Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-27, 19:19   #4741
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Z tego co do tej pory przeczytałam, pod filtr możesz klaść wszystko, na filtr już nie. Chusteczki mogą ścierać filtr, ale to właśnie mnie zastanawia. Skoro używam chemicznego, to czy on nie przenika do środka? Przecież chyba tym różni się między innymi od mineralnego? A skoro przenika, to chusteczka, czy dotyk ręką nie powinny mu zaszkodzić.
No właśnie, też mnie to zastanawia .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 19:48   #4742
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a jakie skladniki to te antyoksydanty ?
orientujesz się może?
wit. C, wit. E, koenzym Q10 i generalnie mnóstwo roślinnych ekstraktów
Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Na pewno wit. C (biała herbata właśnie, zielona (?) , wszelkie sera i toniki z wit. C) . Ale chyba też nie mozna przesadzać ze stężeniem, bo wit. C chyba jest fotouczulająca. Więcej narazie nie wiem na ten temat .
(jeśli jakieś informacje sa błędne, to przepraszam)
mi się wydaje że nie jest fotouczulająca

Może mylisz wit. C z wit. A [retinol]? . Wszystkie kremy, sera z wit. C najczęściej stosuje się pod filtry rano, żeby ułatwić jego aplikację, wchłanianie i żeby wzmocnić jego działanie [wit. C i po 15 min. nakładamy filtr]. Natomiast wit. C absolutnie nie łączy się z kwasami, bo można sobie krzywdę zrobić. Może powodować podrażnienia.

Jak jest tu ktoś mądry to niech sprostuje
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 19:55   #4743
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
wit. C, wit. E, koenzym Q10 i generalnie mnóstwo roślinnych ekstraktów

mi się wydaje że nie jest fotouczulająca

Może mylisz wit. C z wit. A [retinol]? . Wszystkie kremy, sera z wit. C najczęściej stosuje się pod filtry rano, żeby ułatwić jego aplikację, wchłanianie i żeby wzmocnić jego działanie [wit. C i po 15 min. nakładamy filtr]. Natomiast wit. C absolutnie nie łączy się z kwasami, bo można sobie krzywdę zrobić. Może powodować podrażnienia.

Jak jest tu ktoś mądry to niech sprostuje
Przepraszam za pomyłkę... (tyle tych wszystkich informacji, że już mi się nieco miesza )
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 20:00   #4744
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
SFP50 zawsze będzie lepsze, bo chodzi głównie o ochronę UVA, a im wyższy faktor tym wyższa ochrona UVA. Jeśli na opakowaniu nie ma informacji o ochronie UVA (a podają często tylko UVB) to uznaje się że UVA stanowi 1/3 faktora. Łatwo więc sobie policzyć...
Właśnie z tego powodu używam tych 50, po lekturze wielu wątków uznałam, że tak bezpieczniej, przynajmniej latem. Moją pewnością zachwiała dopiero kosmetyczka... Bo może szkodzę sobie bardziej niż pomagam - może spf50 to tak duża ilość chemii na twarz, że już lepiej stosować 30-stkę i łapać więcej UVA niż "szprycować" się 50? Czy przeciwnie, zostać przy filtrze 50, a zmienić kosmetyczkę bo gada głupoty ? Ktoś umie to rozstrzygnąć?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 20:03   #4745
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Co do witaminy D, przyznam sie szczerze, że miałam problem z niedoborem, ale taki wielki problem, prawie wogóle tej witaminy nie miałam. Unikałam słońca, używałam filtrów i do tego przebywałam w zaciemnionych pomieszczeniach. Czułam się bardzo źle i myślałam, że jestem na coś powaznego chora a w badaniach wyszło, że to wszystko przez brak witaminy. Ona odpowiada również za przyswajanie innych, więc brak D rzutował na cały zasób witamin w moim organiźmie. Oczywiście nie jest to ostrzeżenie przed filtrami, tylko taka uwaga, że problem może być i dobrze jest łykać jakies suplementy od czasu do czasu.
To ja trochę OT. Jeśli tak Ci wyszło to zrób sobie badania również po suplementacji. Moja mama od kilku lat leczy się na osteoporozę i dopiero niedawno wyszło na jaw, że jest jedną na ileś tam osób u których tworzenie się wit. D jest zaburzone. Mama do osób unikających słońca nie należy, a w badaniach wyszły braki. Niestety wit. D jest potrzebna do wchłaniania i przyswajania wapnia, więc obecnie suplementuje. Nie chcę cię straszyć, ale mamie lekarze odkryli to po kilku latach bezskutecznego skomplementowania wapnia.

A żeby nie takie całkiem OT. 30 z Soraya do twarzy jest rewelacyjna, 60 już sporo cięższa, gęsta i ciężko ją rozsmarować.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 20:12   #4746
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[QUOTE=Loouisse;27782341]Też jestem ciekawa. Skoro jest tak jak mówisz to skąd u mnie ten niedobór? Codziennie chodzę na spacery...

myślę, że sporo zależy od pory dnia, w której chodzisz na te spacery. Do syntezy tej witaminy potrzebne są widzialne promienie słoneczne plus odrobinę UVB (UVA w ogóle, oczywiście), więc jeśli wychodzisz po pracy, kiedy nie ma słońca to szanse są marne... niestety, UVA, potrzebne nam po nic, jest zawsze, a przyjemne ciepło i światło już nie .

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Neutralne to raczej nie są . Można do tego na różne sposoby podejśc, nie ma co demonizować. Są osoby które boja się bardzo wielu substancji i szczegółowo analizuja skład, ale moim zdaniem to często kwestia filozofii życiowej niz prawdy obiektywnej. Nawet leki mają dwie strony medalu. Na coś tam pomagaja, a na wątrobę szkodza. Cóż... coś za coś.



w związku z tym jeszcze spytam: czy od razu po przyjściu do domu zmywacie filtr? ja tego nie robię aż do wieczornego mycia (często bardzo późnego) bo a) nie chce mi się b) nigdy nie wiem, czy nie wyjdę jeszcze na dwór (jestem dumną posiadaczką ogródka i dużo przy nim pracuje)

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Z tego co do tej pory przeczytałam, pod filtr możesz klaść wszystko, na filtr już nie. Chusteczki mogą ścierać filtr, ale to właśnie mnie zastanawia. Skoro używam chemicznego, to czy on nie przenika do środka? Przecież chyba tym różni się między innymi od mineralnego? A skoro przenika, to chusteczka, czy dotyk ręką nie powinny mu zaszkodzić.
miałam na myśli chusteczki do demakijażu . też mi się wydaje, że zwykłe chusteczki nie powinny zetrzeć filtra chemicznego... i skoro mówiecie, że pod filtr można kłaść wszystko, to już nie pytam, jakim płynem czy tonikiem można go zmywać przed reaplikacją, bo wnioskuję, że każdym?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 20:59   #4747
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Właśnie z tego powodu używam tych 50, po lekturze wielu wątków uznałam, że tak bezpieczniej, przynajmniej latem. Moją pewnością zachwiała dopiero kosmetyczka... Bo może szkodzę sobie bardziej niż pomagam - może spf50 to tak duża ilość chemii na twarz, że już lepiej stosować 30-stkę i łapać więcej UVA niż "szprycować" się 50? Czy przeciwnie, zostać przy filtrze 50, a zmienić kosmetyczkę bo gada głupoty ? Ktoś umie to rozstrzygnąć?
Zmienić kosmetyczkę. Chemia jest taka sama niezależnie od tego jak wysoki filtr. Ta jej teoria zupełnie logiki pozbawiona.
A filtra używaj jakiego wolisz. Jeśli uważasz, że przebywasz w takich warunkach, które wymagają 50. A jeśli nie masz jakichś problemów ze skórą typu przebarwienia, i nie przebywasz dużo na słońcu to ja bym używała 30. Ale 50 ci nie zaszkodzi bardziej niż 30.
Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
miałam na myśli chusteczki do demakijażu . też mi się wydaje, że zwykłe chusteczki nie powinny zetrzeć filtra chemicznego... i skoro mówiecie, że pod filtr można kłaść wszystko, to już nie pytam, jakim płynem czy tonikiem można go zmywać przed reaplikacją, bo wnioskuję, że każdym?
Oczywiście, że zwykłe chusteczki mogą zetrzeć filtr chemiczny.
Gdyby filtr chemiczny wchłaniał sie w 100% to nie trzeba by było nakładać go 2 ml, i nie zostawiałby tłustej warstwy. Ta tłusta warstwa, to część ochrony, którą można zetrzeć chusteczką.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 21:14   #4748
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
A filtra używaj jakiego wolisz. Jeśli uważasz, że przebywasz w takich warunkach, które wymagają 50. A jeśli nie masz jakichś problemów ze skórą typu przebarwienia, i nie przebywasz dużo na słońcu to ja bym używała 30. Ale 50 ci nie zaszkodzi bardziej niż 30.
zaszkodzić bardziej? to znaczy, że filtry szkodzą? wobec tego tym bardziej podbijam pytanie: czy należy go zmyć zaraz po przyjściu do domu?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 06:47   #4749
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
zaszkodzić bardziej? to znaczy, że filtry szkodzą? wobec tego tym bardziej podbijam pytanie: czy należy go zmyć zaraz po przyjściu do domu?
Niektóre z filtrów chem. mają zdolność przenikania przez skóre - to jest jedna z możliwości zaszkodzenia; druga bardziej pospolita to zapchania, pogorszenie stanu skóry - mimo wszystko wiele z filtrów jest dość ciężkich. Jeżeli chcesz zmywać to zmywaj, w domu nie grozi Ci UVB bo zwykłe szyby zatrzymują ten zakres fal, natomiast przepuszczają UVA.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 08:14   #4750
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Tylko czy jesteśmy w stanie przewidzieć jakie konsekwencje noszą za sobą filtry przenikające... tego się obawiam najbardziej. A niestety dużo na piozór bardzo fajnych filtrów zawiera składnik Ethylhexyl Methoxycinnamate. Lysalpha też go zawiera i aż szkoda byłoby odstawiać .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 09:17   #4751
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

a jesli filtry szkodza, to jak szkodza, jaki jest tego efekt/konsekwencja no własnie czy ktoś wie ?

azure - dzieki za odp
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 10:07   #4752
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Niektóre z filtrów chem. mają zdolność przenikania przez skóre - to jest jedna z możliwości zaszkodzenia; druga bardziej pospolita to zapchania, pogorszenie stanu skóry - mimo wszystko wiele z filtrów jest dość ciężkich. Jeżeli chcesz zmywać to zmywaj, w domu nie grozi Ci UVB bo zwykłe szyby zatrzymują ten zakres fal, natomiast przepuszczają UVA.
zapychanie raczej mi nie grozi, nie przy moim typie cery...ale co z tym przenikaniem? jak się go wystrzegać? jak rozpoznać filtry przenikające?
ok, to będę zmywać dopiero po zmroku
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 10:08   #4753
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny co myslicie o tym kremie, jako pod podkład w sloneczne dni?
(soraya +30)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html
Cere mam z przebarwieniami, takimi plamkami, dlatego chciałabym ją chronić przed nadmiernym słońcem..
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 10:55   #4754
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Tylko czy jesteśmy w stanie przewidzieć jakie konsekwencje noszą za sobą filtry przenikające... tego się obawiam najbardziej. A niestety dużo na piozór bardzo fajnych filtrów zawiera składnik Ethylhexyl Methoxycinnamate. Lysalpha też go zawiera i aż szkoda byłoby odstawiać .
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a jesli filtry szkodza, to jak szkodza, jaki jest tego efekt/konsekwencja no własnie czy ktoś wie ?

azure - dzieki za odp
"Pochodzenia chemicznego. UV-absorbent, substancja przeciwsłoneczna, filtrująca promieniowanie UVB, chroniąca skórę przed przedwczesnym starzeniem, a także poparzeniem słonecznym." (wizaz.pl/chemia)

właśnie, co z nim nie tak? Soraya go ma a używam
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 19:10   #4755
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

aha, mam jeszcze pytanie : jak to jest z alkoholem w składzie antheliusa xl... wysusza czy raczej nie trzeba się go wystrzegać ?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 06:59   #4756
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
ja polecem puder jedwabny dr. Hauschka i wszystkie pudry z BiochemiUrody
A gdybym chciala zeby puder dawal nieco koloru- to co dodac? Albo moze jest jakis lekko bezowy puder ktory mozna dawac na filtry?

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2011-06-29 o 06:59 Powód: literowka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 11:39   #4757
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
A gdybym chciala zeby puder dawal nieco koloru- to co dodac? Albo moze jest jakis lekko bezowy puder ktory mozna dawac na filtry?
z góry odradzam cynamon często polecany do skrobii
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 13:52   #4758
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;27817852]z góry odradzam cynamon często polecany do skrobii [/QUOTE]


dlaczego odradzasz?

ja własnie chciałam zacząc używac, ale miałam watpliwości :P
to teraz chybe już nie bedę próbowac
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 15:19   #4759
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

no bo ja specjalnie tego przybrązowienia nie zauważyłam, cynamon nie jest polecany cerze naczynkowej, a po jakimś miesiącu używania, mimo że zawsze cynamon bardzo lubiłam, nie mogę już na niego patrzeć... bo ten zapach na twarzy jest tak intensywny że śmierdział mi pół dnia i nie wiem czy innym też i już na samo słowo cynamon się wzdrygam chyba że chcesz spróbować to proszę bardzo ale ja stwierdziłam, że nigdy więcej, natomiast wiele dziewczyn poleca Więc zrobisz, jak będziesz uważała za słuszne, może ktoś się jeszcze wypowie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-29, 19:10   #4760
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;27822995]no bo ja specjalnie tego przybrązowienia nie zauważyłam, cynamon nie jest polecany cerze naczynkowej, a po jakimś miesiącu używania, mimo że zawsze cynamon bardzo lubiłam, nie mogę już na niego patrzeć... bo ten zapach na twarzy jest tak intensywny że śmierdział mi pół dnia i nie wiem czy innym też i już na samo słowo cynamon się wzdrygam chyba że chcesz spróbować to proszę bardzo ale ja stwierdziłam, że nigdy więcej, natomiast wiele dziewczyn poleca Więc zrobisz, jak będziesz uważała za słuszne, może ktoś się jeszcze wypowie [/QUOTE]
Pomijając zapach, może także podrażniać cerę wrażliwą i naczynkową. Poza tym rozgrzewa, więc wydaje mi się że może otwierać pory
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 19:48   #4761
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość

No właśnie, tu pytanie do innych. Czy 30 zawsze ma milsza dla użytkownika knsystencję
Nie zawsze. Od Twojego kremu Iwostin 30 lżejsza jest np. emulsja Iwostin 50.
Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
wit. C, wit. E, koenzym Q10 i generalnie mnóstwo roślinnych ekstraktów

mi się wydaje że nie jest fotouczulająca

Może mylisz wit. C z wit. A [retinol]? . Wszystkie kremy, sera z wit. C najczęściej stosuje się pod filtry rano, żeby ułatwić jego aplikację, wchłanianie i żeby wzmocnić jego działanie [wit. C i po 15 min. nakładamy filtr]. Natomiast wit. C absolutnie nie łączy się z kwasami, bo można sobie krzywdę zrobić. Może powodować podrażnienia.

Jak jest tu ktoś mądry to niech sprostuje
Dobrze piszesz
Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Tylko czy jesteśmy w stanie przewidzieć jakie konsekwencje noszą za sobą filtry przenikające... tego się obawiam najbardziej. A niestety dużo na piozór bardzo fajnych filtrów zawiera składnik Ethylhexyl Methoxycinnamate. Lysalpha też go zawiera i aż szkoda byłoby odstawiać .
Niemalże co chwilę odkrywane/tworzone są nowe składniki kosmetyczne i wprowadzane szybko do użycia, a ich działanie zarówno pozytywne jak i negatywne też będziemy znać dopiero za kilkanaście lat. Więc nie ma co się stresować za bardzo. Badania nt. filtrów przenikających są jeszcze nikłe - na razie z tego, co pamiętam udowodniono, że tylko codzienne używanie dużych ilości (czyli całe ciało) przez dziewczynki w wieku dojrzewania może mieć jakieś negatywne znaczenie - bo ingeruje się w gospodarkę hormonalną.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 21:11   #4762
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
z tego, co pamiętam udowodniono, że tylko codzienne używanie dużych ilości (czyli całe ciało) przez dziewczynki w wieku dojrzewania może mieć jakieś negatywne znaczenie - bo ingeruje się w gospodarkę hormonalną.
Hm, mam 14 lat filtrów używam na twarz głównie dlatego że stosuje kremy z kwasami, a ciało ponieważ jest lato i słońce świeci, a ja nie chcę się opalić. Zresztą ja i tak się nie opalam tylko pojawiają się pieprzyki i piegi. Muszę przestać??
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 08:15   #4763
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

wezmy tez pod uwage przepisową ilość nakładanego filtra - nie nałożysz odpowiednio duzo i spf spada. Dlatego moim zdaniem lepiej uzywac 50 niz 30. Chyba ze ktos (jak ja kiedys ) rano działa ze strzykawką i odmierza
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 11:14   #4764
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Hm, mam 14 lat filtrów używam na twarz głównie dlatego że stosuje kremy z kwasami, a ciało ponieważ jest lato i słońce świeci, a ja nie chcę się opalić. Zresztą ja i tak się nie opalam tylko pojawiają się pieprzyki i piegi. Muszę przestać??
Osobiście uważam, że 14 lat to zdecydowanie za wcześnie na kwasy.
Więc raczej Ci nie doradzę.
Poza tym pisałam, że codzienne w dużej ilości - co rozumie się, że przez okrągły rok a nie tylko podczas opalania. I napisałam, że to jakieś wstępne badania. Więc decyzja należy do Ciebie.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 15:26   #4765
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja mam 16 prawie 17 ,a filtrów juz chwle uzywam, ale tylko na twarz, więc mam nadzieje, ze sobie nie zaszkodze
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 22:15   #4766
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, że 14 lat to zdecydowanie za wcześnie na kwasy.
Więc raczej Ci nie doradzę.
Poza tym pisałam, że codzienne w dużej ilości - co rozumie się, że przez okrągły rok a nie tylko podczas opalania. I napisałam, że to jakieś wstępne badania. Więc decyzja należy do Ciebie.
A dlaczego za wcześnie? Mnie w tym wieku kwasy przepisał dermatolog w celu likwidacji trądziku

Pani Barokowa, jeśli niepokoją cię wyniki badań, może wypróbuj mineralnych filtrów, te zarzuty o estrogenicznym działaniu dotyczą filtrów chemicznych

Edytowane przez kreolkaa
Czas edycji: 2011-06-30 o 22:28
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 00:39   #4767
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja używałam filtrów już w wieku ok 15 lat (na twarz), gdyż nie chciałam, aby wyszły mi nowe piegi/pociemniały obecne. Czyli 10 lat temu ponad zaczęłam używać
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 10:04   #4768
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;27857380]Ja używałam filtrów już w wieku ok 15 lat (na twarz), gdyż nie chciałam, aby wyszły mi nowe piegi/pociemniały obecne. Czyli 10 lat temu ponad zaczęłam używać [/QUOTE]

a od tego czasu uzywasz codziennie?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 10:24   #4769
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;27857380]Ja używałam filtrów już w wieku ok 15 lat (na twarz), gdyż nie chciałam, aby wyszły mi nowe piegi/pociemniały obecne. Czyli 10 lat temu ponad zaczęłam używać [/QUOTE]

Widzisz jakąś różnicę na cerze ? Właśnie mniej piegów, zmarszczek od rówieśników?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 14:00   #4770
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
zaszkodzić bardziej? to znaczy, że filtry szkodzą? wobec tego tym bardziej podbijam pytanie: czy należy go zmyć zaraz po przyjściu do domu?
Są różne teorie. Jedne, ze szkodzą inne że nie. Jak jest naprawdę nie wiem. Ja używam filtrów bo muszę, wiec nie wnikam w ich szkodliwosć bo i tak nie mam wyjścia.
Napisałam tak, bo jeśli szkodzą (czego nie wiem na pewno) to 50 nie zaszkodzi bardziej niz 30.


Osobiście gdybym nie musiała to nie używałabym żadnego filtra na co dzień. No może max spf 15 w jakimś kremie codziennym.

Mam trzydziestkę na karku i nadal muszę się legitymować przy zakupie alkoholu i wyglądam wiele młodziej niż większość moich koleżanek.
Ale nigdy nie opalałam się celowo. A filtrów używam ok roku dopiero.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.