odstawienie EVRA, czy ciąża? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-26, 15:18   #1
marzena1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 60

odstawienie EVRA, czy ciąża?


powiedzcie mi czy z powodu odstawienia evry moge miec zaburzony cykl i nawet nudnosci?
26 listopada powinnam nakelic plasterek i rozpoczac nowy cykl po tygodniowej przerwie .(stosuje evre od 4 lat). nie nakkleilam, kochalam sie z mezem bez zabezpieczenia gdzies w okolicach 7-9 grudnia, ale oczywiscie z "finalem na zewnatrz". Wiem ze to malo pewna metodsa, ale jednak pewniejsza niz "do srodka"
gdzies 17-18 powinnam dostac okres, a tymczasem ciagle go nie ma.
poszlabym do apteki ale u mnie nieczynne tu gdzie jestem u rodzinki , a od dwoch dni dokuczaja mi straszne mdlosci.
powiedzcie czy moge miec mdlosci i zaburzenia cyklu z powodu odstawienia plasterkow? czy z odstawienia moge tylko miec zaburzony cykl bez innyhc objawów?
prosze o wypowiedzi ekspertów z dziedziny ginekologii bo dla mnie dzickow obecnej chwili byloby chyba koncem swiata!
marzena1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 15:23   #2
Isanka
Zakorzenienie
 
Avatar Isanka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 012
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

któraś apteka na pewno ma dyżur. kup test ciążowy i się dowiesz. lecz jak mówisz, że z 'finałem na zewnątrz' to wątpię, ze doszło do zapłodnienia... chociaż ginekologiem nie jestem.
a może się za dużo objadłaś w święta i Ci mdło?
Isanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 15:43   #3
marzena1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 60
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

heh no wlasnie nic prawie nie jadlam bo mnie mdli i mdli;/ Jestem u rodziny na takim ...ehh zadupiu , ze tu apteki nie ma, a sniegu tyle nawalone ze nigdzie sie nie rusze dzisiaj. Jutro bedzie tu czyna apteka;
marzena1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 15:53   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

Cytat:
Napisane przez marzena1979 Pokaż wiadomość
powiedzcie mi czy z powodu odstawienia evry moge miec zaburzony cykl i nawet nudnosci?
26 listopada powinnam nakelic plasterek i rozpoczac nowy cykl po tygodniowej przerwie .(stosuje evre od 4 lat). nie nakkleilam, kochalam sie z mezem bez zabezpieczenia gdzies w okolicach 7-9 grudnia, ale oczywiscie z "finalem na zewnatrz". Wiem ze to malo pewna metodsa, ale jednak pewniejsza niz "do srodka"
gdzies 17-18 powinnam dostac okres, a tymczasem ciagle go nie ma.
poszlabym do apteki ale u mnie nieczynne tu gdzie jestem u rodzinki , a od dwoch dni dokuczaja mi straszne mdlosci.
powiedzcie czy moge miec mdlosci i zaburzenia cyklu z powodu odstawienia plasterkow? czy z odstawienia moge tylko miec zaburzony cykl bez innyhc objawów?
prosze o wypowiedzi ekspertów z dziedziny ginekologii bo dla mnie dzickow obecnej chwili byloby chyba koncem swiata!
du*a nie metoda. oczywiście że możesz zajść przy takim stosunku.

takowych tu nie ma

to wyjaśnij mi: dlaczego się nie zabezpieczyliście?

na pewno jakaś apteka musi mieć dyżur. jedź po test, im wcześniej się dowiesz tym większa szansa że zaoszczędzisz dziecku świątecznych toastów
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 16:00   #5
marzena1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 60
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

no niby tak, ze du_a e nie moetoda, ale zawsze mneisze ryzyko niz "do srodka"prawda?
Zanim zaczelam stosowac plasterki to przez 6 lat malzenstwa to byla JEDYNA metoda jaka stosowalismy i jakoś nie wpadlam. problem w tym ze kiedys lekarz mo mowil ze po odstawieniu antykoncepcji jest wikesze ryzyko zajscia w ciaze a nizeli wtedy, kiedy sie jej nigdy nie stosowalo.
A czemu sie nie zabezpieczylismy?No coż- nigdy nie zdarzylo Ci się spontanicznie zrobic czegoś w zyciu ?
Jesli chodzi o toasty to w ogole ich nie ma, bo nic nie moge zjesc a o piciu mowy nie ma. probuje znalexc na necie jaka pateke ale tu taka dziura ze szok, do miasta 30 km ale jehac sie nie da (Suwalki i okolice). czytam o misoprostol (cytotec) i mifepriston, ktos kiedyś probowal?

Edytowane przez marzena1979
Czas edycji: 2010-12-26 o 16:05
marzena1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 16:35   #6
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

Cytat:
Napisane przez marzena1979 Pokaż wiadomość
no niby tak, ze du_a e nie moetoda, ale zawsze mneisze ryzyko niz "do srodka"prawda?
Zanim zaczelam stosowac plasterki to przez 6 lat malzenstwa to byla JEDYNA metoda jaka stosowalismy i jakoś nie wpadlam. problem w tym ze kiedys lekarz mo mowil ze po odstawieniu antykoncepcji jest wikesze ryzyko zajscia w ciaze a nizeli wtedy, kiedy sie jej nigdy nie stosowalo.
A czemu sie nie zabezpieczylismy?No coż- nigdy nie zdarzylo Ci się spontanicznie zrobic czegoś w zyciu ?
Jesli chodzi o toasty to w ogole ich nie ma, bo nic nie moge zjesc a o piciu mowy nie ma. probuje znalexc na necie jaka pateke ale tu taka dziura ze szok, do miasta 30 km ale jehac sie nie da (Suwalki i okolice). czytam o misoprostol (cytotec) i mifepriston, ktos kiedyś probowal?
znam takie metody w których można oddać się całkowicie przyjemnościom i nie trzeba po 2 tygodniach robić testu ciążowego

jak kiedyś w przyszłości planujecie dziecko to radziłabym się zbadać czy w ogóle jesteście płodni

nie, nie zdarzyło mi się ryzykować przyjścia na świat nowego człowieka tylko przez to, że nie chciało mi się ruszyć tyłka do apteki czy na stację benzynową.

w suwałkach na pewno jest apteka dyżurna. informacja o jej adresie powinna być na każdej zamkniętej aptece.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 17:54   #7
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

ano pewno, lepiej kupic pigulke poronna niz gumki na stacji
skoro nie chcesz miec dziecka to nie stosujesz antykonepcji hormonalnej albo spirali?


ja musze stosowac narazie gumki. kupilam sobie 12 pak za 15 zl i mam w zapasie. zadna nie pekla. 12 pak z lidla kosztuje 8 zl - tez rzeczywiscie wielkie pieniadze. nie mamy stresa, partnera nie wstrzymuje bo jego wytrysk nie wplywa na erekcje w trakcie seksu wiec czerpiemy przyjemnosc

jedna z tych tabletek kosztuje z 40 zl a druga z 600 zl ? leki na recepte i co powiesz lekarzowi? masz chore stawy? czy wrzody?

ja taka opcje rozwazam, albo wyjazd na zabieg do angli ale wtedy gdy mnie metoda zawiedzie i zobacze 2 kreski na tescie. dobrze ze moj partner ma wiecej rozumu niz wy oboje, a mamy z pewnoscia duzo mniej wiosen. on bez gumki - nie ma mowy, nawet w teori teraz mowi jesli bylabym na hormonach
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-26, 22:37   #8
Zestresowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

Hej ja tez tak mialam po odstawieniu plastrow Evra.Jak zawsze ( bez metody antykoncepcyjnej ) mialam cykle 30 dniowe tak @ dostalam dopiero po 48 dniach oczywiescie robilam testy te sikane i raz mi wych pozytywne a raz negatywne.Wkoncu okazalo sie ze w jajniku zrobila mi sie torbielka ale wkoncu sama pekla dostalam normalnie @ i teraz znow mam regularnie chociaz pewnie w tym miesiacu nie dostane Opisalam Ci to w wielkim skrocie tak ze sie nie przejmuj za bardzo .Pozdrawiam jakbys jeszcze chciala cos wiedziec to napisz tutaj albo na priv
Zestresowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 16:08   #9
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

Cytat:
Napisane przez marzena1979 Pokaż wiadomość
A czemu sie nie zabezpieczylismy?No coż- nigdy nie zdarzylo Ci się spontanicznie zrobic czegoś w zyciu ?
Spontanicznie to można wyjechac na dwa dni w góry albo zmienic fryzurę a nie uprawiac seks bez zabezpieczenia w sytuacji, kiedy piszesz, że dziecko byłoby dla Ciebie końcem świata!
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 18:37   #10
marzena1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 60
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
ano pewno, lepiej kupic pigulke poronna niz gumki na stacji
skoro nie chcesz miec dziecka to nie stosujesz antykonepcji hormonalnej albo spirali?


ja musze stosowac narazie gumki. kupilam sobie 12 pak za 15 zl i mam w zapasie. zadna nie pekla. 12 pak z lidla kosztuje 8 zl - tez rzeczywiscie wielkie pieniadze. nie mamy stresa, partnera nie wstrzymuje bo jego wytrysk nie wplywa na erekcje w trakcie seksu wiec czerpiemy przyjemnosc

jedna z tych tabletek kosztuje z 40 zl a druga z 600 zl ? leki na recepte i co powiesz lekarzowi? masz chore stawy? czy wrzody?

ja taka opcje rozwazam, albo wyjazd na zabieg do angli ale wtedy gdy mnie metoda zawiedzie i zobacze 2 kreski na tescie. dobrze ze moj partner ma wiecej rozumu niz wy oboje, a mamy z pewnoscia duzo mniej wiosen. on bez gumki - nie ma mowy, nawet w teori teraz mowi jesli bylabym na hormonach
Upss za 12 zł gumki-raczej bym nie ryzykowala grzybicy Bo juz nieraz ja mialam po stosowaniu gumek jeszcze kilka lat temu .
Cena tabletki nie gra roli dla mnie, w takim wypadku wydalabym wiecej nawet jakby zagrazala mi ciaza Z recepta problemu nie mialabym na bank -o to się nie martw
Zabieg hmmm moze i bym rozwalzyla, samam nie wiem. Ale w ciazy nie jestem na szczescie, bezplodna tez nie (wiadomosc dla poprzednicznki) bo sie badalam , a moj maz ma 3 dzieci z pierwszego malzenstwa, wiec nie mamy tego problemu, choc dla mnie to nie bylby problem A dodam ze czytając statystyki ginekologiczne ostatnio w gabinecie wyczytalam ze co 20esta kobieta zachodzi w niechcianą ciaze przy sotosunku przerywanym, wiec ja znalazlam sie chyba w tej szczesliwej dziewietnastce Zreszta przez kilka lat byla to "jedyna metoda" nasza .
Zastanawiam sie tylko kiedy powinnam pojsc do ginekologa, bo okresu wciaz nie mam, po te tabletki przyspieszające/wywoujace miesiaczkę. Oczywiscie mam zamiar porocic do EVRA lub innej metody zaraz jak okres dostane i mam zamiar stosowac dozywotnie, albo do czasu kiedy na bank bede pewna ze dzieci juz miec nie moge, heh. Zdarzylo mi sie to raz-za zapomnialam o plastrach .o najadlam sie troche stresu ale raczej zwiazanego z ewentualnymi konsekwencjami wywolanego poronienia czy tez aborcji, a nizeli samej ciązy . Ale jej nie ma i cale szczescie, tylko co z ta miesiączka.. jakies naturalne sposoby na jej wywolanie sa moze?

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

aha zapomniałam napisać Zrobilam lacznie 3 testy i kazdy wskazal ze nie jestem, mysle ze wszystkie 3 by sie raczej nie pomyliły jeden w poniedziek rano, drugi w wtorek rani i trzeci dzisiaj.
marzena1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 18:49   #11
wioletka155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: słupsk
Wiadomości: 20
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

ja mysle ze powinnaś pojsc do ginekologa i on by coś ci przepisal na przyspieszenie miesiaczki i to on zdecyduje czy masz to wziac juz czy jeszcze poczekac.
jesli chodzi o antykoncepcje, to nie wiem jak u innych , ale my z moim mezem tez stosujemy wylacznie metode stosunku przerywanego od 6 lat i mamy jedno planowane dziecko. Po prostu kiedy zdecydowalismy ze chcemy miec, maz konczyl w srodku i zaszlam, a tak to wyskakuje odpowniednio wczesnie i nic. Ale odpowiednio wczesnie to nie znaczy na sekunde przed wytryskiem, tylko nieco nieco predzej!! Zreszta nawet gdyby to ja bym nie rozpaczala z tego powodu, ale jak nie ma to lepiej. Wiec widac ze metoda ta bywa skuteczna u niektorych ludzi. Dodam ze moja mama tez stosowala wylacznie te metodę przez 30 lat malzenstwa z ojcem i urodzila tylko mnie (po 7 latach malzebstwa) i siostre (po15 latach malzestwa), wiec u mnie i u niej metoda zadziałała, co wcale nie znaczy ze zadziala zawsze i u wszystkich, to malo pewna metoda reasumując. Lepiej chyba hormonalna terapie jesli tak bardzo dziecka miec nie chcesz, bo gumki sa bleee, bynamniej ja uwaza ze satysfakcja rowna zeru, obslizgle, smierdza i ten latex fuujjj... ale za nastolatki tez się bawilam z gumkami heh.
Odnosnie miesiaczki -mysle ze powinnas pojsc do lekarza, to naa pewno nie zaszkodzi
wioletka155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 22:17   #12
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

ano widzisz marzenko. jestes 19 a mozesz byc ta 20 nastepnym razem
ja i partner nie mozemy sobie pozwolic na dziecko, raz ze jestemy 3 miesiace raptem ze soba i w dodatku czasem sie klocimy o pierdoły, wiec klotnia przy dziecku to najmniej pozadany efekt, dwa - male mieszkanie, 3 - oboje bez pracy obecnie, (niestety przed swietami nie przedluzyli tz umowy, wiec teraz szuka co popadnie) 4 - denerwuja mnie dzieci, placz, jeki itp
5 - staram sie odchudzic, bez jakis drastycznych metod, chodze na silownie i na basen wiec dziecko skomplikowaloby mi te sprawy i cala praca pojdzie na marne bo znow przytyje

i moj tz jest na tyle odpowiedzialny ze nie pozwoli wejsc nawet na chwile bez gumki

przyzwyczailismy sie, zakladanie troche trwa ale mozemy sobie pozywac godzinami a lepsze to niz wyciaganie za 5 minut i zero stresu przede wszystkim. a jak mnie zemdli czy zwymiotuje to ost rzecz jaka mysle to ciaza


ja grzybice mialam przy stosowaniu hormonow, i zeby bylo smieszniej to nawet nie wspolzylam odkad zaczelam brac hormony

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2010-12-29 o 22:19
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 10:52   #13
nikitauma
Przyczajenie
 
Avatar nikitauma
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pleszew
Wiadomości: 17
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

kupie plastry evra
nikitauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 12:37   #14
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

To idź do apteki...
__________________
Kliknij!
Pomóż dzieciom!
http://pajacyk.pl
Pomóż zwierzakom!
http://www.pustamiska.pl
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 16:43   #15
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

ja mam niemalże identyczny problem. Tzn odstawienie evra i brak miesiaczki. Ale dzisiaj mi gines przepisal tabletki na wywolanie mieisaczki, bo juz tak brzuch mnie boli ze masakra!
Ale mialam to samo co Ty . Dzisiaj juz wykupilam 3 opakowania Evra i teraz tylko czekac na okres
Pozdrawiam
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 17:24   #16
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

no i po co odstawiacie hormony? jesli badania sa w normie i nic sie nie dzieje to nie powodu by bawic sie w odstawianie hormonow.przerwy sa zalecane na min 3 miesiace. nic dziwnego ze organizm wariuje
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:14   #17
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: odstawienie EVRA, czy ciąża?

agusiamyszkawiesz czasami tzw "siła wyższa" i nie ma innej opcji na dany moment
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.