płukanki z ziół, które lekko zmieniają kolor włosów na złoty lub rudy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-28, 19:50   #1
moncia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3

płukanki z ziół, które lekko zmieniają kolor włosów na złoty lub rudy


hej. Mam małe pytanie czy istnieją jakieś ziołowe płukanki, które powodują zmianę odcienia włosów na bardziej złoty lub rudy?? Moje włosy są mieszanką różnych odcieni blondu od ciemnego do jasnego, a w niektórych momentach odbijają się na złoto - są to włosy naturalne. Możliwe, że istniały już takie wątki, ale może źle szukałam ( albo znajdywałam nie do końca to czego potrzebuję) więc z góry przepraszam za powtarzanie tematów.
moncia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:59   #2
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Dot.: płukanki z ziół, które lekko zmieniają kolor włosów na złoty lub rudy

Ja kiedyś też interesowałam sie tym tematem i znalazłam coś takiego:
* skrzyp, rumianek, nagietek, kora wierzby - 3 łyżki mieszanki zalać 1 l wody zagotować przez 5 min, odstawić na 30-50 min przecedzić. Płukać jednocześnie masując. Owinąć ręcznikiem na 5 min.
Stosowałam to przez ok 1 m-c ale nie widziałam rezultatów i zrezygnowałam
__________________
Droga do nieba ...
jusii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:05   #3
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Dot.: płukanki z ziół, które lekko zmieniają kolor włosów na złoty lub rudy

Znalazłam jeszcze coś takiego:
Przepis 1
Uzyskanie lub utrwalenie odcienia złoto blond daje rumian szlachetny (rumianek rzymski) i kwiatostan lipy. Z tym, że lipa bardziej nadaje się do włosów suchych lub normalnych ze względu na zawartość związków śluzowych.

Przepis 2
Intensywniejszy kolor złoty "tycjanowski" można uzyskać przez płukanie w płatkach nagietka lub korzenia rzewienia. Z powyższych ziół przygotowujemy odwar zalewając 4 łyżki ziół letnią wodą. Po doprowadzeniu do wrzenia gotuje się je pod przykryciem 5 minut, a następnie odstawia na 0,5 godziny.

Przepis 3
Aby nadać włosom odcień popielaty, po rozjaśnieniu lub trwałej ondulacji, kiedy włosy popielato-blond lub siwe nabierają złotego odcienia, można wypłukać je w odwarze z korzenia pietruszki (2 duże pietruszki gotuje się 20 minut w 1 litrze wody). Aby uzyskać miły zapach można dodać 1 łyżkę kłącza tataraku.

Przepis 4
Celem nadania włosom ciemniejszym złocistego odcienia można smarować je nawet codziennie (aż do otrzymania żądanego koloru) wywarem z łusek cebuli. Garść łusek gotuje się 20 minut w 300 ml wody, odstawia na 30 minut. Po przecedzeniu dodaje 1 łyżkę gliceryny.
__________________
Droga do nieba ...
jusii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:05   #4
moncia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3
Dot.: płukanki z ziół, które lekko zmieniają kolor włosów na złoty lub rudy

hmm..No trudno ale i tak można zawsze spóbować. Dzięki.
moncia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 08:27   #5
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: płukanki z ziół, które lekko zmieniają kolor włosów na złoty lub rudy

Cytat:
Napisane przez jusii Pokaż wiadomość
Przepis 4
Celem nadania włosom ciemniejszym złocistego odcienia można smarować je nawet codziennie (aż do otrzymania żądanego koloru) wywarem z łusek cebuli. Garść łusek gotuje się 20 minut w 300 ml wody, odstawia na 30 minut. Po przecedzeniu dodaje 1 łyżkę gliceryny.
Dawno, dawno temu stosowałam ten sposób i efekty były na tyle widoczne, że moja mama zauważyła, iż coś kombinuję .

Mój naturalny kolor to średni złocisty brąz - bo to też istotne.

Polecam również ten wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52254
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.