Mając 19 lat wychodzę za mąż... - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-08, 18:00   #2311
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Heh, ale trafiają się wyjątki. Znam dziewczynę która po urodzeniu dziecka skończyła z łamaniem prawa (miała kuratora), manifestowaniem różnych rzeczy przez kolor włosów i tatuaże, postanowiła zdać maturę i wyprowadziła swojego chłopaka na dobrą drogę (był w poprawczaku). Inna sprawa, że przy okazji doprowadziła matkę do padaczki na tle nerwowym...
o kurcze cięzki przypadek ale dobrze, że na nią to wpłyneło pozytywnie

na szczęscie z Ulką aż tak źle nie jest

Sonera miała taki podpis dotyczący ślubu

tak się zastanawiałam co z założycielką tego wątku była na wizażu 28.03 ale tutaj nie weszła
__________________


Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-04-08 o 20:33 Powód: post pod postem
kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:05   #2312
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
o
jedyny podpis dot slubu, ktory wydal mi sie sensowny miala swego czasu Golgie "moj slub dnia tego i tego, w kosciele tym i tym o godzinie..."

przynajmniej konkrety, jak ktoras wizazanke to obchodzi to niech przyjdzie na ceremonie

Hehe, jak ja widzę te podpisy i suwaczki ślubno-zaręczynowe, to nasuwa mi się pytanie: "Kogo to kurde interesuje?"
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:07   #2313
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
No to współczucie, musi być bardzo monotematyczną osobą, to już chyba zgłupieć można, jak ktoś w kółko nawija o swoim najcudowniejszym dzieciaku

Jest monotematyczne. Szczegolnie jak zaprasza sie ludzi na impreze, przychodzi kilka par i wszystkie panny o SWOICH BOBASACH. Faceci tak samo Nie znam żadnej "normalnej" koleżanki po urodzeniu dziecka. Każdej coś sie robi z głową
i tylko, że Agatka zrobiła dzisiaj siku, Jasiu beknął, a Pawełek puścil pawia. Takie życie. Dziewczyny po porodzie sie zmieniają...
__________________
Poszukuje X-POSE Stardust, Christina Aquilera !!!
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:14   #2314
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
Jest monotematyczne. Szczegolnie jak zaprasza sie ludzi na impreze, przychodzi kilka par i wszystkie panny o SWOICH BOBASACH. Faceci tak samo Nie znam żadnej "normalnej" koleżanki po urodzeniu dziecka. Każdej coś sie robi z głową
i tylko, że Agatka zrobiła dzisiaj siku, Jasiu beknął, a Pawełek puścil pawia. Takie życie. Dziewczyny po porodzie sie zmieniają...
O mój Boże, mam nadzieję, że kiedy urodzę dziecko, to taka nie będę
Nie dziwię się niektórym bezdzietnym, że mają dość tego gadania i przeraża ich, jak z inteligentnych normalnych ludzi robią się maszynki do mielenia językiem o dzieciach, ich odchodach i innych wydzielinach. Zresztą, siedzieć w domu non stop z dzieciakiem, potem jeszcze nawracać o nim bez przerwy na imprezie...aaaa...to zbyt straszne
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:15   #2315
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
Jest monotematyczne. Szczegolnie jak zaprasza sie ludzi na impreze, przychodzi kilka par i wszystkie panny o SWOICH BOBASACH. Faceci tak samo Nie znam żadnej "normalnej" koleżanki po urodzeniu dziecka. Każdej coś sie robi z głową
i tylko, że Agatka zrobiła dzisiaj siku, Jasiu beknął, a Pawełek puścil pawia. Takie życie. Dziewczyny po porodzie sie zmieniają...
mnie też to drażni przeciez nie każdy lubi dzieci i nie każdemu sie uśmiecha słuchać o kupkach i zupkach, a z facetami gadającymi ciągle o swoich dzieciakach-szczerze nie spotkałam sie z tym
ja rozumiem, że rodzić kocha swoje dziecko, ale skoro idzie na spotkanie ze znajomymi(zakładam, że zostawia je w dobrych rękach) to powienien pogadać o czymś innym niz tylko dzieci owszem można cos napomknąć, ale nie cał czas
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:28   #2316
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
Jest monotematyczne. Szczegolnie jak zaprasza sie ludzi na impreze, przychodzi kilka par i wszystkie panny o SWOICH BOBASACH. Faceci tak samo Nie znam żadnej "normalnej" koleżanki po urodzeniu dziecka. Każdej coś sie robi z głową
i tylko, że Agatka zrobiła dzisiaj siku, Jasiu beknął, a Pawełek puścil pawia. Takie życie. Dziewczyny po porodzie sie zmieniają...
Heh, koszmar, ale gorzej jest gdy bezdzietna dziewczyna tak ma . Spotkałam się z takim przypadkiem.
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:32   #2317
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Heh, koszmar, ale gorzej jest gdy bezdzietna dziewczyna tak ma . Spotkałam się z takim przypadkiem.
ale o kim mówi o swoim przyszłym dziecku, tak? czy o jakiś innych dzieciakach
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 18:37   #2318
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ale o kim mówi o swoim przyszłym dziecku, tak? czy o jakiś innych dzieciakach
O dziecku swojej siostry/koleżanki/kuzynki, zależy kto się nawinie. Albo pozuje ze swoim TŻ-em i czyimś dzieckiem do zdjęcia . Jej TŻ się śmiał raz bo jak dziecko jej siostry zaczęło ryczeć to ona z siostrą do dziecka, a ja w popłochu w drugą stronę
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:41   #2319
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
O dziecku swojej siostry/koleżanki/kuzynki, zależy kto się nawinie. Albo pozuje ze swoim TŻ-em i czyimś dzieckiem do zdjęcia . Jej TŻ się śmiał raz bo jak dziecko jej siostry zaczęło ryczeć to ona z siostrą do dziecka, a ja w popłochu w drugą stronę
no mnie też by jakoś w drugą stronę odrzuciło
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:18   #2320
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Hehe, jak ja widzę te podpisy i suwaczki ślubno-zaręczynowe, to nasuwa mi się pytanie: "Kogo to kurde interesuje?"
a mnie interesuje
często wchodzę na suwaczki innych wizażanek
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:18   #2321
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
O mój Boże, mam nadzieję, że kiedy urodzę dziecko, to taka nie będę

A ja mam nadzieje, że nie bede miała dzieci....jestem po studiach i dziewczyny młodsze ode mnie łażą z wózkami. Niektórym przed tymi wózkami łażą jeszcze dzieci...
__________________
Poszukuje X-POSE Stardust, Christina Aquilera !!!
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:27   #2322
lalunia105
Raczkowanie
 
Avatar lalunia105
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 443
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
A ja mam nadzieje, że nie bede miała dzieci....jestem po studiach i dziewczyny młodsze ode mnie łażą z wózkami. Niektórym przed tymi wózkami łażą jeszcze dzieci...
wiesz szanuję twoją opinie że nie chcesz mieć dzieci ale krytykowani e młodszych koleżanek ze łażą z dziećmi ...no wiesz niesmaczne. tak chciały tak mają i nie łażą a spacerują ze swoimi pociechami...

co do robienia zdjęć z dziecmi mojej siostry to ja bardzo chętnie bo potem az miło popatrzeć jak sie dziecko zmienia i swiat wokół neigo. nie widzę w tym nic złego.
lalunia105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:34   #2323
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez lalunia105 Pokaż wiadomość
co do robienia zdjęć z dziecmi mojej siostry to ja bardzo chętnie bo potem az miło popatrzeć jak sie dziecko zmienia i swiat wokół neigo. nie widzę w tym nic złego.
Ale przypuzczam, że nie wciskasz na siłę dziecka które nie skończyło miesiąca na ręce TŻ-a i nie pozujecie na zdjęciu jako rodzina . Po prostu u tej dziewczyny ma to charaktem wypożyczenia dziecka do zdjęcia rodzinnego na którym ona i jej TŻ robią za rodziców
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:35   #2324
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez lalunia105 Pokaż wiadomość
dzieci ale krytykowani e młodszych koleżanek ze łażą z dziećmi ...no wiesz niesmaczne. tak chciały tak mają i nie łażą a spacerują ze swoimi pociechami...
dzieci sa nie smaczne? nie wiem, nie próbowałam....

Kazdy robi sobie jak chce. Chca sobie łazic, to sobie łażą, chca spacerować, to spacerują. Ja nikogo nie krytykuje za to, że ma dzieci.
Dalej zapraszamy "kobity z dziecmi" bez dzieci na imprezy i bedziemy zapraszać. A co robia po imprezie to ich prywatna sprawa
__________________
Poszukuje X-POSE Stardust, Christina Aquilera !!!
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 20:37   #2325
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
często wchodzę na suwaczki innych wizażanek
Ja tak samo. Taki dziwny odruch.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 20:40   #2326
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Hehe, jak ja widzę te podpisy i suwaczki ślubno-zaręczynowe, to nasuwa mi się pytanie: "Kogo to kurde interesuje?"
Ja mam taki podpis i wiem, kogo to interesuje - mnie Lubię sobie podnosić adrenalinę, ile zostało czasu do "sądnego dnia"

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
Dalej zapraszamy "kobity z dziecmi" bez dzieci na imprezy i bedziemy zapraszać. A co robia po imprezie to ich prywatna sprawa
Oczywiście, że na imprezy przychodzi się bez dzieci - nie widzę innego rozwiązania. Tak samo, jak na spotkania klasowe nie przychodzi się ze swoim "misiem pysiem" (chyba, że do tej samej klasy chodził )
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 06:36   #2327
lalunia105
Raczkowanie
 
Avatar lalunia105
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 443
Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Ale przypuzczam, że nie wciskasz na siłę dziecka które nie skończyło miesiąca na ręce TŻ-a i nie pozujecie na zdjęciu jako rodzina . Po prostu u tej dziewczyny ma to charaktem wypożyczenia dziecka do zdjęcia rodzinnego na którym ona i jej TŻ robią za rodziców
a to sory bo sie nie zrozumiałyśmy... nie na siłę nie wciskam mój Tż sam chetnie pozuje ale zawsze jako wujek a ja jako chrzestna ia nie mamusia i tatuś..

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
dzieci sa nie smaczne? nie wiem, nie próbowałam....
nie wiem do czego to napisałaś chyba poprostu twoja ironia bo jak byś nie zrozumiała nie chodziło mi o dzieci tylko o to że piszesz że łażą takie młode dziewczyny z dwójką dzieci.


a to sory bo sie nie zrozumiałyśmy... nie na siłę nie wciskam mój Tż sam chętnie pozuje ale zawsze jako wujek a ja jako chrzestna a nie mamusia i tatuś..

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
dzieci sa nie smaczne? nie wiem, nie próbowałam....
nie wiem do czego to napisałaś chyba poprostu twoja ironia bo jak byś nie zrozumiała nie chodziło mi o dzieci tylko o to że piszesz że łażą takie młode dziewczyny z dwójką dzieci.

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-04-09 o 13:57 Powód: proszę edytować swoje posty!
lalunia105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 06:57   #2328
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
a mnie interesuje
często wchodzę na suwaczki innych wizażanek
czesć kalex - kupe lat
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 07:05   #2329
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Wtrącę się na moment, odnośnie kobiet, którym się poprzewracało jak urodzxiły bobasa. Doświadczyłam tego jak poszliśmy z moim Tż odwiedzić znajomych, którym się córka urodziła.
Sami nie mamy dzieci, jeszcze, w zeszłym roku to nawet tak intensywnie o nich nie myslałam, ale do rzeczy.
Przychodzimy, no i normą jest że dziecię ląduje na rączkach itp. odechiało mi się pić herbaty, jak mi mamuśka bobasa, zaczęła nawijać o sraczkach, o psikadłach na katarek, kaszelek i odparzenia, wypróbowane sposoby itp.. Jeszcze gdybym miała dziecię i by mnie to może interesowało.
Ale nieeee, ona leciała nazwami tych leków i innych specyfików, o zapaleniu piersi, i o tym jak w ogóle macierzyństwo jest starszne i odpowiedzialne, jakbym nie wiem co, w ciąży była przynajmniej.
Odechciało nam się odwiedzin u nich przynajmniej na jakieś dwa lata. Bo już się boję co będzie się działo, jak teraz jest mała starsza i ma co rusz nowe problemy.


Co do tematu. Uważam, że 19 lat to mało żeby zakłądac rodzinę w dzisiejszych czasach, ale są wyjątki, i cieszę się, że są ludzie którzy się do nich zaliczają.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:37   #2330
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

z tym przesadzaniem odnośnie dzieci to często prawda. Mam koleżanki, które maja juz potomstwo a mimo to mogę z nimi pogadać o wszystkim, ale są również inne, z którymi tak się nie da.
W zeszłym roku wybraliśmy się z TŻ-em i znajomymi na dwu dniowy wypad nad jezioro. Pojechały z nami dwie pary z dziećmi. Tragedia. Dzieciaki fajne, ale ile można rozmawiać na ich temat. Matki to nawet wieczorkiem przy ognisku debatowały a moja to to, a moja to tamto. Szok.
Wszystko rozumiem: dzieci, miłość rodzicielska itd ale ile można?
Wróciłam niesamowicie zmęczona i jednogłośnie z TŻ-em stwierdziliśmy, że nigdy więcej i tego się trzymamy

19 lat i małżeństwo to moim zdaniem za wcześnie. Moja dobra koleżanka tak zrobiła i chyba żałuje. Ma już dość wspólnych problemów, z którymi boryka się od 7 lat. A ja czuje, że dorosłam do małżeństwa i cieszę się przygotowaniami i tym co będzie po
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:43   #2331
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez gosia1007 Pokaż wiadomość
19 lat i małżeństwo to moim zdaniem za wcześnie. Moja dobra koleżanka tak zrobiła i chyba żałuje. Ma już dość wspólnych problemów, z którymi boryka się od 7 lat. A ja czuje, że dorosłam do małżeństwa i cieszę się przygotowaniami i tym co będzie po
no kiedyś ślub 19 to była norma, ale teraz są inne czasy młodzi dają sobie więcej czasu na podjęcie decyzji o ślubie ślub to nie tylko trzymanie się za rączki i patrzenie w oczka to już odpowiedzialność i wspólne rozwiązywanie codziennych problemów czy to związanych z pieniążkami czy pracą czy innymi
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:49   #2332
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Co do dzieci, zgadzam się w pełni, a do tego jako miłośniczka psów ja patrzę na psa, tż na dzieciaczka .

Ale wiecie, rozumiem matki. Zaszły w ciążę, nosiły dziecko w brzuchu, już wtedy czuły się bardzo za nie odpowiedzialne. No i poród jest wielką radością. A dzieciak jest jednocześnie nowością, z którą trzeba się obyć. No choćby jak dostaniecie coś co bardzo chciałyście to się cieszycie. I myślę że z dzieckiem tak jest (radość jest nieporównywalnie większa niż cokolwiek co miały w życiu). No i te pieluchy, cóż codzienność. Wydaje mi się że w pewnym momencie matki się "obywają" z dziećmi i już nie "męczą" wszystkich na około swoim szczęściem.
No ale w pełni to zrozumiemy za jakiś czas dopiero
natj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 09:38   #2333
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
no kiedyś ślub 19 to była norma, ale teraz są inne czasy młodzi dają sobie więcej czasu na podjęcie decyzji o ślubie ślub to nie tylko trzymanie się za rączki i patrzenie w oczka to już odpowiedzialność i wspólne rozwiązywanie codziennych problemów czy to związanych z pieniążkami czy pracą czy innymi
Dokładnie, jak sobie przypomnę siebie gdy miałam 19 lat to z całą pewnością mogę stwierdzić, że nadawałam się do większości rzeczy ale na 100% nie do ślubu

Cytat:
Napisane przez natj Pokaż wiadomość
Co do dzieci, zgadzam się w pełni, a do tego jako miłośniczka psów ja patrzę na psa, tż na dzieciaczka .

Ale wiecie, rozumiem matki. Zaszły w ciążę, nosiły dziecko w brzuchu, już wtedy czuły się bardzo za nie odpowiedzialne. No i poród jest wielką radością. A dzieciak jest jednocześnie nowością, z którą trzeba się obyć. No choćby jak dostaniecie coś co bardzo chciałyście to się cieszycie. I myślę że z dzieckiem tak jest (radość jest nieporównywalnie większa niż cokolwiek co miały w życiu). No i te pieluchy, cóż codzienność. Wydaje mi się że w pewnym momencie matki się "obywają" z dziećmi i już nie "męczą" wszystkich na około swoim szczęściem.
No ale w pełni to zrozumiemy za jakiś czas dopiero
Zgadzam się z opowiadaniem o dzieciach, ale w granicach normy. Lubię takie opowieści, bo wtedy się zastanawiam jaką ja będę matką. Jednak bez przesady, żebym musiała słuchać o tym cały czas. Mam nadzieję, że mi się to nie zmieni, kiedy będę miała własnego bobasa. Nie chciałabym stracić nagle wiekszości znajomych
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 10:18   #2334
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez lalunia105 Pokaż wiadomość
a to sory bo sie nie zrozumiałyśmy... nie na siłę nie wciskam mój Tż sam chetnie pozuje ale zawsze jako wujek a ja jako chrzestna ia nie mamusia i tatuś..
Hehe, "zróbmy sobie zdjęcie z dzieckiem siostry" to norma, ale "zróbmy sobie zdjęcie z dzieckiem siostry tak żebyś wyglądał na tatusia a ja na mamusię" to już trochę dziwne
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 10:50   #2335
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

A ja jeszcze nie uznaję jednej rzeczy, skoro o dzieciach mowa: ciąganie dzieci na imprezy dla dorosłych znajomych, na przykład na imieniny do koleżanki. Większość towarzystwa wtedy krew zalewa, jak ktoś przyjdzie z 4letnią marudą, która (w sumie słusznie, bo to nie miejsce dla niej) strasznie nudzi się na tej imprezie i rodzice, zamiast zająć się konwersacją ze znajomymi, zabawiają swoją pociechę.
Rozumiem, że czasem dzieciaka nie ma z kim zostawić, ale wówczas po prostu na tę imprezę się nie idzie, albo wpada symbolicznie na pół godzinki. Szkoda, że wiele osób tego nie rozumie...
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 11:33   #2336
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

W takiej sytuacji jak dzieci np na imieninach nie byłam więc się nie wypowiem, ale... Mam problem z dziećmi na weselu Dysponuję salą na określoną liczbę osób a rodzina całkiem spora, dlatego postanowiliśmy zapraszać bez dzieci (szczególnie ze strony TŻ-a bo to głównie jego rodziny ten problem dotyczy). Wiem, że to może nie ładnie i że część się obrazi (wiem z opowieści moich koleżanek które czują sie obrażone zaproszeniem "bez dzieci"), ale najzwyczajniej nie mamy gdzie tej gromadki upchnąć.
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:52   #2337
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
czesć kalex - kupe lat
hej
to prawda, sporo się nie widziałyśmy
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 21:25   #2338
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez gosia1007 Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji jak dzieci np na imieninach nie byłam więc się nie wypowiem, ale... Mam problem z dziećmi na weselu Dysponuję salą na określoną liczbę osób a rodzina całkiem spora, dlatego postanowiliśmy zapraszać bez dzieci (szczególnie ze strony TŻ-a bo to głównie jego rodziny ten problem dotyczy). Wiem, że to może nie ładnie i że część się obrazi (wiem z opowieści moich koleżanek które czują sie obrażone zaproszeniem "bez dzieci"), ale najzwyczajniej nie mamy gdzie tej gromadki upchnąć.
Przeważnie na weselach jest mała salka i 1 stolik, gdzie sadza sie dzieci. Ludzie bardzo sie obrażaja na zaproszenie "bez dzieci", częśc z nich tak bardzo, że aż nie przychodzą.
DObrym rozwiązaniem jest zaproszenie dzieci na poprawiny. I tak zawsze przychodzi mniej gości, więc maluchy da sie gdzies upchnąć
__________________
Poszukuje X-POSE Stardust, Christina Aquilera !!!
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 06:46   #2339
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
Przeważnie na weselach jest mała salka i 1 stolik, gdzie sadza sie dzieci. Ludzie bardzo sie obrażaja na zaproszenie "bez dzieci", częśc z nich tak bardzo, że aż nie przychodzą.
DObrym rozwiązaniem jest zaproszenie dzieci na poprawiny. I tak zawsze przychodzi mniej gości, więc maluchy da sie gdzies upchnąć
Niestety u mnie nie ma małej salki. Ale z tymi poprawinami to całkiem dobry pomysł. Muszę to dzisiaj sprzedać mojemu TŻ-owi Wprawdzie ustaliliśmy już, że będzie bez dzieci, ale ciągle mam jakieś obawy. Wiem, że cześć ludzi potraktuje to jako obrazę.
Z drugiej strony bądźmy szczere jaki jest sens zabierania np 5-cio latka na wesele?
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 07:06   #2340
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Mając 19 lat wychodzę za mąż...

Cytat:
Napisane przez gosia1007 Pokaż wiadomość
Wprawdzie ustaliliśmy już, że będzie bez dzieci, ale ciągle mam jakieś obawy. Wiem, że cześć ludzi potraktuje to jako obrazę.
Z drugiej strony bądźmy szczere jaki jest sens zabierania np 5-cio latka na wesele?
W ogóle się nie przejmuj.
Jeżeli ktoś się obrazi i nie przyjdzie na wesele, bo nie dostanie zaproszenia z dziećmi, to ja bym miała taką osobę gdzieś. To Twoje wesele, więc urządzasz je takim, jakim TOBIE i TŻtowi się podoba, a nie całej reszcie rodziny.

Też nie wiem, jaki jest sens zabierania małych dzieci na wesele. Rozumiem, jak na 2-3h początkowej części, ale była ostatnio na weselu, gdzie podczas oczepin welon i to, co rzucał pan młody złapały dzieci w wieku około 8 lat. Bezsens kompletny, właściwie to psuło całe oczepiny. Nie rozumiem też rodziców, którzy pozwolili dzieciom wziąć udział w zabawie nie dla nich przeznaczonej.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-03 16:39:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.