Piec do zabudowy, pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-15, 10:13   #1
Czerusia44
Przyczajenie
 
Avatar Czerusia44
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Question

Piec do zabudowy, pomocy


Nie wiem czy wybrałam odpowiednie forum, ale prosze was o pomoc
Musze wybrac sprzet agd do kuchni i mam okropny dylemat i nie mogę się zdecydować. Kuchania jest biała z brązowym blatem, sciany są białe szare.

Mam na oku piece do zabudowy z bosha:

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do...350.bhtml#opis

Z Mastercooka:


http://www.euro.com.pl/piekarniki-do...x.bhtml#opinie

Z samsunga:

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do...144.bhtml#opis

Trzy dni sie nad tym zastanawiam, a kuchnia czeka na piec

Pomóżcie mi w decyzji, będe ogromnie wdzięczna, każda opinia się liczy, z góry bardzo dziękuje
Czerusia44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:21   #2
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Cytat:
Napisane przez Czerusia44 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wybrałam odpowiednie forum, ale prosze was o pomoc
Musze wybrac sprzet agd do kuchni i mam okropny dylemat i nie mogę się zdecydować. Kuchania jest biała z brązowym blatem, sciany są białe szare.

Mam na oku piece do zabudowy z bosha:

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do...350.bhtml#opis

Z Mastercooka:


http://www.euro.com.pl/piekarniki-do...x.bhtml#opinie

Z samsunga:

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do...144.bhtml#opis

Trzy dni sie nad tym zastanawiam, a kuchnia czeka na piec

Pomóżcie mi w decyzji, będe ogromnie wdzięczna, każda opinia się liczy, z góry bardzo dziękuje
Ja mam Mastercooka i nie zamieniłabym na żaden inny
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:24   #3
Czerusia44
Przyczajenie
 
Avatar Czerusia44
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Dziekuje za opinie
A masz ten sam model mastercooka co w linku?
Czerusia44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:39   #4
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Tak na oko to chyba tak bo nie wiem jaki mam model a jak na zlość nie mogę znaleźć w papierach. No i ja dałam za niego 200zł więcej ale to było wcześniej i w innym sklepie więc chyba dlatego rozbieżność
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:59   #5
Czerusia44
Przyczajenie
 
Avatar Czerusia44
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Tylko własnie mam dylemat bo kazdy z tych 3 piecy ma jakis plus, samsung ładnie wygląda i ma fajne opcje, bosh ma 3 prowadnice i tez ładnie wygląda a mastercook łatwo sie czysci i tez ma fajne opcje, w dodatku teraz jest promocja, ale tylko w mastercooku. Zbiera sie punkty i są rózne prezenty jakbym wzieła ten piec dostałambym za darmo zestaw garnków 8 czesci albo okap. To tez jakos tam kusi A długo masz ten piec, nic sie nie psuje, nie rysuje i czy bardzo głosno pracuje? To jest mój pierwszy piec i chcialabym go kupic na lata.
Czerusia44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 12:34   #6
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Cytat:
Napisane przez Czerusia44 Pokaż wiadomość
Tylko własnie mam dylemat bo kazdy z tych 3 piecy ma jakis plus, samsung ładnie wygląda i ma fajne opcje, bosh ma 3 prowadnice i tez ładnie wygląda a mastercook łatwo sie czysci i tez ma fajne opcje, w dodatku teraz jest promocja, ale tylko w mastercooku. Zbiera sie punkty i są rózne prezenty jakbym wzieła ten piec dostałambym za darmo zestaw garnków 8 czesci albo okap. To tez jakos tam kusi A długo masz ten piec, nic sie nie psuje, nie rysuje i czy bardzo głosno pracuje? To jest mój pierwszy piec i chcialabym go kupic na lata.
To mój pierwszy (oprócz tego co w domu Mama miała) więc zbyt doświadczenia nie mam. Ooo jak ja kupowałam to nie było takich promocji:P Ja kupowałam w tamtym roku w wakacje (był przeceniony z wystawki). Ja do niego zastrzeżeń nie mam. Nic mi się jeszcze nie zepsuło z tej firmy, a mam jeszcze płyte gazową, zmywarkę i okap co do głośnej pracy to ja nawet nie zwróciłam uwagi to chyba nie chodzi głośno czyści mój Mąż, więc musi czyścić się łatwo skoro nie marudzi no i jak zawsze byłam beztalenciem ciastowym tak teraz co bym nie upiekła to wychodzi z pieca cudo dlatego też ja nie mogę narzekać
a i zaglądnełam i nie ma rys
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 13:59   #7
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Cytat:
Napisane przez Czerusia44 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wybrałam odpowiednie forum, ale prosze was o pomoc
Musze wybrac sprzet agd do kuchni i mam okropny dylemat i nie mogę się zdecydować. Kuchania jest biała z brązowym blatem, sciany są białe szare.
ja jak wybierałam sprzęt do kuchni ( i nie tylko ) korzystałam z opini i porad forumowiczów elektroda.pl
moim zdaniem najlepsze forum
wchodzisz w dział AGD eksploatacja, dalej AGD co kupić i możesz założyć (po uprzednim zarejestrowaniu i zalogowaniu się) podobny temat jak tutaj wątek. Tam jest na pewno więcej użytkowników, którzy Ci doradzą, serwisanci AGD. Uważaj tylko na sprzedawców, bo z nimi różnie i podróżnie - nie zawsze polecają to co warte uwagi, czasem to, co mało schodzi lub to, za co maja płacone


Ja osobiście mam piekarnik i płytę Amica. Dobra, bo polska marka (wiem wiem, że części na pewno z Chin, ale nawet tak wychwalany Bosch też ma części z Chin), poza tym tani serwis, części zamienne itd. Podobnie jak Mastercook (dawny Wrozamet), również wart uwagi.
Co do Boscha - jestem jak najbardziej za pralką, lodówką czy zmywarką, ale czy jest sens przepłacać za logo na drzwiczkach, skoro są tańsze innych firm równie dobrej jakości i parametrach jak Bosch


PS. A Bosh to taki koszykarz
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 12:33   #8
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Ja osobiście mam piekarnik i płytę Amica. Dobra, bo polska marka (wiem wiem, że części na pewno z Chin, ale nawet tak wychwalany Bosch też ma części z Chin), poza tym tani serwis, części zamienne itd. Podobnie jak Mastercook (dawny Wrozamet), również wart uwagi.
Ja z Amicą muszę się pożegnać i dlatego m.in weszłam na ten wątek. Mam piekarnik i płytę ceramiczną do zabudowy. Najwięcej mam zastrzeżeń do płyty ceramicznej ( od razu po kilku miesiącach jedno pole padło i było serwisowane a teraz znowu 2 nie działają i pękła płyta na koniec), ale w piekarniku też mi termoobieg padł. Najbardziej dokuczają mi jednak pokrętła, z których zlazły wszelkie napisy i teraz tylko ja na czuja wiem jak co ustawić. Ja Amiki nie polecę. Wydaje mi się , że w czasie kiedy kupowaliśmy swoją Mastercook miał lepszy sprzęt. Tyle, że nam, się Amica spodobała.
Teleskopy są super, na pewno z nich nie zrezygnuję a pokrętła będę 10x sprawdzać, te sensory do mnie nie przemawiają, bo używałam przy płycie indukcyjnej i cały czas palec śliniłam. U mnie więc Bosh wypadałby lepiej, ale na Mastrcooku się chyba nie zawiedziesz, to porządna firma.

Edytowane przez ivonkapiwonka
Czas edycji: 2012-09-17 o 12:40
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 19:58   #9
Majorka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Piekarnik na miarę naszych czasów a więc funkcjonalny, ekonomiczny i sprawdzony - tego poszukuję i chyba nie tylko ja jakby jeszcze do tego był elegancki i nie za kosmiczną cenę - byłaby bomba co polecacie?
Majorka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 20:11   #10
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Polecam piekarniki Electroluxa.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:43   #11
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Na dobrą sprawę każda firma ma podzespoły chińskie, czy to Bosch, czy Amica, Mastercook czy Electrolux Kwestia, ile za to zapłaci klient i ile podziała PO gwarancji, bo za to zapłacimy z własnej kieszeni.
Na przykład części Boscha są 3 razy droższe niż Amica czy Mastercook'a, Electrolux'a pewnie ze 2 razy droższe niż producentów polskich.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-15, 22:02   #12
Iza Kowalska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 106
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Ja osobiście mam piekarnik i płytę Amica. Dobra, bo polska marka (wiem wiem, że części na pewno z Chin, ale nawet tak wychwalany Bosch też ma części z Chin), poza tym tani serwis, części zamienne itd. Podobnie jak Mastercook (dawny Wrozamet), również wart uwagi.
Ja równiez mam piekarnik Amica i tez sobie chwalę. Świetne teleskopy, dołączona sonda pełniąca rolę termometru. I ciasta i mięsa wychodzą z niego super.
__________________
http://kuchnia-w.blogspot.com/ - moje gotowanie
http://pazurkowo.blogspot.com/ - stara, nowa pasja pazurki
http://dlubanki.blogspot.com/ - moje dłubanki, które powstają dzięki mojemu synkowi
Iza Kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 10:27   #13
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Tak poczytałam co piszecie o Mastercooku i widzę, że mam zupełnie inne zdanie Mam jego płytę gazową i cały czas są jakieś problemy z zapalarką, może to szczegół, ale skoro już jest, to mogłaby poprawnie działać, a pomimo prób nadal jest uparta i dałam sobie z nią spokój. Od ponad 10 lat korzystam za to ze sprzętu Electroluxa (pralka, wbudowana: lodówka, zmywarka i piekarnik, bo o to pytała Autorka) i mogę śmiało polecić Nigdy nic się nie popsuło, nie trzeba było wzywać serwisu. Natomiast moja ciocia miała sprzęt Boscha, nie pamiętam dokładnie co to było, i się popsuł kilka dni po gwarancji

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2012-12-16 o 10:28
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 06:04   #14
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Piec do zabudowy, pomocy

Wątek się pnie a ja zmieniłam właśnie zepsutą płytę Amiki na Electrolux więc kilka słów napiszę; też jest to kolejny sprzęt Elektroluxa w domu (pralka, lodówka) i poza poważnymi zastrzeżeniami do plastików w lodowce (połamały się w pierwszych dniach użytkowania) to jestem z tej firmy zadowolona. Nadal użytkuję piekarnik Amiki; mąż twierdzi, ze termoobieg działa, ale muszę chyba kupić nowe pokrętła, bo na starych nic nie widać a ja już nie pamiętam , w którym miejscu na termoobieg się nastawiało. Gdyby pokrętła były Ok i termoobieg rzeczywiście działał to nie ma się do czego przyczepić w tym piekarniku. Ale nowy kupiłabym innej firmy. Brudliwy poza tym na zewnątrz ten mój piekarnik (inox w wersji wybrzuszonej).
Póki co widać, ze polubiliśmy Elektroluxa.
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.