcze... i mnie najzwyczajniej nie stać.
I teraz moje jeszcze jedno pytanie, bo słyszałam sprzeczne informacje. Czy jeżeli schudnę to te biustonosze pójdą po prostu do kosza, w sensie zrobią się za duże? Jestem skłonna (mając 100% pewność dobrego biustonosza) zapłacić więcej, ale planuję schudnąć przynajmniej 10 kilo (po 5 kilo na miesiąc czyli raptem 2 miesiące) i nagle co? Zapłacę za biustonosz dajmy na to 130 zł i to będą pieniądze wyrzucone w błoto? Czy może lepiej na razie nie kupować i dopiero kupić jak schudnę?
Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. I jeszcze jedna sprawa. Wiecie może jak nakłonić mamę do zmiany? Od 46 lat nosi rozmiar B i ma źle dobrane biustonosze, a nie chcę się przekonać na inne. Już nie wiem jakimi argumentami do tej kobiety przemówić.
B, C to nie rozmiar. Literka świadczy tylko o różnicy między obwodem pod biustem a w biuście (miseczek).
Zmierz się i podaj wymiary, w pierwszym poście jest napisane jak .
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 16:04   #2299
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No tak, ale ja nie wiem w końcu jaki rozmiar mam.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------



To właśnie ten sklep koło mojego domu.
No to dlatego pisałam żebyś się rozejrzała najpierw w sklepach - Onlyher i Milla są we Wrocławiu Jak już znajdziesz swój rozmiar to możesz próbować przez neta
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 18:54   #2300
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
B, C to nie rozmiar. Literka świadczy tylko o różnicy między obwodem pod biustem a w biuście (miseczek).
Zmierz się i podaj wymiary, w pierwszym poście jest napisane jak .
Zmierzyłam. Po biustem na ciasno mam 88, czyli wyszłoby, że muszę to do 80 zaokrąglić. Biust na luźno to 101-104, raz wychodzi tak, raz tak.
Dodatkowe informacje; 21,5 lat. Nigdy nie karmiłam i nie karmię. Obecnie noszę 75c-80c i jeden biustonosz 80D.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-01-14 o 19:16
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:50   #2301
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zmierzyłam. Po biustem na ciasno mam 88, czyli wyszłoby, że muszę to do 80 zaokrąglić. Biust na luźno to 101-104, raz wychodzi tak, raz tak.
Dodatkowe informacje; 21,5 lat. Nigdy nie karmiłam i nie karmię. Obecnie noszę 75c-80c i jeden biustonosz 80D.
I nie są na Ciebie za małe? Powinnaś nosić 36(80)E, ale jeśli będzie bardzo rozciągliwe. 38(85)D powinno być dobre.
A gdzie kupujesz bieliznę? Ja przed uświadomieniem nosiłam 75B, 80B/C się zdarzyło, potem nieświadomie trafiłam 70B i zauważyłam, że lepiej leży. A przecież te pierwsze pozycje teoretycznie powinny być na mnie za duże , a biust wcale nie był większy. Pomijając że obwód miałam chyba na karku. Teraz noszę 28(60)E.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:52   #2302
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
I nie są na Ciebie za małe? Powinnaś nosić 36(80)E, ale jeśli będzie bardzo rozciągliwe. 38(85)D powinno być dobre.
A gdzie kupujesz bieliznę? Ja przed uświadomieniem nosiłam 75B, 80B/C się zdarzyło, potem nieświadomie trafiłam 70B i zauważyłam, że lepiej leży. A przecież te pierwsze pozycje teoretycznie powinny być na mnie za duże , a biust wcale nie był większy. Pomijając że obwód miałam chyba na karku. Teraz noszę 28(60)E.
W zwykłych sklepach, bo mnie po prostu nie stać. 75c faktycznie małe, ale 80c już lepsze.
Według strony onlyher wyszło mi, że powinnam nosić 80D lub 80F zależy czy wpisałam 101 czy 104.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-01-14 o 20:53
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 21:03   #2303
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
W zwykłych sklepach, bo mnie po prostu nie stać. 75c faktycznie małe, ale 80c już lepsze.
Według strony onlyher wyszło mi, że powinnam nosić 80D lub 80F zależy czy wpisałam 101 czy 104.
Prędzej 80DD. 80D (brytyjskie) jest na 99cm w biuście. Radzę pójść do onlyher, skoro masz blisko, zorientować się w rozmiarze. Kupować nie musisz, a przymierzyć możesz
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 21:07   #2304
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Prędzej 80DD. 80D (brytyjskie) jest na 99cm w biuście. Radzę pójść do onlyher, skoro masz blisko, zorientować się w rozmiarze. Kupować nie musisz, a przymierzyć możesz
No mi tak głupio iść, poprzymierzać, zabrać czas, a na koniec powiedzieć, że nic nie kupię, że się zastanowię i takie tam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 22:16   #2305
november_rain
Raczkowanie
 
Avatar november_rain
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 323
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cześć Jestem zupełnie nowa w temacie, próbuję określić mój rozmiar, moje wymiary to: 73 pod biustem i 96 w biuście, mierzone zgodnie z waszymi wskazówkami. Pomóżcie, w jaki rozmiar powinnam celować?
november_rain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 22:20   #2306
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Chyba jak większość dziewczyn leciałam zawsze na 75B. Zrobiłam jednak postanowienie wyszukanie odpowiedniego stanika nie po rozmiarze a po dopasowaniu. Rozmiar rozmiarowi nie równy i tak przekonałam się o tym w Esotiq. Moje 75B z czasem zrobiło sie strasznie luźne ale podkradłam mojej siostrze 75C i co dziwne - obwód jest o wiele mniejszy. Okazało się, że obwód w staniku siostry to 67cm a nie 75 jak jest na metce. Mam zapięcie na pierwszej haftce więc mogę go z czasem ścieśnić gdyby materiał się rozciągnął.
Problem stanowi fakt, że przed okresem moja miseczka zwiększa się praktycznie do D, w moim C nie mieszczę się nawet bez poduszeczek.
W każdym razie mam ten nieszczęsny stanik o niby rozmiarze 75C i jest akurat.
Wyliczyłam w kalkulatorze, że powinnam nosić 30C (65C) (moje wymiary to 71/82) więc jestem blisko zważywszy, że Esotiq chyba wszył inną metkę na obecny stanik.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 11:04   #2307
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

nie chce ktoś się pozbyć 32f ?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 12:06   #2308
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Szybkie pytanie: czy rozmiarówka firmy Dalia jest faktycznie taka jak na ich stronie czy standardowa brytyjska?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 13:06   #2309
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witam, można dołączyć?
Od nowego roku postanowiłam się wziąć za mój biust i kupić dobrany stanik, co zrobiłam pare dni temu. Oczywiście biust leży w nim dużo lepiej i jest dużo wygodniejszy. Jedyną wadą jest cena tych dobrze dopasowanych staników w porównaniu do zwykłych sklepówek, jednakże warto zainwestować w swój biust. Poza tym sprawę przedstawiłam sobie w ten sposób- zawsze kupowałam zwykłe trampki, które rozsypywały mi się po paru miesiącach, aż w końcu zainwestowałam sobie w Conversy, ktore utrzymają mi się dłużej, więc po przeliczeniu cena kupowania paru par, a kupienia lepszych wyjdzie mi na to samo, więc i ten sam schemat w kwestii biustonoszy- lepiej kupić jeden porządny, niż kilka kiepskich.
Mam nadzieję, że Polska niedługo pójdzie do przodu w tej kwestii i więcej ludzi zacznie kupować dobrze dopasowane biustonosze. Dbajmy o nasze biusty!
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:29   #2310
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

wiecie może kiedy do sklepów wchodzi wiosenna kolekcja Panache?
Poluję na fioletową Arizę
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.