Jaki wózek- temat zbiorczy. - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-12, 16:48   #3841
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

wybór wózka to bardzo trudna sprawa, chyba najtrudniejsza z całej wyprawki dla dziecka, także najlepiej oprzeć się i na opiniach z Internetu i na opiniach ludzi znajomych i ogólnie poczytać trzeba, raczej spontaniczność tutaj odpada
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:02   #3842
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

A co myślicie o takim? Jeju, zakochałam się w tym "fasonie", w tych kolorach i w tych grochach! Absolutnie genialny jak dla mnie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zipp-grochy.jpg (98,3 KB, 52 załadowań)
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 18:27   #3843
matkapolkablog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez motylek66 Pokaż wiadomość
A co myślicie o takim? Jeju, zakochałam się w tym "fasonie", w tych kolorach i w tych grochach! Absolutnie genialny jak dla mnie!
Ładny i zgrabny, chociaż ja na grochy bym się nie zdecydowała

A czy może któraś z mam posiada Quinny Zapp Xtra ? Każda opinia jest na wagę złota

http://www.kiddies24.de/shop/images/.../1008909_0.jpg
__________________
www.matkapolka-blog.pl
matkapolkablog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:23   #3844
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

Cytat:
Napisane przez pierwszabryka Pokaż wiadomość
cały wózek mutsy evo opisałam tutaj http://pierwszabryka.pl/mutsy-evo/ wózek ogólnie fajny, ma jedną wadę posiada adaptery do gondoli i fotelika, wizualnie bardzo mi się podoba
Na stronie producenta jest informacja, że gondola ma długość 87 cm, a wg Twoich pomiarów 73 cm.
Aż 14 cm różnicy nie tłumaczy grubości ścianki.. Może ktoś coś wie na ten temat?
Waham się między jane muum a mutsy evo. Kusi mnie jane, ale gondola ma 74 cm wewnątrz, więc w tym aspekcie mutsy wygrywa, chociaż jeśli 87 cm to tylko długość gondoli z zewnątrz, to jednak jane.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 13:31   #3845
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

czemu, groszki są fajne, ja jestem fanką. kochana Quinny zapp ma moja serdeczna przyjaciółka, powiedz co chcesz wiedzieć, to spróbuję sie dopytać jak nie zapomnę. ale raczej narzekania na ten wózek u niej nie słyszałam
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 19:44   #3846
Mystiquee
Zakorzenienie
 
Avatar Mystiquee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 13 857
GG do Mystiquee
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

My mamy zapp xtra.

Nie jesteśmy zadowoleni. Zacina się przy składaniu stelaza, kółka po chodniku stukaja koszmarnie, jak kółka walizki. Składa się w dwie części, co utrudnia znoszenie z drugiego piętra. Jest stosunkowo niski, przeznaczony dla niskich osób niż wysokich. Ja mam 171cm i szczerze to rączki mogłyby być wyżej. Buda opada przy jeździe, szybko się wyklekotala i teraz spada co jest koszmarnie denerwujace.

Drugiego takiego wózka bym nie kupiła. Totalny szajs. Dodam, ze wózek był kupowany nowy, a czas użytkowania to jakieś 3 pełne miesiące.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mystiquee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 23:46   #3847
matkapolkablog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Mondo_Bongo Pokaż wiadomość
czemu, groszki są fajne, ja jestem fanką. kochana Quinny zapp ma moja serdeczna przyjaciółka, powiedz co chcesz wiedzieć, to spróbuję sie dopytać jak nie zapomnę. ale raczej narzekania na ten wózek u niej nie słyszałam
Może dlatego, że wolę paski niż groszki Powiem Ci szczerze, że mam wrażenie, że ten wózek się rozleci po kilku spacerach...chodniki idealne w Polsce nie są i to mnie przeraża

---------- Dopisano o 00:46 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Mystiquee Pokaż wiadomość
My mamy zapp xtra.

Nie jesteśmy zadowoleni. Zacina się przy składaniu stelaza, kółka po chodniku stukaja koszmarnie, jak kółka walizki. Składa się w dwie części, co utrudnia znoszenie z drugiego piętra. Jest stosunkowo niski, przeznaczony dla niskich osób niż wysokich. Ja mam 171cm i szczerze to rączki mogłyby być wyżej. Buda opada przy jeździe, szybko się wyklekotala i teraz spada co jest koszmarnie denerwujace.

Drugiego takiego wózka bym nie kupiła. Totalny szajs. Dodam, ze wózek był kupowany nowy, a czas użytkowania to jakieś 3 pełne miesiące.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
I właśnie tego się obawiam, że będzie głośny i zaraz się zepsuje, niby Quinny fajna firma, ale nie pewnie on wygląda
__________________
www.matkapolka-blog.pl
matkapolkablog jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 11:14   #3848
apis25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Zapp Quinny może i wygląda niepozornie ale jest całkiem fajny i stabilny, dla mnie to ważne bo spaceruję z Synkiem i naszą suczką owczarka niemieckiego. Wózek nie chwieje się, łatwo się prowadzi, a jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa bo "trzyma się drogi", a latamy nie tylko po chodnikach ale i do lasu zdarza nam się zboczyć my jesteśmy zadowoleni!
Fakt, że ja jakaś wysoka nie jestem, od ziemii tylko na 160 cm odrosłam ale mój mąż ma 190 cm i nie narzeka na prowadzenie
apis25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 11:37   #3849
apis25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

Bardzo dużo zależy od tego gdzie mieszkacie, jak duży macie samochód, na czym Wam najbardziej zależy: zwrotność, stabilność, poręczność? Czy będziecie spacerować równiutkimi chodniczkami, czy po wiejskich dróżkach, czy leśnych ścieżkach My się zmóżdżaliśmy chyba pół roku zanim wybraliśmy "ten jedyny"
apis25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 15:25   #3850
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez slodkaalicja Pokaż wiadomość
18 kg wow! Bardzo ciężki wózek. Firma nieznana raczej,to już lepiej Tako bardziej znane,nowy jumper light
http://www.youtube.com/watch?v=nPRpcQ9gD8M
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0_0_productGfx_47ad97de2b8d991f8a300dafb038c97c.jpg (48,2 KB, 25 załadowań)
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 20:45   #3851
porshee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 26
Dot.: najlepszy wózek dla dziecka

Miałam wielofunkcyjny wózek retrus, pompowane koła, przekładana rączka, gondola wyjmowana do spacerówki - miodzio ! Pompowane koła sprawdziły się przy każdym krawężniku, rączka przekładana przy zmianie widoku Młodego, a gondola sprawiła, że wózek rósł razem z synkiem
porshee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 10:50   #3852
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

No właśnie, grochy są fajne i zawsze w modzie! Bardzo przyciąga taki wózek uwagę. Może dla chłopców niekoniecznie taki wzór, ale ogólnie dla dziewczynki to mi się wydaje, że idealny! Ale wiadomo, liczy się też jego wykonanie, temu akurat niczego nie można zarzucić.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 12:06   #3853
maluszkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Ja polecam wózek firmy JEDO Wózek ma duże pompowane kółka, łatwo się składa i ma wymienne elementy jak spacerówka, gondola i nosidełko do autka - wszystko pasuje do jednego stelaża. Ja kupiłam taki synkowi i na żaden inny bym go nie zamieniła :P
maluszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 18:29   #3854
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez maluszkowa Pokaż wiadomość
Ja polecam wózek firmy JEDO Wózek ma duże pompowane kółka, łatwo się składa i ma wymienne elementy jak spacerówka, gondola i nosidełko do autka - wszystko pasuje do jednego stelaża. Ja kupiłam taki synkowi i na żaden inny bym go nie zamieniła :P
Patrzyłam na nie kiedyś, ale są zdecydowanie za ciężkie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 00:05   #3855
pierwszabryka
Raczkowanie
 
Avatar pierwszabryka
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, czy gondola dł. 74 cm dl adziecka urodzonego w czerwcu, więc rosnącego ku zimie nie będzie za mała..?
jeżeli jest to wymiar wewnętrzny to tak jeżeli zewnętrzny to szukaj dalej

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Mondo_Bongo Pokaż wiadomość
wybór wózka to bardzo trudna sprawa, chyba najtrudniejsza z całej wyprawki dla dziecka, także najlepiej oprzeć się i na opiniach z Internetu i na opiniach ludzi znajomych i ogólnie poczytać trzeba, raczej spontaniczność tutaj odpada
spontanicznie to fakt nie ma co kupowac, ale opinię nic nie dają zobacz ile jest skrajnych opinii na temat jakiegoś wózka, od najlepszych na świecie po znienawidzone to chyba zależy wszystko jak człowiek nastawia się do kupowanego wózka. bo jak wiadomo nie ma wózka idealnego ))

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Cytat:
Napisane przez matkapolkablog Pokaż wiadomość
Ładny i zgrabny, chociaż ja na grochy bym się nie zdecydowała

A czy może któraś z mam posiada Quinny Zapp Xtra ? Każda opinia jest na wagę złota

http://www.kiddies24.de/shop/images/.../1008909_0.jpg
jedyną wadą do której mogę się przyczepić ...to...brak możliwości złożenia wózka w jednej cześci ja przechodząc a lekką spacerówkę chciałam aby szybko się skłała i była lekka. Ten model miał mieć poprawkę, żeby można było złożyć razem...wtedy bym kupiła oczywiście poza Pl już można kupić w lepszej odsłonie

---------- Dopisano o 01:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:59 ----------

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Na stronie producenta jest informacja, że gondola ma długość 87 cm, a wg Twoich pomiarów 73 cm.
Aż 14 cm różnicy nie tłumaczy grubości ścianki.. Może ktoś coś wie na ten temat?
Waham się między jane muum a mutsy evo. Kusi mnie jane, ale gondola ma 74 cm wewnątrz, więc w tym aspekcie mutsy wygrywa, chociaż jeśli 87 cm to tylko długość gondoli z zewnątrz, to jednak jane.
dużo osób już pisało do mutsy w tej sprawie ja mierzyłam osobiście i pomiar jest od ścianki do ścianki bez naciągania

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 01:01 ----------

Cytat:
Napisane przez apis25 Pokaż wiadomość
Zapp Quinny może i wygląda niepozornie ale jest całkiem fajny i stabilny, dla mnie to ważne bo spaceruję z Synkiem i naszą suczką owczarka niemieckiego. Wózek nie chwieje się, łatwo się prowadzi, a jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa bo "trzyma się drogi", a latamy nie tylko po chodnikach ale i do lasu zdarza nam się zboczyć my jesteśmy zadowoleni!
Fakt, że ja jakaś wysoka nie jestem, od ziemii tylko na 160 cm odrosłam ale mój mąż ma 190 cm i nie narzeka na prowadzenie
ja bym poleciła Micralite Superlite ale on jest dla osób, które lubią być oryginalni testowałam tą spacerówkę i uważam, że jest super lekka, pompowane koła sobie świetnie radzą minus - mało stabilny więc jak ma się 2 starsze dziecko to raczej poleciłabym inny
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez pierwszabryka
Czas edycji: 2014-01-20 o 00:07
pierwszabryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 09:44   #3856
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez pierwszabryka Pokaż wiadomość
jeżeli jest to wymiar wewnętrzny to tak jeżeli zewnętrzny to szukaj dalej [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:47 ----------
To nie rozumiem, czy za mała, czy nie. Wymiar wewnętrzny.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 21:00   #3857
Mystiquee
Zakorzenienie
 
Avatar Mystiquee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 13 857
GG do Mystiquee
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie z wózkami firmy Phil&Teds?
__________________
Mystiquee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 20:06   #3858
agabejbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 48
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

ja miałam wózek GRACO EVO w odcieniu czerwieni, jestem bardzo z niego zadowolona.

Z racji tego że jestem bardzo drobną osoba plusem dla mnie była lekkość wózeczka, ale również możliwość wpięcie fotelika do szkieletu wózka, co najbardziej sprawdza się gdy jechałam samochodem do supermarketu i nie musiałam przekładać małej z fotelika. Ogólnie materiał dobry, dziecko nie pociło się.
agabejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 17:29   #3859
pierwszabryka
Raczkowanie
 
Avatar pierwszabryka
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Zrobiłam kolejny opis wózka Coletto Dante oraz nagrałam filmik jakby ktoś wolał więc zapraszam może komuś się przyda.
__________________
<ciach_reklama>
pierwszabryka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 18:26   #3860
porshee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 26
Exclamation Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Kuzynka miała Graco evo i według jej opinii wózeczek sprawdza się bardzo dobrze, kosz bardzo szeroki i pojemny: sprawdzilyśmy podczas zakupów
porshee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 19:32   #3861
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Witam Szczerze mówiąc nie mam czasu na przeszukiwanie całego forum dlatego jeżeli takie pytania się już pojawiły to z góry przepraszam i proszę o odpowiedzi/ podpowiedzi.
Chciałabym dowiedzieć się czy którąś z Was może coś napisać na temat wózków Jedo, Tutek albo Roan? I czy wózek za ok 1500zł jest dobry czy koniecznie musi kosztować ponad 2000zł? Bo spotkałam się naprawdę z różnymi opiniami (np. polskie firmy są średnie, wózek musi być drogi). Nie ukrywam, że na wózek chciałabym przeznaczyć ok 1500zł, oczywiście jeżeli będzie trzeba to wydam więcej ale nie jestem z tych osób, które potrzebują super nowoczesnego, najmodniejszego wózka przyozdobionego falbanami.
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 19:53   #3862
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Dzindzej Pokaż wiadomość
Witam Szczerze mówiąc nie mam czasu na przeszukiwanie całego forum dlatego jeżeli takie pytania się już pojawiły to z góry przepraszam i proszę o odpowiedzi/ podpowiedzi.
Chciałabym dowiedzieć się czy którąś z Was może coś napisać na temat wózków Jedo, Tutek albo Roan? I czy wózek za ok 1500zł jest dobry czy koniecznie musi kosztować ponad 2000zł? Bo spotkałam się naprawdę z różnymi opiniami (np. polskie firmy są średnie, wózek musi być drogi). Nie ukrywam, że na wózek chciałabym przeznaczyć ok 1500zł, oczywiście jeżeli będzie trzeba to wydam więcej ale nie jestem z tych osób, które potrzebują super nowoczesnego, najmodniejszego wózka przyozdobionego falbanami.
Nie jestem ekspertką, ale z moich poszukiwań wynika, że cena jest tylko jednym z kryteriów, ja szukam wózka jak najlżejszego ze względnie dobrą amortyzacją.
Jak napiszesz, czy zależy Ci na wadze, czy gdzie będziesz wózek użytkować, kiedy rodzisz (długość gondoli), na pewno będzie łatwiej odpowiedzieć.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 20:23   #3863
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nie jestem ekspertką, ale z moich poszukiwań wynika, że cena jest tylko jednym z kryteriów, ja szukam wózka jak najlżejszego ze względnie dobrą amortyzacją.
Jak napiszesz, czy zależy Ci na wadze, czy gdzie będziesz wózek użytkować, kiedy rodzisz (długość gondoli), na pewno będzie łatwiej odpowiedzieć.
Termin mam na początek maja i w sumie dopiero 1 dzień poświęciłam tej tematyce. Przejrzałam bardzo dużo stron, forum i nie sądziłam, że na rynku jest tyle firm i że jest taki wielki przedział cenowy. Po prostu zastawiam się czy wózek za mniej niż 2000zł zda egzamin.
Oczywiście zależy mi na tym aby wózek był w miarę lekki, nie musi należeć do mniejszych bo w domu jest dużo miejsca a samochód też mamy spory. Bardzo zależy mi na tym aby wózek był wysoki, regulowany bo z mężem jesteśmy wysocy i nie chcę aby prowadzenie wózka było udręką dla naszych kręgosłupów. Wydaję mi się, że nasze dziecko będzie raczej "duże" bo ma pokim i chyba dlatego gondola też powinna być większych rozmiarów. A może to kompletnie nie ma znaczenia bo rodzę w maju. Jestem kompletnie zielona w temacie wózków.
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 20:56   #3864
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Dzindzej Pokaż wiadomość
Termin mam na początek maja i w sumie dopiero 1 dzień poświęciłam tej tematyce. Przejrzałam bardzo dużo stron, forum i nie sądziłam, że na rynku jest tyle firm i że jest taki wielki przedział cenowy. Po prostu zastawiam się czy wózek za mniej niż 2000zł zda egzamin.
Oczywiście zależy mi na tym aby wózek był w miarę lekki, nie musi należeć do mniejszych bo w domu jest dużo miejsca a samochód też mamy spory. Bardzo zależy mi na tym aby wózek był wysoki, regulowany bo z mężem jesteśmy wysocy i nie chcę aby prowadzenie wózka było udręką dla naszych kręgosłupów. Wydaję mi się, że nasze dziecko będzie raczej "duże" bo ma pokim i chyba dlatego gondola też powinna być większych rozmiarów. A może to kompletnie nie ma znaczenia bo rodzę w maju. Jestem kompletnie zielona w temacie wózków.
Może napiszę Ci, jak ja odkryłam wymarzony wózek po przekopaniu wielu forów. W ogóle dowiedziałam się, że Polska jest jednym z bardziej liczących się producentów wózków, jest ich około 400 i eksportujemy nawet do Arabii Saudyjskiej.
Do rzeczy.

Szukałam wózka dwufunkcyjnego, czyli głębokiego i spacerówki.
Dla mnie najważniejsza rzeczą była waga (jak najlżejszy). Nie wiem, czy to przypadek, ale wszystkie obejrzane przeze mnie w cenie do 1.500 zł były zdecydowanie za ciężkie. Gabaryty po złożeniu tez miały znaczenie, mam bagażnik w samochodzie w miarę duży, ale mało miejsca w domu.
Następnie koła. Początkowo chciałam pompowane, ale naczytałam się o łapaniu gum, niestety zwiększają też ciężar wózka, poza tym będę użytkować wózek głównie w mieście i w parkach, więc dobre piankowe wystarczą. Chciałam czterokołowca, bo mam wrażenie, że są stabilniejsze, co przy małej wadze, wydaje mi się ma znaczenie, plus skrętne koła.
Ze względu na piankowe koła szukałam też chociaż odrobiny amortyzacji.
Rączka - regulowana, ja jestem niska, mąż wysoki.
Rodzę w czerwcu, dla mnie gondola ma znaczenie, musi być spora, bo dziecko będzie rosło ku zimie, poza tym będzie "zwiększać objętość" w związku z cieplejszymi ubraniami, np. śpiworek, kombinezon, etc. Mniej więcej po pół roku dziecko przesiada się do spacerówki, a ze względu na to, że może wcześniej wyrosnąć z gondoli (wzrost plus zimowe ubrania), potrzebuję spacerówki rozkładanej na płasko.

Estetyka, kolory, to były sprawy, na które patrzyłam w ostatniej kolejności, a normalnie to pierwsza rzecz na którą patrzę.

Znalazłam dwa wózki odpowiadające wymaganiom, każdy za ok. 2.000 zł. Gdybym nie stawiała aż tak mocno na wagę i wielkość po złożeniu, na pewno znalazłabym coś godnego uwagi w cenie do 1.500 zł.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2014-01-29 o 20:58 Powód: literówka
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 00:13   #3865
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

wika82 dzięki za odpowiedź dla mnie każda opinia i informacje w tym temacie są cenne
Ja jutro robię rundkę po sklepach żeby tak na żywo obejrzeć wózki.
Widać koła też trzeba wziąć pod uwagę..
Też właśnie myślę nad wózkiem dwufunkcyjnym i póki co najważniejsze kryteria to duża gondola, regulacja i waga wózka. Może jutro coś mi się wyklaruje.
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg

Edytowane przez Dzindzej
Czas edycji: 2014-01-30 o 00:14
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 06:48   #3866
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Dzindzej Pokaż wiadomość
wika82 dzięki za odpowiedź dla mnie każda opinia i informacje w tym temacie są cenne
Ja jutro robię rundkę po sklepach żeby tak na żywo obejrzeć wózki.
Widać koła też trzeba wziąć pod uwagę..
Też właśnie myślę nad wózkiem dwufunkcyjnym i póki co najważniejsze kryteria to duża gondola, regulacja i waga wózka. Może jutro coś mi się wyklaruje.
Spotkałam się z opinią, że najważniejsza jest waga i koła. Koła są bardzo ważne i gdzie będziesz jeździć. )


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 23:53   #3867
matkapolkablog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

To może i ja dorzucę coś od siebie, jestem mamą od 8 miesięcy i przerabiam właśnie 3 wózek

Dla mnie najważniejsze w wózku są:

- koła

Miałam wózek z kołami plastikowymi, pompowanymi i piankowymi

Dla noworodka moim zdaniem najlepsze są koła pompowane, maluch nie odczuwa takich wstrząsów, teraz mam piankowe i jestem bardzo zadowolona

- szerokość wózka

Ze względu na windę musiałam mieć wąski wózek do 60 cm razem z kołami, ciężko znaleźć o takiej szerokości z pompowanymi, dlatego mają Espiro przed windą musiałam ściągać kółko, już nie wspomnę o tym, że nie ma szans, żeby taki wózek przejechał przez bramki przy kasie np. w Tesco, musiałam latać do kasy dla dużych gabarytów.

- waga wózka

o wnoszeniu nie wspomnę

- gondola

Miałam dosyć spore gondole a i tak małą przeniosłam do spacerówki jak skończyła 5 miesięcy, bo najnormalniej w świecie nie podobało jej sie oglądanie non stop chmur, w spacerówce spacery stały się przyjemnością

- przekładane siedzisko w spacerówce

Dla mnie najważniejsza funkcja w spacerówce, musi być i tyle...przed porodem nawet o tym nie myślałam i kupiłam wózek bez takiej możliwości, plułam sobie w brodę bardzo długo, że nie mogłam mieć kontaktu wzrokowego z maluchem i musiałam non stop się zatrzymywać i patrzeć, czy nie wystaje jej ucho z czapki, czy się nie opluła itp.
__________________
www.matkapolka-blog.pl
matkapolkablog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 06:28   #3868
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

A właśnie, te " moje" modele, a właściwie model, bo już się zdecydowałam mają przekładane siedzisko w spacerówce.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 08:37   #3869
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matkapolkablog
- waga wózka

o wnoszeniu nie wspomnę
Czyli rozumiem, że waga wózka ma znaczenie właściwie tylko przy wnoszeniu/znoszeniu?
I jeśli mam windę, to wagą nie muszę się przejmować?
Bo podoba mi się wózek, ważący 15,9 kg
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2014-01-31 o 08:40
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 08:40   #3870
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że waga wózka ma znaczenie właściwie tylko przy wnoszeniu/znoszeniu?
I jeśli mam windę, to wagą nie muszę się przejmować?
Bo podoba mi się wózek, ważący 15,9 kg
oj nie, ma to tez znaczenie przy prowadzeniu wozka i jego zwinnosci.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 09:24:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.