stracić apetyt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-19, 19:16   #1
Izabelka16
Przyczajenie
 
Avatar Izabelka16
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Question

stracić apetyt


Witam. Pewnie gdzieś tu są podobne wątki, ale nie miałam możliwości wyszuakania ich, więc proszę o rady, które pomogą mi i innym dziewczynom stracić apetyt na słodycze i jedzenie w ogóle, gdyż czasem jem za dużo. Piszcie jakie macie sposoby itd. bo te, które są w gazetach typu żucie gumy, to lekki banał.
Dzięki i pozdrawiam ;*
__________________
It's like chasing the very last train
When we both know it's too late ...
Izabelka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 19:40   #2
mademoiselle88
Raczkowanie
 
Avatar mademoiselle88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Copenhagen
Wiadomości: 103
Dot.: stracić apetyt

ooooo..super wątek. też dołączam się do tego samego pytania....
Na pewno siłna wola...poskromi apetyt..ale kontra słodycze... to ciężko ...bynajmniej wiem jedno ja mam mega ogromny apetyt jak jestem przed miesiączką..i jedyne co mnie ratuje to podjadanie orzeszków i owoców....zamiast cudnych SŁODKOŚCI !!!!
__________________

Ośmieliłem się nie zabijać. Nieśmiali nazwali mnie zielonym faszystą.



Walczę o każdy nowyhttps://static.wizaz.pl/forum/images/nowe/editor/menupop.gif dzień !!!
mademoiselle88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:07   #3
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: stracić apetyt

No wlasnie... Niestety nie pomoge, tylko sie przylacze. U mnie nie tyle przydaloby sie stracic apetyt, ale nawet wilczy głód- mimo ze jem tyle ile powinnam. Wciaz mysle o jedzeniu.
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:25   #4
lwipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar lwipyszczek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: stracić apetyt

Na początku zawsze tak jest - im bardziej ograniczasz daną rzecz, tym więcej o niej myślisz. A przynajmniej w moim przypadku tak było. Odchudzanie to nie taka prosta rzecz, zwłaszcza jeśli dotąd jadłyście sporo - nagle, z dnia na dzień, żołądek dostaje o wiele mniej pożywienia, więc nie dziwcie się, że się dopomina... Do tego potrzeba silnej woli i samozaparcia, a z czasem będzie lepiej - apetyt się zmniejszy, bo organizm przywyknie do mniejszych porcji jedzenia.

Co do słodyczy - słyszałam o chromie organicznym w tabletkach, podobno mija po nim ochota na słodkie. Ja bynajmniej nigdy tego nie próbowałam, bo pomimo diety pozwalałam sobie na słodycze od czasu do czasu - stwierdziłam, że nie mam co sobie odmawiać. Od kilku cukierków jeszcze nikt nie przytył... Zresztą, im obsesyjniej myślałam o diecie, tym bardziej łamałam jej zasady.
Może potrzeba Wam po prostu trochę tego luzu?

Ponadto - rozumiem, że ktoś chce ograniczyć swój wilczy apetyt, ale stracić apetyt W OGÓLE? To brzmi jakbyś chciała pokonać potrzebę jedzenia. Od razu kojarzy mi się z tymi wszystkimi motylkami, pro-ana'mi i tenteges. Ja takimi głupimi dietami 600-1000 kcal NAPRAWDĘ podniszczyłam sobie zdrowie. Przestrzegam.
Lepiej jeść więcej i ćwiczyć.
__________________
"Wszelkie wspomnienia są złudne,
bo teraźniejszość nadaje im inne barwy."

(A. Einstein)

Edytowane przez lwipyszczek
Czas edycji: 2009-09-19 o 20:31
lwipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:47   #5
Izabelka16
Przyczajenie
 
Avatar Izabelka16
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: stracić apetyt

Całkiem to nie, ale chcę się pozbyć wyżej wspomnianej obsesji na punkcie jedzenia... Kiedyś też się odchudzałam, ograniczałam i pod wpływem uwag koleżanek, że jakoby mam nudne życie, bo ciągle odmaiwam sobie słodyczy, zaczęłam sobie folgować i w rezultacie przytyłam już ok 6-7 kg ;/ Dlatego szukam sposobu na pozbycie się towarzyszącej mi każdego dnia chętki na coś słodkiego;pp
Swoją drogą zauważyłam, że na poskromienie apatytu dobry jest.... facet! To nie żart! Jednakże co zrobić, gdy go nie ma?? ;dd
__________________
It's like chasing the very last train
When we both know it's too late ...
Izabelka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:55   #6
lwipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar lwipyszczek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: stracić apetyt

Trzeba mieć drugiego, zapasowego.

A propos jeszcze tego apetytu - ja, kiedy miałam ochotę na coś co miałam w zasięgu wzroku i po prostu ślinka mi ciekła do tego - szłam myć zęby. Długo szorowałam pastą miętową, a po umyciu chętka na jedzenie albo znikała, albo znacznie się zmniejszała. Może to też komuś pomoże.
__________________
"Wszelkie wspomnienia są złudne,
bo teraźniejszość nadaje im inne barwy."

(A. Einstein)
lwipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:58   #7
Izabelka16
Przyczajenie
 
Avatar Izabelka16
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: stracić apetyt

Dobre dobre z tą pastą, ale trzeba być w domu;p Bo w pizzerii to raczej do kibelka nie pójdzie nikt ze szczoteczką... chociaż kto wie?;dd Jutro wypróbuję to, gdy tylko przyjdzie 'atak', heheh;]]
__________________
It's like chasing the very last train
When we both know it's too late ...
Izabelka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 21:41   #8
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: stracić apetyt

facet? a u mnie odwrotnie- facet zaostrza apetyt na wszystko
po umyciu zebow- fakt, jest lepiej.

a ja cwicze duzo, jem tez duzo i... tyje.
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 22:35   #9
modzianka
Raczkowanie
 
Avatar modzianka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Katowice Miasto Jedno Na Sto ;)
Wiadomości: 497
Dot.: stracić apetyt

nio wiec ja zawsze dzien wczesniej lub danego dnia ano pisze sobie rozklad jedzonka.co i mniej wiecej o ktorej godzinie wiadomo wszystko racjonalnie.a jesli miedzy jednym jedzonkiem a drugim jestem glodna to pije albo wode albo czerwona badz zielona herbatke w sumie rzadko kiedyś cos przegryzam wole sie zapchac plynem
modzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 06:47   #10
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: stracić apetyt

Przede wszystkim podstawą jest śniadanie! Walnijcie sobie np. słodką owsiankę, tzn z owockami, moze być łyżeczka miodu. Jest pożywna i daje energię- zachęcam do przejrzenia wątku o owsiance- taka dawka wegli naprawde daje kopa. Poza tym porządne śniadanie chroni przed podjadaniem tak naprawde.

A co do faceta też uważam ze raczej sprzyja tyciu on je wszystko co popadnie, kebabki, fryteczki, smażeniny, chipsy itd itd... moj nie sprzyja
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 12:06   #11
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: stracić apetyt

Ja, kiedy jestem szczęśliwa, to chudnę Polecam pierwszą fazę zakochania Poza tym mi pomagają herbaty. Uwielbiam je i piję bardzo dużo, co sprawia, że o wiele mniej jem.

Tak przy okazji to tytuł tego wątku źle mi się kojarzy Kiedyś z powodu choroby naprawdę "straciłam apetyt" i wcale nie było to pozytywne zjawisko, wręcz przeciwnie
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-20, 17:59   #12
Izabelka16
Przyczajenie
 
Avatar Izabelka16
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: stracić apetyt

Herbatę piję, ale średnio działa. Owsianka.. hmm.. dziwnie smakuje jak dla mnie.. jest taka mdła;p A pierwsza faza zakochania? Taaaak, to jest to! Szkoda tylko, że nie ma nic na horyzoncie..;| Dawajcie ppomysły, jakie tylko Wam przyjdą do głowy.xd
__________________
It's like chasing the very last train
When we both know it's too late ...
Izabelka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 18:51   #13
psyhe666
Zakorzenienie
 
Avatar psyhe666
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 12 669
Dot.: stracić apetyt

Ja zazwyczaj wtedy wychodzę z domu albo ćwiczę, albo jem marchewkę
psyhe666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 22:39   #14
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: stracić apetyt

Cytat:
Napisane przez psyhe666 Pokaż wiadomość
Ja zazwyczaj wtedy wychodzę z domu albo ćwiczę, albo jem marchewkę

ja jak sie odzwyczajalam od slodkiego mialam 2 sposoby- herbate z aromatem brzoskwiniowym i surowa papryke
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 18:19   #15
Izabelka16
Przyczajenie
 
Avatar Izabelka16
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: stracić apetyt

Hehe, niezłe te Wasze sposoby, te surowe warzywa to na pewno są dobre, ale teraz jak zimno, to wolę pić herbatki
A teraz mój sukces: zjadłam dzisiaj 3 rogaliki, zamiast całej torebki! ;]]
__________________
It's like chasing the very last train
When we both know it's too late ...
Izabelka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 14:47   #16
Margriet
Raczkowanie
 
Avatar Margriet
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 58
Dot.: stracić apetyt

Hello dziewczeta..wiec tak sobie czytam iii..taaaa,ja tez jak sie umowie z facetem to nie chce mi sie jesc....ale jak sie denerwuje przed spotkaniem z nim to podjadam...orzeszki..ja nie mam problemu ze slodyczami..ja mam problem poprostu z jedzeniem..za duzo jem nawet tej zdrowej zywnosci:P..takie podgryzanie czegos..i pije duzo herbatki..czerwona zielona
co do apetytu na slodycze...wiecie czym to zwalczylam?..rano przed sniadankiem jem jablko..czekam tak z 30 min i dopiero pozniej jakies posilki..owoce dostarczaja dobry cukier wiec juz nie ma ochoty jesc slodyczy..no a wiadomo ze owoce tak nie tucza..takze: OWOCE ZAMIAST SLODYCZY!!
Margriet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 21:36   #17
Angelina1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: stracić apetyt

oj znam ja dobrze te ciagla ochote na slodycze... niestety w moim przypadku ( nie wiem dlaczego tak jest) zjedzenie jablka tylko wzmaga apetyt, czuje duze ssanie w zoladku (
kiedys, kiedys bralam chrom i rzeczywiscie zmniejszal ochote na slodycze (tylko wtedy tez bylo bardzo ostre zaciecie do utraty wagi). pozniej gdzies wyczytalam, ze chrom jest rakotworczy wiec przestalam.
Angelina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 10:46   #18
Margriet
Raczkowanie
 
Avatar Margriet
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 58
Dot.: stracić apetyt

taaa...tez nie lubie jak ktos mi proponuje jablko jak jestem glodna...ale jablko mnie zamula i jak sobie uswiadomimy ze dostarcza wszystko czego potrzebujemy w chwili kiedy mamy ochote na slodycze..powinno pomoc,ja jak mam ochote na cos slodkiego to na ogol jak jest to gdzies w poblizu...wiec staram sie to usunac z oczu:P
ale ale!..ostatnio wyrabiam sobie jeszcze slina wole i jak ktos je w mojej obecnosci slodycze to mysle sobie..super...200 kcal nie moje..i wrecz mnie odpycha,pozatym jak sie konczy ze slodyczami i zastepuje je np warzywami czy ciemnymi weglami to po okolo 2 tyg poprostu apetyt na slodycze znika..organizm sie odzwyczaja.Bo cala dieta w zyciu i to co lubimy to tak naprawde skojazenia i nawyki..takze umowmy sie na pyszna salatke z kumpela..i juz bedzie nowy nawyk..sory,poplatalam ale pisze tu co przeczytalam gdzies i co wiem z wlasnego doswiadczenia,.
__________________
49-47-45
Bo serce ma rozum,ktorego rozum nie rozumie..
Margriet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 11:29   #19
lwipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar lwipyszczek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: stracić apetyt

Cytat:
Napisane przez Angelina1987 Pokaż wiadomość
kiedys, kiedys bralam chrom i rzeczywiscie zmniejszal ochote na slodycze (tylko wtedy tez bylo bardzo ostre zaciecie do utraty wagi). pozniej gdzies wyczytalam, ze chrom jest rakotworczy wiec przestalam.
Chrom na szóstym stopniu utlenienia, owszem, może być rakotwórczy (bo ma zdolność przenikania do wnętrza komórek, gdzie może ingerować (z braku lepszego słowa) w nasze DNA [zmienia się na powrót na chrom trójwartościowy i to właśnie powoduje uszkadzanie się DNA]).
Ale chrom, który sprzedawany jest w aptekach to tzw. chrom organiczny, który ma trzeci stopień utlenienia i - teoretycznie - rakotwórczy nie jest (bo chrom trójwartościowy nie da rady przeniknąć do naszych komórek). Aczkolwiek uważajcie z jego spożywaniem, bo w naszym organizmie istnieją pewne procesy, które mogą zmieniać stopień utlenienia chromu na szósty.
Po prostu trzymajcie się zaleceń dot. przyjmowania chromu (bodajże 1 tabletka dziennie, nie dłużej niż miesiąc), a powinno być wszystko dobrze.
__________________
"Wszelkie wspomnienia są złudne,
bo teraźniejszość nadaje im inne barwy."

(A. Einstein)

Edytowane przez lwipyszczek
Czas edycji: 2009-09-24 o 11:36
lwipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-26, 15:48   #20
Izabelka16
Przyczajenie
 
Avatar Izabelka16
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: stracić apetyt

Ja o chromie nie mam zamiaru myśleć nawet, bo nie chcę faszerować się tabletkami itp. A co do owoców, to rzeczywiście ssie po nich, mam wtedy uczucie, że muszę zjeść jakieś pieczywo. Ostatnio na apetyt pomaga mi ciągły stres i nawał zajęć... Nie mam takiej ochoty na objadanie się, jednak taki tryb życia wcale nie jest dobry... ;|
__________________
It's like chasing the very last train
When we both know it's too late ...
Izabelka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 08:30   #21
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: stracić apetyt

moja metoda na slodycze- jezeli jesz nalgowo czekolade, zastap ja czekolada 90%kakao. nooo na pocztaku moze byc te 70%.. z dnia na dzien jedz o 2 kostki mniej , az w koncu dojdziesz do momentu ze jesz tylko 1 kostke dziennie. pozniej musisz poprostu wykazac sie samozaparciem i nie jesc nawet tej jednej kostki. chce ci sie cos slodkiego? jedz jablka. ja w krytycznych momentach jadlam 4duze jablka po ktorych prawie eksplodowal zaladek ale ochota na slodycze mijala. teraz czekolade jem od swieta bardzo zadko tak smao slodycze i nie ciagnie mnie. jak sobie pomysle ile schudlam i teraz stracic to wystzko to mnie odrzuca. wole sie napchac jablkami:P przynajmiej zdrowe sa:P
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 08:40   #22
SharMea
Rozeznanie
 
Avatar SharMea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 685
Dot.: stracić apetyt

Spróbujcie z błonnikiem albo chromem, innych sposobów nie znam.
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

76,2 -> 71 -> 60
SharMea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 15:06   #23
Portugalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 16
Dot.: stracić apetyt

Ja nie potrafię się powstrzymać przed jedzeniem słodyczy, dlatego staram się żeby ich nie było w domu. Czego oczy nie widzą tego... kubkom smakowym nie żal.
Portugalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 16:43   #24
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: stracić apetyt

Cytat:
Napisane przez Izabelka16 Pokaż wiadomość
Witam. Pewnie gdzieś tu są podobne wątki, ale nie miałam możliwości wyszuakania ich, więc proszę o rady, które pomogą mi i innym dziewczynom stracić apetyt na słodycze i jedzenie w ogóle, gdyż czasem jem za dużo. Piszcie jakie macie sposoby itd. bo te, które są w gazetach typu żucie gumy, to lekki banał.
Dzięki i pozdrawiam ;*
Spraw, żeby facet Cię rzucił. tydzien nie bedziesz jadła, sprawdzone.

ew. porób sobie zaległości w szkole, będziesz miała tyle na głowie, że nie znajdziesz czasu na jedzenie.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 13:18   #25
Izabelka16
Przyczajenie
 
Avatar Izabelka16
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: stracić apetyt

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
moja metoda na slodycze- jezeli jesz nalgowo czekolade, zastap ja czekolada 90%kakao. nooo na pocztaku moze byc te 70%.. z dnia na dzien jedz o 2 kostki mniej , az w koncu dojdziesz do momentu ze jesz tylko 1 kostke dziennie. pozniej musisz poprostu wykazac sie samozaparciem i nie jesc nawet tej jednej kostki. chce ci sie cos slodkiego? jedz jablka. ja w krytycznych momentach jadlam 4duze jablka po ktorych prawie eksplodowal zaladek ale ochota na slodycze mijala. teraz czekolade jem od swieta bardzo zadko tak smao slodycze i nie ciagnie mnie. jak sobie pomysle ile schudlam i teraz stracic to wystzko to mnie odrzuca. wole sie napchac jablkami:P przynajmiej zdrowe sa:P
Hmmm.. mogłabyś podzielić się swoim sukcesem i powiedzieć ile schudłaś? Jak Ci się to w ogóle udało? Co jadłaś? Sama dieta i ćwiczenia?
__________________
It's like chasing the very last train
When we both know it's too late ...
Izabelka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.