Pomocy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 18:33   #1
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389

Pomocy :(


Witam,

od roku walcze z trądzikiem, bla bla, bla, przejdźmy do rzeczy.

Przed swiętami byłam znowu u dermatologa, stwierdził, że skoro antybiotyki doustne nie podziałały, to nie będzie mnei narazie faszerował, a poleczymy od zewnątrz. Stąd jakiś płyn straszny, robiony a aptece, o zapachu alkoholowym, przypuszczam że o działaniu oczyszczajacym i antybakteryjnym itd. Kiedyś miałam podobny, stad moje wnioski. Wtedy mi bardzo pomógł, teraz trochę słabiej, przypuszczam że musi być jakaś zmiana w składzie (przedtem miałam nieprzyjemny posmak na ustach i w buzi po tym płynie, teraz nie mam).
Drugie co przepisał to biała zawiesina, również robiona w aptece; przed użyciem trzeba wstrzasnąć, jesli nie - oddziela sie taki różowy przezroczysty płyn na wierzch...
Dermatolog kazał mi stosować je na noc: najpierw przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tym pierwszym płynem, a po kilku minutach nałożyć zawiesine. Rano ją zmyć.

Gdzieś w skladzie musiała byc siarka, bo srebro zaczęło czernieć, musiałam wszystko pozdejmować.

A tu nieprzyjemna sytuacja sie zdarzyła.

Tak jak poprzednio, natarłam pierwszym płynem również szyje, dekolt i ramiona, w sumei bardziej profilaktycznie , ale zdarzaja sie niespodzianki w tych miejscach. Poprzednio tak robiłam i wszystko co miałam, znikło. Teraz zaczęła mi się łuszczyc skóra, wiec od razu przestałam.

A tu coraz gorzej... ;/ minęły jakieś 3 - 4 tygodnie, a moja skóra na dekolcie i szyi jest w coraz gorszym stanie, tzn. na szyi łuszczy sie skóra, na dekolcie za to mam podrazniona skórę do tego stopnia, ze jest cała czerwona i swędzi; cały czas smaruję kremem nawilżającym, od wczoraj nawet specjalnym AA do cery atopowej, ani lepiej, ani gorzej, niby skóra az tak sie nie łuszczy, ale zaczerwienienie sie powiększa i dosiega juz biustu ;/
W dodatku jak smaruję kremem, obojetnie jakim, to skóra piecze, boli, swędzi, szczypie i wszystko jednoczesnie.

Jutro idę do lekarza rodzinnego, ale zawsze powątpiewam w jej kompetencje, a wizytę u dermatologa mam dopiero 8 lutego, wiec pytam tutaj, czy może wiecie o co chodzi, co mi jest, skąd to sie bierze, i czym sobie pomóc?

Edytowane przez angiee0902
Czas edycji: 2012-01-29 o 18:37
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:48   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Pomocy :(

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Witam,

od roku walcze z trądzikiem, bla bla, bla, przejdźmy do rzeczy.

Przed swiętami byłam znowu u dermatologa, stwierdził, że skoro antybiotyki doustne nie podziałały, to nie będzie mnei narazie faszerował, a poleczymy od zewnątrz. Stąd jakiś płyn straszny, robiony a aptece, o zapachu alkoholowym, przypuszczam że o działaniu oczyszczajacym i antybakteryjnym itd. Kiedyś miałam podobny, stad moje wnioski. Wtedy mi bardzo pomógł, teraz trochę słabiej, przypuszczam że musi być jakaś zmiana w składzie (przedtem miałam nieprzyjemny posmak na ustach i w buzi po tym płynie, teraz nie mam).
Drugie co przepisał to biała zawiesina, również robiona w aptece; przed użyciem trzeba wstrzasnąć, jesli nie - oddziela sie taki różowy przezroczysty płyn na wierzch...
Dermatolog kazał mi stosować je na noc: najpierw przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tym pierwszym płynem, a po kilku minutach nałożyć zawiesine. Rano ją zmyć.

Gdzieś w skladzie musiała byc siarka, bo srebro zaczęło czernieć, musiałam wszystko pozdejmować.

A tu nieprzyjemna sytuacja sie zdarzyła.

Tak jak poprzednio, natarłam pierwszym płynem również szyje, dekolt i ramiona, w sumei bardziej profilaktycznie , ale zdarzaja sie niespodzianki w tych miejscach. Poprzednio tak robiłam i wszystko co miałam, znikło. Teraz zaczęła mi się łuszczyc skóra, wiec od razu przestałam.

A tu coraz gorzej... ;/ minęły jakieś 3 - 4 tygodnie, a moja skóra na dekolcie i szyi jest w coraz gorszym stanie, tzn. na szyi łuszczy sie skóra, na dekolcie za to mam podrazniona skórę do tego stopnia, ze jest cała czerwona i swędzi; cały czas smaruję kremem nawilżającym, od wczoraj nawet specjalnym AA do cery atopowej, ani lepiej, ani gorzej, niby skóra az tak sie nie łuszczy, ale zaczerwienienie sie powiększa i dosiega juz biustu ;/
W dodatku jak smaruję kremem, obojetnie jakim, to skóra piecze, boli, swędzi, szczypie i wszystko jednoczesnie.

Jutro idę do lekarza rodzinnego, ale zawsze powątpiewam w jej kompetencje, a wizytę u dermatologa mam dopiero 8 lutego, wiec pytam tutaj, czy może wiecie o co chodzi, co mi jest, skąd to sie bierze, i czym sobie pomóc?
Jedyne sensowne przy reakcji alergicznej-jogurt naturalny+wapno do picia.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 22:07   #3
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Pomocy :(

a może przesuszyło to skórę? jeśli w składzie jest siarka, alkohol?

tak jak wyżej - wapno na pewno. Ew. jakiś syrop przeciwalergiczny?
Może zwykła maść z witaminą A?

Nieco ponad rok temu (marzec zeszłego roku) miałam potworne problemy z buzią. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Praktycznie z dnia na dzień - skóra stała się bardzo ale to bardzo sucha, zaczęła schodzić, kruszyć się... Dla zobrazowania tego: wystarczyło, że potarłam po policzku i sypały się białe "wiórki" - skóra. Wystarczyło, że przejechałam paznokciem po dowolnym miejscu twarzy - bała przestrzeń pod paznokciem była pełna skóry.
Pomogła między innymi maść z witaminą A. Wszelkie inne kremy - piekły i szczypały niemiłosiernie.
Maść kosztuje grosze.
Nakładałam na twarz, dość grubo, nie wcierałam. Zostawiałam żeby samo wchłaniało się pomału - jest tłusta. Potem zmywałam maść i ta skóra schodziła razem z nią. I ponownie nakładałam maść.

Spróbuj tym złagodzić podrażnienia.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 10:15   #4
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pomocy :(

Dziekuję o najprostszych rozwiazaniach to sie nie pomysłało...

Tylko teraz sie zastanawiam, czy ja mam przerwać kurację, czy sie przemęczyć do następnej wizyty, bo płyn i zawiesina swoje dobre jednak robią... ale chyba jednak odstawię, zobaczymy czy po paru dniach się poprawi.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 11:56   #5
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Pomocy :(

Jeśli dermatolog zaleciła Ci stosować ten płyn tylko na twarz, to dlaczego wcierasz go też w dekolt, ramiona i plecy? Na twarzy rozumiem nie masz takich objawów bo zastosowaniu go ?
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 14:48   #6
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pomocy :(

Nie mówił, że "tylko na twarz". Stosowałam poza twarza, bo czasem tam też zdarzaja sie wypryski itp - tak jak juz napisałam. Jednak jak tylko zauwazyłam zły wpływ, przestałam.

Na twarzy jest wszystko ok.

Lubie swojego dermatologa, ale widocznie stanowczo za mało mówi, ja nawet nie wiem na co dokładnie ma działać to, co on mi przepisuje; jak wspomniałam - kiedyś podobny płyn stosowałam na dekolt i ramiona i nie było problemu, wręcz przeciwnie, teraz za to taki efekt... (chociaż do końca nie wiem czy to przez płyn, czy zawiesina tak "promieniuje"). A ja nie znam sie na składach, które to zresztą on zapisuje tym swoim lekarskim pismem.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 10:48   #7
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Pomocy :(

A to dziwne że nie powiedział Ci jak masz stosować ten płyn (z reguły przepisuje się osobne leki na twarz i osobne na plecy, ramiona itd.). Poza tym dość długo masz ten lek robiony (mi takie coś starczało zawsze góra na 2 tyg), takie leki mają krótszą datę ważności, więc trzeba je z reguły w miarę "szybko" zużyć - to tylko tak nawiasem, na przyszłość

Hmm... a co do Twojego problemu to najprawdopodobniej faktycznie masz jakieś uczulenie na któryś składnik Radzę odstawić (o ile jeszcze tego nie zrobiłaś).

Z leków do stosowania zewnętrznego ze swojej strony polecam Epiduo a twarz - jak dla mnie najlepsza maść, a przetestowałam już chyba wszystkie .
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 11:21   #8
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pomocy :(

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
A to dziwne że nie powiedział Ci jak masz stosować ten płyn (z reguły przepisuje się osobne leki na twarz i osobne na plecy, ramiona itd.). Poza tym dość długo masz ten lek robiony (mi takie coś starczało zawsze góra na 2 tyg), takie leki mają krótszą datę ważności, więc trzeba je z reguły w miarę "szybko" zużyć - to tylko tak nawiasem, na przyszłość

Hmm... a co do Twojego problemu to najprawdopodobniej faktycznie masz jakieś uczulenie na któryś składnik Radzę odstawić (o ile jeszcze tego nie zrobiłaś).

Z leków do stosowania zewnętrznego ze swojej strony polecam Epiduo a twarz - jak dla mnie najlepsza maść, a przetestowałam już chyba wszystkie .
W sumie, co racja to racja z tą data przydatności... odstawiłam już i od razu lepiej jedynie płynem na patyczku do ucha przecieram dwie zmiany, jakie jeszcze mam, ale uczulenie sie juz nie objawia.


Dziekuję za rady
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.