Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-29, 16:18   #1351
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

frik frik wiem, że lekarze są starej daty Moja coś tam wspomniała o słońcu i kremach (ale tylko tyle żeby Differinu nie stosować na dzień bo poparzenia murowane, i że Acne-derm mogę stosować na dzień bo nie jest fotouczulający i o słońcu tyle o filtrach ani słowem). Dziwna srawa trochę z tym peelingiem, bo przecież on złuszcza skórę (podobnie jak Brevoxyl, który mi wcześniej przepisała). Może nie do końca jest świadoma, że to jest to samo, tylko peeling działa agresywniej. Ale spytam jej (użyję tego samego porównania )
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 11:21   #1352
Amra
Przyczajenie
 
Avatar Amra
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ostatnio widzialam na allegro ampulki z kwasem migadlowym sprzedawane razem z neutralizatorem lub jakims serum za ok.20 zl.Czy moge je stosowac samodzielnie w domku?Nie chcialabym zrobic sobie tym krzywdy.
__________________
A teraz wszystko co powiedziałam, mogę sobie odpisać od podatku
Amra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 14:10   #1353
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny a jak sie ma ten peeling(chociażby najniższe stęzenie) do wrażliwej,nadreaktywej,za czerwienionej ale tradzikowej cery? Moje zaskórniki,plami i wszyelkiego rodzaju dziadostwa wymykaja mi sie spod kontroli,lekarze za bardzo niue maja juz pomysłu,bo wągry jak były tak są a do tego ta zarózowiona cera...czy po peelingu nie zostanie mi jakos mocny,stały rumień??
prosze o odp bo nie wiem co robić
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 00:29   #1354
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Amra o ampulkach bylo cos juz na tym watku, musialabys przeszukac Zdaje sie, ze dziewczyny pisaly, ze sa slabsze niz robiony peeling i ze sie zbytnio nie oplaca. Ale musialabys juz sama dociec, bo ja sie tym nie interesowalam Nie sadze, zebys sobie zrobila nimi jakas krzywde..

Ewuska.. ja peelingu jeszcze nie robilam, ale z tego co wiem, to skorka zlazi a pozniej jest ladna Ja mam lekko naczynkowa cere, co prawda zadnego rumienia - ale nie drazni mi naczynek ten kwas
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 10:34   #1355
Amra
Przyczajenie
 
Avatar Amra
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

W sumie to sie niczego nie dowiedzialam odnosnie tych ampulek z allegro Chyba je po prostu zakupie. A mozecie mi powiedziec, czy moge gdzies kupic gotowy juz tonik migdalowy?Nie chce ryzykowac,zamawiac produktow z mazidel,bo nie znam sie na tym kompletnie Nie wyobrazam sobie siebie badziajaca sie w tych miksturach.Wiem,jestem leniwa i ide na latwizne
__________________
A teraz wszystko co powiedziałam, mogę sobie odpisać od podatku
Amra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 16:40   #1356
aniafree1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam wszystkich
w ubiegłą niedzielę zrobiłam sobie tonik 20% (1ml kwasu i 3ml wody) na czoło, wynik był taki że skóra łuszczyła mi się bardzo delikatnie i to do dzisiaj (co jest wkurzające)
w związku z brakiem czasu na tego typu niespodzianki chcę spróbować czegoś mocniejszego. Mój plan jest taki:
od środy mam urlop, w weekend studia tak więc planuje peeling na poniedziałek wieczór. Jeśli chodzi o tonik to rezygnuję gdyż w jakiś sposób mi szkodzi.
Chcę przygotować tonik ok. 30%- 3ml kwasu i 6ml wody. Teraz moje pytanie wody, w te trzy dni mogę się łuszczyć do bólu są dwa warunki we wtorek w miarę spokój (praca) i koniec do weekendu. W związku z tym mam pytanie czy lepiej zostać przy 6 ml wody czy np. 2ml alkoholu i 4ml wody? proszę doradźcie mi coś
aniafree1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-01, 23:31   #1357
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Amra ja nie slyszalam o gotowym toniku. A wykonanie go wedlug przepisu z mazidel jest proste i to nawet calkiem ciekawa zabawa Ja jestem ciemna w takich kwestiach, ale nie zaluje, ze sie zmobilizowalam

aniafree hm no ja nie doradze, bo sie nie peelingowalam na razie tylko tonik 5%, i tak mi sie skora luszczy dosc intensywnie, wiec z peelingiem poczekam. A mam obrone niedlugo, wiec wole nie straszyc ;P Mimo ze mam urlop i myslalam, ze uda mi sie zrobic peeling
Poneidzialek to chyba dobry termin w Twojej sytuacji, ale trudno przewidziec w ktorym wariancie skora sie szybciej zluszczy..
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-02, 06:21   #1358
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
frik frik wiem, że lekarze są starej daty Moja coś tam wspomniała o słońcu i kremach (ale tylko tyle żeby Differinu nie stosować na dzień bo poparzenia murowane, i że Acne-derm mogę stosować na dzień bo nie jest fotouczulający i o słońcu tyle o filtrach ani słowem). Dziwna srawa trochę z tym peelingiem, bo przecież on złuszcza skórę (podobnie jak Brevoxyl, który mi wcześniej przepisała). Może nie do końca jest świadoma, że to jest to samo, tylko peeling działa agresywniej. Ale spytam jej (użyję tego samego porównania )
hahaha a moja dermatolog zupelnie odwrotnie mi powiedziala, acne derm na noc (bo to w sumie kwas) a differin mozna na dzien, nawet pamietam mialam taka ulotke differinu i pisalo w niej, ze to jedyny retinoid ktory mozna uzywac bezpiecznie przebywajac na sloncu. a co do tych kwasow to radze skontaktowac sie z kims innym moze z jeszcze jednym dermatologiem bo mozesz sobie zrobic krzywde, takie zabiegi do tej pory byly dostapne tylko w gabinetach kosmetychnych czy dermatologicznych wiec wg mnie nie warto ryzykowac, mysle, ze ta pani bala sie, ze sobie mozesz twarz popalic, bo kwasami aha mozna sobie dziury doslownie porobic w miejsu wyprysku, wiem o tym bo powiedziala mi znajoma kosmetyczka, byc moze ten kwas rozni sie od tego miglalowego ale jednak ryzyko moze byc
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 07:19   #1359
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak sie ma ten peeling(chociażby najniższe stęzenie) do wrażliwej,nadreaktywej,za czerwienionej ale tradzikowej cery? Moje zaskórniki,plami i wszyelkiego rodzaju dziadostwa wymykaja mi sie spod kontroli,lekarze za bardzo niue maja juz pomysłu,bo wągry jak były tak są a do tego ta zarózowiona cera...czy po peelingu nie zostanie mi jakos mocny,stały rumień??
prosze o odp bo nie wiem co robić
Zmartwię cię, że mnie niestety ten peeling strasznie podrażnił. Opisywałam moje z nim perypetie wcześniej - około kwietnia/maja.
Skórę mam bardzo podobną do twojej - mieszaną, zanieczyszczoną, a jednocześnie naczynkową i koszmarnie reagującą na każdy specyfik. I najpierw stosowałam tonik z kwasem migdałowym, a potem peeling z najwyższym stężeniem około 16% i o ile od jesieni do toniku wrócę (zastanawiam się czy tylko czy używać kwasu migdałowego czy BHA), to mocniejsze eksperymenty sobie daruję.
Może po prostu przyzwyczaj skórę do kwasu używając sam tonik przez wakacje. Wiem, że stosowanie kwasu migdałowego nie kłóci się podobno z przebywaniem na słońcu, o ile używa się filtrów, ale przynajmniej będziesz miała z jednej strony już lekką "zaprawę", a z drugiej czyste sumienie, że przebarwień się nie nabawisz
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 09:00   #1360
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
hahaha a moja dermatolog zupelnie odwrotnie mi powiedziala, acne derm na noc (bo to w sumie kwas) a differin mozna na dzien, nawet pamietam mialam taka ulotke differinu i pisalo w niej, ze to jedyny retinoid ktory mozna uzywac bezpiecznie przebywajac na sloncu. a co do tych kwasow to radze skontaktowac sie z kims innym moze z jeszcze jednym dermatologiem bo mozesz sobie zrobic krzywde, takie zabiegi do tej pory byly dostapne tylko w gabinetach kosmetychnych czy dermatologicznych wiec wg mnie nie warto ryzykowac, mysle, ze ta pani bala sie, ze sobie mozesz twarz popalic, bo kwasami aha mozna sobie dziury doslownie porobic w miejsu wyprysku, wiem o tym bo powiedziala mi znajoma kosmetyczka, byc moze ten kwas rozni sie od tego miglalowego ale jednak ryzyko moze byc
Mówiąc o kwasach miałam na myśli własnie migdałowy, ale nie mówiłam lekarce, że chciałabym ten peeling sobie sama zrobić (pewnie jej nawet przez myśl nie przeszło że miałabym taki zamiar). Chodziło mi o to, że maści zawierające kwasy złuszczają skórę- tak samo jak kwasy - tyle,że kwasy działają szybciej więc nie rozumiem dlaczego zabroniła mi peelingów kwasowych Ale co lekarz to inna metoda. Jak na razie Differin działa super. AD już nie używam. Tylko tonik pichtowy zrobiłam i przecieram twarz.
W piątek idę do dermy to jej spytam co z kwasami
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 11:50   #1361
LeeAnn
Raczkowanie
 
Avatar LeeAnn
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Raszków
Wiadomości: 56
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hmmmm powiem wam że uzywałam tego kwasu z allegro i to jakaś ściema bo on w ogóle nie działa bynajmniej ja na swojej zniszczonej cerze nie widziałam po nim efektów.A co do migdałka to dziewczyny ja też mam cere naczynkową,zanieczyszczon ą i bardzo wrażliwą i powiem wam że jak przecieram twarz tylko tonikiem migdałkowym albo zrobie za słabe stężenie kwasu to jest masakra.Skóra zaczyna sie łuszczyć po ok 5-6 dniach dopiero i na dodatek jest to małe łuszczenie ale trwające w nieskończoność u mnie dobre 2 tyg po słabym kwasie okropność wrrr.Natomiast jak zrobie mocniejsze stężenie kwasu (u mnie to 25% ale dla każdej z nas inne stężenie jest mocne dlatego zaczynajmy od słabszych) to skóra zaczyna schodzić gubymi płatami już po 2 dniach i schodzi też 2 dni i potem ładniusia cera Tak że zero toniku u mnie i słabych migdałków już.
Ja myśle że tym kwasem łatwo krzywdy sobie nie idzie zrobić(chyba żeby sobie zrobić makabrycznie duże stężenie).Jedynie trzeba uważać żeby nie drapać i nie odrywać samemu odstających skórek które mocno sie trzymają twarzy jeszcze.
__________________
Deformują nas formuły.
LeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-04, 13:07   #1362
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam !!!!
Mózg już mi się lasuje ---> przewertowałam caluśki wątek
Zdecydowałam się pomigdalić, gdyż zmagam się ze wszystkim co najmilsze, tzn. pory o megasrednicy , zaskórniki, blizny, przebarwienia - bosko
Przy tym nie mam kasy na bieganie po dermatologach i drogie, apteczne kremy z kwasami itp.
Zrobie zamówienie na mazidłach i sama cosik ukręce, zaczne chyba od 10 % ( 0.5 ml kwasu i 3,6 ml wody). Odmierze proporcje strzykawką ( mogę? ),nałoże kwas wacikiem, potrzymam może 10 minut jak dam rade, zmyję mydłem i nałoże krem ( i tu mam pytanie- musi być ta lanolina czy może być jakis inny np. półtłusty kremik ?). Póżniej bede nawilżać oliwką Hipp i używac Iwostin Solecrin spf 25 - jak codziennie. Jak bedzie ostra wylinka trudno - sa wakacje, mojego Skarba ostrzegłam ze wypowiadam wojne bliznom
Zastanawiam się tylko czy musze wode destylowana brac z mazidel czy dostane ja w aptece... a moze moge uzyc Petroleum D-5 ( wybaczcie naiwnosc tego pytania ale na chemii nie znam sie ni w ząb a wyczytałam u Was ze to prawie jak woda tylko jeszcze bardziej obojetne) ???
Z gory dziekuje Wam za odpowiedzi, mam nadzieje ze przygarniecie nowa wizazanke ( namietnie studiuje Wasze wypociny od dawna i postanowilam czynnie sie przylaczyc ). Pozdrawiam
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 09:19   #1363
shake89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Czy da się zrobić samemu peeling migdałowy 20% z kwasu migdałowego czy trzeba kupić gotowy? Gdzie można go kupić?
shake89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 09:33   #1364
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez WildOrchid Pokaż wiadomość
Witam !!!!
Mózg już mi się lasuje ---> przewertowałam caluśki wątek
Zdecydowałam się pomigdalić, gdyż zmagam się ze wszystkim co najmilsze, tzn. pory o megasrednicy , zaskórniki, blizny, przebarwienia - bosko
Przy tym nie mam kasy na bieganie po dermatologach i drogie, apteczne kremy z kwasami itp.
Zrobie zamówienie na mazidłach i sama cosik ukręce, zaczne chyba od 10 % ( 0.5 ml kwasu i 3,6 ml wody). Odmierze proporcje strzykawką ( mogę? ),nałoże kwas wacikiem, potrzymam może 10 minut jak dam rade, zmyję mydłem i nałoże krem ( i tu mam pytanie- musi być ta lanolina czy może być jakis inny np. półtłusty kremik ?). Póżniej bede nawilżać oliwką Hipp i używac Iwostin Solecrin spf 25 - jak codziennie. Jak bedzie ostra wylinka trudno - sa wakacje, mojego Skarba ostrzegłam ze wypowiadam wojne bliznom
Zastanawiam się tylko czy musze wode destylowana brac z mazidel czy dostane ja w aptece... a moze moge uzyc Petroleum D-5 ( wybaczcie naiwnosc tego pytania ale na chemii nie znam sie ni w ząb a wyczytałam u Was ze to prawie jak woda tylko jeszcze bardziej obojetne) ???
Z gory dziekuje Wam za odpowiedzi, mam nadzieje ze przygarniecie nowa wizazanke ( namietnie studiuje Wasze wypociny od dawna i postanowilam czynnie sie przylaczyc ). Pozdrawiam
Ja peelingu nie robiłam (jeszcze), ale też czytałam wątek i wiem, że wode destylowaną dostaniesz albo w aptece albo na stacji benzynowej lub w supermarkecie. Z tego co wiem to Petroleum D-5 to raczej alkohol (niby można zrobić peeling albo z wodą albo z alkoholem, ale nie widziałam nigdzie, żeby dziewczyny pisały coś o nafcie)
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 09:43   #1365
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Peeling migdałowy

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185723
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 14:08   #1366
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Peeling migdałowy

Cytat:
Napisane przez shake89 Pokaż wiadomość
Czy da się zrobić samemu peeling migdałowy 20% z kwasu migdałowego czy trzeba kupić gotowy? Gdzie można go kupić?
To juz drugi watek,ktory zakladasz nie korzystajac z wyszukiwarki nie mowiac juz o zapoznaniu sie z watkami,ktore sa na Forum.
Uprzedzam lojalnie,ze jeszcze jeden taki watek i wlepie pkt karne za zasmiecanie Forum.
Tymczasem watek przesuwam i mam nadzieje,ze to bedzie ostatni raz.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 19:20   #1367
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ok to już chociaż wiem, skąd tą tajemniczą wodę destylowaną wziąć - co jej ani na mazidłach, ani w drogerii ani w aptece nie było A o petroleum pytałam bo akurat mam w domu - pozostałości po pichtowych eksperymentach
Wielkie dzięki za odzew
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 08:10   #1368
NEA666
BAN stały
 
Avatar NEA666
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: TL/ZMC
Wiadomości: 472
GG do NEA666
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

--- -------- -------------- ----

Edytowane przez NEA666
Czas edycji: 2007-08-17 o 10:58
NEA666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 15:43   #1369
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Przeczytałam cały watek. Zajeło mi to dwa dni, ale warto było Złożylam własnie zamówenie na mazidłach czekam na przesyłke. Nie mam jakiś wielkich problemów z cerą, wiec póki co zaczne od toniku 5%. Po miesiącu byc moze skusze sie na peeling.
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 21:00   #1370
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hm a mi tonik bardzo sluzyl, wczoraj uzylam 1 raz peelingu 10% i na razie skora lekko sie luszczy, ale to moze jeszcze po toniku.. bo namietnie go uzywalam :P Ale zawsze rano zauwazam lekkie wyrownanie kolorytu skory po migdalku

WildOrchid a woda podobno moze byc mineralna.. ale lepiej destylowana bo tam nie ma zadnych zwiazkow - tak ktos pisal zdaje sie
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 21:32   #1371
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja jak na razie nie zrobię peelingu. Miałam dzisiaj wuzytę z moją lekarką i powiedziała, że jak koniecznie chce (ale ona nie poleca) to tak za 3-4 tyg. bo teraz jeszcze za wcześnie.
Powiedziała, że ona zalecałaby mikrodermabrazję w moim przypadku niż kwasy.Na razie przepisała mi kolejny lek...
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 07:45   #1372
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Przeczytalam caly watek. Zaopatrzona we wszystkie potrzebne skladniki zrobilam sobie peeling ok 15%-1ml kwasu migdalowego i 4 ml H2O, wczesniej przecieralam twarz tonikiem migdalowym 5%.Wczoraj wieczorem posmarowalam twarz peelingiem....I maskakra.Wytrzymalam 2 minuty. Zmylam, siegnelam do szuflady po Alantan-a tu NIE MA! Corka wziela na wakacje! Bosz! Nie wiedzialam, czym sie wysmarowac.W koncu padlo na oliwke Hipp. A po wszystkim siedzialam i plakalam.Stara jestem a glupia! Buzia piekla, palila zywym ogniem. I gorna warga jakby zdretwiala.
Dzis troche lepiej ale sucho na buzi. Nawilzalam sie rano, ale wszystko wchalania sie jak w gabke i do tego zaczerwienienie gdzieniegdzie...I lekkie pieczenie.
Wlasciwie nie wiem, co chce zapytac.Moze tylko, by mnie kto pocieszyl...
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 13:26   #1373
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ezieta jak przeczytalas caly watek to wiesz, ze podobne a nawet gorsze reakcje skory zdarzaly sie innym wizazankom, wiec mysle, ze nie masz sie co martwic. tylko nawilzac i przeczekac az skorka zejdzie
A ja sie tonikowalam tydzien, zrobilam przedwczoraj peeling 10 - i nic nie czulam nawet. Wiec wczoraj walnelam 15- ale tylko na czolo. Tez nic nie czulam Kurcze ja to bym chciala zeby mnie cos pieklo. Przynajmniej bym wiedziala ze dziala! A tak to co. Za miesiac bede miala wylinke, skoro to tak slabo dziala czy co?
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 15:23   #1374
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

W sumie masz racje, tylko co innego czytac opis a co innego to czuc...Ja sadzilam, ze jestem gruboskorna a tu taka niespodzianka i w dodatku zero tolerancji na bol.Lzy ciekly strumieniem. Ok, bede cierpliwa, mam nadzieje,ze sie oplaci.
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 14:57   #1375
Becky28
Przyczajenie
 
Avatar Becky28
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Bardzo proszę napiszcie jakie kremy są dla was najlepsze po peelingu migdałowym, mam zamiar zacząć się wkrótce migdalić i chcę być jak najlepiej przygotowana. Boję się tego kremu sutkowego z Rosmana bo lanolina jest mega zapychaczem a ja mimo moich 30 lat uparcie walczę z zaskórnikami (remedium na te problemy ma być właśnie migdałek). Czy po tych silnie natłuszczających kremach nie macie zapchanych porów?
Znalazłam kilka kremów które stosuje się po peelingach, czy któraś z was ich używała? Niestety sa strasznie drogie...
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=275
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=590
Becky28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 17:53   #1376
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Becky28 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę napiszcie jakie kremy są dla was najlepsze po peelingu migdałowym, mam zamiar zacząć się wkrótce migdalić i chcę być jak najlepiej przygotowana. Boję się tego kremu sutkowego z Rosmana bo lanolina jest mega zapychaczem a ja mimo moich 30 lat uparcie walczę z zaskórnikami (remedium na te problemy ma być właśnie migdałek). Czy po tych silnie natłuszczających kremach nie macie zapchanych porów?
Znalazłam kilka kremów które stosuje się po peelingach, czy któraś z was ich używała? Niestety sa strasznie drogie...
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=275
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=590
Rewelacyjne ceny, nie ma co..Ja mialam naszykowany Alantan plus z apteki, ale wybyl z domu. Ratowalam sie olejem z dzikiej rozy, Hippem a potem serami z kwasem hialuronowym i olejem. I przezyłam.Dzis sie juz luszcze a peeling robilam w piatek wieczorem. Krem powinien byc tłusty i o jak najubozszym skladzie, by dodatkowo nie podraznic skory.

Edytowane przez ezieta
Czas edycji: 2007-07-08 o 17:55 Powód: dopisek
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 20:54   #1377
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Becky28 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę napiszcie jakie kremy są dla was najlepsze po peelingu migdałowym, mam zamiar zacząć się wkrótce migdalić i chcę być jak najlepiej przygotowana. Boję się tego kremu sutkowego z Rosmana bo lanolina jest mega zapychaczem a ja mimo moich 30 lat uparcie walczę z zaskórnikami (remedium na te problemy ma być właśnie migdałek). Czy po tych silnie natłuszczających kremach nie macie zapchanych porów?
Znalazłam kilka kremów które stosuje się po peelingach, czy któraś z was ich używała? Niestety sa strasznie drogie...
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=275
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=590

Zaraz po peelingu smaruje sie Alantanem Plus maścią. Jest rewelacyjna, goi i koi i myslę, że przez jedna noc nie zapcha. Na dzień filtr bez alkoholu a na noc jakieś półtłuste albo nawilżające kremidło nałożone grubszą warstwą, w zależności od potrzeb

Kremy z biomedu bardzo drogie wyszukałaś

Mi służą kremy z AA dla cey wrażliwej, bezzapachowe, nawilżający i półtłusty. Nie używam ich długo, bo mnie zapychają, ale jakies 3 noce po peelingu służą mi bardzo dobrze.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 00:16   #1378
LeeAnn
Raczkowanie
 
Avatar LeeAnn
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Raszków
Wiadomości: 56
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Oj ja tez płakałam i to nawet tutaj na forum po 1 migdałku ale dziewczyny on jest niegroźny sprawdziłam już nie raz,więc dont worry cera będzie piękniejsza (tylko nie skubać tych odstających skórek no chyba że mocno nakremowane same odchodzą ) A co do kremów to ja uzywam po migdałku czytego olejku pichtowego a zaraz potem dove ten zwykły krem w niebieskim opakowaniu,iiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii moja cera pieknieje
więc nie bójcie sie migdałka,bo ja po 1 myslałam że będzie mi potrzeba 3 miesiecy żeby zeszło mi z twarzy to co miałam a tu halooo po 4 dniach zeszło wszystko i piękna skóra ,i pamiętajcie im mocniejszy (ale bez przesady)tym lepszy,po tych słabych skóra łuszczy sie w nieskończność.
Kwaście sie dziewczyny bo nam to słuzy i jest tanie
__________________
Deformują nas formuły.
LeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 14:01   #1379
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Talking Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LeeAnn Pokaż wiadomość
Oj ja tez płakałam i to nawet tutaj na forum po 1 migdałku ale dziewczyny on jest niegroźny sprawdziłam już nie raz,więc dont worry cera będzie piękniejsza (tylko nie skubać tych odstających skórek no chyba że mocno nakremowane same odchodzą )
Jak tu sie powstrzymac od nieskubania? Oblaze dzis cala, w rpacy sie dziwnie gapia, ale co mi tam. ZAWIAZCIE MI RECE!!!
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 15:08   #1380
Rozterka
Rozeznanie
 
Avatar Rozterka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 867
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Dziewczyny, jak się nazywa ten krem z lanoliną z Rossmanna?

I ile ta cała zabawa kosztuje? (tonik, kwasy i co tam potrzeba)
__________________
Rozterka

zapomniana...
Rozterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.