Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :) - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-17, 19:02   #3781
Lolaaaaaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar Lolaaaaaaa88
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4 542
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
Heeeej
Oznajmiliśmy nowiny rodzicom. Nie spodziewałam się tak spokojnych reakcji


Sprawdziłam sobie moje przeklęte bmi i jako że miałam nadwagę (sporą;/) to powinnam przytyć 7-11 kg, nei więcej... A mnie już nudzi to zdrowe jedzenie ;P

I brzuch mnie ciągle boli. Zarówno podbrzusze, jak i cały brzuch (wzdęcia...) i plecy Martwie się... W dodatku dopadło mnie przeziębienie i sie męczę. ;(;(
pociesze Ciebie, że nie jesteś sama bo ja dokładnie tyle samo powinnam przytyć;/;p jakoś specjalnie nie ograniczam się, tylko mdłości mnie zniechęciły do jedzenia... ale wizja tyko 11 kg wow, kiepsko to widzę

super, że Rodzice fajnie zareagowali, myslę, że to bardzo ważne mieć wsparcie od nich

co do przeziębienia to trzymam kciuki bys jak najszybciej z niego wyszła, kołderka herbatka, mleko z miodem i dasz rade a byłaś juz u lekarza? ja na poczatku tez mialam takie mocne bole brzucha, teraz tez sie zdarzaja...
Lolaaaaaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:06   #3782
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

U mnie jest końcówka 6 tygodnia prawdopodobnie, mdlości nie mam wcale, tylko te bóle... Ide do lekarza we wtorek, to podpytam.
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:13   #3783
__Paulinka__
Zakorzenienie
 
Avatar __Paulinka__
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 764
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
no i dobrze a jakbys nie byla w ciazy to nie masz prawa do wizyty u ginekologa? typu cytologia, tabletki, sprawdzenie czy wszystko ok?? bo moze to jest jakis sposob, idziesz niby na kontrolna wizyte a tu sie okazuje ze w srodku siedzi bobas :brzyda l: Polak potrafi... przeciez matka nie musi wiedziec od razu ze jest w ciazy niektore nawet normalnie okres maja wiec nie wiedza....moze nie trzeba sie od razu przyznawac?
Wogóle tutaj jest tak, ze idzie się do lekarza rodzinnego na wizyte a nie do ginekologa. Po tej wizycie chodzisz dalej do niego, albo przypisuje Ci położna (w kazdym osrodku zdrowia w gabinecie są "samolociki" dla kobiet do badań ginekologicznych:P). Moge iść prywatnie do ginekologa, ale skoro nic się nie dzieje niepokojącego ze mną to nie idę. Zapłacę fortunę. A tutaj nawet jak idziesz do ogólnego lekarza, ze zwyklym przeziębieniem to i tak za wizytę sie płaci. Koszt badań musi przekroczyć chyba 1700kr (tj. ok 650zł) zeby Ci tą kase zaplacili z ubezpieczenia Czyli pokrywają koszta za jąkąś poważną chorobę, np moj kolega mial raka jąder i w jeden dzien wykryli mu to, wysłali Go samolotem do Oslo i tam mial operację. Wszystko odbylo sie w 2 dni, kolega caly zdrowy i nic nie zaplacil Ponoć kobieta w ciąży też nic nie placi za wizyty, ale to zobaczymy czy tak jest naprawde
Jutro sie wszystkiego doooiem mam nadzieje:P niech mi chociaz krew zbadają, mocz itp
__Paulinka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:26   #3784
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez __Paulinka__ Pokaż wiadomość
Wogóle tutaj jest tak, ze idzie się do lekarza rodzinnego na wizyte a nie do ginekologa. Po tej wizycie chodzisz dalej do niego, albo przypisuje Ci położna (w kazdym osrodku zdrowia w gabinecie są "samolociki" dla kobiet do badań ginekologicznych:P). Moge iść prywatnie do ginekologa, ale skoro nic się nie dzieje niepokojącego ze mną to nie idę. Zapłacę fortunę. A tutaj nawet jak idziesz do ogólnego lekarza, ze zwyklym przeziębieniem to i tak za wizytę sie płaci. Koszt badań musi przekroczyć chyba 1700kr (tj. ok 650zł) zeby Ci tą kase zaplacili z ubezpieczenia Czyli pokrywają koszta za jąkąś poważną chorobę, np moj kolega mial raka jąder i w jeden dzien wykryli mu to, wysłali Go samolotem do Oslo i tam mial operację. Wszystko odbylo sie w 2 dni, kolega caly zdrowy i nic nie zaplacil Ponoć kobieta w ciąży też nic nie placi za wizyty, ale to zobaczymy czy tak jest naprawde
Jutro sie wszystkiego doooiem mam nadzieje:P niech mi chociaz krew zbadają, mocz itp
masakra jestem w szoku... czyli oplaca sie chorowac jedynie na ciezkie choroby bo inaczej idzie sie z torbami... ale co zwykly lekarz ogolny sprawdza ci czy masz np. szyjke macicy w porzadku i pobiera cytologie?? to nie moze tez sprawdzic na tym samolociku jak ciaza? czy nie ma tam usg w gabinecie?ja bylam zdziwiona bo mam chora tarczyce i przychodze do ogolnego... poszlam po skierowanie do gina i do endokrynologa bo wolalam zaplacic raz 10 euro niz 2 razy u kazdego z lekarzy... a ona mi mowi ze gin to jasne a ze tarczyce leczy ona i dawaj zaraz mi zrobila usg tarczycy i wszystkie mozliwe badania za ktore w polsce placilam fortune bo na kase da sie zrobic chyba tylko tsh (chyba ze sie chodzi na nfz ale u mnie byly terminy rok i dluzej) i wszystko za darmo... w sumie to nie obchodzi mnie kto to robi, poki mnie badaja hahaha
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:36   #3785
87czarna
Zakorzenienie
 
Avatar 87czarna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 280
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
Heeeej
Oznajmiliśmy nowiny rodzicom. Nie spodziewałam się tak spokojnych reakcji


Sprawdziłam sobie moje przeklęte bmi i jako że miałam nadwagę (sporą;/) to powinnam przytyć 7-11 kg, nei więcej... A mnie już nudzi to zdrowe jedzenie ;P

I brzuch mnie ciągle boli. Zarówno podbrzusze, jak i cały brzuch (wzdęcia...) i plecy Martwie się... W dodatku dopadło mnie przeziębienie i sie męczę. ;(;(
Bałaś się reakcji rodziców?
__________________
Maja 16.03.2011
Julia 2.10.2013




"Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka"
87czarna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:36   #3786
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
U mnie jest końcówka 6 tygodnia prawdopodobnie, mdlości nie mam wcale, tylko te bóle... Ide do lekarza we wtorek, to podpytam.
Ja mam tak samo. Ból lędźwi i podbrzusza. Niby miałam tak samo przy pierwszej ciąży, ale jak i przy pierwszej już zaczynam świrować. Dodatkowo mam jakiś śluz i też już panika, chyba przełożę sobie wizytę na piątek chociaż. Do poniedziałku nie doczekam
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:38   #3787
87czarna
Zakorzenienie
 
Avatar 87czarna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 280
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo. Ból lędźwi i podbrzusza. Niby miałam tak samo przy pierwszej ciąży, ale jak i przy pierwszej już zaczynam świrować. Dodatkowo mam jakiś śluz i też już panika, chyba przełożę sobie wizytę na piątek chociaż. Do poniedziałku nie doczekam
jaki śluz?
Ze mnie cieknie dużo białej wydzieliny
__________________
Maja 16.03.2011
Julia 2.10.2013




"Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka"
87czarna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 19:42   #3788
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Czarna, trochę się baliśmy bo nie mamy całkiem stałej pracy i do tej pory temat dzieci ze strony naszych rodziców nie istniał. Ale rodzice męża się ucieszyli, tzn stwierdzili że "najwyższa pora" a moi przyjęli dość spokojnie. Więc jest dobrze Wiemy, że nam pomoga w razie potrzeby.

Cotynato to moja pierwsza ciąża więc nie wiem co jest normalne a co nie... Nie wiedziałam czego się spodziewać,a teraz próbuję doczytać co się da, ale i tak trochę wątpliwości się pojawia...
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:52   #3789
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez 87czarna Pokaż wiadomość
jaki śluz?
Ze mnie cieknie dużo białej wydzieliny
Raz biała raz żółta.A ja się martwię bo w poprzedniej miałam jakieś mini infekcje i wolałabym to sprawdzić
Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
Czarna, trochę się baliśmy bo nie mamy całkiem stałej pracy i do tej pory temat dzieci ze strony naszych rodziców nie istniał. Ale rodzice męża się ucieszyli, tzn stwierdzili że "najwyższa pora" a moi przyjęli dość spokojnie. Więc jest dobrze Wiemy, że nam pomoga w razie potrzeby.

Cotynato to moja pierwsza ciąża więc nie wiem co jest normalne a co nie... Nie wiedziałam czego się spodziewać,a teraz próbuję doczytać co się da, ale i tak trochę wątpliwości się pojawia...
I ja się nie dziwię że nie wiesz co jest normalne a co nie i że masz jakieś wątliwości Zresztą moja druga a ja też nie wiem-mało co pamiętam i na nowo panikuję przy wszystkim
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:57   #3790
__Paulinka__
Zakorzenienie
 
Avatar __Paulinka__
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 764
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
masakra jestem w szoku... czyli oplaca sie chorowac jedynie na ciezkie choroby bo inaczej idzie sie z torbami... ale co zwykly lekarz ogolny sprawdza ci czy masz np. szyjke macicy w porzadku i pobiera cytologie?? to nie moze tez sprawdzic na tym samolociku jak ciaza? czy nie ma tam usg w gabinecie?ja bylam zdziwiona bo mam chora tarczyce i przychodze do ogolnego... poszlam po skierowanie do gina i do endokrynologa bo wolalam zaplacic raz 10 euro niz 2 razy u kazdego z lekarzy... a ona mi mowi ze gin to jasne a ze tarczyce leczy ona i dawaj zaraz mi zrobila usg tarczycy i wszystkie mozliwe badania za ktore w polsce placilam fortune bo na kase da sie zrobic chyba tylko tsh (chyba ze sie chodzi na nfz ale u mnie byly terminy rok i dluzej) i wszystko za darmo... w sumie to nie obchodzi mnie kto to robi, poki mnie badaja hahaha
Mi na szczescie nie trafilo isc sie jeszcze tutaj do lekarza od 4 lat, wiec na wlasnym przykladzie nie wiem, ale mam znajome, ktore tutaj rodzily i kazda mowi to samo Moj TZ byl 2 razy tutaj i raz jak mial zwichnięty bark to lekarz porownywał prześwietlony bark TZ z ilustracją w książce zeby zauwazyc jakies zmiany wczoraj na serce przepisali paracetamol. Ostatnio kolezanka byla u lekarza ze swoim 8 letnim dzieckiem, ktore mialo 40 stopni gorączki, prawie nieprzytomny, zrobili mu badania krwi.. wyniki za 7 dni!!! sami wyleczyli go domowymi sposobami. Ogólnie żal. Ja jestem przerażona, ale z drugiej strony myślę pozytywnie
__Paulinka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:57   #3791
madziaW22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 39
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
................. Za to w Serbii jeszcze nie bylam wiec kto wie w jakim miescie planujecie osiasc i co tam robic? Jak twoj poziom serbskiego, a meza polskiego? Bo jakiemu rozmawiacie w domu? Dlugo juz razem jestescie?
my jesteśmy razem już 5,5 roku (od pół roku jesteśmy małżeństwem), on mówi doskonale po polsku, ja po serbsku ciut mniej, ale się dogaduję w domu Polsce rozmawiamy po polsku, w serbii po serbsku, chyba, że nie chcemy, żeby ktoś nas zrozumiał :P zamierzamy mieszkać w Belgradzie
do Chorwacji niestety jezdzimy bardzo rzadko, gł w okolice Zagrzebia do dziadków tż.
madziaW22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:25   #3792
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo. Ból lędźwi i podbrzusza. Niby miałam tak samo przy pierwszej ciąży, ale jak i przy pierwszej już zaczynam świrować. Dodatkowo mam jakiś śluz i też już panika, chyba przełożę sobie wizytę na piątek chociaż. Do poniedziałku nie doczekam
ze mnie tez leci bialy sluz i gin mi powiedzial, ze to normalne.
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:27   #3793
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez __Paulinka__ Pokaż wiadomość
Mi na szczescie nie trafilo isc sie jeszcze tutaj do lekarza od 4 lat, wiec na wlasnym przykladzie nie wiem, ale mam znajome, ktore tutaj rodzily i kazda mowi to samo Moj TZ byl 2 razy tutaj i raz jak mial zwichnięty bark to lekarz porownywał prześwietlony bark TZ z ilustracją w książce zeby zauwazyc jakies zmiany wczoraj na serce przepisali paracetamol. Ostatnio kolezanka byla u lekarza ze swoim 8 letnim dzieckiem, ktore mialo 40 stopni gorączki, prawie nieprzytomny, zrobili mu badania krwi.. wyniki za 7 dni!!! sami wyleczyli go domowymi sposobami. Ogólnie żal. Ja jestem przerażona, ale z drugiej strony myślę pozytywnie
masakra...zreferowalam temat tztowi i tez jest przerazony...tz pyta jak Wam sie podoba w Norwegii i czym sie tam zajmujecie?





Cytat:
Napisane przez madziaW22 Pokaż wiadomość
my jesteśmy razem już 5,5 roku (od pół roku jesteśmy małżeństwem), on mówi doskonale po polsku, ja po serbsku ciut mniej, ale się dogaduję w domu Polsce rozmawiamy po polsku, w serbii po serbsku, chyba, że nie chcemy, żeby ktoś nas zrozumiał :P zamierzamy mieszkać w Belgradzie
do Chorwacji niestety jezdzimy bardzo rzadko, gł w okolice Zagrzebia do dziadków tż.
super! Chce do Belgradu a chorwacje polecam zwiedzic...zreszta pewnie bedzie duzo okazji jak juz bedziecie miejscowi...mnie sie najbardziej podobalo w Rovinju i Dubrowniku
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:31   #3794
zmienniczka
Zadomowienie
 
Avatar zmienniczka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 177
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez __Paulinka__ Pokaż wiadomość
wiem, że w DE lekarze, opieka jest super.. pozazdroscic... niestety nie tutaj w NO Wczoraj jak mój mąż byl na tym pogotowiu to nawet mu cisnienia nie zmierzyli, a i tak skasowali duża kasę.. mimo ubezpieczenia, zawsze kasują. Ale kobiety w ciąży maja za darmo i dzieci.. ja sie strasznie boje wlasnie jak to pozniej bedzie tutaj.. dziecko mi zachoruje a on mi będzie kazał Paracetamol wziąc oni tu na wszystko to przypisują
w Angli to samo...cokolwiek by sie dzialo to paracetamol...a ja sie spotkalam (przytaczam tu wlasne doswiadczenie) ze z byle powodu od razu antybiotyk

Cytat:
Napisane przez Lolaaaaaaa88 Pokaż wiadomość
tez zaczęłam się już smarować bo mój brzusio jest już dość duży ja się zastanawiam już nad kupieniem spodni ciążowych bo wszystkie inne cisną mnie w pasie o.O co to będzie dalej....
:
dziewczyny a moja mama mowi ze cos mi sie uroilo jak mowie ze mi brzuch rosnie a ja czuje ze swedzi mnie skora i spodnie upijaja...ona mnie straszy ze tyje a nie brzuch mi rosnie

Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
Sprawdziłam sobie moje przeklęte bmi i jako że miałam nadwagę (sporą;/) to powinnam przytyć 7-11 kg, nei więcej... A mnie już nudzi to zdrowe jedzenie ;P

I brzuch mnie ciągle boli. Zarówno podbrzusze, jak i cały brzuch (wzdęcia...) i plecy Martwie się... W dodatku dopadło mnie przeziębienie i sie męczę. ;(;(
mnie tez dokuczaja plecy...a to przeciez dopiero poczatek ciazy dziewczyny, tez tak macie ze czasem juz macie dosc tej calej ciazy? bo ja przyznaje sie ze tak...non stop mdlosci i juz teraz czuje sie taka wielka i ciezka

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
ze mnie tez leci bialy sluz i gin mi powiedzial, ze to normalne.
dopoki nic nie piecze, nie swedzi, nie wydaje nieprzyjemnego zapachu to wszystko gra
__________________
OM 23-12-12
TP wg OM 29-09-13
wg USG 25-09-13

http://babystrology.com/tickers/baby..."180"></embed>
zmienniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:39   #3795
__Paulinka__
Zakorzenienie
 
Avatar __Paulinka__
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 764
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
masakra...zreferowalam temat tztowi i tez jest przerazony...tz pyta jak Wam sie podoba w Norwegii i czym sie tam zajmujecie?
Powiem tak.. gdyby nie pieniądze nie chcialabym tutaj mieszkać.. tęskni nam się strasznie do Rodziny i tamtejszych przyjaciół.. pogoda też nie za ciekawa.. ludzie mili, usmiechnięci pomocni
TZ wczesniej pracował w Rolls-Roys`ie przy pompach , silnikach itp do statków. Teraz pracuje przy serwisie i sprzedaży samochodów kempingowych tj. Campery A ja sobie dorabiam i czepiam sie wszystkiego głównie sprzątam domki Teraz szukamy mieszkania blizej TZ pracy i chcemy sie przeprowadzic do miasta, urodze dziecko i będę szukać tam normalnej pracy
__Paulinka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:49   #3796
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
ze mnie tez leci bialy sluz i gin mi powiedzial, ze to normalne.
No właśnie piekło. I nie wiem czy to sprawa zapalenia pęcherza, które miewam ( po wygrzaniu pod kocem lepiej) czy właśnie coś się nie dzieje... Bo raz biały, raz żółty. Jeju jak ja uwielbiam mówić o kolorach wydzielin wybaczcie
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:57   #3797
Lolaaaaaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar Lolaaaaaaa88
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4 542
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Raz biała raz żółta.A ja się martwię bo w poprzedniej miałam jakieś mini infekcje i wolałabym to sprawdzić
I ja się nie dziwię że nie wiesz co jest normalne a co nie i że masz jakieś wątliwości Zresztą moja druga a ja też nie wiem-mało co pamiętam i na nowo panikuję przy wszystkim
ja też taką mam i ponoć to normalne, najczęściej dużo białej wydzieliny;/

Chorwacja <3

do Norwegii chcieliśmy z TŻtem jechać ale nie jest to taka łatwa sprawa niestety, mój od kilku lat jeździ do Holandii ja też jeździłam kilka razy i też potwierdzam, na wszystkie bóle jedna recepta - paracetamol ! obłęd

ja nie dość, że brzch już rośnie, mdłości dokuczają, ból lędźwi odkąd jestem na L4 i mogę dużo wypoczywać aż tak nei daje we znaki, ale non stop bym spała, całymi dniami się pokładam, cyce jak silikonY hehe wrażliwe na maxaa
Lolaaaaaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:05   #3798
__Paulinka__
Zakorzenienie
 
Avatar __Paulinka__
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 764
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

a ja chyba zaczynam miec mdlości:P Na obiad zjadlam jedego klopsika i mi sie niedobrze zrobilo:P Potem przyszli znajomi to mnie po kilku ciastkach zemdlilo.. może wkoncu to i mnie wezmie?:P
__Paulinka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:06   #3799
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez __Paulinka__ Pokaż wiadomość
Wogóle tutaj jest tak, ze idzie się do lekarza rodzinnego na wizyte a nie do ginekologa. Po tej wizycie chodzisz dalej do niego, albo przypisuje Ci położna (w kazdym osrodku zdrowia w gabinecie są "samolociki" dla kobiet do badań ginekologicznych:P). Moge iść prywatnie do ginekologa, ale skoro nic się nie dzieje niepokojącego ze mną to nie idę. Zapłacę fortunę. A tutaj nawet jak idziesz do ogólnego lekarza, ze zwyklym przeziębieniem to i tak za wizytę sie płaci. Koszt badań musi przekroczyć chyba 1700kr (tj. ok 650zł) zeby Ci tą kase zaplacili z ubezpieczenia Czyli pokrywają koszta za jąkąś poważną chorobę, np moj kolega mial raka jąder i w jeden dzien wykryli mu to, wysłali Go samolotem do Oslo i tam mial operację. Wszystko odbylo sie w 2 dni, kolega caly zdrowy i nic nie zaplacil Ponoć kobieta w ciąży też nic nie placi za wizyty, ale to zobaczymy czy tak jest naprawde
Jutro sie wszystkiego doooiem mam nadzieje:P niech mi chociaz krew zbadają, mocz itp
Aż sie wierzyć nie chce, że to w cywilizowanym kraju.A zawsze myślałam, że Skandynawia to do przodu ze wszystkim...
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:16   #3800
FajnaAgatka19
Raczkowanie
 
Avatar FajnaAgatka19
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Witam serdecznie z przyjemnością dołączam do wątku-termin mam przewidziany na 5 październikao ciązy dowiedziałam sie 03.02.13-byłam wówczas w 6 tygodniu. Teraz jestem w ósmym pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
__________________
03.02.2013-zaręczeni
05.10.2013-na świat przyjdzie nasza niespodzianka
FajnaAgatka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:18   #3801
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Hej

Jakby co to ja jestem z Warszawy

My w ten weekend oznajmiliśmy radosną nowinę rodzicom TŻ-ta i baaaardzo się ucieszyli . Ja się zmagam z sennością. Dzisiaj był gość i głupio mi przyznać ale olałam i poszłam spać bo nie mogłam wysiedzieć.

Oooo...gołąbki leżakujące w lodówce zrobiły mi źle i był pierwszy paw. Boję się jutro zajrzeć z rana żeby śniadanie sobie zrobić.
W ogóle ja mam tak, że o czym kolwiek pomyślę do jedzenia to mi źle. Nawet wielka reklama przy moim przystanku autobusowym z mięsem źle na mnie wpływa. Niech ją zdejmą !!! Więc na nic wasze makarony, banany itp. Wszystko dla mnie jest bleeeee......

Ja taż mam śluz raz biały, raz żółty ale ogólnie mega rozciągliwy i inny niż zawsze.

Pozdrawiam,
znów cały tydzień pracy...
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:22   #3802
FajnaAgatka19
Raczkowanie
 
Avatar FajnaAgatka19
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 101
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez __Paulinka__ Pokaż wiadomość
a ja chyba zaczynam miec mdlości:P Na obiad zjadlam jedego klopsika i mi sie niedobrze zrobilo:P Potem przyszli znajomi to mnie po kilku ciastkach zemdlilo.. może wkoncu to i mnie wezmie?:P
Paulinko chyba nie wiesz co piszesz mnie juz od tygodnia męcza mdłości,codziennie przez cały dzień czuję sie jak na kacu,nie mogę normalnie funkcjonować wszystkiego mi sie odechciewa. Dziś cały dzień leże odłogiem i chodzą koło mnie ,mam takie jakby zatrucie alkoholowe-ciągle kręci sie w głowie,ucisk na żołądek,aby raz zwróciłam-powiem szczerze,że wolałabym cały czas,przynajmniej po tym robi sie lepiej na żołądku,nie na długo ale przynajmniej trochę odpoczynku od tego..kiedy to minie?ja nie wytrzymam jeszcze miesiąca czy dwóch tak się czuć
__________________
03.02.2013-zaręczeni
05.10.2013-na świat przyjdzie nasza niespodzianka
FajnaAgatka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:29   #3803
__Paulinka__
Zakorzenienie
 
Avatar __Paulinka__
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 764
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez FajnaAgatka19 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie z przyjemnością dołączam do wątku-termin mam przewidziany na 5 październikao ciązy dowiedziałam sie 03.02.13-byłam wówczas w 6 tygodniu. Teraz jestem w ósmym pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
witamy!
Cytat:
Napisane przez FajnaAgatka19 Pokaż wiadomość
Paulinko chyba nie wiesz co piszesz mnie juz od tygodnia męcza mdłości,codziennie przez cały dzień czuję sie jak na kacu,nie mogę normalnie funkcjonować wszystkiego mi sie odechciewa. Dziś cały dzień leże odłogiem i chodzą koło mnie ,mam takie jakby zatrucie alkoholowe-ciągle kręci sie w głowie,ucisk na żołądek,aby raz zwróciłam-powiem szczerze,że wolałabym cały czas,przynajmniej po tym robi sie lepiej na żołądku,nie na długo ale przynajmniej trochę odpoczynku od tego..kiedy to minie?ja nie wytrzymam jeszcze miesiąca czy dwóch tak się czuć
ojejku.. ja zdaję sobie z tego sprawę, że mdłości to okropieństwo, ale ja ich dotąd nie mialam wiec nie wiem czy ze mną wporządku wszystko.. troche mnie to martwi..:/ a jestem w 8 tc..
__Paulinka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:50   #3804
zmienniczka
Zadomowienie
 
Avatar zmienniczka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 177
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez FajnaAgatka19 Pokaż wiadomość
Dziś cały dzień leże odłogiem i chodzą koło mnie ,mam takie jakby zatrucie alkoholowe-ciągle kręci sie w głowie,ucisk na żołądek,aby raz zwróciłam-powiem szczerze,że wolałabym cały czas,przynajmniej po tym robi sie lepiej na żołądku,nie na długo ale przynajmniej trochę odpoczynku od tego..kiedy to minie?ja nie wytrzymam jeszcze miesiąca czy dwóch tak się czuć
to samo dzisiaj powiedzialam...az sie poryczalam ze zlego samopoczucia..czasem poprostu mam juz dosc
__________________
OM 23-12-12
TP wg OM 29-09-13
wg USG 25-09-13

http://babystrology.com/tickers/baby..."180"></embed>
zmienniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:54   #3805
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Jeny, dziewczyny, u mnie kończy sie 6 tydzień a już dziś się poryczałam - mimo że nie zaczęły się mdłości... I teraz też, siedze taka wzdęta, że się boję ruszyć... ;/;/;/
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 22:38   #3806
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
No właśnie piekło. I nie wiem czy to sprawa zapalenia pęcherza, które miewam ( po wygrzaniu pod kocem lepiej) czy właśnie coś się nie dzieje... Bo raz biały, raz żółty. Jeju jak ja uwielbiam mówić o kolorach wydzielin wybaczcie
99% pecherz, ja dzis sie wyleczylam na szczescie po 3 dniowej udrece...

jesli chodzi o sluz to tez czasem mam bialy a czasem lekko zoltawy widzac na wkladce..
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 23:42   #3807
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
99% pecherz, ja dzis sie wyleczylam na szczescie po 3 dniowej udrece...

jesli chodzi o sluz to tez czasem mam bialy a czasem lekko zoltawy widzac na wkladce..
Dzięki pocieszyłaś mnie
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 06:01   #3808
ewacia85
Wtajemniczenie
 
Avatar ewacia85
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: .............
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez 87czarna Pokaż wiadomość
jaki śluz?
Ze mnie cieknie dużo białej wydzieliny
a właśnie miałam o to pytać Czyli to normalne??? Bo w pierwszej ciąży miałam susze pod tym względem

---------- Dopisano o 07:01 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Cytat:
Napisane przez __Paulinka__ Pokaż wiadomość
witamy!


ojejku.. ja zdaję sobie z tego sprawę, że mdłości to okropieństwo, ale ja ich dotąd nie mialam wiec nie wiem czy ze mną wporządku wszystko.. troche mnie to martwi..:/ a jestem w 8 tc..
Nie martw sie należysz do tych szczęśliwców przechodzących ciąże bez mdłości jak tak mam teraz 2 ciążę a moja siostra też 2 przeszła bez mdłości
ewacia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 06:08   #3809
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Kupiłam sobie 3 sukienki:
http://allegro.pl/papaya-sukienka-ci...021792023.html
http://allegro.pl/next-sukienka-ciaz...021600254.html
http://allegro.pl/vila-elastyczna-su...021600075.html

Ta ostatnia trochę obcisła...Ale moze jakoś da sie chodzić.
Zapłaciłam za wszystkie 30 zł.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2013-02-18 o 06:13
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 06:22   #3810
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Dzięki pocieszyłaś mnie
jesli chodzi o zapalenie pecherza to wsadzalam sobie butelke z Ciepla woda miedzy nogi, jadlam suszona zurawine i duzo pilam. minelo..
Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie 3 sukienki:
http://allegro.pl/papaya-sukienka-ci...021792023.html
http://allegro.pl/next-sukienka-ciaz...021600254.html
http://allegro.pl/vila-elastyczna-su...021600075.html

Ta ostatnia trochę obcisła...Ale moze jakoś da sie chodzić.
Zapłaciłam za wszystkie 30 zł.
faaaaaaajne! powialo latem mmmm

nie spie od 5, ide dzis na pobieranie krwi, ktorego (mozecie sie smiac) panicznie sie boje...
__________________
30. 08. 2013 - Julia

Edytowane przez ladanseuse14
Czas edycji: 2013-02-18 o 06:24
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.