Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 22:56   #1
ChocoWhite
Zakorzenienie
 
Avatar ChocoWhite
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Centralne biuro uwodzenia :D
Wiadomości: 4 729
GG do ChocoWhite

Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.


Chcę zacząć przygodę z soczewkami, ale bardzo się boję , że specjalista doradzi mi złe. Bardzo dużo przebywam przed komuterem, TV oraz czytam dużo książek w nocy. Mam więc wymogi i muszę dbać o oczy, ponieważ mam słaby organizm i ogólnie z wszystkim mam kłopot jednym słowem mówiąc muszę bardzo uważać na swoje ciało i te de.. Bardzo szybko nabywam wiele alergii i miałąm kiedyś problem z oczami z powodu alergii na słońce ( nadmierne opalanie) . Tak więc zależy mi na jak największej wygodzie.. nawilżeniu, najlepszemu przepuszczaniu powietrza przez soczewkę i najlepszemu komfortowi. Chcę mieć soczewki miesięczne. I sama już nie wiem czytałam wiele wątków na wizazu o soczewkach, ale żąden mi nie pomógł dlatego że każdy mówił, żę dane soczewki są dobre a ktoś inny że złę więc się całkiem pogubiłam. A ja poszukuję tylko tych soczewek, które są dla komputerowców z dobrym naliwżeniem. Może mi coś doradzicie? ( aa mam 16 lat )
__________________
nienawidzę patrzeć na ludzi, którzy byli mi kiedyś bliscy, a teraz są obcy

. .
ChocoWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 00:00   #2
PerfekcyjnaNiedoskonalosc
Raczkowanie
 
Avatar PerfekcyjnaNiedoskonalosc
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 55
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Po pierwsze, to radzę NIE iść do sieciówek typu Vision Express Beznadziejna obsługa, źle dobrane moce szkieł... I to nie w jednym salonie się tym spotkałam. Długo byłam ich klientką, ale miarka się przebrała.

Ja używam Acuvue Oasys, a siedzę długo przy kompie. Jednak ograniczam chodzenie w szkłach do minimum. Jeśli masz wrażliwe oczy, to chyba lepiej max dwutygodniowe czy dzienne - na oczach lepiej nie oszczędzać...
PerfekcyjnaNiedoskonalosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 08:27   #3
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Skoro tak Ci zależy na oczach, to skąd pomysł na miesięczne? Ja w takim wypadku używam tylko i wyłącznie wymienianych codziennie..
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:39   #4
adajula
Rozeznanie
 
Avatar adajula
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 521
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Ja od siebie polecam soczewki Johnson & Johnson Acuvue Moist, na które przerzuciłam się z miesięcznych i wyszło to moim oczom na duży plus
adajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 10:28   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Cytat:
Napisane przez ChocoWhite Pokaż wiadomość
Chcę zacząć przygodę z soczewkami, ale bardzo się boję , że specjalista doradzi mi złe. Bardzo dużo przebywam przed komuterem, TV oraz czytam dużo książek w nocy. Mam więc wymogi i muszę dbać o oczy, ponieważ mam słaby organizm i ogólnie z wszystkim mam kłopot jednym słowem mówiąc muszę bardzo uważać na swoje ciało i te de.. Bardzo szybko nabywam wiele alergii i miałąm kiedyś problem z oczami z powodu alergii na słońce ( nadmierne opalanie) . Tak więc zależy mi na jak największej wygodzie.. nawilżeniu, najlepszemu przepuszczaniu powietrza przez soczewkę i najlepszemu komfortowi. Chcę mieć soczewki miesięczne. I sama już nie wiem czytałam wiele wątków na wizazu o soczewkach, ale żąden mi nie pomógł dlatego że każdy mówił, żę dane soczewki są dobre a ktoś inny że złę więc się całkiem pogubiłam. A ja poszukuję tylko tych soczewek, które są dla komputerowców z dobrym naliwżeniem. Może mi coś doradzicie? ( aa mam 16 lat )
bawia mnie troche takie watki. specjalista, czyli osoba, ktora zna sie na danej dziedzinie. wie lepiej niz jakies laski z forum. to raz. dwa - kazdy organizm moze inaczej reagowac. moze sie okazac, ze mimo iz masz b. dobre soczewki twoj organizm ich nie bedzie tolerowal i koniec.
jesli masz problemy z oczami - moze to byc przeciwwskazanie do ich noszenia. o tym moze zadecydowac SPECJALISTA. do tego soczewki dzienne sa bardziej higieniczne niz miesieczne, wiec w twoim przypadku bardziej wskazane. i ostatnia uwaga - w soczewkach nie chodzi sie 24h/dobe. wiec w domu i tak lepiej dac odpoczac oczom i nosic okulary.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 10:34   #6
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Idź do dobrego okulisty, musi Ci zrobić badania. Musisz mieć m.in. dobrany rozmiar soczewki. Za małe mogą uciskać, za duże - nie przylegać dobrze.
Nie kupuj niczego w ciemno.

Vision Express też nie polecam.

I po domu lepiej chodzić w okularach.
Przy komputerze w miarę możliwości lepiej nie siedzieć w soczewkach, ponieważ komputer dodatkowo wysusza oczy (rzadziej wtedy mrugamy). Trzeba pamiętać o dodatkowym nawilżeniu.
Najwięcej tlenu przepuszczają soczewki silikonowo-hydrożelowe.

Tak jak dziewczyny już napisały, bardziej higieniczne są soczewki dzienne. Na miesięcznych odkładają Ci się bakterie z całego miesiąca, których płyn nie usunie. Nawiasem mówiąc, płyn też jest ważny. Także jeśli masz skłonność do alergii, to lepiej dzienne.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2012-01-30 o 14:37 Powód: dopisek
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 14:24   #7
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Najlepiej poszukać okulisty- kontaktologa, który specjalizuje sie w dobieraniu soczewek. Najlepiej spróbować z soczewkami jednodniowymi.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 10:41   #8
ChocoWhite
Zakorzenienie
 
Avatar ChocoWhite
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Centralne biuro uwodzenia :D
Wiadomości: 4 729
GG do ChocoWhite
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

ale dzienne są droższe a mnie na takie nie stać dość, że za soczewki nie będą płacić moi rodzice.. oczywiśćie mam zamiar iść do specjalisty.. tylko ja mam mega fioła na punkcie ostrożności dlatego się tak wypytuję.
__________________
nienawidzę patrzeć na ludzi, którzy byli mi kiedyś bliscy, a teraz są obcy

. .
ChocoWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:42   #9
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Oczywiście, że są droższe. Bo są zdrowsze dla oczu. Zastanów się czy mają być tanie czy zdrowe- bo to różnica.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 21:00   #10
ChocoWhite
Zakorzenienie
 
Avatar ChocoWhite
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Centralne biuro uwodzenia :D
Wiadomości: 4 729
GG do ChocoWhite
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Oczywiście, że są droższe. Bo są zdrowsze dla oczu. Zastanów się czy mają być tanie czy zdrowe- bo to różnica.
nawet jeśli bym chciałą to nie stać mnie na jednodniowe.. niestety. ale jeśli już mam wybierać te tańsze miesięczne to żeby to nie były byle jakie
__________________
nienawidzę patrzeć na ludzi, którzy byli mi kiedyś bliscy, a teraz są obcy

. .
ChocoWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 23:03   #11
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Pomiędzy samymi miesięcznymi to nie masz różnic, już wieksze znaczenie ma dobry płyn. Ja używam johnsona, ale raz jedna soczewka mi się przerwała i kupiłam po drodze takie za 20zł w Tesco albo Rossmanie. Komfort taki sam, o dziwo widziałam w nich nawet ostrzej, lepiej, tyle że były cieńsze i źle mi się je wyciągało, bo bardzo przyklejały się do oka, więc wróciłam do johnsonów.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 15:05   #12
karina555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

ojej ja to chyba już przetestowałam wszysktie jakie są na rynku, nie przywiązywałam się do marki, moim kryterium było tylko to aby soczewki były miesięczne. Do momętu kiedy zaczęły się problemy . Teraz tylko Proclear firmy CooperVision używam, firma bardziej znana na zachodzie, ale naprawdę warto spróbować są super delikatne, cienikutkie i nic sie po nich nie dzieje.

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

a jeśli chodzi o soczewki silikonowe to ja nie polecam sa dużo grubsze niż np. Procelar (hydrożel) i podraźniają oczy.
karina555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 17:15   #13
BlackCaaat
Raczkowanie
 
Avatar BlackCaaat
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Zagłębianka :)
Wiadomości: 187
GG do BlackCaaat
Dot.: Soczewki kontaktowe dla wymagających oczu.

Też nie polecam Vission, kobieta dobrała mi na prawe oko + 0.75, a nie mam ŻADNEJ wady w tym oku
Potem miałam straszne problemy z tego powodu, oko mi łzawiło, patrzeć nie mogłam...
Dostałam soczewki 'iWear dd Supreme+' które są beznadziejne, a kasy wydałam nie mało

Ogólnie jeżeli masz problem z oczami, to koniecznie kup soczewki jednodniowe, są bardziej higieniczne.

Teraz używam Johnson&Johnson 1-day Acuvue moist, są one dla alergików, bardzo dobrze nawilżają. Mi właśnie strasznie oko wysychało, a teraz już nie mam tego problemu. Do tego stosuje krople Eye See Herbal ze świetlikiem i czarną borówką, które świetnie łagodzi podrażnienia, pieczenie. No i można stosować je mając szkła na sobie
BlackCaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.