Być jak ludzie, którym się udało. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-13, 16:50   #1
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16

Być jak ludzie, którym się udało.


Witam wszystkich.
Dwa tygodnie temu rozpocząłem "projekt" bądź "eksperyment", który nazwałem "Być jak ludzie, którym się udało". Czyli jak kto zapytacie. Na myśli mam ludzi, którzy dzięki „czemuś” zmienili swoje życie na lepsze. Zrzucili zbędne kilogramy, zmienili nawyki żywieniowe, stali się sprawniejsi, bardziej wysportowani i podobno bardziej zadowoleni z życia.

Czemu uważam, to za eksperyment? Już tłumaczę. Każdy chyba, miał styczność z kimś kto coś osiągnął, czego można mu pozazdrościć. Na pytanie jak to zrobił, osoba taka odpowiada przeważnie upór, ciężka praca, motywacja i nie poddawanie się. To są właśnie te „cosie”, czyli tak naprawdę każdy z nas takie coś już ma bądź może w sobie wytworzyć. Tak więc aby dokonać w swoim życiu zmian nie musimy niczego kupować, zapisywać się na siłownie, fitnessy czy inne crossfity. Dzięki połączeniu wyżej wymienionych „zdolności” bez pomocy trenerów personalnych
i skomplikowanych drogich diet możemy wyglądać zdrowo i czuć się zdrowo! Pytanie tylko czy takie coś jak upór, ciężka praca motywacja i uparcie dążenie do celu wystarczy…

Dlatego właśnie postanowiłem to sprawdzić! A moja wrodzona ciekawość na pewno odegrała w tym sporą rolę. Jestem mistrzem w odkładaniu zadań, które trzeba wykonać, „na później”. Jakby tego było mało to „Leń” mógłbym mieć na drugie imię. Znam bardzo mało osób (ale jednak znam!), które są bardziej leniwi ode mnie. Serio. I naprawdę to nie jest tak, że to wszystko co zamierzam robić aby przemienić bojler w kratkę przyjdzie mi łatwo i z przyjemnością. Co to to na pewno nie! Myślę, że temu wszystkiemu będą towarzyszyły te 3 znane przez wszystkich, którym się udało, słowa „ból, pot i łzy”.

Zapraszam do śledzenia mojej "walki" i nie tylko na moim osobistym blogu www.serpentynowo.blogspot.com.

Również tutaj będę zamieszczał notki traktujące o sukcesach bądź niepowodzeniach (chociaż mam nadzieje, że takich będzie zdecydowanie mniej) a także odpowiadał na Wasze ewentualne pytania.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów na drodzę do osiągnięcia wymarzonej sylwetki!

Serpentynowo
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 11:35   #2
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Na swoich wielokrotnych próbach odchudzania, nauczyłem się, iż jednak nie tylko dieta ale i ćwiczenia odgrywają znaczącą rolę w zgubieniu zbędnych kilogramów i zmienienia swojego trybu życia. Ja wybrałem bieganie. Początki mojej przygody z bieganiem zamieściłem w najnowszym poście na moim blogu www.serpentynowo.blogspot.com jeżeli ktoś też myśli o rozpoczęciu biegania wspierając w ten sposób stosowaną dietę zachęcam do przeczytania mojej historii. Jeżeli macie jakieś pytania chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam.
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 21:30   #3
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Czy też macie takie wrażenie, że zrzucenie zbędnych kilogramów to pestka, w porównaniu do utrzymywaniu docelowej wagi (którą się osiągnęło poprzez dietę i ćwiczenia) na pożądanym poziomie ?
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 11:00   #4
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Bycie na diecie jest trudno, szczególnie gdy ma się dzieciaki, które są "dosyć" wybredne, jeżeli chodzi o sprawy jedzeniowe. Na blogu zamieściłem przepis na "Sos boloński w objęciach puree", który na pewno przypadnie do gustu mniejszym i większym niejadkom. Ale najważniejsze jest to, że przepis po wprowadzeniu modyfikacji spokojnie można stosować podczas diety! Co o nim myślicie?
Gorąco pozdrawiam.
http://www.serpentynowo.blogspot.com
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 19:10   #5
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

życze powodzenia i trzymam kciuki
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 22:22   #6
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
życze powodzenia i trzymam kciuki
Dziękuję za wsparcie! Póki co trzymam się w moich postanowieniach, ale jak już wspomniałem początki są zawsze najłatwiejsze, schody zaczynają się później.
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 12:43   #7
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Dzień dobry!

Co myślicie o kaszy kuskus w trakcie diety/odchudzania?

Miłego dnia i wytrwałości życzę wszystkim.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuskus.jpg (64,6 KB, 3 załadowań)
__________________
http://www.serpentynowo.blogspot.com
Zapraszam do odwiedzin mojego bloga.
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 21:43   #8
ania8628
Zadomowienie
 
Avatar ania8628
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 671
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Jak tam twoja walka? Dużo masz do zrzucenia?
__________________

ania8628 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:34   #9
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Cytat:
Napisane przez ania8628 Pokaż wiadomość
Jak tam twoja walka? Dużo masz do zrzucenia?
Dzień dobry w piątek!
Ależ naturalnie, że walczę cały czas. Ten tydzień upływa całkiem przyjmnie. Żołądek sie już trochę skurczył więc jem mniejsze porcje, a i wieczorami burczenie w brzuchu i ochota na jakieś łakocie typu chipsy bądź c zekolada tak już nie dokucza.
Co do wagi to do zrzucenia teoretycznie mam jeszcze około 27 kilogramów. Ale osobiscie chciałbym zrzucić nieco mniej. Myślę że 17 kilo było by najlepiej. Tylko, jeszcze raz wspomne, dla mnie zrzucanie wagi to nie problem... ciężko zaczyna się później.
Pozdrawiam.

P.S. Jeżeli ktoś dopiero zaczyna biegać na moim blogu zamieściłem dzisiaj posta, w którym opisuję moje spostrzeżenia dotyczące biegania, które mogą sie okazać pomocne dla niektórych.
__________________
http://www.serpentynowo.blogspot.com
Zapraszam do odwiedzin mojego bloga.
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 20:28   #10
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Jeżeli, ktoś lubi ryby i kaszę kuskus, powinien przeczytać mój nowy wpis na blogu, w którym zamieściłem fotorelację z gotowania ryby z nutą curry podaną z kaszą kuskus w wersji marchewkowej. Ryba przyrządzona w dwóch wersjach. Dietetycznej i klasycznej, trochę mniej dietetycznej .
Serdecznie pozdrawiam.
P.S. Jutro "sprawozdanie" z kolejnego tygodnia mojej walki ze zbędnymi kilogramami.
__________________
http://www.serpentynowo.blogspot.com
Zapraszam do odwiedzin mojego bloga.
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 12:55   #11
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

3 tydzień mojego wyzwania dobiega końca. Ten czas stanowczo za szybko płynie. Mijający tydzień był na pewno bardziej owocny w wyniki niż poprzedni. Co prawda, trochę mniej biegałem i ćwiczyłem jednak mimo to jestem zadowolony z efektów jakie do tej pory udało mi się osiągnąć. Efekty ćwiczeń i zdrowego odżywiania najbardziej widać po ubraniu. Mieszczę się w spodnie, których jeszcze 3 tygodnie temu zapięcie było niemożliwe, a i inne rzeczy prezentują się na mnie jakoś tak lepiej. Poniżej zamieszczam infografikę, która przedstawia zmiany jakie zaszły przez ostatnie dwa tygodnie mojego „eksperymentu”.
Wiecej informacji o tym jaki był 3 tydzień a co najważniejsze jakie są plany na tydzień następny (Wielkanoc) można znaleźć na moim blogu.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Wyniki tydzień 3.jpg (80,3 KB, 13 załadowań)
__________________
http://www.serpentynowo.blogspot.com
Zapraszam do odwiedzin mojego bloga.
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 22:02   #12
elena79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

3mam w kciuki za Was!
elena79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 09:46   #13
ania8628
Zadomowienie
 
Avatar ania8628
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 671
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Cytat:
Napisane przez Serpentynowo Pokaż wiadomość
Tylko, jeszcze raz wspomne, dla mnie zrzucanie wagi to nie problem... ciężko zaczyna się później.
Pozdrawiam.
Z punktu swojego doświadczenia absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić. Wiadomo, że im więcej człowiek ma do zrzucenia tym na początku szybciej traci kilogramy... Dla mnie prawdziwym wyzwaniem nie jest utrzymanie wagi, tylko zrzucenie ostatnich kilku kilogramów ( ja chciałabym stracić ich około 5 - do wagi sprzed ciąży 52 kg). Trzymam dietę - nie więcej niż 1500 kalorii dziennie, ćwiczę po średnio 50 minut dziennie, od ponad 2 miesięcy nie tknęłam nic słodkiego, a waga ani drgnie....

Przez ten czas, który będziesz potrzebował na osiągnięcie upragnionej wagi, myślę, że zmiany nawyków żywieniowych wejdą ci już w krew. A wtedy utrzymanie wagi nie będzie trudne
__________________

ania8628 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 10:19   #14
Serpentynowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Być jak ludzie, którym się udało.

Cytat:
Napisane przez ania8628 Pokaż wiadomość
Z punktu swojego doświadczenia absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić. Wiadomo, że im więcej człowiek ma do zrzucenia tym na początku szybciej traci kilogramy... Dla mnie prawdziwym wyzwaniem nie jest utrzymanie wagi, tylko zrzucenie ostatnich kilku kilogramów ( ja chciałabym stracić ich około 5 - do wagi sprzed ciąży 52 kg). Trzymam dietę - nie więcej niż 1500 kalorii dziennie, ćwiczę po średnio 50 minut dziennie, od ponad 2 miesięcy nie tknęłam nic słodkiego, a waga ani drgnie....

Przez ten czas, który będziesz potrzebował na osiągnięcie upragnionej wagi, myślę, że zmiany nawyków żywieniowych wejdą ci już w krew. A wtedy utrzymanie wagi nie będzie trudne
Trochę dziwna historia z tą niechcącą spaść wagą. Ale na pewno Twoje ciało się zmieniło, stało się bardziej "sportowe", a i Ty czujesz się lepej dzięki ćwiczeniom i diecie. Czyż nie?

Moje twierdzenie, że osiągnięcie założonej wagi nie jest dla mnie najcięższe nie wzieło się znikąd. 2 lata temu miałem do zrzucenia prawie 40 kilo. Zrobiłem to i szczerze, nie zauważyłem różnicy pomiędzy utratą 1 kilograma a ostatniego. Oczywiście w miarę trwania procesu odchudzania waga spada coraz wolniej, byłem i jestem tego świadom.
Niestety, wtedy moje odchudzanie polegało zupełnie inaczej. Ale uwielbiam uczyć się na błędach. Własnych błędach....

Teraz podeszłem do tematu odchudzania trochę inaczej, i zobaczymy z czasem jakie będą tego efekty.
Pozdrawiam.
__________________
http://www.serpentynowo.blogspot.com
Zapraszam do odwiedzin mojego bloga.
Serpentynowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-22 11:19:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.