Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-20, 14:01   #1
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788

Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko


Witam
Jestem początkującą „wizażanką” i mam prośbę do znawczyń perfum, których jak zauważyłam, przeglądając przez kilka dni strony tego forum, jest tutaj wiele. Proszę Was o pomoc w znalezieniu odpowiednich perfum, nie chciałabym popełnić pomyłki i kupić coś, co oddam potem mamie, kuzynce czy zostawię na dnie szuflady, to przecież jest jakiś wydatek i to nie mały. Dlatego chciałabym się do tego dobrze przygotować i rozeznać w materii. Może podrzucicie mi jakąś listę z krótkimi opisami..
Od dłuższego czasy poszukuję perfum, które ja określiłabym jako miękko – orientalne. To dość trudne opisać zapach słowami, tym bardziej,że ja nie należę do grona wtajemniczonych znawców perfum, ale do ich wielbicielek, mimo to spróbuję opisać to słowami laika. Chodziłoby mi o zapach przede wszystkim subtelny, delikatny, ale zdecydowanie ciepły, zmysłowy i orientalny. Szukam zapachu „niepłaskiego” tzn. wielowymiarowego, bogatego, rozwijającego się na skórze. Lubię słodycz w perfumach orientalnych, ale z umiarem, od przesłodzonych boli mnie głowa. Chciałabym znaleźć kompozycję, która by nie męczyła mnie i otoczenia zbyt ciężkim kalibrem i nie odurzała, taką, która pozwalałaby mi i innym oddychać. Bardzo źle odbieram takie perfumy jak np.: Black Casmere Donny Karan, klasyczne Coco Chanel, Opium YSL czy wreszcie Eau de Parfum Gucci. Po prostu są dla mnie za mocne. Oczywiście nie chcę przez to powiedzieć, że są to zapachy brzydkie, wszystko jest kwestią wyboru, jednym kobietom one odpowiadają a innym, tak jak mnie nie.
Zauważyłam,że ciągnie mnie zwłaszcza do zapachów z rodziny orientalno – waniliowych oraz orientalno drzewnych. Kiedyś bardzo lubiłam Collection Escady, które teraz już wycofano. Parę lat temu dostałam w prezencie Angel T.M., które też są orientalno – waniliowe i chociaż wiem,że zapach ten nadal ma wiele zwolenniczek to jednak, mimo, że uważam go za bardzo ciekawą kompozycję jest zbyt słodki i ciężki, po prostu nie mogę go nosić, bo kreci mi się od niego w głowie.
Dziewczyny, proszę doradźcie mi coś, wymieńcie kilka zapachów, które odpowiadałyby powyższemu, być może nieudolnemu opisowi. Może nawet z zapachów niszowych, których nie znam, bo nie mieszkam w Warszawie, a jestem ich bardzo ciekawa.
Z pewnością wezmę pod uwagę Wasze propozycje i sugestie przy zakupie perfum. Myślę,że najrozsądniej by było najpierw sprowadzić z Quality kilka próbek, przetestować zapachy przez kilka dni i dopiero się zdecydować.
Mam jeszcze małe pytanie. Jak najlepiej przetestować zapach w perfumerii? Czy powinno się skropić nadgarstek i wyjść ze sklepu i dopiero po około 30 minutach powąchać perfumy? W perfumerii wokół roztacza się tyle woni,że trudno się skupić, no i na początku po psiknieciu wyczuwa się chyba tylko nutę głowy, jak myślicie?
Strasznie się rozpisałam jak na początkującą, ale chciałam jak najdokładniej wszystko opisać.
Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam wszystkie wielbicielki perfum.

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2006-07-20 o 14:25
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 14:44   #2
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: poszukiwany :miękki-subtelny-orient, prosze o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Miłość do perfum to wstęp do znawstwa. Perfumy odbieramy zmysłami i trochę sercem, więc każda z nas, która je kocha, jest po trosze znawczynią.
Ja polecałabym Ci Mira Bai Choparda( niestety ciężko je kupić, pozostaje Allegro) taki pralinkowy Orient, z jadalną nutą, bardzo kobiecy i ma na Forum wiele wielbicielek.
Może spodobałoby Ci się Oriental Summer Celine ( niestety z dostępnością też kiepsko).
Nie jestem pewna co do Organzy Indecence, to zapach orientalny, ale wiele osób odbiera OI jako zapach mocny, dla niektórych zbyt jadalny.
Z niszowców Serge Lutens Arabie - czyli zapach dziedzińca Alhambry i Cuir Mauresque ( ale to taki skórzany Orient
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 14:58   #3
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: poszukiwany :miękki-subtelny-orient, prosze o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Bardzo dziękuję za Twoje porady, zapiszę je sobie w specjalnym notesie, który prowadze od kilku dni. Mam juz w nim kilka pozycji ale przy ich wyborze kierowałam sie głownie opisem z www.osmoz.com i KWC ( recenzje w www. wizaż.pl) Więc dokładnie nie wiem jak pachną. Jako miękko-orientalne określają niektóre Wizażanki Kenzo Flower By Kenzo Perfum, znasz je ?
Jestem bardzo ciekawa zapachów S.Lutensa Arabie i słyszałam też o Ambre Sultan wiele pochlebnych słów. Marzy mi się taki "arabski" zapach z 1000 i jednej nocy.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 15:04   #4
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: poszukiwany :miękki-subtelny-orient, prosze o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Jestem bardzo ciekawa zapachów S.Lutensa Arabie i słyszałam też o Ambre Sultan wiele pochlebnych słów. Marzy mi się taki "arabski" zapach z 1000 i jednej nocy.[/quote]


Kenzo nie znam zbyt dobrze, ale napewno znajdą się Wizażanki, które coś więcej o nim napiszą.
Ambre Sultan ma w sobie Orient, ale czy delikatnosć? To zapach cesarzowej Bizancjum, jak pięknie opisała go Toccata, taki wyniosły i królewski. Albo go pokochasz albo znienawidzisz, stanowczo wyróznia noszącą go kobietę z tłumu. Spotkałam się z wieloma opiniami na temat tego zapachu - od bardzo kobiecy po męski ( tu na forum
Dla mnie to jeden z najbardziej niezwykłych zapachów jakie znam.
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 15:18   #5
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: poszukiwany :miękki-subtelny-orient, prosze o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Czy wiesz może ile kosztują Arabie Lutensa? Chciałabym wiedziec czy mnie na nie stać, nigdy nie kupowałam niszowców.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 16:07   #6
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: poszukiwany :miękki-subtelny-orient, prosze o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Kijanka, do listy dopisz może jeszcze tegoroczne "L" Lolity Lempickiej.
Tak mi się nasunęły, bo właśnie testuję
Na osmoz jest niezły opis, nie wiem jak jest z dostępnością w Polsce - ja dostałam próbkę w Marionnaudzie za granicą...
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 16:12   #7
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko


Dziękuję Bardzo

Cytat:
Napisane przez Nakretka
Kijanka, do listy dopisz może jeszcze tegoroczne "L" Lolity Lempickiej.
Tak mi się nasunęły, bo właśnie testuję
Na osmoz jest niezły opis, nie wiem jak jest z dostępnością w Polsce - ja dostałam próbkę w Marionnaudzie za granicą...
Dziękuję Nakretko! Kiedy już dokładnie przetestujesz "L" Lempickiej opisz mi proszę swoje wrażenia i nuty zapachowe, które wyczuwasz, czy ten zapach jest również tak słodki jak klasyczna Lolitka?
Czytałam Twoją recenzję dotyczacą Allure Sensuel, czy jest to zapach ciężki?


Edytowane przez demonik
Czas edycji: 2006-07-21 o 14:35 Powód: połączone: post po poście ;-)
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 16:50   #8
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: poszukiwany :miękki-subtelny-orient, prosze o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Dam znać o Lolitce, niestety nie mam porównania do klasyka
Dla mnie Sensuelle nie jest ciężkie, raczej eleganckie, dystyngowane troszeczkę MZ nie ma nic z orientu w sobie, używam go do pracy jak mam jakieś ważniejsze spotkanie, prezentację bądź idę na imprezę typu "imieniny Babci"
Raczej mi się kojarzy z kobietą około (co najmniej) 30tki, niż podlotkiem.
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 17:00   #9
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Witaj Kijanko

Ostatnio z czasem u mnie krucho, więc wypiszę Ci tylko parę zapachowych propozycji, które - mniej lub bardziej - odpowiadałyby Twojemu opisowi. Nie wszystkie są moimi faworytami .

Popularne, powszechnie dostępne:
- Dolce Vita Dior
- Sensations Jil Sander
- Dune Dior
- Presence d'une Femme MontBlanc
- Sensi Armani
- Crystal Noir Versace
- CK Obsession Night
- Allure Chanel
- Wish Chopard
- My Queen A. McQueen
- Tumulte Lacroix
- pudrowy Flower by Kenzo, ale raczej w wersji czerwonej - Le Parfum. Jest cieplejsza i bardziej "kremowa" niż pierwowzór.

Trudniej dostępne, ale do upolowania w niektórych perfumeriach i np. na Allegro:
- Theorema Fendi
- Casmir i Mira Bai Chopard
- Alchimie Rochas
- Desnuda Ungaro

Tzw. niszowce:
- Etro: Heliotrope i Ambra
- L'Artisan: Dzing!, Ambre Extreme,
- Annick Goutal: Petite Cherie, Eau de Charlotte, Grand Amour
- Penhaligon's: Malabah, Artemisia
- Ligea "La Sirena" Carthusii (jej orędowniczką jest Toccata)
- WoodCoffee Comme des Garcons z serii Sweet (serii okrutnie słodkiej, ale ten jest interesujący, słodko-kawowo-słony)
- Serge Lutens: Un Bois Vanille, Douce Amere


Edytowane przez demonik
Czas edycji: 2006-07-21 o 09:42 Powód: literówka :-/
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 17:03   #10
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: poszukiwany :miękki-subtelny-orient, prosze o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Właśnie przeczytałam opis "L" Lolity Lempickiej na osmoz
Nuta zapachowe to: gorzka pomarańcza, cynamon, niesmiertelnik, wanilia, nuty szlachetnych drzew i pizmo. Brzmi ciekawie. Przetestuję jak zdobędę. Pozdrawiam.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 17:10   #11
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Jak przeczytałam "miękkie, orientalne" i do tego delikatne, to od razu pomyślałam o Brit Gold, Jaipuir Saphir i Yamamoto. Wszystkie dostępne w Sephorach.
Z zapachów Lutensa najbardziej podoba mi się Ambre Sultan, ale i tak nie należę do jego gorących fanek. Cena w sklepie to tak od 60 euro.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2006-07-21 o 11:48
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 17:10   #12
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Demonik ,jestem Ci bardzo wdzięczna za tak wyczerpującą odpowiedź. Z pewnością będę brała pod uwagę Twoje sugestie i propozycje. Dziękuję szczególnie za listę zapachów niszowych , na których kompletnie się nie znam, bo po prostu nie mam do nich dostępu w Toruniu gdzie mieszkam. Myślę ,że skusze się na sprowadzenie kilku próbek z tych, które mi zaproponowałaś z warszawskiej perfumerii Quality. Pozdrawiam serdecznie.

Cytat:
Napisane przez rawita
Jak przeczytałam "miękkie, orientalne" i do tego delikatne, to od razu pomyślałam o Britt Gold, Jaipuir Saphir i Yamamoto. Wszystkie dostępne w Sephorach.
Z zapachów Lutensa najbardziej podoba mi się Ambre Sultan, ale i tak nie należę do jego gorących fanek. Cena w sklepie to tak od 60 euro.
Opis na KWC potwierdza Twoją opinie o Brit Gold, których nie znałam. Dzięki Rawita za rady dla początkujacej.

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2006-11-27 o 20:20 Powód: post pod postem
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 17:33   #13
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Kijanko, czytając Twój pierwszy post podobnie jak Szaja i Demonik pomyślałam o Mira Bai

Dziewczyny podały Ci już wiele typów. Ja mogę dodać zapach, który dziś poznałam - intrygujący kremowo-orientalny Jose (żeby się nie powtarzać http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...97&postcount=8 )
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 17:40   #14
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Może trochę odbiegam od watku, ale chciałabym dowiedziec się czegoś wiecej o dwóch zapachach, a mianowicie o Lalique Le Perfum i o Idole de Lubin. Słyszałam ,że są wyjatkowe i piękne, ja tego nie wiem bo nie wachałam, ale nuta rumu w Idole mnie zaciekawiła. Przeczytała też jedną recenzję Lalique Le Perfum na tym forum, i była ona bardzo pochlebna. Znam nuty zapachowe w Lalique ale nie potrafię ich sobie razem wyobrazić, co sadzicie o tym zapachu? Czy sa to "mocne" zapachy orientalne?

Cytat:
Napisane przez homyk
Kijanko, czytając Twój pierwszy post podobnie jak Szaja i Demonik pomyślałam o Mira Bai

Dziewczyny podały Ci już wiele typów. Ja mogę dodać zapach, który dziś poznałam - intrygujący kremowo-orientalny Jose (żeby się nie powtarzać http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...97&postcount=8 )
Właśnie przeczytałam cały wątek o Jose, w tym opis nut zapachowych, które tam podałaś. Muszę się przyznać, że nie miałam pojęcia o jego istnieniu. Tym bardziej dziekuję. Nuta kremowo-kawowa, bardzo ciekawe. Lubię smak kremowo-kawowy, kojarzy mi się z zapachem kawy z dodatkiem mojego ulubionego likieru Baileys.

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2006-11-27 o 20:19 Powód: post pod postem
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 18:03   #15
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez kijanka
Lubię smak kremowo-kawowy, kojarzy mi się z zapachem kawy z dodatkiem mojego ulubionego likieru Baileys.
Likier Baileys Dobre skojarzenie
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 18:20   #16
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tyl

Mira Bai, Casmir, a może Crystal Noir (z nutą kokosa, a nie wiem czy lubisz). Te trzy zapachy narzuciły mi się od razu. Raczej nie Flower by Kenzo, moim zdaniem to killer - mnie przyprawia o palpitacje serca.

Po chwili namysłu nasunął mi sie Python - smakowity, nieinwazyjny, miły z pazurkiem.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 19:04   #17
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez konfitura
Mira Bai, Casmir, a może Crystal Noir (z nutą kokosa, a nie wiem czy lubisz). Te trzy zapachy narzuciły mi się od razu. Raczej nie Flower by Kenzo, moim zdaniem to killer - mnie przyprawia o palpitacje serca.

Po chwili namysłu nasunął mi sie Python - smakowity, nieinwazyjny, miły z pazurkiem.
Wiele osób na tym forum, włącznie z Tobą Konfiturko poleca mi Mira Bai, ale on jest chyba trudno dostępny, podobnie zreszta Casmir. Moze wiesz jak zdobyć Mira Bai? no i chyba najpierw próbkę. Trochę się boję kupować na Allegro, bo ostatnio kupiłam tam podróbkę torebki pewnej znanej marki. Co ciekawe osoba sprzedająca miała same pozytywy. Słyszałam, że o oryginał perfum też tam trudno. Może polecisz mi sprawdzonego przez Ciebie sprzedawcę? albo jakiś wiarygodny sklep internetowy?. Jesli chodzi o Crystal Noir przetestuje w perfumerii. Zapach kokosa czemu nie. Co to takiego Python, jakiej to marki? Dzięki za ostrzeżnie przed Flower Kenzo. Nie lubię killerów.
Znasz może zapachy Lalique La Perfum i Idole Lubin, tak zachwalane przez jedną z Wizażanek na forum Perfumy?

Cytat:
Napisane przez homyk
Likier Baileys Dobre skojarzenie
Lubię rozpieszczać zmysły nie tylko perfumami ale także aromatycznymi smakami. Polecam Ci wlać do filizanki ten likier i zalać gorącą kawą. Pychota. Baileys z lodami waniliowymi także.


Edytowane przez demonik
Czas edycji: 2006-07-21 o 14:34 Powód: połączone: post po poście ;-)
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 20:15   #18
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tyl

Cytat:
Napisane przez kijanka
Wiele osób na tym forum, włącznie z Tobą Konfiturko poleca mi Mira Bai, ale on jest chyba trudno dostępny, podobnie zreszta Casmir. Moze wiesz jak zdobyć Mira Bai? no i chyba najpierw próbkę. Trochę się boję kupować na Allegro, bo ostatnio kupiłam tam podróbkę torebki pewnej znanej marki. Co ciekawe osoba sprzedająca miała same pozytywy. Słyszałam, że o oryginał perfum też tam trudno. Może polecisz mi sprawdzonego przez Ciebie sprzedawcę? albo jakiś wiarygodny sklep internetowy?. Jesli chodzi o Crystal Noir przetestuje w perfumerii. Zapach kokosa czemu nie. Co to takiego Python, jakiej to marki? Dzięki za ostrzeżnie przed Flower Kenzo. Nie lubię killerów.
Znasz może zapachy Lalique La Perfum i Idole Lubin, tak zachwalane przez jedną z Wizażanek na forum Perfumy?
http://www.allegro.pl/item115537991_...najtaniej.html

Na 100% oryginalne Mira Bai od sprawdzonego sprzedawcy W ogóle nie ma się co obawiać podróbek tych perfum, bo one po prostu nie są podrabiane

A tutaj masz próbki:
http://www.allegro.pl/item115536610_..._12_5_ml_.html


Python jest włoskiej marki Trussardi, też nie znajdziesz w perfumerii. Miałam go i możliwe, że będę miała ponownie, więc jeśli tak będzie to chętnie wyślę Ci jego próbkę i Casmira też - czekam wciąż na paczkę ze Stanów i zaczynam się bać, że mi ją oclą Tak czy siak służę Casmirem i być może Pythonem. Jak już będę miała to odezwę się na PW

Co do Lalique to testowałam raz, mam o nich mgliste wspomnienie, więc nie pomogę Wiem tylko, że podobały mi się, ale zdaje się, że nie były na mnie szczególnie orientalne.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 21:47   #19
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tyl

Cytat:
Napisane przez konfitura
http://www.allegro.pl/item115537991_...najtaniej.html

Na 100% oryginalne Mira Bai od sprawdzonego sprzedawcy W ogóle nie ma się co obawiać podróbek tych perfum, bo one po prostu nie są podrabiane

A tutaj masz próbki:
http://www.allegro.pl/item115536610_..._12_5_ml_.html


Python jest włoskiej marki Trussardi, też nie znajdziesz w perfumerii. Miałam go i możliwe, że będę miała ponownie, więc jeśli tak będzie to chętnie wyślę Ci jego próbkę i Casmira też - czekam wciąż na paczkę ze Stanów i zaczynam się bać, że mi ją oclą Tak czy siak służę Casmirem i być może Pythonem. Jak już będę miała to odezwę się na PW

Co do Lalique to testowałam raz, mam o nich mgliste wspomnienie, więc nie pomogę Wiem tylko, że podobały mi się, ale zdaje się, że nie były na mnie szczególnie orientalne.
Konfiturko, dziekuję za linki do Allegro i za propozycję wysłania mi próbek. Jestem ciekawa czy Mira Bai jest tak samo słodki jak Casmir? jak sądzisz? czytałam na KWC, że Casmir jest dosyć słodki,ja nie wiem, nie znam zapachu, a Ty co o nim myślisz? Jak go odbierasz? Mam pytanie odnośnie Stanów, sprowadzasz perfumy z jakiegos sklepu internetowego, czy z innych źródeł? Pytam bo jeśli znasz jakąś wiarygodną perfumerię internetową w Stanach, gdzie można zdobyć perfumy u nas nieosiagalne to prosiłabym o linka. Dziękuję za wypowiedzi i pomoc wszystkim Wizażankom.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 08:57   #20
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tyl

Na mysl przychodzi mi jeszcze Shiseido Feminite Du Bois - dla mnie on jest takim wlasnie delikatnym orientem (z nutką leśnego mchu) Lecz nie jest on raczej zbyt słodki - raczej tak jak napisalas w 1szym poscie: "zmyslowy,orientalny, ciepły"
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 09:38   #21
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tyl

Cytat:
Napisane przez kijanka
Konfiturko, dziekuję za linki do Allegro i za propozycję wysłania mi próbek. Jestem ciekawa czy Mira Bai jest tak samo słodki jak Casmir? jak sądzisz? czytałam na KWC, że Casmir jest dosyć słodki,ja nie wiem, nie znam zapachu, a Ty co o nim myślisz? Jak go odbierasz? Mam pytanie odnośnie Stanów, sprowadzasz perfumy z jakiegos sklepu internetowego, czy z innych źródeł? Pytam bo jeśli znasz jakąś wiarygodną perfumerię internetową w Stanach, gdzie można zdobyć perfumy u nas nieosiagalne to prosiłabym o linka. Dziękuję za wypowiedzi i pomoc wszystkim Wizażankom.
Najlepiej poczytaj recenzje, a jest ich wiele

Mira Bai:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=5827

Casmir:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2012

Ogólnie rzecz ujmując to perfumy miękko-orientalne, otulające i ciepłe, słodkie, ale "nieinwazyjne". Mam wrażenie, że byłabyś z nich zadowolona - przynajmniej wnioskując z Twojego opisu


W Stanach kupuję perfumy przez znajomych - w miarę możliwości. Mówię co chcę i oni wyszukują coś w rozsądnych cenach.

Wiarygodne perfumerie internetowe zostały ujęte w tym wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=67132
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:23   #22
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez kijanka
Może trochę odbiegam od watku, ale chciałabym dowiedziec się czegoś wiecej o dwóch zapachach, a mianowicie o Lalique Le Perfum i o Idole de Lubin. Słyszałam ,że są wyjatkowe i piękne, ja tego nie wiem bo nie wachałam, ale nuta rumu w Idole mnie zaciekawiła. Przeczytała też jedną recenzję Lalique Le Perfum na tym forum, i była ona bardzo pochlebna. Znam nuty zapachowe w Lalique ale nie potrafię ich sobie razem wyobrazić, co sadzicie o tym zapachu? Czy sa to "mocne" zapachy orientalne?
Kijanko, kiedyś napisałam parę słów nt. "Le Parfum" Lalique: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...94&postcount=1 . Widziałam też kilka dni temu uroczą miniaturkę tego zapachu (z czerwonymi chwościkami ) na wystawiej jednej z perfumerii - mogę komuś kupić, choć nie znam jej ceny.

Jeśli zaś chodzi o Idole de Lubin to jest to zapach stworzony jako męski i wolałabym raczej, żeby tak pachniał mój mąż niż ja. Piękny, bogaty, wibrujący, ciepły, drzewno-skórzany. Z przyprawami i wyraźną nutą rumu . Bardzo harmonijna i oryginalna kompozycja, niezwykły flakon.
Fajny opis Idola wraz z piramidą zapachową znajdziesz na stronie Quality: http://www.missala.pl/cms/index.php?id=993

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:26   #23
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Casmir budzi we mnie zbyt jednoznaczne skojarzenia z Vanila Fields. Jest dla mnie hiperwaniliowy, a co za dużo to niezdrowo. Nie mogłabym go nosić

Zdecydowanie wolę Mira Bai - uosobienie subtelności Zapach "waniliowowyważony", który zawiera w sobie ciekawe drzewne i pralinkowe akordy. Wibrujący
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:24   #24
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez homyk
Casmir budzi we mnie zbyt jednoznaczne skojarzenia z Vanila Fields. Jest dla mnie hiperwaniliowy, a co za dużo to niezdrowo. Nie mogłabym go nosić

Zdecydowanie wolę Mira Bai - uosobienie subtelności Zapach "waniliowowyważony", który zawiera w sobie ciekawe drzewne i pralinkowe akordy. Wibrujący
Dzięki Homyk!
Właśnie subtelności szukam w perfumach. Obrazowo to opisałaś "waniliowowyważony" i "uosobienie subtelności". Tymi słowami przekonałaś mnie w 100% , że warto przetestować Mira Bai.
Wdzięczna kijanka.

Cytat:
Napisane przez czarna.noc
Na mysl przychodzi mi jeszcze Shiseido Feminite Du Bois - dla mnie on jest takim wlasnie delikatnym orientem (z nutką leśnego mchu) Lecz nie jest on raczej zbyt słodki - raczej tak jak napisalas w 1szym poscie: "zmyslowy,orientalny, ciepły"
Bardzo dziekuję Czarna. noc za nastepną propozycję, sprawdzę Shiseido przy najbliższej wizycie w perfumerii.

Jestem bardzo wdzięczna za linki Konfiturce i Demonik. Dzięki Wam Wizażanki poszukiwania perfum jest jak zbieranie materiałów do pracy magisterskiej. Tyle profesjonalnych porad i chęci pomocy. To bardzo dobry pomysł takie forum o perfumach.


Edytowane przez demonik
Czas edycji: 2006-07-21 o 14:34 Powód: połączone: post po poście ;-)
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:43   #25
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez demonik
Kijanko, kiedyś napisałam parę słów nt. "Le Parfum" Lalique: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...94&postcount=1 . Widziałam też kilka dni temu uroczą miniaturkę tego zapachu (z czerwonymi chwościkami ) na wystawiej jednej z perfumerii - mogę komuś kupić, choć nie znam jej ceny.
Demoniku, ostrzegam przed miniaturka Lalique O ile to byla TA miniaturka, o ktorej mysle to sa to malutkie perfumy zamkniete w krysztalowym flakoniku za chyba jakies 2000 zl jesli nie wiecej. Widzialam takie w Beauty Boutique wraz z "normalnymi" flakonami Le Parfum, ktore zreszta polecam Autorce watku, bo sa piekne - waniliowe, miekkie, kobiece.

I jeszcze jedno - Sensations - to naprawde TRZEBA sprobowac. Czytajac opis poszukiwanego orientu od razu pomyslalam o tych perfumach
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:47   #26
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Mira Bai, to jeżeli lubisz zapachy ewidentnie słodkie. Dla mnie Mira jest za słodka. Opakowanie nieźle oddaje zawartość . Takie orientalne słodycze, mnóstwo sułtańskich rodzynek, syrop brzoskwiniowy, dużo wanilii. Do Casmiru jest bardzo podobna, tylko trochę delikatniejsza, ale też mniej trwała.

Jeżeli masz kogoś w USA, to polecam www.perfumebay.com. Fantastyczne ceny i mnóstwo żadkich zapachów. Można tam dostać na przykład słynnego Tygrysa Kenzo, którego swoją drogą, też można zakwalifikować jako dość subtelny orient.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:16   #27
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Kilka dni temu, zanim weszłam na forum, wysłałam e-mail do Quality z zapytaniem o mozliwość zakupu próbek i perfum. No i dołączyłam takze opis poszukiwanego "miękkiego" i subtelnego orientu.
Pani z tej perfumerii odpisała mi, że czytając mój e-mail od razu pomyślała o perfumach Malabach marki Penhaligon's. Te same poleciła mi też Demonik.
Czy ktoś może zna te perfumy i nuty zapachowe tej kompozycji? Jesli tak. to proszę o podzielenie się wrażeniami. Gdzieś przeczytałam,ze są to Indie zamknięte w flakoniku.
Drugie, jakie mi poleciła Pani z Quality to Dia Amouage, ale czy to aby na pewno "miękki" delikatny orient???. Trudno wywnioskować na podstawie zaledwie dwóch recenzji na KWC. Znacie te perfumy?
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 19:08   #28
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Malabah znam - moze Ci sie spodobac. Tp rzeczywiscie ladny orient, ale taki lekko ostry, ja tam czuje jakies przyprawy.
Dia miala moja mama i choc jest to orient, to musze przyznac, ze mnie rozczarowal. Niby miekki, ale strasznie mocny, trwaly zapach, ktory z uplywem czasu robie sie lekko... babciowaty
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 20:14   #29
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Dzieki Ropuszko za opis Malabach. Sprowadzę próbkę z Quality i się przekonam czy jest odpowiedni dla mnie mimo tej "lekkiej ostrości" Pozdrawiam

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2006-07-22 o 19:01
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:03   #30
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez kijanka
Kilka dni temu, zanim weszłam na forum, wysłałam e-mail do Quality z zapytaniem o mozliwość zakupu próbek i perfum. No i dołączyłam takze opis poszukiwanego "miękkiego" i subtelnego orientu.
Pani z tej perfumerii odpisała mi, że czytając mój e-mail od razu pomyślała o perfumach Malabach marki Penhaligon's. Te same poleciła mi też Demonik.
Czy ktoś może zna te perfumy i nuty zapachowe tej kompozycji? Jesli tak. to proszę o podzielenie się wrażeniami. Gdzieś przeczytałam,ze są to Indie zamknięte w flakoniku.
Malabah jest ciepłym, słodkawym zapachem, z dużą ilością ambry, egzotycznych drzew (m.in. sandałowiec) i kwiatów. Przyprawiony imbirem, cynamonem, kardamonem. Bardzo piękny, bardzo zmysłowy, zaiste orientalny - w sam raz dla Szeherezady .
W załączeniu fotka flakonu.

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Dia miala moja mama i choc jest to orient, to musze przyznac, ze mnie rozczarowal. Niby miekki, ale strasznie mocny, trwaly zapach, ktory z uplywem czasu robie sie lekko... babciowaty
Cena Dia Amouage też jest "lekko" odstraszająca - ok. 900 zł za 50 ml.


demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 12:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.