Poprosze o cenne wskazowki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-04, 11:38   #1
ula1213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3

Poprosze o cenne wskazowki!


witajcie dziewczyny!
jestem tu nowa i nie wszystko rozpracowalam jeszcze z tym forum,wiec moga mi zdarzyc jakies gafy.....
czy ktoras z Was moze mi pomoc,dajac jakies cenne wskazowki co do odchudzania??w ciazy przytylam 20kilo,doszlam do 95 a teraz waze 84.urodzilam 7 tygodni temu ale jestem mega niecierpliwa....
przed ciaza tez probowalam wszystkiego,w szczegolnosci roznych cud tabletek...
miesiac temu dalam sie namowic na shake i blonnik z Herbalife ale kuracja jest dosc droga wiec na jednym pudelku shake sie skonczylo,natomiast zastapilam go slimfast(sklad tem sam i dzialanie tez,a cena przy tym kolkukrotnie mniejsza)
wiec tak,moj dzien zaczynam ok 8-9tej pijac shake,potem ok 12tej jem salatke warzywna i ok 16tej obiad na kolacje ok 19tej shake,chodz nie zawsze bo gdy jestem najedzona od obiadu to juz go nie pije.dodatkowo stosuje tabletki pharma nord 24/7.
chodze na basen 3 razy w tygodniu ale jakos od dwoch tygodniu.
od miesiaca waga spadla o 1 kilo
czy ktoras moze mi pomoc?co robie nie tak?
bardzo prosze o pomoc,kazda wskazowka bedzie cenna
dziekuje bardzo!
ula1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 18:46   #2
Twoja_Dieta
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Poprosze o cenne wskazowki!

Witam ula1213
Wydaje mi się, że podajesz trochę za mało informacji, żeby uzyskać jakąś sensowną odpowiedź. Nie wiemy np. jaki masz wzrost i co wchodzi w skład sałatki warzywnej i obiadu. Jedyne co można powiedzieć to to, że tych posiłków jest za mało i być może dostarczasz sobie za mało kalorii przez co Twój metabolizm drastycznie zwolnił. Na przyśpieszenie metabolizmu prawdopodobnie pomoże basen, czy jakaś inna forma aktywności, ale potrzeba odrobinę cierpliwości Jeżeli obiad jest bardzo dużym posiłkiem (a piszesz, że czasem nie jesteś po nim głodna) to może być też tak, że organizm magazynuje wtedy dużo tłuszczu na "czarną godzinę" bo wie, że przez kolejne 24 godziny raczej nic konkretnego do jedzenia nie dostanie. Najlepiej jeść 4-5 posiłków dziennie w mniej więcej równych odstępach czasu. Co do suplementów diety, nie będę się wypowiadać, ponieważ jestem do nich dość sceptycznie nastawiona. Uważam, że można schudnąć bez takiej pomocy, ale jeżeli komuś pomagają to czemu nie.
Ostatnio mówi się o roli magnezu w zwalczaniu otyłości. Jego niedobory mogą się przyczyniać do wystąpienia otyłości, a w późniejszym okresie dla cukrzycy. Dlatego warto przeanalizować swoją dietę pod kątem obecności w niej produktów bogatych w ten związek. Dobrym źródłem magnezu są chociażby otręby, orzechy włoskie, migdały, kasza gryczana, koper, natka pietruszki czy też warzywa strączkowe.
Twoja_Dieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 20:07   #3
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Poprosze o cenne wskazowki!

Ja mogę pomóc. Jestem po dwóch w ciążach, obydwie kończyłam z wagą prawie 100kg. W pierwszej przytyłam ponad 35kg więc masakrycznie długo. Po ciązy zeszłam do 66kg. W drugiej startowałam z wysokiej wagi 76-78kg, a teraz jest 10kg mniej niż przed ciążą.
Tabletki, shake'i i inne paści na nic. Jak dla mnie to co ważne, jeść jeść jeść. Nie głodzić się, nie omijać posiłków. Jeść z głową, myśleć co się je, odpowiednio dobierać proporcje. Wybierać zdrowsze wersje posiłków. Naprawdę najwięcej można zmienić myśląc. Myśląc mądrze, pozytywnie, odpowiednio.
Zapraszam na moje blogi. Może tam wyłapiesz o co mi chodzi Blogi w podpisie
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 09:19   #4
ula1213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Poprosze o cenne wskazowki!

przedewszystkim dziekuje za odpowiedz,wiec tak.wzrostu mam 168cm i waze 82kg.salatka to-kapusta pekinska,pomidor,ogorek,r zodkiewka,szczypiorek i sos salatkowy.czasami dodam ser feta lub jajko na przemian chodz nie zawsze.na obiady glownie dania z piekarnika tj.piers w miodzie lub bez,szynka pieczona,gotowana fasoklka szparagowa,lub brokuly.dodaje tez saltaki tej samej co na lunch...
ps chcialam dodac ze od czasu kiedy dodalam post spadlo 2 kg! moze cos sie ruszy....
dziekuje bardzo i pozdrawiam
ula1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 09:58   #5
losbimbos
Raczkowanie
 
Avatar losbimbos
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
GG do losbimbos
Dot.: Poprosze o cenne wskazowki!

Zastąpiłabym kapustę pekińską sałatami, jest ich mnóstwo i mają ciekawsze smaki. Poza tym ta twoja sałatka taka jakaś licha, tzn. mało różnorodności. Postaraj się kombinować z różnymi rodzajami zieleniny, warzywami i owocami. Spróbuj różnych odmian pomidorów, papryk łagodnych i ostrych, pora, selera naciowego, suszonych pomidorów, dodaj do niej jakieś owoce, pestki dyni czy podprażony słonecznik. I kiełki. Im większa różnorodność tym lepiej, musisz dostarczać organizmowi wszystkich witamin, mikro- i makroelementów a w wersji naturalnej najlepiej Tym bardziej jeżeli jesz to samo codziennie dwa razy!
Spróbuj brokułów blanszowanych jedynie lub gotowanych na parze, nie gotuj ich w wodzie, możesz też piec w piekarniku. Tak samo z resztą warzyw. Staraj się jeść jak najwięcej różnorodnej surowizny.
Z mięsem nie pomogę Natomiast Bassienkaw ma rację, jeść! I najlepiej zrezygnować z tej całej chemii w postaci tabletek i gotowych shaków. Taniej, smaczniej, zdrowiej i na pewno lepiej dla centymetrów i wagi
__________________
koktajlove.blogspot.com
vegan terror
losbimbos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 15:06   #6
Twoja_Dieta
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Poprosze o cenne wskazowki!

Zdecydowanie zgadzam się z poprzedniczkami, więcej różnorodności. Przede wszystkim dostarczasz sobie za mało składników odżywczych i zbyt mało kalorii. Zapomniałam zapytać się o wiek, więc podam w 2 wersjach: zapotrzebowanie energetyczne dla kobiet o wadze 82 kg i niskiej aktywności fizycznej w wieku 18-30 lat wynosi około 2550 kcal, a dla kobiet w weku 30-60 lat około 2300 kcal. Jeżeli się odchudzamy (w bezpieczny sposób) od dziennego zapotrzebowania należy odjąć około 300 kalorii. Z moich wyliczeń wynika, że Twoja dieta ma około 1000 kcal. A to powoduje, że metabolizm najprawdopodobniej bardzo zwolnił i ciężko będzie go rozruszać. Basen na pewno pomoże i jeżeli jest odrobina wolnego czasu dodałabym do tego jeszcze jakąś gimnastykę w domu. Powoli wprowadzałabym normalne i urozmaicone posiłki w ciągu dnia. Jeszcze uwaga co do sera feta, zawiera on dużo sodu, jeżeli jeszcze pozostałe posiłki zawierają dużo soli to mogą powodować zatrzymywanie wody w organizmie, która też swoje warzy. Dlatego po pierwsze rozruszać, swój metabolizm, ograniczyć sól i wszystko powinno wrócić do normy.
Twoja_Dieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 09:30   #7
Twoja_Dieta
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Poprosze o cenne wskazowki!

Ech wygląda na to, że to prawie głodówka , a nie dieta. Z moich wyliczeń wynika, że dzienna ilość kalorii tych posiłków jest raczej niższa niż 1000kcal (nie wiem ile ma ich ten slimfast). Zapotrzebowanie energetyczne kobiety o wadze 82 kg i niskiej aktywności fizycznej wynosi dla wieku 18-30 lat około 2500 kcal, a dla kobiet 30-60 lat około 2300 kcal. Jeżeli chcemy schudnąć obniżamy ilość kalorii o około 300. Czyli jak widać powinnaś dostarczać sobie 2x tyle kalorii. W tej chwili masz prawdopodobnie bardzo zwolniony metabolizm i należy go zwiększyć najlepiej poprzez aktywność fizyczną. Te 2 kg to najprawdopodobniej zasługa basenu. Ja bym jeszcze dołączyła chociażby najprostszą gimnastykę w domu 3 x w tygodniu przez przynajmniej 20 min i bardzo powoli wprowadzała dodatkową ilość kalorii. Trzeba też pamiętać, że te wszystkie suplementy odchudzające zwykle wymagają do działania aktywności fizycznej, chociaż producenci o tym nie piszą. Co do błonnika owszem jeżeli w naszej diecie go brakuje to można go stosować w postaci tabletek czy proszków, ale nie powinno się go stosować dłużej niż kilka tygodni bo może rozregulować układ trawienny. Dużo błonnika zawierają kasze, makaron pełnoziarnisty, otręby, czy suszone morele, warto pomyśleć o wprowadzeniu ich do codziennego jadłospisu. I jeszcze uwaga co do sera feta - 100 gram zawiera ponad 1000 mg sodu. Zalecana dawka to max 2300 mg. Nie wiem ile używasz soli do obiadu i do sałatki ale jest duże ryzyko, że przekraczasz tą dawkę. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, a woda też swoje waży. Może trzeba ograniczyć sól i zastąpić ją przyprawami, wspomagającymi trawienie.
Twoja_Dieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 08:54   #8
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Poprosze o cenne wskazowki!

Cytat:
Napisane przez ula1213 Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny!
jestem tu nowa i nie wszystko rozpracowalam jeszcze z tym forum,wiec moga mi zdarzyc jakies gafy.....
czy ktoras z Was moze mi pomoc,dajac jakies cenne wskazowki co do odchudzania??w ciazy przytylam 20kilo,doszlam do 95 a teraz waze 84.urodzilam 7 tygodni temu ale jestem mega niecierpliwa....
przed ciaza tez probowalam wszystkiego,w szczegolnosci roznych cud tabletek...
miesiac temu dalam sie namowic na shake i blonnik z Herbalife ale kuracja jest dosc droga wiec na jednym pudelku shake sie skonczylo,natomiast zastapilam go slimfast(sklad tem sam i dzialanie tez,a cena przy tym kolkukrotnie mniejsza)
wiec tak,moj dzien zaczynam ok 8-9tej pijac shake,potem ok 12tej jem salatke warzywna i ok 16tej obiad na kolacje ok 19tej shake,chodz nie zawsze bo gdy jestem najedzona od obiadu to juz go nie pije.dodatkowo stosuje tabletki pharma nord 24/7.
chodze na basen 3 razy w tygodniu ale jakos od dwoch tygodniu.
od miesiaca waga spadla o 1 kilo
czy ktoras moze mi pomoc?co robie nie tak?
bardzo prosze o pomoc,kazda wskazowka bedzie cenna
dziekuje bardzo!
Przede wszystkim te koktajle to nie jest odzywianie, moze i waga zleci ze wzgledu na ich niska kalorycznosc ale co dalej?
Przeciez jedzenie nie polega na tyciu o chudnieciu....zacznij sie odzywiac, jesc zdrowe zbilansowne wartosciowe posilki, zadnych sztucznych przetworzonych koktajli...
na takiej diecie bylas po ciazy te 7 tyg? byc moze juz spowolnilas sobie metabolizm, nie wspomne jak bardzo Twoj organizm jest rozregulowany po takich koktajlach i tabletkach odchudzajacych. Do tego pewnie suzo obowiazkow, malo snu i dodtakowe czynniki ktore wplywaja na brak efektow w odchudzaniu.
Tak jak pisalam, bez zdrowej diety nie bedzie dlugotrwalych efektow, musisz zaczac odzywiac swoje cialo. Jesz za malo kalorii, skladnikow odzywczych....malo pelnowartosciowego bialka, zero zdrowego tluszczu.
Sos saltakowy to z czego? I jesz jedno jajko w salatce tak?
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.