przedłużający sie okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-10, 11:21   #1
justinemarie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 85
Exclamation

przedłużający sie okres


macie jakiś sposób ,żeby okres sie nie przedłużał?normalnie miałam 4 max 5 dni a tu prawie tydzień się zbliża jak go mam. musiałam odmówić badania usg ginekologicznego a właśnie miałyście takie badanie? czy są jakieś przeciwskazania? np trwający okres

Edytowane przez justinemarie
Czas edycji: 2012-11-11 o 13:56 Powód: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101459,7019240,Badania_intymne.html
justinemarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:01   #2
ErMiRkA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 292
GG do ErMiRkA
Dot.: przedłużający sie okres

Kochana, po 1 okres nie jest przeciwwskazaniem do zrobienia badania USG "dowcipnego" jak rozumiem. Sama takie mialam podczas trwania miesiączki - bo mialam ja 2 tyg.
A sposobu o jakim mówisz to po prostu nie ma - nie zmienisz czasu trwania krwawienia... do 7 dni jest w normie... gdy trwa ponad 7 - trzeba sie zglosic do gina.
__________________
31.08.2013 - zostaliśmy rodzicami INGI
ErMiRkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 13:46   #3
justinemarie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 85
Dot.: przedłużający sie okres

słuchaj byłam u lekarza a on mi mówi ,żebym przyszła jak okresu mieć nie będę. też myślałam ,że to żadne przeciwwskazanie a jednak.
justinemarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 14:01   #4
Palpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Wiadomości: 101
Dot.: przedłużający sie okres

Zależy w jakim celu miałaś mieć to usg, ja jak dostałam krwawienia między miesiączkami (w trakcie owulacji jak się okazało podczas usg właśnie) to lekarz mnie na takowe skierował od razu.
A okres może trwać dłużej z różnych powodów, chociażby stres, jakieś zaburzenia hormonalne itd. Jeśli to jednorazowy przypadek to raczej nie masz się czym martwić.
Palpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 18:26   #5
GrandeAmore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
Dot.: przedłużający sie okres

Idź do ginekologa, ja okres mam co dwa, trzy miesiące, jednak nie bylam u ginekologa brak zapisów i kaski na prywatnego. Ale idz, przepisze Ci leki i bedzie dobrze
GrandeAmore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:13   #6
Palpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Wiadomości: 101
Dot.: przedłużający sie okres

Leki? Bo raz okres się przedłużył? Bez przesady... Takie rzeczy się zdarzają, a powodem może być dużo mało istotnych powodów. Nie popadajmy w paranoje. Jak zrobi Ci się nie dobrze i zwymiotujesz to też lecisz od razu do lekarza?
Palpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:18   #7
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: przedłużający sie okres

Cytat:
Napisane przez Palpi Pokaż wiadomość
Leki? Bo raz okres się przedłużył? Bez przesady... Takie rzeczy się zdarzają, a powodem może być dużo mało istotnych powodów. Nie popadajmy w paranoje. Jak zrobi Ci się nie dobrze i zwymiotujesz to też lecisz od razu do lekarza?
dokładnie! okres ma to do siebie że jego długość i obfitość może ulegać zmianom (wpływa na to mnóstwo rzeczy, o których możemy nawet nie zdawać sobie sprawy) ... jednorazowe sytuacje mogą się zdarzać i póki się nie powtarzają albo nie towarzyszą im inne problemy (omdlenia itd) to nie ma co panikować, a już na pewno nie ma co szprycować się lekami.

trzeba obserwować ciało ale racjonalnie- z każdą rzeczą nie biegnie się do lekarza, bo niektóre rzeczy dzieją się samoistnie i nie są groźne.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 16:22   #8
Marta1441
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: przedłużający sie okres

Witam
Mam rocznikowo 17 lat (skończę w październiku), miesiączkuję od prawie trzech lat i jak do tej pory nieregularnie, jednak wiem, że to normalne, więc nie przejmowałam się tym. 18 lipca dostałam okres i generalnie powinien się skończyć po około 7 dniach, jak zazwyczaj, czyli 24 lipca. 22 jednak wyjechałam na wczasy, a więc zmieniłam klimat. Okres mi się przedłużył, więc stwierdziłam, że to właśnie przez ową zmianę klimatu. 28 wróciłam do domu, więc kolejna zmiana klimatu, a okres trwa do tej pory... 27 i 28 byłam też na koncertach, więc dodatkowe emocje mi towarzyszyły. Wczoraj strasznie zaczęło boleć mnie podbrzusze, dzisiaj krwawienie miałam bardzo małe, jakby już się miał skończyć, jednak brzuch nadal mnie pobolewał, na szczęście nie tak bardzo jak wczoraj.
Pierwszy raz zdarzyło mi się tak, że okres mi się przedłużył aż tak bardzo. Stawiałam początkowo właśnie na klimat, ale zaniepokoił mnie fakt bólu, który był wyjątkowo silny. Zawsze podczas okresu brzuch mnie bolał, ale nie tak jak wczoraj - naprawdę zwijałam się z bólu.
Nie wiem czy się tym przejmować, czy nie, bo w sumie wydaje mi się, że wreszcie okres dzisiaj mi się skończył, ból też już całkiem ustąpił. Proszę o pomoc, bo nie wiem co o tym myśleć. :c
Marta1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 22:01   #9
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: przedłużający sie okres

ja też miałam podczas krwawienia usg, ale tylko dlatego,że było długie.. normalnie sama bym nie chciała
chociaż żeby sprawdzić jak zachowa się torbiel lekarz sam kazał przyjść pod koniec @...
tfu :/
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 11:39   #10
judyta2461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 61
Exclamation Dot.: przedłużający sie okres

Doczepiam się do tematu,żeby nie zaczynać nowego Mam 20 lat,okres od 13 roku życia.Zawsze miałam dosyć nieregularny,ale był normalnie co miesiąc.Zawsze od samego początku aż do teraz trwał 7 dni,siódmego dnia już prawie go nie było,tylko małe ciemne plamki.Czasami się zdarzało,że nie w jakimś miesiącu nie dostałam okresu,ale to rzadko i nie miało to wpływu na długość miesiączki w następnym miesiącu.Ostatni raz okres miałam w kwietniu,w maju nie dostałam,ale to może przez to,że miałam sporo stresu-egzaminy.W tym miesiącu dostałam 7 czerwca.Powinien mi się skończyć w sobotę,13 czerwca. W ostatnich miesiącach krwawienia miały mniejszą obfitość.W tym miesiącu do 12 czerwca było wszystko ok.13 czerwca spodziewałam się końcówki,ale kompletnie mnie po nocy zalało.Przez 2 dni miałam tak jakbym miała znowu drugi i trzeci dzień okresu i to dosyć obfitego.14 i 15 czerwca miałam taką obfitość jak zazwyczaj przy piątym dniu,czyli mocna podpaska do zmienienia średnio co 6 godzin.Dziwne jest w tych ostatnich dniach to,że z nocy wstaję z niemal czystą podpaską,a kiedy idę rano do toalety to najpierw sprawdzam i nie leci mi krew,a po jakiś 2-3 minutach zaczynam krwawić.Dziś,tj. 16 czerwca też jeszcze krwawię ,nie tak jak na początku,ale jeszcze też nie jak na koniec,ale co dziwne,mam takie coś jak zawsze śluz podczas dni płodnych,ale jest ten śluz we krwi i jeszcze oprócz tego normalnie krwawię.To już 10 dzień,martwi mnie to,bo nie wiem co się dzieje,pierwszy raz coś takiego mam,zawsze miałam równe 7 dni okres.Co się dzieje?
judyta2461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 18:08   #11
DorkaEm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: przedłużający sie okres

Cytat:
Napisane przez judyta2461 Pokaż wiadomość
Doczepiam się do tematu,żeby nie zaczynać nowego Mam 20 lat,okres od 13 roku życia.Zawsze miałam dosyć nieregularny,ale był normalnie co miesiąc.Zawsze od samego początku aż do teraz trwał 7 dni,siódmego dnia już prawie go nie było,tylko małe ciemne plamki.Czasami się zdarzało,że nie w jakimś miesiącu nie dostałam okresu,ale to rzadko i nie miało to wpływu na długość miesiączki w następnym miesiącu.Ostatni raz okres miałam w kwietniu,w maju nie dostałam,ale to może przez to,że miałam sporo stresu-egzaminy.W tym miesiącu dostałam 7 czerwca.Powinien mi się skończyć w sobotę,13 czerwca. W ostatnich miesiącach krwawienia miały mniejszą obfitość.W tym miesiącu do 12 czerwca było wszystko ok.13 czerwca spodziewałam się końcówki,ale kompletnie mnie po nocy zalało.Przez 2 dni miałam tak jakbym miała znowu drugi i trzeci dzień okresu i to dosyć obfitego.14 i 15 czerwca miałam taką obfitość jak zazwyczaj przy piątym dniu,czyli mocna podpaska do zmienienia średnio co 6 godzin.Dziwne jest w tych ostatnich dniach to,że z nocy wstaję z niemal czystą podpaską,a kiedy idę rano do toalety to najpierw sprawdzam i nie leci mi krew,a po jakiś 2-3 minutach zaczynam krwawić.Dziś,tj. 16 czerwca też jeszcze krwawię ,nie tak jak na początku,ale jeszcze też nie jak na koniec,ale co dziwne,mam takie coś jak zawsze śluz podczas dni płodnych,ale jest ten śluz we krwi i jeszcze oprócz tego normalnie krwawię.To już 10 dzień,martwi mnie to,bo nie wiem co się dzieje,pierwszy raz coś takiego mam,zawsze miałam równe 7 dni okres.Co się dzieje?
Obecnie mam taką samą sytuację jak Ty. Dotąd wszystko było w porządku. Pierwszy raz mi się to zdarza.
DorkaEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-11 19:08:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.