Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-20, 12:21   #1
rozyczkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6

Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?


zastanawiam się nad zakupem ekspresu jak w temacie w tym przedziale cenowym i tej półce.. Zależy mi na wyborze ekspresu na kapsułki i tylko takie mnie na te chwile interesuja. Bylam juz prawie zdecydowana na Tassimo Bosha model z serii 40 jednak ma on tylko 3 bary a Dolce az 15 i slyszalam ze z Dolce wobec tego wychodza lepsze napoje. Czy w ekspresie tej kawy i przy kapsułkach ma to aż takie znaczenie? Bede wdzieczna za opinie i Panstwa doswiadczenia.
rozyczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 12:59   #2
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

ja posiadam doce gusto jestem mega zadowolona , kawa latte jest najlepsza na swiecie
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 15:20   #3
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

Ja mam Tchibo - ten najprostszy model (bez spieniacza do mleka). Ja jestem z niego bardzo zadowolona - prosty w obsłudze, bezawaryjny i robi dobrą kawę. Co prawda do wyboru ma tylko espresso i zwykłą ale w tych większych jest też latte i inne.

Tak naprawdę wszystko zależy od kawy, która wsadzana jest do kapsułek. Ja kupowałam zwykłe a teraz zaczynam eksperymentować z limitowanymi edycjami - Indyjską i Brazylijską. Są mocne i aromatyczne i smakują jakby były zrobione ze świeżo zmielonych ziaren.
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 19:52   #4
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

ja jeste prawie zdecydowana na dolce gusto.. prawie, bo zaczelam sie zastanawiać nad cenami kapsułek i kurcze.. moje "napalenie" na niego powoli opada
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 20:18   #5
AryaStark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 19
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

Z czystym sumieniem polecam Dolce Gusto- prócz ogromnego wyboru kolorów i wielkości ekspresu zauważ, że bez problemu dostaniesz do niego kapsułki, a to istotne, jeśli nie chcesz tracić czasu na szukanie ulubionej kawy w marketach.
Ważnym argumentem jest również smak. Miałam przyjemność wypróbować kilka kaw z ekspresu Tchibo i szczerze pisząc ani mnie one nie powaliły na kolana ani nie zaintrygowały na tyle, abym chciała z nimi na co dzień mieć do czynienia.
AryaStark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 08:09   #6
rozyczkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

dziekuje za odp. Kolezanka dodatkowo powiedziala mi ze z tego tassimo z racji mniejszej ilosci tych barow wychodzi kawa taka bardziej jak z przelewowego.
rozyczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 08:20   #7
rozyczkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

dziekuje za odp. Kolezanka dodatkowo powiedziala mi ze z tego tassimo z racji mniejszej ilosci tych barow wychodzi kawa taka bardziej jak z przelewowego.
rozyczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 08:45   #8
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

Cytat:
Napisane przez AryaStark Pokaż wiadomość
Z czystym sumieniem polecam Dolce Gusto- prócz ogromnego wyboru kolorów i wielkości ekspresu zauważ, że bez problemu dostaniesz do niego kapsułki, a to istotne, jeśli nie chcesz tracić czasu na szukanie ulubionej kawy w marketach.
Ważnym argumentem jest również smak. Miałam przyjemność wypróbować kilka kaw z ekspresu Tchibo i szczerze pisząc ani mnie one nie powaliły na kolana ani nie zaintrygowały na tyle, abym chciała z nimi na co dzień mieć do czynienia.
nie wiem jak w wielkich miastach ale u mnie te kspsułki są tylko w marketach
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 21:08   #9
AryaStark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 19
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

Mieszkam w dziurze zabitej deskami i bez problemu w spożywczakach (nawet na sztuki) mogę kupić kapsułki.
AryaStark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 21:42   #10
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

ja mieszkam w irlandii i nie wszedzie mozna kupic kapsulki
ale w wiekszych supermarketach sa placje 5 euro za opakowanie
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 08:47   #11
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

Cytat:
Napisane przez AryaStark Pokaż wiadomość
Mieszkam w dziurze zabitej deskami i bez problemu w spożywczakach (nawet na sztuki) mogę kupić kapsułki.
to ja sie nie spotkałam nigdzie w sklepie jeszzcze :/ najblizej w kerfurze :/
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 12:41   #12
AryaStark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 19
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

Dziewczyny, zawsze możecie zamówić na Allegro, na stronie Dolce Gusto, albo sobie same zrobić wypełnienia kapsułek. Wystarczą czyste kapsułki, w zależności od rodzaju kawy jedną napełniamy śmietanką drugą kawą i wierzchy przykrywamy (dokładnie) sreberkiem (może być po czekoladzie). Szczegóły znajdziecie na YT. Sama tak zrobiłam i w ekstremalnych sytuacjach jest to jakimś wyjściem.
AryaStark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 13:46   #13
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

Cytat:
Napisane przez AryaStark Pokaż wiadomość
Z czystym sumieniem polecam Dolce Gusto- prócz ogromnego wyboru kolorów i wielkości ekspresu zauważ, że bez problemu dostaniesz do niego kapsułki, a to istotne, jeśli nie chcesz tracić czasu na szukanie ulubionej kawy w marketach.
Ważnym argumentem jest również smak. Miałam przyjemność wypróbować kilka kaw z ekspresu Tchibo i szczerze pisząc ani mnie one nie powaliły na kolana ani nie zaintrygowały na tyle, abym chciała z nimi na co dzień mieć do czynienia.
ja rowniez jestem posiadaczka dolce gusto - mam bialego pingwinka tak mowie na moj ekspress, dostalam od tz dwa lata temu na urodziny. i do tej pory bezawaryjnie sie sprawdza. co prawda nieco glosno "buczy" robiac kawe,ale to od poczatku wiec uznalam ze tak musi byc. kapsulki do dg widuje w marketach, wiekszych sklepach. ale ja osobiscie zawsze zamawiam na stonie dg, wyczekuje na promocje typu - kup 4,dostaniesz 6 plus przesylka gratis. moze i na raz wydaje wieksza sume ale to bardziej oplacalne.
moja ulubiona kawa jest cafe au lait, moj tz lubi czekolade, mam tez nestea peach ale jeszcze nie probowalam, czeka na cieplejsze dni... cena kawy - ok 1,2 /1,7 zl, sredni to koszt, z jednej strony tansza jest rozpuszczalna,ale z kolei drozsza taka w kawiarni, wiec mysle ze to optymalne rozwiazanie, z ktorego ja jestem zadowolona!


Cytat:
Napisane przez AryaStark Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zawsze możecie zamówić na Allegro, na stronie Dolce Gusto, albo sobie same zrobić wypełnienia kapsułek. Wystarczą czyste kapsułki, w zależności od rodzaju kawy jedną napełniamy śmietanką drugą kawą i wierzchy przykrywamy (dokładnie) sreberkiem (może być po czekoladzie). Szczegóły znajdziecie na YT. Sama tak zrobiłam i w ekstremalnych sytuacjach jest to jakimś wyjściem.
robiac wlasne kapsulki, narazasz sie na utrate gwarancji, jesli cos pojdzie nie tak
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 20:42   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

zapraszam na watek z mojego podpisu, testujemy tassimo.
Jest fajny ale prawdziwy kawosz sie nie zadowoli kawą z kapsułek-popatrz jaka mają cenę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 11:48   #15
small_
Raczkowanie
 
Avatar small_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 232
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

mam DG Piccolo i śmiało mogę polecić kawusia pyszna, moja ulubiona latte macchiato vanilla <3 moj TŻ za to przepada za czekoladą
a tak więcej cóż trochę głośny ale idzie się przyzwyczaić i niestety dość mały pojemnik na wodę (starcza na dwie latte)
jednak mimo to smiało polecam może i drożej niż rozpuszczalna ale na pewno lepsza ( ja juz na rozpuszczalną nie patrzę nawet - napoczęty słoik smętnie czeka w szafce aż się przeterminuje i wyląduje w koszu, za to za sypaną nie przepadam) moim zdaniem kawa z DG smakuje porównywalnie jak ta z kawiarni
+ za duży wybór kaw
no i jak zamawiasz na stronie DG często można trafić na fajne promocje
__________________
Nasz Wielki Dzień 08.09.2012

Czekamy Na Naszą Małą Księżniczkę
small_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 13:00   #16
AryaStark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 19
Dot.: Dolce Gusto, Bosh Tassimo czy Tchibo?

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
ja rowniez jestem posiadaczka dolce gusto - mam bialego pingwinka tak mowie na moj ekspress, dostalam od tz dwa lata temu na urodziny. i do tej pory bezawaryjnie sie sprawdza. co prawda nieco glosno "buczy" robiac kawe,ale to od poczatku wiec uznalam ze tak musi byc. kapsulki do dg widuje w marketach, wiekszych sklepach. ale ja osobiscie zawsze zamawiam na stonie dg, wyczekuje na promocje typu - kup 4,dostaniesz 6 plus przesylka gratis. moze i na raz wydaje wieksza sume ale to bardziej oplacalne.
moja ulubiona kawa jest cafe au lait, moj tz lubi czekolade, mam tez nestea peach ale jeszcze nie probowalam, czeka na cieplejsze dni... cena kawy - ok 1,2 /1,7 zl, sredni to koszt, z jednej strony tansza jest rozpuszczalna,ale z kolei drozsza taka w kawiarni, wiec mysle ze to optymalne rozwiazanie, z ktorego ja jestem zadowolona!




robiac wlasne kapsulki, narazasz sie na utrate gwarancji, jesli cos pojdzie nie tak

Zwracam honor. Nie pomyślałam o tym
AryaStark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.