Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-13, 21:32   #1
_aliceee
Raczkowanie
 
Avatar _aliceee
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 339
GG do _aliceee

Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'


Witam, mam nadzieje, że ktoś mi tu pomoże pomimo późnej pory. Idąc centrum zauważyłam ogłoszenie 'przyjmę studentkę do pracy na okres wakacyjny' - dla mnie w sam raz! Jest to sklep z ubraniami dla kobiet. Zostawiłam cv, jeszcze tego samego dnia kazali przyjść na 18 na mini-rozmowę z szefową. Rozmowa odbyła się, robiłam dobre wrażenie. Na jutro na 15.30 na godzinkę mam stanąć na sklepie...żeby mogli ocenić mój kontakt z klientem... I tu jest mój problem. Jak mam się zachowywać dziewczyny? Podchodzić do klientki i pytać 'czy może w czymś pomóc?' narzucać się? jak dobrze wypaść... PROSZĘ O PORADĘ.
__________________
"Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni" <3


_aliceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:54   #2
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Uśmiechać się, mówić dzień dobry i do widzenia, jeżeli mają oceniać kontakt z klientem to pewnie trzeba odbębnić nieszczęsne " w czym mogę pomóc". Jeżeli chcesz się dobrze sprzedać rozejrzyj się po sklepie i zmodyfikuj zagajenie na np. " czy widziała już pani naszą nową kolekcję ? " albo " dzisiaj jest promocja na to i na to, może byłaby pani zainteresowana" , " czy szuka pani czegoś konkretnego" itp. ? Jeżeli pani nie zechce pomocy, nie narzucaj się, ale i nie stój bezczynnie, ale np. poprawiaj ubrania.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 06:25   #3
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Mam nadzieję, że Ci za to zapłacą

Uśmiechać się przede wszystkim i być miłym. Pytać się czy w czymś pomóc, jeśli pomóc to rozpoznać potrzeby i upodobania. Z resztą lily chyba napisała wszytsko to co chciałam i ja napisac ;p
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 08:12   #4
moguer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 33
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Na poczatku to zapytaj, jakie mają procedury, jezeli chodzi o obsługę klienta. W niektórych sklepach, nie dozwolone jest zapytanie w czym mogę pomóc.
moguer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 08:55   #5
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Cytat:
Napisane przez moguer Pokaż wiadomość
Na poczatku to zapytaj, jakie mają procedury, jezeli chodzi o obsługę klienta. W niektórych sklepach, nie dozwolone jest zapytanie w czym mogę pomóc.
Dokładnie, ja tak miałam w swojej starej pracy. Więc jeśli widziałam że ktoś rozpaczliwie nie wie jak coś odnaleźć, kręciłam się w pobliżu i w końcu osoba sama pytała
Tak jak lily marlene pisała, dobrze jakbyś też poprawiała ubrania na wieszakach czy podniosła jak coś leży na podłodze. Ale też nie może być tak, że pójdziesz w wieszaki przez strach przed klientem
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 09:28   #6
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Na pewno najgorsze co możesz zrobić to się narzucać. Po prostu spytaj czy w czymś nie pomóc z uśmiechem ale i z dystansem. Niektórzy ludzie nie lubią jak się do nich podchodzi.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 10:13   #7
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

NIGDY nie pytajcie "czy w czyms mogę pomóc",ale np. "jakiego pani szuka rozmiaru" itp. Nie mozna zadawac pytań zamkniętych, bo w 90% przypadkach będzie odp. NIE.
Uśmiech i próba poznania klienta i jego potrzeb. Reszta sama wyjdzie w praniu
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 10:51   #8
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
NIGDY nie pytajcie "czy w czyms mogę pomóc",ale np. "jakiego pani szuka rozmiaru" itp. Nie mozna zadawac pytań zamkniętych, bo w 90% przypadkach będzie odp. NIE.
Uśmiech i próba poznania klienta i jego potrzeb. Reszta sama wyjdzie w praniu
zgadzam sie
duzo lepszym pytaniem jest np 'czy podac pani jakis rozmiar?' kiedy klient np cos przeglada w poblizu ciebie, niz np suche i tradycyjne 'pomoc w czyms?'

poza tym najwazniejsze powitanie klienta witaj ladnie jak najwieksza ilosc klientow w wielu miejscach na to klada nacisk.
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 10:57   #9
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Cytat:
Napisane przez eloania Pokaż wiadomość
zgadzam sie
duzo lepszym pytaniem jest np 'czy podac pani jakis rozmiar?' kiedy klient np cos przeglada w poblizu ciebie, niz np suche i tradycyjne 'pomoc w czyms?'

poza tym najwazniejsze powitanie klienta witaj ladnie jak najwieksza ilosc klientow w wielu miejscach na to klada nacisk.
ale to akurat też jest pytanie zamknięte na które też odpowiedź może brzmieć NIE

Ja osobiście nie lubię jak ktoś mnie pyta czy w czyms może pomóc, ale tak robią w większości sklepach, więc wydaje mi sie, ze to standard. Najbardziej jednak wkurza mnie to jak sprzedawca się za mną snuje. Nie wiem czy chce mi pomóc, czy podejrzewa mnie, ze mogę coś ukraść. Wtedy zawsze wychodzę ze sklepu, bo czuję się skrępowana.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:51   #10
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
ale to akurat też jest pytanie zamknięte na które też odpowiedź może brzmieć NIE

Ja osobiście nie lubię jak ktoś mnie pyta czy w czyms może pomóc, ale tak robią w większości sklepach, więc wydaje mi sie, ze to standard. Najbardziej jednak wkurza mnie to jak sprzedawca się za mną snuje. Nie wiem czy chce mi pomóc, czy podejrzewa mnie, ze mogę coś ukraść. Wtedy zawsze wychodzę ze sklepu, bo czuję się skrępowana.
Dokładnie

Najlepiej wyczuć klienta, bo niektózy bardzo chca pomocy i mozna im wiele sprzedac, a inni sobie tego nie zycza.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 12:09   #11
_aliceee
Raczkowanie
 
Avatar _aliceee
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 339
GG do _aliceee
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

dzięki dziewczyny za rady na pewno skorzystam. mam nadzieje, ze stres mnie nie zje!
__________________
"Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni" <3


_aliceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 23:07   #12
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

napisz jak Ci poszło
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 21:22   #13
_aliceee
Raczkowanie
 
Avatar _aliceee
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 339
GG do _aliceee
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

ja osobiście byłam z siebie zadowolona po tej próbnej 'godzinie', wzięłam sobie do serca wasze rady ale dziś telefon w tej sprawie nie zadzwonił... cóż, zdarza się. na szczęście załapałam się jako hostessa, praca nie jest ciężka i pieniądze dość dobre
__________________
"Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni" <3


_aliceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:05   #14
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Cytat:
Napisane przez _aliceee Pokaż wiadomość
ja osobiście byłam z siebie zadowolona po tej próbnej 'godzinie', wzięłam sobie do serca wasze rady ale dziś telefon w tej sprawie nie zadzwonił... cóż, zdarza się. na szczęście załapałam się jako hostessa, praca nie jest ciężka i pieniądze dość dobre
Ale podpisywałaś jakąś umowę, zapłacą Ci za te godziny próbne?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 18:24   #15
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale podpisywałaś jakąś umowę, zapłacą Ci za te godziny próbne?
Prawie nigdy nie płacą. Pamiętam jak dostałam pracę w jednym ze sklepów odzieżowych - nie dostałam pieniedzy za godzinę próbną, ale dostałam rzecz wartą ok. 130 zł jako zapłatę. Było to powiedziane na wstępie, czy się zgadzamy i mogliśmy sobie tę rzecz wybrać do tej konkretnej kwoty
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 19:00   #16
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Też nigdy nie słyszałam, żeby za godzinę do trzech próbnych płacili. Płaci się jeśli osoba ta zostanie zatrudniona, dolicza się to do pierwszej pensji, ale tak to nigdy.
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:33   #17
coccinella87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11
Dot.: Proszę o pomoc, 'próbna godzina w sklepie z odzieżą'

Witam,
Mam dziewczyny do Was takie pytanie
Dzisiaj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko kierownika sklepu sieciowego z odzieżą - i pani zaprosiła mnie na próbną godzinę - chce zobaczyć jaki mam kontakt z klientem.
I tak mnie zastanawia skoro aplikowałam na kierownika sklepu - to czy normalnie powinnam się w czasie tej godziny zachowywać jak sprzedawca ? czyli pytać klientów czy mogę w czymś pomóc itp. ? Bo nie bardzo to sobie wyobrażam. Rozumiem gdybym była zainteresowana stanowiskiem sprzedawcy... Tzn. nie odbierzcie mnie źle - chętnie pokażę się od strony sprzedaży.
Jak myślicie na czym może polegać ta próbna godzina i jak powinnam się zachowywać względem klientów ?
coccinella87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.