Jagody Acai - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-24, 22:00   #1
nessy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Smile

Jagody Acai


Witam wszystkie Panie
Po wykonaniu postanowienia noworocznego,czyli rzucenie palenia (nie palę prawie miesiąc) zaczynam przybierać ostro na wadze. Aby nie roztyć się jeszcze bardziej planuję od lutego zapisać się na siłownię i co za tym idzie - rozpocząć dietę MŻ. Nie biorę pod uwagę konkretnych diet, moja główna dewiza to przede wszystkim - mniej, częściej i zdrowiej.
Przechodząc do rzeczy, dzisiaj postanowiłam rozejrzeć się z ciekawości za jakimś wspomagaczem, który uzupełni moja dietę i ćwiczenia i tak natknełam sie na JAGODY ACAI. Zagłębiłam się w temat i nie wiem co o tym myśleć... jedni piszą, że skuteczne, inni, że do bani
Może któraś z Was stosowała?
Na allegro są w sprzedaży w cenie ok 100 zł, natomiast są też po 30,40,50zł. Czym się różnią? I na które zwrócić ew. uwagę?
nessy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 10:57   #2
mat89
Przyczajenie
 
Avatar mat89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 15
Dot.: Jagody Acai

przede wszystkim należy zaznaczyć, że jagody acai są bardzo zdrowe, choć nie różnią się wiele od jagód z naszych, polskich lasów - jagody zawierają mnóstwo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. a co do właściwości odchudzających, to jagody acai rzeczywiście mogą mieć pewien pozytywny wpływ na spadek masy ciała (dzięki zawartości dużych ilości błonnika i niskiemu IG), ale objadanie się nimi nie przyniesie żadnych rezultatów, jeśli nie będzie to jedyna zmiana w codziennym jadłospisie. jagody acai należy traktować jedynie jako suplement diety, mający wspomóc proces odchudzania - ze względu na wysokie ceny, osobiście odradzam ich kupno - jest mnóstwo innych owoców i innych produktów roślinnych bogatych w błonnik, które mają lepsze efekty i są znacznie tańsze.
mat89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 15:13   #3
ko_maj_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 13
Dot.: Jagody Acai

Cytat:
Napisane przez mat89 Pokaż wiadomość
ze względu na wysokie ceny, osobiście odradzam ich kupno - jest mnóstwo innych owoców i innych produktów roślinnych bogatych w błonnik, które mają lepsze efekty i są znacznie tańsze.
A konkretnie? Co byś polecała?
ko_maj_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 13:54   #4
mat89
Przyczajenie
 
Avatar mat89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 15
Dot.: Jagody Acai

najbogatsze w błonnik są:
- spośród owoców: marakuja, daktyle, awokado, jeżyny, maliny, czarne i czerwone porzeczki, oraz suszone owoce (np. rodzynki),
- spośród warzyw: fasola, soja i groch, oraz sezam i soczewica,
- spośród produktów z ziaren zbóż: otręby pszenne (aż 42 g błonnika w 100 g produktu!), pieczywo pełnoziarniste i razowe, oraz brązowy ryż.

muszę zaznaczyć, że sam błonnik nie doprowadzi do znacznego spadku wagi, konieczna jest także zmiana diety. a co do właściwości odchudzających błonnika, to wynikają one z tego, że wiążąc wodę, pęcznieje on w żołądku i wypełnia go znacznie szybciej niż inne składniki pokarmowe, zapewniając tym samym szybsze i dłuższe uczucie sytości, oraz zapobiegając gwałtownym wahaniom poziomu cukru we krwi, chroniąc tym samym przed atakami nagłego głodu.
mat89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 16:03   #5
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jagody Acai

A ja ostatnio czytałam, że przeprowadzono badania i jagody te miały o 60 krotnie przekroczoną ilość pestycydów, nawet te ekologiczne z certyfikatem miały tych pestycydów za wiele. Nie aż tyle, co te nieekologiczne, ale jednak. Tłumaczono to tym, że jagody te pochodzą z Chin, a jak wiemy niewiele w Chinach da się kontrolować.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 09:56   #6
nessy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Post Dot.: Jagody Acai

Jagody jagodami, a co w kwestii tabletek?
nessy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 10:45   #7
mat89
Przyczajenie
 
Avatar mat89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 15
Dot.: Jagody Acai

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja ostatnio czytałam, że przeprowadzono badania i jagody te miały o 60 krotnie przekroczoną ilość pestycydów, nawet te ekologiczne z certyfikatem miały tych pestycydów za wiele. Nie aż tyle, co te nieekologiczne, ale jednak. Tłumaczono to tym, że jagody te pochodzą z Chin, a jak wiemy niewiele w Chinach da się kontrolować.
wszystkie produkty żywnościowe sprowadzane z Chin są skażone różnymi chemikaliami - tam w ogóle się tym nie przejmują. jak już kupować to ekologiczne - nawet jeśli zawierają pozostałości pestycydów (zakładam, że ekologiczne nie więcej, niż kilkukrotnie), to tych jagód nie je się aż tyle, żeby te pestycydy mogły zaszkodzić - to chyba, że ktoś łyka je kilogramami

a co do tabletek, to wiadomo, że nie będę tak zdrowe jak naturalne - wszystko co sztuczne jest gorsze. zamiast kombinować z jagodami acai, lepiej kupcie nasze polskie jagody - naprawdę niewiele się od nich różnią
mat89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 11:41   #8
ViVio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 69
Dot.: Jagody Acai

A co myślicie o zamienniku w postaci soku z goji? Z tego co wiem to jak na sok zawiera procentowo naprawdę duże ilości czystego soku z jagód goji bez konserwantów. Może to być również dobra alternatywa w diecie.
ViVio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 18:25   #9
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Jagody Acai

odświeżę trochę temat, oglądałam filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Xr62...ature=youtu.be - szukamy z moją bezpiecznego wsparcia do odchudzania dla niej. Czy jagody acai sprawdzą się dla 55letniej kobiety? Ma to sens?
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 09:06   #10
ViVio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 69
Dot.: Jagody Acai

Szczerze mówiąc może jakiś tam pomysł na przekaz odnośnie jagód acai był, ale wyonanie kiepskie. Nie chodzi o "aktorke" z wyżej wspomnianego filmu, ale o styl jaki przekazuje wiadomości związane z jagodami acai. Co kilka sekund yyyyy nieznośne yyyy i wieczne spojrzenia w prawo, coś tam jest?...

Rozumiem, że w opisie filmu jest coś o extreme... domyślam się, że ów ktoś Panią promuje. Proszę o konkretne zapoznanie się "prócz teorii" na temat jagód goji. Dobrą lekturą będzie chociażby ta strona.
ViVio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 12:06   #11
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Jagody Acai

dzięki Vivio. Nie wiem, moja mama szuka metod i wykopała ją na yt. Ogólnie po menopauzie trudno jej zrzucić choć kilogram i szuka sposobów, a uprawia sport i odżywia się raczej ok.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 16:53   #12
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Jagody Acai

A gdzie kupujecie Jagody Acai? Są dostępne w normalnych sklepach ze zdrową żywnością?
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 00:13   #13
kozikowa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Jagody Acai

Jagody acai mi np. nie pomogły w schudnięciu. Owszem nie czułam nadmiernego apetytu, ale nie wiem czy to ich zasługa czy spożywanej dużej ilości wody. Waga natomiast stała w miejscu. Dopiero ćwiczenia przyniosły efekty.
kozikowa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:29   #14
ViVio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 69
Dot.: Jagody Acai

Cytat:
Napisane przez kozikowa83 Pokaż wiadomość
Jagody acai mi np. nie pomogły w schudnięciu. Owszem nie czułam nadmiernego apetytu, ale nie wiem czy to ich zasługa czy spożywanej dużej ilości wody. Waga natomiast stała w miejscu. Dopiero ćwiczenia przyniosły efekty.
Bez ćwiczeń nic nie przyniesie efektu. jagody goji to suplement, czyt. dodatek do diety.
ViVio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 19:11   #15
Andzia9191
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 46
Dot.: Jagody Acai

Samo jedzenie acai nie sprawi, że schudniesz. Do tego trzeba dobrać odpowiednią dietę, wykluczyć słodycze, najlepiej mąkę pszenną, do tego zamienić puste kalorie na pełnowartościowe produkty, dużo owoców warzyw, wody i wtedy acai przyczyni się do szybszego spadku wagi. Ćwiczenia oczywiście też są wskazane ale proponuję stopniowo nie wszystko na raz.
Te są najlepsze http://www.ekomy.pl/zdrowa-zywnosc/1...672150148.html
Andzia9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 16:14   #16
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Jagody Acai

Święte słowa
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 13:53   #17
macedoniaa
Przyczajenie
 
Avatar macedoniaa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 6
Dot.: Jagody Acai

Również szukam skutecznej metody na odchudzanie. Mam jeszcze sporo czasu, chciałam schudnąć do ,ślubu. założyłam sobie za cel ok 7 kg w 14 miesięcy Ale ogólnie chciałbym zdrowiej jeść. Jagody Acai też mnie zastanawiają, gdzie można i w jakiej postaci kupować taki owoc/produkt?
macedoniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 14:16   #18
onedream21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jagody Acai

TOP TOP!
Podbijam! Ja z całego serca polecam wam Jagody Acai. Dzięki nim zrzuciłam 7kg, oczywiście dodatkowo staralam sie uprawiać jakiś sport w moim przypadku 1-2x w tyg był to basen.
Dziewczyny! To naprawdę działa cuda! Inne kobietki może kupowały jakieś podróbki z allegro i temu się nie sprawdzały.. Sama nie wiem...
Ja kupowałam z oficjalnej strony, jak ktoś zainteresowny to mogę podać link
onedream21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 09:06   #19
nikitatka
Raczkowanie
 
Avatar nikitatka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128
Dot.: Jagody Acai

Czyli motywacja jest. Ja pije od czasu do czasu sok, w którym jest spora dawka soku z jagód Acai. Kupowałam z Blue Nature. One mają właściwości oczyszczające, ogólnie są zdrowe dla organizmu. Jeśli chodzi o odchudzanie to też przyspieszają metabolizm, ale potrzeba odpowiedniej diety i ćwiczeń. Ale masz jeszcze sporo czasu, więc możesz popróbować różnych metod
nikitatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-15 10:06:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.