EVS Wolontariat, kierunek : Wschód - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 13:21   #1
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388

EVS Wolontariat, kierunek : Wschód


Czy ktoś wziął udział w projekcie EVS w Rosji/Ukrainie bądź innym rosyjskojęzycznym kraju ? Bardzo zależy mi na odbyciu projektu w tym regionie, jednak z tego co widzę to formalności zdają się być o wiele bardziej skomplikowane niż na początku myślałam.
Interesują mnie głównie projekty krótkoterminowe.
Czy najlepiej jest się za to zabrać tak żeby :
1) Znaleźć organizację w której chce się pracować & wysłać im maila
2) Znaleźć organizację wysyłającą w Polsce ?
3) Wziąć udział w szkoleniu ? – Jak długo trwają te szkolenia i czy tylko w Warszawie ?
Która z Polskich organizacji dobrze się tym zajmie ? Wydaje mi się, że trudno jest znaleźć a) projekt gdzie akurat wolne są miejsca i b) organizację która chce wysłać wolontariusza : (
Jeśli ktoś był w krajach o których piszę, jakie organizacje wysyłające najbardziej polecacie ?

[Jeśli jest to złe miejsce na tego typu wątki to proszę moderatora o przesunięcie na Plotokowy]
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:03   #2
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: EVS Wolontariat, kierunek : Wschód

Dużo nie pomogę , ale oni chyba wysyłają na wschód:

http://www.aiesec.org/poland/
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 11:01   #3
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: EVS Wolontariat, kierunek : Wschód

ja byłam na długoterminowym EVSie, ale nie w krajach które opisujesz. Na szkoleniu przed wyjazdem poznałam jednak parkę która jechała na Ukrainę. Było to kilka lat temu i nawet nie pamiętam jak się nazywali, a co dopiero kontakt
Nie wiem jak jest teraz, wtedy szkolenia były niestety tylko w Warszawie. Trwało jakieś 3-4 dni z tego co pamiętam. Trochę bzdur i zabaw jak dla dzieci z przedszkola, a trochę faktycznie użytecznych informacji
Skąd jesteś? Organizacje wysyłające są zazwyczaj w większych miastach.
Jest jakaś baza projektów, wpisz w google evs database czy coś i szukaj organizacji goszczących (host). Mi moja org. wysyłająca podsyłała też z tego co pamiętam projekty, których w bazie nie było, oraz kontaktowała się z różnymi organizacjami (chyba zawsze lepiej mieć za sobą organizację niż kontaktować się jako wolny strzelec ). Radziłabym znaleźć wpierw organizację wysyłającą, skontaktować się z nimi, wyjaśnić, jaką masz sytuację i gdzie chcesz jechać, powinni pomóc.

edit: tu masz np. wszystkie krótkoterminowe projekty z Ukrainy : http:// ec.europa.eu/ youth/evs/aod/hei_list_from_query.cfm

Edytowane przez manymanyways
Czas edycji: 2012-05-22 o 11:03
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:28   #4
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: EVS Wolontariat, kierunek : Wschód

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
ja byłam na długoterminowym EVSie, ale nie w krajach które opisujesz. Na szkoleniu przed wyjazdem poznałam jednak parkę która jechała na Ukrainę. Było to kilka lat temu i nawet nie pamiętam jak się nazywali, a co dopiero kontakt
Nie wiem jak jest teraz, wtedy szkolenia były niestety tylko w Warszawie. Trwało jakieś 3-4 dni z tego co pamiętam. Trochę bzdur i zabaw jak dla dzieci z przedszkola, a trochę faktycznie użytecznych informacji
Skąd jesteś? Organizacje wysyłające są zazwyczaj w większych miastach.
Jest jakaś baza projektów, wpisz w google evs database czy coś i szukaj organizacji goszczących (host). Mi moja org. wysyłająca podsyłała też z tego co pamiętam projekty, których w bazie nie było, oraz kontaktowała się z różnymi organizacjami (chyba zawsze lepiej mieć za sobą organizację niż kontaktować się jako wolny strzelec ). Radziłabym znaleźć wpierw organizację wysyłającą, skontaktować się z nimi, wyjaśnić, jaką masz sytuację i gdzie chcesz jechać, powinni pomóc.

edit: tu masz np. wszystkie krótkoterminowe projekty z Ukrainy : http:// ec.europa.eu/ youth/evs/aod/hei_list_from_query.cfm

Dziękuję bardzo.
Czy EVS pokrył także koszty przelotu i czy musiałaś cokolwiek wyłożyć z własnej kieszeni ?

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Dużo nie pomogę , ale oni chyba wysyłają na wschód:

http://www.aiesec.org/poland/
Nawet nie wiesz jak bardzo pomogłaś! Chyba będę musiała założyć osobny wątek o AIESEC
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 17:51   #5
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: EVS Wolontariat, kierunek : Wschód

przelotu gdzie, już na projekt tak? nie, nic nie dokładałam z własnej kieszeni. Przyznają Ci daną ilość pieniędzy na podróż (tak samo jak określają wysokość kieszonkowego w kraju docelowym itp.) i Twoim zadaniem jest się w tym limicie zmieścić. Ale spokojnie, bez problemu zarezerwowałam sobie bezpośrednie loty z tych pieniędzy i nie miałam problemu ze "zmieszczeniem się"
Za bilety pkp do wawy (na szkolenie) też mi oddali, bo to szkolenie jest - czy się chce czy nie - obowiązkowe. Przynajmniej kilka lat temu było.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.