Zaskórniki, nic nie pomaga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-12, 14:08   #1
radiestetka
Raczkowanie
 
Avatar radiestetka
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 66

Zaskórniki, nic nie pomaga


Witajcie,

z zaskórnikami zmagam się od kilkunastu lad i jestem bezradna, bo mam wrażenie, że przetestowałam już wszystko prócz izoteku.
Dziesiątki kosmetyków, oczyszczania, maści, leków i nic nie poprawia stanu mojej skóry.
Zaskórniki mam tylko na brodzie i żuchwie. Hormony badałam, mam lekką nadwyżkę testosteronu i androstendionu, ale rok dwa lata przyjmowania tabletek (różnych) nie przynsioły efektu.
Odżywiam się dobrze, piję dużo wody.
Myję twarz lekkim żelem, wycieram ręcznikiem papierowym, stosuję lekkie kremy, regularnie robię maseczki.
Maście od dermatologa nie robiły nic, podobnie jak retinoid do smarowania - skóra schodziła płatami, ale zaskórniki jak były tak są.
Ostatnio zwróciłam się ku pielęgnacji naturalnej, też nic.

Czy macie dla mnie jakieś rady, czy też powinnam myśleć o izoteku? Trochę mnie on przeraża z racji tego, że mimo posiadania cery mieszanej, są partie twarzy, które łatwo mi się przesuszają i nie wyobrażam sobie co byłoby gdyby jeszcze do tego dołożyc izotek.
radiestetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 12:19   #2
Aalenusia
Przyczajenie
 
Avatar Aalenusia
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Dot.: Zaskórniki, nic nie pomaga

Cytat:
Napisane przez radiestetka Pokaż wiadomość
Witajcie,

z zaskórnikami zmagam się od kilkunastu lad i jestem bezradna, bo mam wrażenie, że przetestowałam już wszystko prócz izoteku.
Dziesiątki kosmetyków, oczyszczania, maści, leków i nic nie poprawia stanu mojej skóry.
Zaskórniki mam tylko na brodzie i żuchwie. Hormony badałam, mam lekką nadwyżkę testosteronu i androstendionu, ale rok dwa lata przyjmowania tabletek (różnych) nie przynsioły efektu.
Odżywiam się dobrze, piję dużo wody.
Myję twarz lekkim żelem, wycieram ręcznikiem papierowym, stosuję lekkie kremy, regularnie robię maseczki.
Maście od dermatologa nie robiły nic, podobnie jak retinoid do smarowania - skóra schodziła płatami, ale zaskórniki jak były tak są.
Ostatnio zwróciłam się ku pielęgnacji naturalnej, też nic.

Czy macie dla mnie jakieś rady, czy też powinnam myśleć o izoteku? Trochę mnie on przeraża z racji tego, że mimo posiadania cery mieszanej, są partie twarzy, które łatwo mi się przesuszają i nie wyobrażam sobie co byłoby gdyby jeszcze do tego dołożyc izotek.
Powiem Ci tak ja też długi czas zmagałam się z takim samym przypadkiem jak Ty.. również stosowałam wiele rzeczy na trądzik od kremów do balsamów i różnych dziwactw co ludzie pisali. Niestety za jakis czas stan skóry się nie poprawiał a było zdecydowanie gorzej.. jedyne co Ci mogę poradzić to dobrego ale to podkreślam dobrego dermatologa który przede wszystkim chce pomóc a nie wyciągnąć pieniądze. Ja właśnie zaczęłam stosować leki które mają izotermine czyli Curacne. Niestety stany zapalne trzeba likwidować od wewnątrz nie na zewnątrz.
A wracając do tego leku to Polecam na pewno człowiek zobaczy efekty i będzie rezultat i zdecydowanie mnie się wydaje niż kupowanie tych wszystkich kremów itp..
Aalenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 11:35   #3
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Zaskórniki, nic nie pomaga

Probowalas retinoidow zewnętrznych? Podobno na zaskorniki są rewelacyjne. Jak nie masz poważnego tradziku ja bym izoteku nie wdrazala, poza tym wielu osobom przy problemach z androgenami wraca tradzik niedługo po odstawieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 18:04   #4
_wiedzma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 129
Dot.: Zaskórniki, nic nie pomaga

Cytat:
Napisane przez Aalenusia Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak ja też długi czas zmagałam się z takim samym przypadkiem jak Ty.. również stosowałam wiele rzeczy na trądzik od kremów do balsamów i różnych dziwactw co ludzie pisali. Niestety za jakis czas stan skóry się nie poprawiał a było zdecydowanie gorzej.. jedyne co Ci mogę poradzić to dobrego ale to podkreślam dobrego dermatologa który przede wszystkim chce pomóc a nie wyciągnąć pieniądze. Ja właśnie zaczęłam stosować leki które mają izotermine czyli Curacne. Niestety stany zapalne trzeba likwidować od wewnątrz nie na zewnątrz.
A wracając do tego leku to Polecam na pewno człowiek zobaczy efekty i będzie rezultat i zdecydowanie mnie się wydaje niż kupowanie tych wszystkich kremów itp..
Jakie odczucia po braniu curacne? Jaka dawka? Mnie dermatolog przepisał 10mg tylko, że u mnie jedyny problem to nie trądzik, a najprawdopodobniej reakcja alergiczna, zastanawiam się więc czy faktycznie iść w te tabletki... Dodam, że nigdy nie miałam trądziku, jedyne co to rozszerzone pory na policzkach i trochę wągrów koło nosa i na brodzie...
_wiedzma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 08:12   #5
zoella89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 17
Dot.: Zaskórniki, nic nie pomaga

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Probowalas retinoidow zewnętrznych? Podobno na zaskorniki są rewelacyjne. Jak nie masz poważnego tradziku ja bym izoteku nie wdrazala, poza tym wielu osobom przy problemach z androgenami wraca tradzik niedługo po odstawieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
przecież napisała że stosowała retinoid miejscowo i tylko schodziła jej skóra jak miałam problemy z grudkami to moja buzia też tak reagowała. przesusz straszny a zaskórniki zostawały tak jak były także retinoidy wcale nie są takie cudowne. chociaż niektórym pomagają.


a sprawdzałaś czy masz jakieś alergie pokarmowe?
__________________
mów mi Monika
zoella89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-08 09:12:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.