Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plastry - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-10, 20:04   #781
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Moniko - szczerze współczuję a czy używałaś wosku specjalnie przeznaczonego do twarzy? często ma się takie objawy, jak używa się tego do nóg
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 07:36   #782
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

no zakupiłam
wosk zpecjalnie do wąsika - z małą rolką, przeznaczony do skkóry wrażliwej i do mocnego zarostu yhy - na okolice bikinie też bęzie ok

Heroldin też nie wiem czy sama dam radę, zawsze mogę poprosić Tż
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 08:20   #783
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Oj, moj to bylby zadowolony .....
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 08:22   #784
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

ihihihih
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:04   #785
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;8178008]Moniko - szczerze współczuję a czy używałaś wosku specjalnie przeznaczonego do twarzy? często ma się takie objawy, jak używa się tego do nóg[/QUOTE]


Tak specjalnie kupilam w Rossmannie plasterki do twarzy. Wzielam te najtansze Isana. Po paru takich depilacjach jak wcale lepiej nie bylo( tylko tej starsznej opuchlizny nie bylo i nie zrywalam wloskow z naskorkiem jak to bylo za pierwszym razem), podpytalam sie znajomej, ktora usuwa wasa juz dlugo. Ona uzywa plastekrow Veet. spytalam sie jej , czy moze moje to jakies tanie badziewie. Cenie marke Rossmann, ale moze te plasterki skurat nie sa zbyt dobre? Poslalam jej pare plasterkow i ona maial je wyporbowac. Po jakims czasie przyszlo PW, ze dla niej to one sa tak samo dobre jak Veet, wiec ona nie widzi powodu dla ktorego kupowac Veet i placic drozej.
Moze ja poprostu mam taka wrazliwa skore? mam cere naczynkowa, ale w tym miejscu przeciez nie mam naczynek, jednak jak lepiej nie bylo i za kazdam razem tydzien mogla bym z domu nie wychoduic, bo wygladalam jak zombii, to mialam dosc. I jeszcze zaczely mi sie zmarszczki utrwalac , w kacikach ust. jak sie usmiecham, to mi sie taka mala zmarszczka robi. Z prawej strony bardziej niz z lewej. jak po depilacji skora robi sie taka wysuszona skorupa to ta zmarszczka na tej skorupie byl jeszcze wieksza. I mimo, ze po tygodniu cera wracala do siebie, to mialam coraz wieksza zmarszczke, coraz glebsza. W ciagu pol roku, czyli 6 depilacji mialam za soba, mialam zmarszczeke godna nie jednej 50-tki. natluszczanie tego miejsca nic nie dawalo. teraz jak juz z pol roku nie depilowalam wasika woskiem, jest juz dobrze. Znow mam gladka skore, zmarszczka sie robi jak sie usmiecham,a nie jest tam non stop.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 14:40   #786
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Moniko - no to masz problem. jeśli wąsik/meszek jest bardzo widoczny, możesz się z nim udzierać codziennie z maszynką do golenia (całkiem jak Japonki), jeśli nie, to można zostawić to w spokoju więcej pomysłów nie mam, jeśli chodzisz do dermatologa może jego podpytaj?
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 15:43   #787
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Nie chodze do dermatologa. Golic sie boje, ze mi wlosy sciemnieja i kiedys naprawde bede miec wasa. narazie daje sobie w ten sposob rade, ze biore pensete , naciagam skore co by mniej bolalo i pare wloskow , tych dluzszych i bardziej widocznych wyrywam. Jak mam do wyrwania calkiem sporo wloskow to lekko skora mi sie przy konciku ust zarozowi, ale nie musze sie niczym smarowac, samo po chwilce przechodzi.
Tak sobie mysle, skoro usuwam wlosy depilatorem i na lydkach i w strefie bikini i pod pacha to moze by tak , przejechac szybko po twarzy? I zobaczyc jak sie cera zachowa po depilatorze. Wkoncu to nie sa typowe wlosy jak u mojej babci, ja mam meszek, ale wloski sa dluzsze, wiec jest on widoczny. Jako ze wloski sa delikatniejsze niz w inynch regionach ciala, to moze i mnie tak nie podrazni, a szybko sobie usune te wloski. Musze sie kiedys wziasc i sprobowac. najwyzej znow bede wygladac jak po nieudanej operacji powiekszania ust hehehe
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 18:33   #788
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

szczerze to odradzam eksperymenty z depilatorem. ja próbowałam kiedyś na rękach, żeby pozbyć się włosków na dłużej i mało co nie zemdlałam
ale ekspertem nie jestem, niewiele się znam
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 15:12   #789
Dayana
Przyczajenie
 
Avatar Dayana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

czyli ze nie mam wyjścia jeżeli chce sie pozbyć wąsika plastrami z woskiem żeby przez parę dni nie pokazywać sie ludziom bo zaczerwienienie bedzie??
__________________
Smak Życia

love
Dayana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 16:36   #790
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

nie wiem, ja 10 minut temu wydepilowałam sie plasterkami Tanity i nie ma żadnych opuchnięć i zaczerwienień
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 16:04   #791
Monitkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 109
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Ja też mam problem z meszkiem nad górną wargą. Ale boje sie robic właśnie zabieg, gdyż boje sie że jak zaczne to będe musieć to robic ciągle i że bedzie jeszcze większy. Jak wyrywałam brwi pincetą to zauwazyłam że włoski tam były coraz ciemniejsze i coraz ich wiećej. Nie wiem co zrobic.
Monitkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 18:54   #792
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

nie wiem, ekspertem nie jestem, ale u mnie włoski zrobiły się cieńsze po kilku zabiegach z woskiem w roli głównej
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 21:43   #793
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Przecież to używanie wosku to jakiś masochizm Ja używam kremu do depilacji twarzy Sally Hansen i oszczędzam sobie cierpień.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 21:48   #794
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

o jeju krem do depilacji twarzy?? przeciez sa coraz mocniejsze i w ogole

ja sama wyrywam co jakis czas, co miesiac, jak mi sie przypomni, plastry z woskiem, poźniej przykladam lod itp i jest dobrze czasem pensetka, mnie to nie boli, A plastrami to jest jeden ruch, trzeba malymi kawalkami , uwazac zeby do ust sie nie przykleil plaster bo wtedy boli, no i napiac skore i zerwac ladnie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 07:23   #795
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

ja na krem bym się nie zdecydowała. po pierwsze, włoski odrastają grubsze, po drugie efekt krócej się utrzymuje. na prawdę, nie taki plaster z woskiem straszny jak go opisują
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 12:12   #796
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Akurat :P Używałam wosku, wiem - straszny! Poza tym mi zawsze coś zostawało, nie umiałam sobie precyzyjnie usunąć włosków. Po kremie nie rosną mi mocniejsze, a stosuję już jakieś dwa lata. Ale faktycznie, efekt utrzymuje się krócej, u mnie jakieś dwa tygodnie.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 11:29   #797
Somayeh
Przyczajenie
 
Avatar Somayeh
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 28
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Dziewczyny! Minęło trochę czasu, nabrałam doświadczenia, przetestowałam na własnej skórze różne metody, więc napiszę Wam jakie są moje wnioski.
1) zaczęłam od zabawy z rozjaśniaczami Sally Hansen i byłam z tego bardzo zadowolona, do czasu aż jeden z nich rozjaśnił mi włoski do żółtego koloru, przez co były koszmarnie widoczne. Ogólnie używam jeszcze rozjaśniacza do włosków z boku twarzy, które są bardzo delikatne i słabowite, ale mnie denerwują, a rozjaśnione są niemal niewidoczne,a przynajmniej nie wyglądają męsko
2) używałam kremów do depilacji, po użyciu czułam dziwne mrowienie na skórze, włoski odrastały dość szybko, były tak samo grube, tylko trochę ciemniejsze (nierozjaśnione słońcem). Ogólnie ok, jeśli mam bardzo mało czasu, a potrzeba jest pilna. Niestety przy użyciu kremu w perspektywie mam kolejny zabieg i to po 2-3 dniach.
3) pęseta - użyłam raz na wyjeździe w wielkiej desperacji i... było lepiej niż się spodziewałam. Wyrwałam tylko kilka najbardziej denerwujących włosków, nie wyobrażam sobie wyrywania wszystkich, raz, że boli i trwałoby to chyba z godzinę, dwa - bałabym się podrażnień i zabrudzenia ranek. Odrastały bardzo powoli i po długim czasie (ok 2 tyg).
3) wosk na zimno do twarzy - to mój faworyt. Najpierw szło mi nieporadnie, nie potrafiłam tego dobrze robić i włoski urwane odrastały po tygodniu, ale nie wszystkie. Teraz jestem po chyba 10 takich zabiegach i nie mam już prawie wcale tego problemu. Nauczyłam się już chyba operować plasterkami i jak już naprawdę coś się tam pojawi, to szybko usuwam, a pojawia się już strasznie rzadko. Najlepsze są moim zdaniem plastry. Trzeba tylko robić to wieczorem, żeby podrażnienia miały czas zniknąć, a to trwa ok 2-3 h.

Nie ma się co męczyć dziewczyny. To mniej straszne niż się wydaje na początku. Dla mnie wąsik był problemem przez wiele idiotycznych lat, bo BAŁAM SIĘ coś z tym zrobić. Z perspektywy czasu widzę, że w moim problemie wąsikowym najgorszym problemem był mój strach (bo będę czerwona, bo spuchnięta, bo wszyscy zobaczą, bo pojawia się krosty, bo odrośnie, bo odrośnie grube i czarne itp.). Szkoda, że nikt mi parę lat temu nie powiedział, że problem ten można naprawdę szybko i bezboleśnie rozwiązać.
Somayeh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 19:44   #798
Dayana
Przyczajenie
 
Avatar Dayana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Cytat:
Napisane przez Somayeh Pokaż wiadomość
3) pęseta - użyłam raz na wyjeździe w wielkiej desperacji i... było lepiej niż się spodziewałam. Wyrwałam tylko kilka najbardziej denerwujących włosków, nie wyobrażam sobie wyrywania wszystkich, raz, że boli i trwałoby to chyba z godzinę, dwa - bałabym się podrażnień i zabrudzenia ranek. Odrastały bardzo powoli i po długim czasie (ok 2 tyg).
3) wosk na zimno do twarzy - to mój faworyt. Najpierw szło mi nieporadnie, nie potrafiłam tego dobrze robić i włoski urwane odrastały po tygodniu, ale nie wszystkie. Teraz jestem po chyba 10 takich zabiegach i nie mam już prawie wcale tego problemu. Nauczyłam się już chyba operować plasterkami i jak już naprawdę coś się tam pojawi, to szybko usuwam, a pojawia się już strasznie rzadko. Najlepsze są moim zdaniem plastry. Trzeba tylko robić to wieczorem, żeby podrażnienia miały czas zniknąć, a to trwa ok 2-3 h.

Nie ma się co męczyć dziewczyny. To mniej straszne niż się wydaje na początku. Dla mnie wąsik był problemem przez wiele idiotycznych lat, bo BAŁAM SIĘ coś z tym zrobić. Z perspektywy czasu widzę, że w moim problemie wąsikowym najgorszym problemem był mój strach (bo będę czerwona, bo spuchnięta, bo wszyscy zobaczą, bo pojawia się krosty, bo odrośnie, bo odrośnie grube i czarne itp.). Szkoda, że nikt mi parę lat temu nie powiedział, że problem ten można naprawdę szybko i bezboleśnie rozwiązać.


Ja od jakiegoś czasu (chyba od początku wakacji ) wyrywam wąsik pęsetą i jestem z tego BARDZO zadowolona bo wyrywałam dopiero 2 razy i szczerze to nie pamiętam już jak wyglądał ten ohydny wąsik ;p
Zajmuje mi to trochę czasu ale boję się użyć wosku ponieważ boje się podrażnień. Someyeh napisałaś że podrażnienie schodzi po 2-3 h czy po pierwszej depilacji też?? Bo ja sie boję jeżeli minie po 2 dniach to przeciez nie bedę chodziła z czerwonym paskiem ;/
__________________
Smak Życia

love
Dayana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 22:54   #799
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

ja kilka dni temu użyłam do tego celu wosku w plastrach, o dziwo, trochę mnie zabolało ale zaczerwienienie miałam może przez jakieś poł godziny i teraz wszystko wygląda pięknie
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 13:22   #800
Dayana
Przyczajenie
 
Avatar Dayana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

w takim razie chyba się zdecyduje na taki zabieg, gdyż pęseta to zajmuje tyyyyyyle czasu ;/
__________________
Smak Życia

love
Dayana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 11:15   #801
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

a mi po plastrach robi sie po prostu jedna wielka rana. tak jakbym sobie skore zdarła razem z wloskami. i przez 2 tyg chodzilam ostatnio z 2 czerwonymi strupami nad ustami.
co polecacie w moim wypadku?
kremow do depilacji nie chce, za krotko dzialaja.
A peseta bardzo duzo roboty, ale narazie to chyba moje jedyne wyjscie ;(
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:17   #802
Fju
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 94
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

A czy powierzchnia wąsika powiększa się przy depilacji?
Fju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 09:07   #803
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Cytat:
Napisane przez Fju Pokaż wiadomość
A czy powierzchnia wąsika powiększa się przy depilacji?
jesli to pytanie do mnie. To nie. Raczej nie.
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 15:10   #804
kingusia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: półwysep helski
Wiadomości: 8
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

hej ja tez mam drobny wasik nad gorna warga, nie jest on co prawda tak widoczny ale mnie drazni wczoraj sis mojego chlopaka ktora jest kosmetyczka usunela mi go woskiem na cieplo i powiem tak jestem zadowolona z efektu po pierwsze malo bolalo niz w przypadku wosku na zimno wiec polecam
kingusia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 14:45   #805
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

mam pytanie. na pewno się pojawiło ale wszystkich stron nie przejrzałam, przyznaję. lecz większość
mam 15 lat. przypuszczam że mam hirsuizm czy jak to cholerstwo się zwie. wszędzie mam włosy... na brzuchu, klatce piersiowej. zignorowałam to, opalałam się samotności i rozjaśniły się więc I'm happy
lecz... czy nawet jeśli mam hirsuizm mogę usuwać wąsik?
No i czy kosmetyczka głupio się na mnie nie spojrzy że taka młoda a chce sobie meszek wyrywać

czy ktoś depilował to cholerstwo w moim wieku?
...
okropnie się z tym czuję, mam z tym straszny kompleks. Natężył mi się strasznie przez te wakacje. bo jest gęsty i ciemny.
No i chłopaki ciągle się ze mnie śmieją.
Jestem raczej ładna dziewczyną ale ten meszek
athine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 17:36   #806
Dayana
Przyczajenie
 
Avatar Dayana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Cytat:
Napisane przez Lucka91 Pokaż wiadomość
a mi po plastrach robi sie po prostu jedna wielka rana. tak jakbym sobie skore zdarła razem z wloskami. i przez 2 tyg chodzilam ostatnio z 2 czerwonymi strupami nad ustami.
co polecacie w moim wypadku?
A peseta bardzo duzo roboty, ale narazie to chyba moje jedyne wyjscie ;(
Też tak miałam po pierwszej depilacji woskiem tylko że mi się ta rana która wyglądała też trochę jak uczulenie miałam ja krucej i byłóa spowodowana tym że użyłam wosku do ciała a nie do twarzy. Więc jeżeli ty użyłaś tego odpowiedniego t radze ci poprostu żebyś poszła do kosmetyczki bo to niezbyt ciekawie wyglada taka rana ;/


Niedawno usunęłam wąsik Woskiem do twarzy i byłam mile zaskoczona bo opuchlizna była przez pare godzin i też mało widoczna (dlaczego ja wczesniej sie na to nie zdecydowałam )
__________________
Smak Życia

love
Dayana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 10:41   #807
kingusia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: półwysep helski
Wiadomości: 8
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

athine..

sluchaj to kazdego indywidualna sprawda w jakim wieku chce usunac wasik czy inne owlosienie.. kosmetyczka nie powinna sie smiac z ciebie ze masz 15 lat i chcesz ten meszek usunac.. masz z tego powodu kompleks i on cie strasznie denerwuje ten wasik wiec jak cos powiedz jej ze nie czujesz sie z tym komfortowo powinna to uszanowac i zajac sie swoja praca.. kosmetyczki sa od tego zeby poradzic i pomoc a nie wysmiewac sie no nie ?? no wiec spoko nie martw sie , ja po depilacji woskiem na cieplo mialam tylko troszke czerwone nastepnego dnia juz nic nie mialam i przede wszystkim nie depiluj tego maszynka do golenia bo bedzie to mialo straszny skutek beda ci wloski odrastac grubsze i bedzie bardziej widoczny wasik.
kingusia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 17:43   #808
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

na szczescie az do tak desperackiego kroku sie nie posunelam...
ale martwie sie, ze jak pojde do tej kosmetyczki to spanikuje. to w koncu jutro, a ja juz mam cholernego pietra... ;(

są jakieś rady jesli chodzi o odwage?
a jak mnie zobaczy ktos znajomy, a jak bede wracala autobusem i bede miala czerwono nad warga, a jak wyjda mi krosty...
mam strasznego pietra. jeszcze sie nie zdecydowalam czy jutro jade i usuwam czy nie..

lepiej byloby meiszkac w miescie
athine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 12:57   #809
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

no i wiedziałam.
spanikowałam!
nie poszłam do kosmetyczki bo miałam pietra że później w autobusie zobaczy mnie ktoś znajomy z czerwonym paskiem nad ustami

ale
kupiłam: oliwkę, Tormentiol od razu na wszelki wypadek i wosk Tanity owocowy.
co mi w tej sytuacji radzicie? dzisiaj czy czekać do nast. piątku?
athine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 13:47   #810
VIVO71
Raczkowanie
 
Avatar VIVO71
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 301
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Cytat:
Napisane przez Somayeh Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Minęło trochę czasu, nabrałam doświadczenia, przetestowałam na własnej skórze różne metody, więc napiszę Wam jakie są moje wnioski.
1) zaczęłam od zabawy z rozjaśniaczami Sally Hansen i byłam z tego bardzo zadowolona, do czasu aż jeden z nich rozjaśnił mi włoski do żółtego koloru, przez co były koszmarnie widoczne. Ogólnie używam jeszcze rozjaśniacza do włosków z boku twarzy, które są bardzo delikatne i słabowite, ale mnie denerwują, a rozjaśnione są niemal niewidoczne,a przynajmniej nie wyglądają męsko
2) używałam kremów do depilacji, po użyciu czułam dziwne mrowienie na skórze, włoski odrastały dość szybko, były tak samo grube, tylko trochę ciemniejsze (nierozjaśnione słońcem). Ogólnie ok, jeśli mam bardzo mało czasu, a potrzeba jest pilna. Niestety przy użyciu kremu w perspektywie mam kolejny zabieg i to po 2-3 dniach.
3) pęseta - użyłam raz na wyjeździe w wielkiej desperacji i... było lepiej niż się spodziewałam. Wyrwałam tylko kilka najbardziej denerwujących włosków, nie wyobrażam sobie wyrywania wszystkich, raz, że boli i trwałoby to chyba z godzinę, dwa - bałabym się podrażnień i zabrudzenia ranek. Odrastały bardzo powoli i po długim czasie (ok 2 tyg).
3) wosk na zimno do twarzy - to mój faworyt. Najpierw szło mi nieporadnie, nie potrafiłam tego dobrze robić i włoski urwane odrastały po tygodniu, ale nie wszystkie. Teraz jestem po chyba 10 takich zabiegach i nie mam już prawie wcale tego problemu. Nauczyłam się już chyba operować plasterkami i jak już naprawdę coś się tam pojawi, to szybko usuwam, a pojawia się już strasznie rzadko. Najlepsze są moim zdaniem plastry. Trzeba tylko robić to wieczorem, żeby podrażnienia miały czas zniknąć, a to trwa ok 2-3 h.

Nie ma się co męczyć dziewczyny. To mniej straszne niż się wydaje na początku. Dla mnie wąsik był problemem przez wiele idiotycznych lat, bo BAŁAM SIĘ coś z tym zrobić. Z perspektywy czasu widzę, że w moim problemie wąsikowym najgorszym problemem był mój strach (bo będę czerwona, bo spuchnięta, bo wszyscy zobaczą, bo pojawia się krosty, bo odrośnie, bo odrośnie grube i czarne itp.). Szkoda, że nikt mi parę lat temu nie powiedział, że problem ten można naprawdę szybko i bezboleśnie rozwiązać.
A może by tak usunąć laserem? Medycyna estetyczna jest już tak bardzo rozwinieta. Piszecie tylko o pensecie, depilatorach, wosku. Myslę,że laser mógły cos więcej tu pomóc. Znalazłam stronkę http://www.laser-medica.szczecin.pl/...%C5%82osienia/
Polecam.
__________________
VIVO 71
VIVO71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-30 09:50:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.