Zranienie - czy mogę być chora? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-26, 22:03   #1
Neferath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 122

Zranienie - czy mogę być chora?


Witam...
Mam problem, który trochę (bardzo) mnie martwi, ale nie wiem czy w ogóle mam się czym martwić. Chodzi o to, że w piątek 21.08 wywróciłam się na rowerze i zdarłam dość mocno łokieć. Rana została przemyta wodą, później wysokoprocentowym alkoholem.
Początkowo nic się takiego nie działo, ale w sobotę zauważyłam, że rana się "ślimaczy". Powiązałam to z tym, że nakleiłam na nią plaster, żeby nie haczyć o ubrania. Niestety, w niedzielę okazało się, że łokieć jest spuchnięty, ale poszłam do apteki i tam dostałam środek odkażający z zaleceniem, by pryskać ranę 3-4 dziennie. Od tamtej pory to robię, opuchlizna zeszła całkowicie.
Ale... rana boli. Mniej niż wcześniej, ale jednak. Czuję się źle, chociaż może to być związane z nadchodzącą miesiączką. I być może nerwy mnie tak osłabiają... Jestem zmęczona, ale mam problemy z zaśnięciem, gdyż mój TŻ pracuje aktualnie na nocki i ciężko mi zasnąć.

Czy są jakieś konkretne objawy, które być może przeoczyłam, a które mogą dawać znać o rozpoczynającej się chorobie? Proszę o pomoc...
Neferath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 07:10   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Zranienie - czy mogę być chora?

No takie miejsce, że może boleć i słabo się goić - w końcu łokieć zginasz i prostujesz, to nie sprzyja utrzymywaniu się strupa. Jeśli nie ma opuchlizny, dużego zaczerwienienia wokół rany, gorączki to nie masz czym się przejmować.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-27 08:10:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.