Żeźnia w salonie kosmetycznym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-23, 16:58   #1
koteciek
Raczkowanie
 
Avatar koteciek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska ;) Poznań
Wiadomości: 116
GG do koteciek
Arrow

Żeźnia w salonie kosmetycznym


Niecały tydzień przed moim ślubem byłam sobie zrobić paznokcie metodą akrylową paznokcie zrobili mi w miarę dobrze lecz na sam koniec gdzie zaczęła mi usuwać skórkę wycinając ją (w gazecie przeczytałam : "Wycinanie powoduje, że skórki odrastają twardsze i robią się zadziory. Nieumiejętne posługiwanie się cążkami grozi uszkodzeniem palców (ranki trudno się goją). Dlatego najlepiej usuwać je w inny sposób. Po wymoczeniu paznokci skórki posmarować żelem zmiękczającym. Po kilku minutach odsuń je drewnianym patyczkiem") miałam okropne rany i obolałe palce na tyle, że nie mogłam niczego zrobić ani otworzyć drzwi w samochodzie ani wyciągnąć z kieszeni telefonu w dzień ślubu też miałam te rany i na większości zdjęć trzeba było to retuszować co mam z tym zrobić podkreślam że świadków mam. Proszę o pomoc!!!
__________________
Kocham Cię misiaczku Kocham Cię mamo szczęśliwa, rozkojażona, wystraszona


http://www.suwaczek.pl/cache/29e66f2461.png
koteciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 18:16   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Pozwolilas sobie wycic skorki cazkami? A chodz zdezynfekowanymi? trudno, ale w dzisiejszych czasach nie dalabym sobie skorek wycinac, balabym sie zarazenia HIV, do tego przy wycinaniu czuc bol rany sie same nie robia, wiec tym bardzij przerwalabym procedure jesli by do takiej doszlo. To swiadczy o nieprofesjonalizmie.

A co robic powinnas ta usluge reklamowac albo isc na policje i poczynic odpowiednie kroki. Skoro po spaleniu wlosow trwala mozna postawic fryzjerke przed sadem to i taka manikizystke co nas okaleczyla tez , a przynajmniej powinna byc taka mozliwosc
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 18:40   #3
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Tylko nie wiem czy już nie za późno żeby coś z tym zrobić. Ile czasu minęło od tego? chociaż świadków masz...
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 19:59   #4
koteciek
Raczkowanie
 
Avatar koteciek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska ;) Poznań
Wiadomości: 116
GG do koteciek
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem czy już nie za późno żeby coś z tym zrobić. Ile czasu minęło od tego? chociaż świadków masz...
minelo 3 miesiace a to dlatego ze dopiero wrocilam z anglii a przed slubem mialam zbyt duzo roboty
__________________
Kocham Cię misiaczku Kocham Cię mamo szczęśliwa, rozkojażona, wystraszona


http://www.suwaczek.pl/cache/29e66f2461.png
koteciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 20:03   #5
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Jestem w szkole kosmetycznej i mnie wrecz uczyli usuwac skorki cazkami, wiec wcale mnie to nie dziwi, ale wycinac trzeba umiejetnie.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 08:56   #6
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Jezeli masz zdjecia (przed retuszem) to radze Ci je wywolac. Najpierw idz do salonu i sprobuj zalatwic sprawe polubownie. Jezeli to nie pomoze to trzeba napisac pozew i do sadu. Wazne, ze musi to byc powazny uszczerbek na zdrowiu(zly wyglad na weselu nie bedzie dobrym argumentem w sadzie). Musi byc udokumentowane(jezeli leczylas to to rachunki). Swoja droga to takich powaznych zabiegow przed weselem nie powinno sie robic A jak kosmetyczka-manikurzystka to tylko z polecenia lub sprawdzona wczesniej
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 09:17   #7
aneczka212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Witam! Jestem kosmetyczką i w naszym salonie klientka miała prawo wybrać czy wycinamy czy nie. A druga rzecz to - prawdą jest że w szkołach ciągle uczy się wycinania skórek, wciąż jest wiele kobiet które to robią i to bardzo mocno.( A przy okazji uczy to zręczności) ,można je tego oduczyć ale to musi potrwać. Aha w każdym normalnym prawdziwym salonie cążki i inne "instrumenty" są dezynfekowane sterylizowane po KAŻDEJ klientce. to nie komuna kiedy przecierało się je ścierką

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Każdemu może zdarzyć się zaciąć, ale wiele bolesnych ran... wierzęże barrdzo bolało. szkoda że jest późno, ale moim zdaniem powinnaś pokazać to szefowej, przynajmniej żeby uchronić inne kobiety. może choć by Ci coś poradziła. pozdrawiam!
aneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 10:26   #8
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez koteciek Pokaż wiadomość
Niecały tydzień przed moim ślubem byłam sobie zrobić paznokcie metodą akrylową paznokcie zrobili mi w miarę dobrze lecz na sam koniec gdzie zaczęła mi usuwać skórkę wycinając ją (w gazecie przeczytałam : "Wycinanie powoduje, że skórki odrastają twardsze i robią się zadziory. Nieumiejętne posługiwanie się cążkami grozi uszkodzeniem palców (ranki trudno się goją). Dlatego najlepiej usuwać je w inny sposób. Po wymoczeniu paznokci skórki posmarować żelem zmiękczającym. Po kilku minutach odsuń je drewnianym patyczkiem") miałam okropne rany i obolałe palce na tyle, że nie mogłam niczego zrobić ani otworzyć drzwi w samochodzie ani wyciągnąć z kieszeni telefonu w dzień ślubu też miałam te rany i na większości zdjęć trzeba było to retuszować co mam z tym zrobić podkreślam że świadków mam. Proszę o pomoc!!!
jeśli cązki nie były sterylne (wyjete z autoklawu bądź wyjete z papierow-foliowego pakietu) to istnieje ryzyko infekcji-po minięciu okienka sereologicznego zrób badania na nosicielstwo-bo tam gdzie jest naruszenie ciągłości tkanki a personel nie dezynfekuje i sterylizuje w prawidlowy sposób istnieje ryzyko zakażenia
zgloś to do sanepidu-że w gabinecie są uzywane metalowe narzędzia wielorazowego użytku naruszające ciągłośc tkanki i że nie sa sterylizowane
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 12:12   #9
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Ja generalnie nie widze niz zlego w wycinaniu skorek, bo one wygladaja o stokroc lepiej, gdy skorki sa usuniete.
No, ale trzeba to robic z glowa. Choc mi samej czasami zdarza sie zaciac ;p
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 17:45   #10
tagalog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Ja sobie kupiłam oliwkę i odsuwam skórki, a potem podwijam pod spód. Czasem troche wychodza, ale rzadko się strzępia. Raz mi też usuwali skórki frezarką, ale to je tylko postrzępiło i byłam wściekła
tagalog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 20:41   #11
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Oliwka? Do odsuwania/usuwania skorek sa odpowiednie do tego preparaty, ale zeby oliwka to nie slyszalam.
No ja np. pierw stosuje preparat na skorki pozniej frezarke, a nastepnie cazki i wycinam wszystkie fafrocle, a dopiero pozniej oliwke.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-26, 11:09   #12
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Za późno na reklamacje usługi po 3miesiącach. Często kosmetyczka daje klientce możliwośc wyboru.
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 11:47   #13
tagalog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
Oliwka? Do odsuwania/usuwania skorek sa odpowiednie do tego preparaty, ale zeby oliwka to nie slyszalam.
No ja np. pierw stosuje preparat na skorki pozniej frezarke, a nastepnie cazki i wycinam wszystkie fafrocle, a dopiero pozniej oliwke.
Wiesz, co ja też stosowałam preparat chyba SH na skórki, taki aloesowy, ale dawał mi identyczny jeśli nie mniejszy efekt zmiękczenia jak taka oliwka do skórek i potem się przerzuciłam na samą oliwkę .
tagalog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 11:48   #14
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Hmmm.. a co to za oliwka?
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 16:57   #15
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

No tak super, wymoczenie i nalozenie zelu usuwajacego skorki... a co ma powiedziec osoba ktorej skorki narastaja w gigantycznym tempie i to do polowy paznokcia?? sa momentalnie grube i twarde. tutaj sprawy nie zalatwi wymoczenie i zel na skorki...trzeba je dobrze wyciac - tylko trzeba umiec to zrobic, zeby nie naruszyc zywej tkanki... widac tamta manicurzystka tego nie potrfila.
Poza tym, tam byly robione tipsy... kto to widzial zeby bo zrobieniu tipsow na koniec wycinac skorki? skorki odsuwa sie na poczatku a pozniej zostaja i tak zlikwidowane przez pilnik, gdy piluje sie akryl/zel. Zadne zadziory nie zostaja i skorki nie sa poranione. Cos dziwna metode miala tamta dziewczyna...
szkoda ze nie zareklamowalas tego wczesniej, 3 m-ce to dosc dlugo:/
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 10:37   #16
tagalog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
Hmmm.. a co to za oliwka?
Szczerze, to używałam różnych. Teraz mam jakiś no-name z zatopionymi malutkimi suszonymi kwiatuszkami. Czasem sobie kupuję też takie oliwki-błyszczyki do ust w roll-onie (teraz mam Bell) i sobie co jakiś czas przejadę, nawet w autobusie, przez co skórki fajniej momentalnie wygladają. Wygodna sprawa
tagalog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:53   #17
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

No tak, ale oliwka jedynie co to zmiekcza skorki, a raczej je natluszcza, a nie usuwa.. a tu jest ten problem. Bo raczej dla kogos kto ma mega skory ona sie nie nadaje i pozostaje wyciecie ich.

Coraz bardziej mnie wlasnie to usuwanie skorek zaczelo zastanawiac. Sama jak bym na seminarium Cuccio i prezentowali swoje zabiegi to w kazdym byl preparat do usuniecia skorek, patyczek z drzewa brzozowego i po prosrtu odsuwali je. Nikt nie wycinal. Czy to faktycznie jest lepsze od wycinania cazkami?
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 21:27   #18
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
No tak, ale oliwka jedynie co to zmiekcza skorki, a raczej je natluszcza, a nie usuwa.. a tu jest ten problem. Bo raczej dla kogos kto ma mega skory ona sie nie nadaje i pozostaje wyciecie ich.

Coraz bardziej mnie wlasnie to usuwanie skorek zaczelo zastanawiac. Sama jak bym na seminarium Cuccio i prezentowali swoje zabiegi to w kazdym byl preparat do usuniecia skorek, patyczek z drzewa brzozowego i po prosrtu odsuwali je. Nikt nie wycinal. Czy to faktycznie jest lepsze od wycinania cazkami?
przeciez przed wycieciem cazkami tez sie skorki odsuwa...i tez mozna drewnianym patyczkiem. Tylko wlasnie jak ktos ma mega skory to co ma zrobic? zostawic je takie sterczace po odsunieciu? bez sensu
duzych skorek nie da sie usunac poprzez odmoczenie + zel do skorek i patyczek...nie ma bata!!
co wy zlego widzicie w wycianiu skorek cazkami? trzeba tylko znalesc porzadny salon gdzie wiemy ze cazki sa sterylne i gdzie umieja wycinac skorki.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 05:47   #19
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Żeźnia w salonie kosmetycznym

Ja generalnie nic w tym zlego nie widze, bo sama wycinam, ale mialam pewne watpliwosci.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.