Zakupy na Vinted - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-04-24, 20:03   #3301
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Nigdy bym w ten sposób nie kupiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie, bo ktoś może mnie oszukać bez problemu.

Plus dla mnie to głupota przepłacać za przesyłkę poza systemem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 20:07   #3302
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość

Takie troszku podwójne standardy, nie?
Czemu niby?
Obie opcje są dostępne na Vinted, wybieram taką, która mi pasuje


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
No właśnie, kiedyś tak się kupowało, na OLX jeszcze całkiem niedawno, i jakoś to hulało. Ale faktem jest, że poza systemem jest po prostu droższa przesyłka - choć przy pewnym pułapie kwoty zaczyna to się równoważyć.


E, bez przesady. Przecież Iwona siebie może być pewna, że jest uczciwa, ale rozumiem, że może tak nie mieć względem innych (bo się na przykład kiedyś przejechała na takiej formie wysyłki).
No dokładnie, jak zaczynałam kupowanie na vinted to tylko tak się kupowało, nie było opcji: kup teraz z ochroną.


Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Bardziej myślałam w ten sposób, że nie umożliwia innym tej opcji, ale sama chętnie korzysta. Dlaczego? Bo taniej? Szybciej? Łatwiej?
Nie umożliwiam, bo takie mam prawo Tak samo, jak nie każdy musi korzystać u mnie z tego ale ja nie sprzedaję tanich rzeczy, na dodatek w stanie nowym lub idealnym i robię masę fotek, odpisuję, podaję wymiary i nie chce mi się potem, ewentualnie, barować z kimś kto stwierdzi, że jednak tego nie chce czy coś w ten deseń.
Nie ma przymusu kupowania u mnie

Poza tym skoro napisałam o tym tu na forum to ciężko mi zarzucić podwójne standardy, bo hipokrytką nie jestem Obie opcje są dostępne na vited i raz korzystam z jednej, raz z innej zapewne sporo ludzi tak robi, ale niekoniecznie o tym mówi

Nie wiem czemu tak to niektóre osoby dziwi skoro ten wątek jest pełen opowieści o laskach, które widzą gdzieś dziurę, której nie ma itd. oraz o Vinted, który blokuję kasę jeśli nie pokaże się dowodu(?).

Zadziwia mnie, że kogoś dziwi to, że nie sprzedaję przez Kup Teraz na szczęście na vinted jest wybór dodam, że nie miałam dotąd problemu ze sprzedażą
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2022-04-24 o 20:28
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 20:09   #3303
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No dobra, może niewłaściwie to określiłam, te podwójne standardy były tak trochę z przymróżeniem oka Bo wydało mi się to zabawne, że sama korzysta, a innym nie da.
Dla mnie hmmm... Typowo podwójne standardy. Takie zabezpieczenie swojej du.py- sprzedaje poza systemem, bo jak coś nie tak, to mam kupującą w tyłku, zabrałam kasę i mam rączki czyste.

Ale kupuje tylko przez system, bo jak coś nie tak, to zgłoszę do vinted i będę oczekiwać rozwiązania problemu na swoją korzyść 🤷

No ale nikt nikomu nie zabroni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 20:16   #3304
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dla mnie hmmm... Typowo podwójne standardy. Takie zabezpieczenie swojej du.py- sprzedaje poza systemem, bo jak coś nie tak, to mam kupującą w tyłku, zabrałam kasę i mam rączki czyste.

Ale kupuje tylko przez system, bo jak coś nie tak, to zgłoszę do vinted i będę oczekiwać rozwiązania problemu na swoją korzyść 🤷

No ale nikt nikomu nie zabroni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomijając całą resztę to zarzucanie komuś bycie nieuczciwym jest daleko idącą nadinterpretacją.
Nie oceniajmy innych po sobie aż chciałoby się napisać

Napiszę raz jeszcze: obie opcje Vinted dopuszcza to kupujący i sprzedający wybiera, co mu pasuje. Dorabianie ideologii do tego chyba nie jest potrzebne
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 08:40   #3305
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Pomijając całą resztę to zarzucanie komuś bycie nieuczciwym jest daleko idącą nadinterpretacją.

Nie oceniajmy innych po sobie aż chciałoby się napisać



Napiszę raz jeszcze: obie opcje Vinted dopuszcza to kupujący i sprzedający wybiera, co mu pasuje. Dorabianie ideologii do tego chyba nie jest potrzebne
Wszystko pięknie, ale dalej nie kumam dlaczego kupujesz tylko przez kup teraz skoro poza vinted jest wygodniej i lepiej?

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 09:24   #3306
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Może ma któraś z Was w swoich zbiorach kurtkę bomberke na wiosne?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Akurat mi wpadła w okoScreenshot_20220425_102314_pl.vinted.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 12:40   #3307
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Wszystko pięknie, ale dalej nie kumam dlaczego kupujesz tylko przez kup teraz skoro poza vinted jest wygodniej i lepiej?

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Bo mogę? Chyba każdy wybiera dla siebie taką opcję, jaka jemu pasuje? Czy jak ktoś wybiera paczkomaty in post to kogoś to dziwi, bo może wybrać, np. taniej, paczkę w ruchu?

Jako sprzedająca wybieram, jak chcę sprzedawać i jako kupująca również. Chyba każdy robi tak żeby jemu pasowało?


Nie wiem czemu Was oburza mój wybór skoro obie opcje są przewidziane regulaminem Vinted, a czytając Wasze posty wygląda to tak, jak bym robiła coś okropnego i dodatkowo niezgodnego z prawem (?). Moje wybory nie robią nikomu krzywdy. Każdy ma wybór. Taki to portal.
Dziewczyny z mojej strony to jest koniec tematu.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-25, 16:13   #3308
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
OK, ale tym bardziej nie rozumiem tego o podwójnych standardach. No korzysta, bo ma prawo, a nie umożliwia innym, bo też ma takie prawo - a że część osób zrezygnuje przez to z zakupu u niej (uwaga - też mają takie prawo), no to w sumie tylko Iwony sprawa.

Iwono chodźże tutaj, bo czuję się jak Twój adwokat.
Nie zauważyłam siarko!
cała dyskusja zupełnie, jak dla mnie bez sensu, bo opcje wybiera się takie, które nam pasują, a obie są dostępne na tamtym portalu
Jest dokładnie tak, jak napisałaś Kupujące u mnie nigdy nie widziały w tym problemu, więc tym bardziej Nie-kupujące u mnie, nie powinny go widzieć
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2022-04-25 o 16:15
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 20:22   #3309
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Bo mogę? Chyba każdy wybiera dla siebie taką opcję, jaka jemu pasuje? Czy jak ktoś wybiera paczkomaty in post to kogoś to dziwi, bo może wybrać, np. taniej, paczkę w ruchu?

Jako sprzedająca wybieram, jak chcę sprzedawać i jako kupująca również. Chyba każdy robi tak żeby jemu pasowało?


Nie wiem czemu Was oburza mój wybór skoro obie opcje są przewidziane regulaminem Vinted, a czytając Wasze posty wygląda to tak, jak bym robiła coś okropnego i dodatkowo niezgodnego z prawem (?). Moje wybory nie robią nikomu krzywdy. Każdy ma wybór. Taki to portal.
Dziewczyny z mojej strony to jest koniec tematu.
Każdy ma prawo wyboru i wybiera - jak chce sprzedać i jak chce kupić.

Robię dokładnie tak jak Ty - i też nie rozumiem całej tej dyskusji
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 20:26   #3310
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Kupujące u mnie nigdy nie widziały w tym problemu
Nie widziały problemu te, które w ten sposób kupują, bo w sumie nie wiesz ile osób zrezygnowało
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 20:27   #3311
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie widziały problemu te, które w ten sposób kupują, bo w sumie nie wiesz ile osób zrezygnowało
No dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 20:47   #3312
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Napisałam wyżej, że nie miałam problemu ze sprzedażą rzeczy, więc czemu miałoby mnie interesować ile osób nie kupiło skoro szybko sprzedałam to, co chciałam w cenie w jakiej chciałam i w sposób w jaki chciałam?

Dziewczyny, a czemu Wam przeszkadza to jak ja sprzedaję na moim koncie?
To jest taka sama dyskusja, jak ktoś wystawi coś za np. 500 zł, a inne osoby twierdzą, że cena z kosmosu Jaki jest sens takich dyskusji?
Kto chce ten kupi, kto nie chce nie kupi, a takie gadanie, jak dla mnie, totalnie jest bez sensu

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Każdy ma prawo wyboru i wybiera - jak chce sprzedać i jak chce kupić.

Robię dokładnie tak jak Ty - i też nie rozumiem całej tej dyskusji
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 20:50   #3313
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czemu Wam przeszkadza to jak ja sprzedaję na moim koncie?
No dobra, przeszkadzać nie musi - a bawić/dziwić może?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 21:06   #3314
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No dobra, przeszkadzać nie musi - a bawić/dziwić może?
Może, pewnie, każdego, co innego dziwi czy bawi ale roztrząsania tego, co kto robi na swoim koncie, nadal nie rozumiem
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 07:00   #3315
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

A mi to jednak trochę przeszkadza. Parę razy znalazłam cos fajnego co chciałabym kupić a tu nie. Nie można przez kup teraz. Mam przelać szanownej pani gotoweczkę na konto i jeszcze zapłacić za przesyłkę 15zl zamiast 5 A takiego

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 07:07   #3316
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Zdaje się, że moja paczka zaginęła.
Nadałam wczoraj minipaczkę na poczcie, a do dziś na vinted widnieje jako nie wysłana.
No wprost cudownie.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 07:15   #3317
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Zdaje się, że moja paczka zaginęła.
Nadałam wczoraj minipaczkę na poczcie, a do dziś na vinted widnieje jako nie wysłana.
No wprost cudownie.
Wg mnie nie zaginęła, tylko jeżeli nadajesz na PP to jest duże opóźnienie z generowaniem powiadomień

Ja co prawda nigdy nie wysyłałam na PP, ale kupowałam czasem i zawsze się zdarzało,że paczka była już u mnie, a na vinted dopiero dzień później dostawałam powiadomienie z vinted że paczka do mnie dotarła

Także ja bym się nie stresowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 07:48   #3318
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wg mnie nie zaginęła, tylko jeżeli nadajesz na PP to jest duże opóźnienie z generowaniem powiadomień

Ja co prawda nigdy nie wysyłałam na PP, ale kupowałam czasem i zawsze się zdarzało,że paczka była już u mnie, a na vinted dopiero dzień później dostawałam powiadomienie z vinted że paczka do mnie dotarła

Także ja bym się nie stresowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam podobnie, niestety zarówno paczki orlen, jak i te wysyłane PP, są rejestrowane na vinted jako wysłane z dużym opóźnieniem (bynajmniej u mnie).

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
A mi to jednak trochę przeszkadza. Parę razy znalazłam cos fajnego co chciałabym kupić a tu nie. Nie można przez kup teraz. Mam przelać szanownej pani gotoweczkę na konto i jeszcze zapłacić za przesyłkę 15zl zamiast 5 A takiego

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Mnie też w ogóle kupowanie "poza vinted" nie interesuje. Ostatnio kupiłam złotą bransoletkę, po czym sprzedajaca się odzywa, że złota to ona nie sprzedaje przez vinted, tylko "poza systemem". Poprosiłam o anulowanie transakcji.
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 07:53   #3319
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wg mnie nie zaginęła, tylko jeżeli nadajesz na PP to jest duże opóźnienie z generowaniem powiadomień

Ja co prawda nigdy nie wysyłałam na PP, ale kupowałam czasem i zawsze się zdarzało,że paczka była już u mnie, a na vinted dopiero dzień później dostawałam powiadomienie z vinted że paczka do mnie dotarła

Także ja bym się nie stresowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Miałam podobnie, niestety zarówno paczki orlen, jak i te wysyłane PP, są rejestrowane na vinted jako wysłane z dużym opóźnieniem (bynajmniej u mnie).

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------



Mnie też w ogóle kupowanie "poza vinted" nie interesuje. Ostatnio kupiłam złotą bransoletkę, po czym sprzedajaca się odzywa, że złota to ona nie sprzedaje przez vinted, tylko "poza systemem". Poprosiłam o anulowanie transakcji.
Uff dzięki, pocieszyłyście mnie.
Do tej pory wysyłałam tylko paczkomatem, a tam status od razu się zmienia. No nic, w takim razie czekam dalej.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 08:02   #3320
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
A mi to jednak trochę przeszkadza. Parę razy znalazłam cos fajnego co chciałabym kupić a tu nie. Nie można przez kup teraz. Mam przelać szanownej pani gotoweczkę na konto i jeszcze zapłacić za przesyłkę 15zl zamiast 5 A takiego
Przesadzasz. A może ta osoba miałaby zablokowane środki w przypadku sprzedaży przez KT? Poza tym 15 zł za przesyłkę to chyba normalna, cena, a przy KT na vinted na wejściu masz 8 zł za ochronę kupującego i koszty wysyłki, i potem kolejny procent od wartości towaru. Acz oczywiście przy małej kwocie zakupu to ma znaczenie, zgadzam się. Niemniej takie jechanie po niesprzedających przez KT uważam za niefajne.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wg mnie nie zaginęła, tylko jeżeli nadajesz na PP to jest duże opóźnienie z generowaniem powiadomień
Miałam tak ostatnio, bo ten mój stepper (sprzedałam przez OLX) mogłam tylko przez PP wysłać, i rzeczywiście - kupujący odebrał, a według śledzenia przesyłek paczka w drodze była.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 08:23   #3321
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Poza tym 15 zł za przesyłkę to chyba normalna, cena, a przy KT na vinted na wejściu masz 8 zł za ochronę kupującego i koszty wysyłki, i potem kolejny procent od wartości towaru.
Skąd na wejściu kwota 8 zł za ochronę kupującego? I kolejny procent of wartości? Jest 2,90 plus 5% od ceny.
Ja na vinted kupuję za nieduże kwoty, bo przy braku możliwości zwrotu nie chcę wtopić dużo kasy, więc dla mnie to ma znaczenie. A w dobie darmowej dostawy praktycznie w każdym sklepie/allegro nie chce mi się płacić 15 zł za przesyłkę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 08:30   #3322
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Skąd na wejściu kwota 8 zł za ochronę kupującego? I kolejny procent of wartości? Jest 2,90 plus 5% od ceny.
Ja na vinted kupuję za nieduże kwoty, bo przy braku możliwości zwrotu nie chcę wtopić dużo kasy, więc dla mnie to ma znaczenie. A w dobie darmowej dostawy praktycznie w każdym sklepie/allegro nie chce mi się płacić 15 zł za przesyłkę.
Ludzie, ale nikt Ci nie każe, spokojnie .
I nie porównywałabym z darmową wysyłką, bo raczej nie ma chyba sklepów, które by wysyłały przy małych kwotach za darmo, a pisałaś, że kupujesz za nieduże kwoty. 8 zł za ochronę kupującego i koszty wysyłki (2,90 zł + 5 zł, OK, zaokrągliłam ). Przy wartości 50 zł masz 10,5 zł. To nie jest aż taka różnica wielka (między 10,5 zł a 15 zł), a nie sądzę, aby przy 50 zł jakoś wiele sklepów internetowych oferowało darmową dostawę (o ile w ogóle jakiś).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 09:43   #3323
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
8 zł za ochronę kupującego i koszty wysyłki (2,90 zł + 5 zł, OK, zaokrągliłam ). Przy wartości 50 zł masz 10,5 zł. To nie jest aż taka różnica wielka (między 10,5 zł a 15 zł), a nie sądzę, aby przy 50 zł jakoś wiele sklepów internetowych oferowało darmową dostawę (o ile w ogóle jakiś).
2,90 plus 5% a nie 5 zł
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 09:52   #3324
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
2,90 plus 5% a nie 5 zł
2,90 zł początkowe koszty ochrony i 5 zł za wysyłkę - pisałam o "kosztach ochrony i kosztach wysyłki".
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 10:22   #3325
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
2,90 zł początkowe koszty ochrony i 5 zł za wysyłkę - pisałam o "kosztach ochrony i kosztach wysyłki".
To nadal przy przedmiocie o wartości 50 zł wolę zapłacić 10,50 za przesyłkę i nie musieć kontaktować się ze sprzedajacym niż 15 i pisać zapytania o numer konta itd.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 10:25   #3326
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To nadal przy przedmiocie o wartości 50 zł wolę zapłacić 10,50 za przesyłkę i nie musieć kontaktować się ze sprzedajacym niż 15 i pisać zapytania o numer konta itd.
Ale ja Cię całkowicie rozumiem. Niemniej nie rozumiem takiego pojazdu w przypadku, jeśli ktoś nie udostępnia przesyłki poza systemem.
Przy małej wartości przedmiotu to wiadomo, robi te parę złotych różnicę (od 200 zł w górę już nie ma różnicy żadnej), na OLX wyjdzie jeszcze taniej (czasem proszę o wystawienie rzeczy na OLX).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 11:36   #3327
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To nadal przy przedmiocie o wartości 50 zł wolę zapłacić 10,50 za przesyłkę i nie musieć kontaktować się ze sprzedajacym niż 15 i pisać zapytania o numer konta itd.
To po prostu nie kupuj w taki sposób, nie musisz przecież
A ja ostatnio udostępniłam opcje kup teraz,ale sprzedaż dalej stoi w miejscu, przez olx idzie mi dużo rzeczy,a na vinted lipa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 12:41   #3328
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Dziewczyny wyluzujcie Nie kupujecie poza Kup teraz i luz, inni kupują i też luz. Żyjcie i dajcie żyć innym

Przy droższych rzeczach koszt wysyłki poza Kup teraz i tak jest tańszy niż z Kup Teraz, np. rzeczy za 200 zł, więc niech każdy robi tak, jak jemu pasuje Pisałam od początku, że nie sprzedaję tanich rzeczy, ale chyba nie czytacie uważnie
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2022-04-26 o 12:48
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 13:15   #3329
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Dziewczyny wyluzujcie Nie kupujecie poza Kup teraz i luz, inni kupują i też luz. Żyjcie i dajcie żyć innym

Przy droższych rzeczach koszt wysyłki poza Kup teraz i tak jest tańszy niż z Kup Teraz, np. rzeczy za 200 zł, więc niech każdy robi tak, jak jemu pasuje Pisałam od początku, że nie sprzedaję tanich rzeczy, ale chyba nie czytacie uważnie
Jak sprzedawałaś pierwszą rzecz , poza Kup teraz , to miałaś już jakieś pozytywne komentarze , ale za sprzedaż innych rzeczy ?

Chodzi mi o to czy , że ja nigdy nic nie kupiłam , ani nie sprzedałam na Vinted , więc mam puste konto i obawiam się że w tej sytuacji pewnie nikt by niczego ode mnie nie kupił , tym bardziej drogich rzeczy a przez Kup teraz niczego nie chce sprzedawać , bo się boję naciągaczy i koło się zamyka

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2022-04-26 o 13:17
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 13:51   #3330
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Dziewczyny wyluzujcie Nie kupujecie poza Kup teraz i luz, inni kupują i też luz. Żyjcie i dajcie żyć innym

Przy droższych rzeczach koszt wysyłki poza Kup teraz i tak jest tańszy niż z Kup Teraz, np. rzeczy za 200 zł, więc niech każdy robi tak, jak jemu pasuje Pisałam od początku, że nie sprzedaję tanich rzeczy, ale chyba nie czytacie uważnie
No ja tak samo,nie sprzedaje tanich rzeczy i trochę się obawiam,że ktoś mi będzie robił cyrki ze zwrotami(rzeczy mam wstanie idealnym albo bardzo dobrym, bez żadnych wad, czasem nowe z metkami)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Jak sprzedawałaś pierwszą rzecz , poza Kup teraz , to miałaś już jakieś pozytywne komentarze , ale za sprzedaż innych rzeczy ?

Chodzi mi o to czy , że ja nigdy nic nie kupiłam , ani nie sprzedałam na Vinted , więc mam puste konto i obawiam się że w tej sytuacji pewnie nikt by niczego ode mnie nie kupił , tym bardziej drogich rzeczy a przez Kup teraz niczego nie chce sprzedawać , bo się boję naciągaczy i koło się zamyka
Ja nie miałam żadnych komentarzy. Zaczynałam od zera i sprzedawałam jakoś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.