Farby Khadi - opinie - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-11, 21:06   #1111
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
robisz farbą same odrosty czy całść
a tak różnie - raz sam odrost a raz całość
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 21:33   #1112
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Farby Khadi - opinie

dzięki też mi chodziło to po głowie
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:26   #1113
mtea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 21
Dot.: Farby Khadi - opinie

Przejrzałam cały wątek i zdecydowałam się na Henne z Amlą kasztanowo-miedziany brąz.
Mój kolor włosów to średni brąz (naturalny), strasznie chciałabym uzyskać kolor jak na zdjęciu, myslicie, że wyjdzie mi taki jak na zdjęciu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg red32.jpg (114,0 KB, 40 załadowań)
mtea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 14:39   #1114
Wiollciaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
Dot.: Farby Khadi - opinie

Hej dziewczyny!
Jestem absolutną fanką farb khadi, od 2 lat farbuje włosy na rudo, amla i jatropha, jednak potrzebuje jakiejś zmiany. Chciałabym spróbować z orzechowym brązem lub ciemnym brązem, zastanawiam się tylko, czy jeśli kolor mi się nie spodoba da się wrócić do rudego? Jak w tej sytuacji wybawić ciemnijszy kolor?
Mam nadzieję, że mi pomożecie i rozwiejecie moje wątpliwości <3
pozdrawiam
Wiollciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 11:15   #1115
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Farby Khadi - opinie

Od pewnego czasu zastanawiam się na tą farbą. Mam włosy farbowane na czarno chemiczną farbą. Przez dwa miesiące zmagałam się z wypadaniem włosów, teraz jest duża poprawa i drażnią mnie już 4cm odrosty. Boje się ryzykować drogeryjną. Myślicie, że ta naturalna nie zrobi mi krzywdy? Nigdzie nie znalazłam przypadku, żeby spowodowała wypadanie ale zdecydowanie nie chce się naciąć i znowu przechodzić przez to piekło
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 09:06   #1116
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Lost and Damned Pokaż wiadomość
A jak myślicie - może farbować raz na pół roku Lorealem żeby nadać kolor i rozjaśnić, a kolejne 5 miesięcy henną i tak w kółko?
Wstawiam moje włosy po trzecim hennowaniu
Włoski masz cudne! Bardzo podobają mi się rudości... Sama 2 lata temu postanowiłam z moich ciemno szatynowych włosów zrobić rude, jednak nie był to dobry pomysł... Ja tak właśnie robię, że używam Color&Soin na zmianę z Khadi.
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 09:14   #1117
Monmonik12
Przyczajenie
 
Avatar Monmonik12
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Farby Khadi - opinie

Ja używam farb Khadi i bardzo sobie cenię
Monmonik12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 17:50   #1118
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Farby Khadi - opinie

dziewczyny przeczytałam wszystkie wskazówki, ale trochę pogubiłam się.
Chciałabym zacząć farbować włosy ,ale własnie farbami roślinnymi. Mam naturalny średni brąz włosów chciałabym troche przyciemnić i nadaćpołysku oraz zatuszować pojedyncze siwki. Myslałam o orzechowym brązie khadi z czym mogę połaczyć ją żeby był trwalszy kolor ?w jakiej temperaturze ją rozrobić ? czytałam ,że można łaczyć z amlą, a czym jest ta amla? za wszystkie podpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 15:33   #1119
AngieeM
Przyczajenie
 
Avatar AngieeM
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Question Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam
Ahh mam w głowie normalnie mieszankę wedlowską przez Was
Otóż od roku farbowałam włosy henną A&J, ale wkurzała mnie straszna rudość włosów, więc przez wakacje kładłam ciemny brąz - kolor mi się bardzo podobał, ładnie krył, lecz szybko się wypłukiwał (wszystko robiłam zgodnie z instrukcją).
W sumie prześwity rudego tak bardzo mi nie przeszkadzają, zależy mi bardziej na tym, aby na włosach trzymał się ciemny kolor. Irytują mnie na dodatek moje odrosty(ciemny blond taki "mysi"), których ciemny brąz nie chce złapać Czy na odrosty muszę kłaść najpierw czystą hennę, a potem brąz by ładnie wziął?
Teraz piszecie o farbowaniu chemią raz na jakiś czas, by utrzymywać dobry efekt, ale ja nie mam zamiaru wrócić do chemii - dopiero co udało mi się jakoś uzdrowić moje włosy po kilkuletnim farbowaniu.
__________________
It's just a bad day. Not a bad life.

AngieeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 19:50   #1120
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Farby Khadi - opinie

robiłyście może ombre hair farbą Khadi?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 10:30   #1121
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez AngieeM Pokaż wiadomość
Witam
Ahh mam w głowie normalnie mieszankę wedlowską przez Was
Otóż od roku farbowałam włosy henną A&J, ale wkurzała mnie straszna rudość włosów, więc przez wakacje kładłam ciemny brąz - kolor mi się bardzo podobał, ładnie krył, lecz szybko się wypłukiwał (wszystko robiłam zgodnie z instrukcją).
W sumie prześwity rudego tak bardzo mi nie przeszkadzają, zależy mi bardziej na tym, aby na włosach trzymał się ciemny kolor. Irytują mnie na dodatek moje odrosty(ciemny blond taki "mysi"), których ciemny brąz nie chce złapać Czy na odrosty muszę kłaść najpierw czystą hennę, a potem brąz by ładnie wziął?
Teraz piszecie o farbowaniu chemią raz na jakiś czas, by utrzymywać dobry efekt, ale ja nie mam zamiaru wrócić do chemii - dopiero co udało mi się jakoś uzdrowić moje włosy po kilkuletnim farbowaniu.
Wiesz, ja przez 1,5 roku używałam samej Khadi, ale żeby mieć ładny kolor musiałam farbować co miesiąc, inaczej miałam okropne prześwity i 3 warstwy kolorów. Mój portfel trochę na tym cierpiał, ale dzięki temu moje włosy wróciły do świetnej kondycji. Dlatego teraz nie częściej niż raz na 3 miesiące traktuję je farbą apteczną, chemiczną co prawda, ale w połączeniu z dobrą pielęgnacją nie odczuwam bardzo negatywnych skutków. A jeśli mam potrzebę zafarbować je częściej - używam Khadi Ciemny Brąz lub ciepłą Czerń i wtedy efekt kolorystyczny jest zadowalający. Dla porównania wrzucę zdjęcia, żebyście wiedziały o czym mówię.


Więc włosy tuż po farbowaniu Khadi są na zdjęciu 1 i 3. Kolor ekstra, włosy też, ale... Niestety przeważnie wyglądały tak jak na zdjęciu 4, bo już po 2-3 myciach piękny kolor henny się wypłukiwał.
Zdjęcie 2 i 5 to efekt po color&soin 3n oraz 4n, przeplatany z Khadi. Z odpowiednią pielęgnacją nie ma tragedii. Jednak podkreślam, że ponad rok farbowałam włosy tylko Khadi i to pozwoliło poprawić kondycję włosów, więc wiele jej zawdzięczam.
I niestety Khadi nie kryje moich pojedynczych siwych włosów....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg po hennie.jpg (47,0 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1403568_715053848524723_1453326684_o.jpg (77,1 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-12-26 12.41.35.jpg (72,2 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-05-27 14.08.11.jpg (89,5 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-03-28 12.00.53.jpg (58,0 KB, 50 załadowań)
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy

Edytowane przez blackmarta
Czas edycji: 2013-10-27 o 10:47
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 19:16   #1122
AngieeM
Przyczajenie
 
Avatar AngieeM
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Wiesz, ja przez 1,5 roku używałam samej Khadi, ale żeby mieć ładny kolor musiałam farbować co miesiąc, inaczej miałam okropne prześwity i 3 warstwy kolorów. Mój portfel trochę na tym cierpiał, ale dzięki temu moje włosy wróciły do świetnej kondycji. Dlatego teraz nie częściej niż raz na 3 miesiące traktuję je farbą apteczną, chemiczną co prawda, ale w połączeniu z dobrą pielęgnacją nie odczuwam bardzo negatywnych skutków. A jeśli mam potrzebę zafarbować je częściej - używam Khadi Ciemny Brąz lub ciepłą Czerń i wtedy efekt kolorystyczny jest zadowalający. Dla porównania wrzucę zdjęcia, żebyście wiedziały o czym mówię.


Więc włosy tuż po farbowaniu Khadi są na zdjęciu 1 i 3. Kolor ekstra, włosy też, ale... Niestety przeważnie wyglądały tak jak na zdjęciu 4, bo już po 2-3 myciach piękny kolor henny się wypłukiwał.
Zdjęcie 2 i 5 to efekt po color&soin 3n oraz 4n, przeplatany z Khadi. Z odpowiednią pielęgnacją nie ma tragedii. Jednak podkreślam, że ponad rok farbowałam włosy tylko Khadi i to pozwoliło poprawić kondycję włosów, więc wiele jej zawdzięczam.
I niestety Khadi nie kryje moich pojedynczych siwych włosów....
Bajeczne włosy, nawet jak są trochę sprane Kurcze nie wiedziałam, że jest coś takiego jak farby apteczne Bardzo one niszczą włosy i czy różnią się czymś od farb drogeryjnych dobrych firm jak LOreal?
Chciałabym bardzo mieć brąz na włosach, bo teraz to mam "mysie" odrosty i taki sprany rudy z czerwonymi końcówkami, a bo brązie praktycznie ani śladu tak jak pisałam Ale postaram się kłaść częściej Khadi Ciemny Brąz, choć fakt jest to kosztowna sprawa... A tą farbę kładziesz tylko na odrosty czy na całość by odświeżyć kolor? Jeśli nie, to w ogóle można tak? Może bym się skusiła, bo mam dosyć tej tęczy na głowie.
__________________
It's just a bad day. Not a bad life.

AngieeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:30   #1123
BIOKasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Wiesz, ja przez 1,5 roku używałam samej Khadi, ale żeby mieć ładny kolor musiałam farbować co miesiąc, inaczej miałam okropne prześwity i 3 warstwy kolorów. Mój portfel trochę na tym cierpiał, ale dzięki temu moje włosy wróciły do świetnej kondycji. Dlatego teraz nie częściej niż raz na 3 miesiące traktuję je farbą apteczną, chemiczną co prawda, ale w połączeniu z dobrą pielęgnacją nie odczuwam bardzo negatywnych skutków. A jeśli mam potrzebę zafarbować je częściej - używam Khadi Ciemny Brąz lub ciepłą Czerń i wtedy efekt kolorystyczny jest zadowalający. Dla porównania wrzucę zdjęcia, żebyście wiedziały o czym mówię.


Więc włosy tuż po farbowaniu Khadi są na zdjęciu 1 i 3. Kolor ekstra, włosy też, ale... Niestety przeważnie wyglądały tak jak na zdjęciu 4, bo już po 2-3 myciach piękny kolor henny się wypłukiwał.
Zdjęcie 2 i 5 to efekt po color&soin 3n oraz 4n, przeplatany z Khadi. Z odpowiednią pielęgnacją nie ma tragedii. Jednak podkreślam, że ponad rok farbowałam włosy tylko Khadi i to pozwoliło poprawić kondycję włosów, więc wiele jej zawdzięczam.
I niestety Khadi nie kryje moich pojedynczych siwych włosów....
Piękne masz te włosy Kochana. Ja bym na Twoim miejscu farbowała cały czas Khadi nawet jeżeli musiałaś to robić codziennie. Co do kosztów tej farby to bym nie przesadzała. Wydanie dwudziestu kilku złotych miesięcznie dla tak przecudnych i zdrowych włosów raczej się opłaca.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Oczywiście nie codziennie tylko co miesiąc. Taki chochlik wdarł mi się w poniedziałek od rana
BIOKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:24   #1124
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farby Khadi - opinie

puszki khadi po 150 g to w ogole istnieją w czasoprzestrzeni? (Oprócz henny z amlą, bo ona zwykle jest w puszkach). Szukam khadi czerwonej w puszce, i co natrafiam na sklep, który niby je oferuje, to produkt jest "chwilowo" niedostepny


EDIT: znalazłam, yeah
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2013-10-29 o 08:44
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 10:13   #1125
BIOKasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
puszki khadi po 150 g to w ogole istnieją w czasoprzestrzeni? (Oprócz henny z amlą, bo ona zwykle jest w puszkach). Szukam khadi czerwonej w puszce, i co natrafiam na sklep, który niby je oferuje, to produkt jest "chwilowo" niedostepny


EDIT: znalazłam, yeah
Z tego co wiem to z oryginalnych farb Khadi w puszce jest tylko henna z amlą kolor kasztanowo-miedziany. Reszta kolorów jest w pudełkach po 100 gram. Jeżeli spotkałaś inne opakowania to oznacza to nie mniej nie więcej niż tylko to że nie jest to oryginalny produkt Khadi. A ja bym nie zaryzykowała kupowania podróbek. Szkoda moich włosów.
BIOKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 15:51   #1126
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez AngieeM Pokaż wiadomość
Bajeczne włosy, nawet jak są trochę sprane Kurcze nie wiedziałam, że jest coś takiego jak farby apteczne Bardzo one niszczą włosy i czy różnią się czymś od farb drogeryjnych dobrych firm jak LOreal?
Chciałabym bardzo mieć brąz na włosach, bo teraz to mam "mysie" odrosty i taki sprany rudy z czerwonymi końcówkami, a bo brązie praktycznie ani śladu tak jak pisałam Ale postaram się kłaść częściej Khadi Ciemny Brąz, choć fakt jest to kosztowna sprawa... A tą farbę kładziesz tylko na odrosty czy na całość by odświeżyć kolor? Jeśli nie, to w ogóle można tak? Może bym się skusiła, bo mam dosyć tej tęczy na głowie.
Apteczne, w sensie sprzedawane tylko w aptece, mają nieco łagodniejszy skład, nie mają silikonów, itd. Na moje włosy działają lepiej, ale to kwestia subiektywna. Tą farbę kładę raz na jakiś czas na całość, bo mam typową tęczę na głowie, jeśli tego nie zrobię.

Cytat:
Napisane przez BIOKasia Pokaż wiadomość
Piękne masz te włosy Kochana. Ja bym na Twoim miejscu farbowała cały czas Khadi nawet jeżeli musiałaś to robić codziennie. Co do kosztów tej farby to bym nie przesadzała. Wydanie dwudziestu kilku złotych miesięcznie dla tak przecudnych i zdrowych włosów raczej się opłaca.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Oczywiście nie codziennie tylko co miesiąc. Taki chochlik wdarł mi się w poniedziałek od rana
Dziękuję
Jak na razie nie zauważyłam pogorszenia stanu włosów z tego tytułu, że raz na jakiś czas położę chemię, jednak wiadomo, że Khadi nie przebije
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 10:14   #1127
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Farby Khadi - opinie

Hej, tez używam farb Khadi i są chyba najtrwalszymi jak dla mnie farbami naturalnymi (choć np: Sante dużo lepiej odżywia i prostuje mi włosy na jakiś czas, co lubię).
Sprawa jest taka, ze dostałam trzy opakowania farb - czarną i dwie orzechowe. Czarna jest dla mnie za ciemna, a orzech zostawił mi trwałą, czerwoną poświatę na włosach, co nie za bardzo mi pasuje. Chętnie wymienię się na ciemny brąz, jeżeli ktoś by chciał, za czarna lub orzech. Farby są nowe i nieużywane oczywiście.
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:05   #1128
kickicajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 27
Dot.: Farby Khadi - opinie

Hej, mam kilka pytań odnośnie hennowania i będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź
Zacznę od tego,że jestem kompletnie zielona w tym temacie. Moje włosy są kręcone, ścięte na średniego boba,naturalnie średni brąz. Tydzień temu przyciemniłam je Khadi Ciemnym Brązem. Oczywiście efekt zauważyłam tylko ja postępowałam wg instrukcji,bo po prostu bałam się pierwszego razu. Minął tydzień od farbowania, kolejne(pozostałą połową farby)chciałam przeprowadzić mniej więcej za tydzień,może dwa. No ale przejdę do pytań:
1.Czy to,że woda przy każdym myciu jest niebieska jest normalne? Myję włosy szamponem dla dzieci Nivea Baby co 2-3 dni.
2.Włosy do tej pory były często prostowane. Miałam nadzieję,że henna jeszcze bardziej je obciąży i loki znikną,a jednak jak na złość pokręciły się jeszcze bardziej. Czy stosowanie kosmetyków ochronnych przed prostowaniem i samo prostowanie będzie miało wpływ na kolor?
3.Do pielęgnacji od dłuższego czasu używałam masek Biovaxu i w zasadzie mam zamiar zainwestować w kolejną ich partię. Czy będą one zatem odpowiednie dla włosów hennowanych?
4.Na jedno farbowanie zużyłam pół opakowania henny,ale chciałabym tym razem wypróbować siemienia lnianego i herbaty. Jakie proporcje byłyby odpowiednie?
5.Uff i ostatnie chciałabym uzyskać jakiś ciekawszy kolor poza brązem, polecacie jakieś mieszanki z ciemnym brązem?
Przepraszam za taką ilość treści,ale chciałam wyczerpać temat pytań siedzących w mojej głowie.
Dziękuję Wam pięknie z góry za odpowiedź
kickicajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 19:22   #1129
miumiu89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam Was, bardzo Was proszę o pomoc, mam kilka pytań dotyczących farbowania henną Khadi

Mój naturalny kolor włosów to dość ciemny brąz (chłodny odcień nie wpadający w czerń), mam też niestety kilka siwych włosów, od 2 lat farbuję włosy u fryzjera na ton jaśniejsze max 1,5, ale są strasznie zniszczone farbowaniem.
Od kilku dni czytam posty o hennie i im więcej czytam tym mam bardziej sprzeczne informacje..

1. Nie wiem na jaki kolor się zdecydować na jasny brąz (boje się, że nie będzie w ogóle efektu,a siwe włosy nie złapią koloru), a orzechowy brąz (boje się rudwego odcienia i że może być strasznie ciemny)
2. czytałam, że powinno się zakwasić hennę np. sokiem z cytryny, gdzie na stronie khadi piszą żeby z brązami tego nie robić
3. polecają również nałożyć naturalną hennę czerwoną (jednak boje się jej bo chciałabym uniknąć czerwonego odcienia na włosach)

Bardzo proszę o pomoc
miumiu89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-16, 16:31   #1130
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez miumiu89 Pokaż wiadomość
Witam Was, bardzo Was proszę o pomoc, mam kilka pytań dotyczących farbowania henną Khadi

Mój naturalny kolor włosów to dość ciemny brąz (chłodny odcień nie wpadający w czerń), mam też niestety kilka siwych włosów, od 2 lat farbuję włosy u fryzjera na ton jaśniejsze max 1,5, ale są strasznie zniszczone farbowaniem.
Od kilku dni czytam posty o hennie i im więcej czytam tym mam bardziej sprzeczne informacje..

1. Nie wiem na jaki kolor się zdecydować na jasny brąz (boje się, że nie będzie w ogóle efektu,a siwe włosy nie złapią koloru), a orzechowy brąz (boje się rudwego odcienia i że może być strasznie ciemny)
2. czytałam, że powinno się zakwasić hennę np. sokiem z cytryny, gdzie na stronie khadi piszą żeby z brązami tego nie robić
3. polecają również nałożyć naturalną hennę czerwoną (jednak boje się jej bo chciałabym uniknąć czerwonego odcienia na włosach)

Bardzo proszę o pomoc
Zakwasza sie tylko naturalna henne - braz to m ieszanka henny i indygo a indygo nie lubi kwasnego srodowiska-jesli zakwasisz taka mieszanke to bedzie ruda
jakkolwiek nawet rudej nie trzeba zakawaszac bo i tak wyjdzie-to raczej kwestia intensywnosci koloru/odcienia

nie rozumiem 3 pytania-co to znaczy polecaja ? tzn w jakim kontekscie ? jaka wybierzesz taka nalozysz - czysta czesto sie naklada przed farbowaniem na czern ,zeby wyszedl cieply odcien ale to chyba Cie nie dotyczy ?
a jesli chodzi Ci o pokrycie siwych wlosow to rownie dobrze mozesz nalozyc braz 2 raz nie musi byc ruda a potem braz(chodzi o to ,ze za pierwszym razem moze nie pokryc)

co do wyboru koloru-efekt na pewno bedzie , rudy polysk zdecydowanie wiekszy przy orzechowym brazie - ale za ciemny to nei wyjdzie-tzn z henna nie jest tak jak z farbami,ze kupujesz ciemny braz a tu pyk masz czarny
poza tym pierwsza henna zwykle mocno sie wyplukuje (ale chyba nie calkowicie..) wiec jak cos to mozesz kupic inny kolor-ale generalnie lepiej zaczac od jasniejszego bo przyciemnic da sie zawsze
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 18:43   #1131
miumiu89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Farby Khadi - opinie

Bardzo dziękuję za odpowiedź zamówiłam i czekam na orzechowy brąz, strasznie jestem ciekawa efektu
miumiu89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 21:15   #1132
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez miumiu89 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź zamówiłam i czekam na orzechowy brąz, strasznie jestem ciekawa efektu
haha, no kazdemu wychodzi troche inaczej wiec nie dziwie sie ,ze jestes ciekawa
-btw czytalas sobie o hennei na tyle zeby wiedziec ,ze powinnas ja nalozyc na oczyszczone z silikonow wlosy i nie myc szamponem przez ok 2-3 dni po?
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 15:00   #1133
paula8603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam,
Mam ogromny dylemat jeśli chodzi o wybór farby khadi. Mam kolor włosów ciemny brąz. Marzę o kolorze rudym (bez czerwieni). Jaką farbę khadi mam wybrać?
Waham się między naturalną henną (plus sok z cytryny i słodka papryka), z Amlą i Jatrophą i z samą Amlą. Słyszałam, że henna nie rozjaśnia włosów, tylko je przyciemnia, więc sama nie wiem.
Załączam fotkę obecnego koloru.
A uzyskać chcę taki: http://rudahenna.blogspot.com/2012/0...na-mumtaz.html

Z góry dziękuję za podpowiedzi...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (10,5 KB, 32 załadowań)
paula8603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 19:12   #1134
miumiu89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Farby Khadi - opinie

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
haha, no kazdemu wychodzi troche inaczej wiec nie dziwie sie ,ze jestes ciekawa
-btw czytalas sobie o hennei na tyle zeby wiedziec ,ze powinnas ja nalozyc na oczyszczone z silikonow wlosy i nie myc szamponem przez ok 2-3 dni po?
Tak czytałam cały wątek prawie do 20 str :P i na blogach dziś właśnie kupiłam szampon, zamówiłam olej kokosowy, kupiłam odżywki również bez silikonu itp. zastanawiam się tylko czy konieczne jest odstawianie henny na noc przed nałożeniem?

Edytowane przez miumiu89
Czas edycji: 2013-11-18 o 19:13
miumiu89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 19:47   #1135
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez paula8603 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam ogromny dylemat jeśli chodzi o wybór farby khadi. Mam kolor włosów ciemny brąz. Marzę o kolorze rudym (bez czerwieni). Jaką farbę khadi mam wybrać?
Waham się między naturalną henną (plus sok z cytryny i słodka papryka), z Amlą i Jatrophą i z samą Amlą. Słyszałam, że henna nie rozjaśnia włosów, tylko je przyciemnia, więc sama nie wiem.
Załączam fotkę obecnego koloru.
A uzyskać chcę taki: http://rudahenna.blogspot.com/2012/0...na-mumtaz.html

Z góry dziękuję za podpowiedzi...
takiego ognistego rudego to nie uzyskasz bo jak juz gdzies przeczytalas henna wlosow nie rozjasnisz - wyjdzie Ci cos w rodzaju mahoniu/wisni

jesli chcialabys jasny rudy to musialabym najpierw rozjasnic wlosy farba i potem tak co odrost... i dopiero na to henne-wiem,ze ktoras z dziewczyn stad tak robi i jej wlosy w avatarku sa sliczne wiec mozesz sie zastawowic...chociaz ja tam sie wole trzymac z dala od rozjasniacza

Cytat:
Napisane przez miumiu89 Pokaż wiadomość
[/COLOR]

Tak czytałam cały wątek prawie do 20 str :P i na blogach dziś właśnie kupiłam szampon, zamówiłam olej kokosowy, kupiłam odżywki również bez silikonu itp. zastanawiam się tylko czy konieczne jest odstawianie henny na noc przed nałożeniem?
nie ejst konieczne-taks ie robi tylko z ruda jesli chcesz intensywniejszy kolor- jesli kupilas braz to tego nawte nie porobj! bo Ci rudy wyjdzie
swoja droga-jesli masz lekka odzywke bez silikonow(taka lejaca-np isane) to mozesz dodac troche do henny -pieknie Ci wlosy nawilzy bo czasem ziolka lekko wysuszaja
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 06:22   #1136
paula8603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Farby Khadi - opinie

Wiśnia może być. Spróbuję) żadnych rozjaśniaczy. Od 8 lat nie używam nawet żadnej farby i POTRZEBUJĘ ZMIANY. Zamówię hennę naturalną red, dodam do tego słodką paprykę
paula8603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 20:54   #1137
miumiu89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość

nie ejst konieczne-taks ie robi tylko z ruda jesli chcesz intensywniejszy kolor- jesli kupilas braz to tego nawte nie porobj! bo Ci rudy wyjdzie
swoja droga-jesli masz lekka odzywke bez silikonow(taka lejaca-np isane) to mozesz dodac troche do henny -pieknie Ci wlosy nawilzy bo czasem ziolka lekko wysuszaja
Mam taką z isany z pszenicy i pantnolem, i drugą kupiłam też altere tak strasznie nie chciałam tego rudego a się zastanawiam czy następnej henny nie zrobić czerwonej :P
miumiu89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 19:22   #1138
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez paula8603 Pokaż wiadomość
Wiśnia może być. Spróbuję) żadnych rozjaśniaczy. Od 8 lat nie używam nawet żadnej farby i POTRZEBUJĘ ZMIANY. Zamówię hennę naturalną red, dodam do tego słodką paprykę
szczerze to nie sadze zeby ta papryka cos zmienila a uwazalabym z dodatkami za pierwszym razem-latwo przesadzic a to nie zawsze jest dobre dla wlosow
efektu tez jakos szczegolnie nie powiekszaja-ja swego czasu dodawalam herbate do czarnej henny i tylko mi wlosy usztywniala i wysuszala a kolru nic nie utrwalala

Cytat:
Napisane przez miumiu89 Pokaż wiadomość
Mam taką z isany z pszenicy i pantnolem, i drugą kupiłam też altere tak strasznie nie chciałam tego rudego a się zastanawiam czy następnej henny nie zrobić czerwonej :P
nie wiem czy ta isana jest bez silikonow bo ejj akurat nie kojarze,a le jesli tak to na pewno sie nada-na alterre uwazaj, jej nie dodawaj-ja keidys dodalam(ta z aloesem) i mi posklejala henne w grudki , tak ze do niczego si enie nadawala!

no widzisz
jak cos rudy zakryjesz brazem
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 22:04   #1139
miumiu89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
nie wiem czy ta isana jest bez silikonow bo ejj akurat nie kojarze,a le jesli tak to na pewno sie nada-na alterre uwazaj, jej nie dodawaj-ja keidys dodalam(ta z aloesem) i mi posklejala henne w grudki , tak ze do niczego si enie nadawala!

no widzisz
jak cos rudy zakryjesz brazem
Właśnie wysuszyłam włosy, pewnie kolor jeszcze się zmieni, ale na odrostach nie mam specjalnej różnicy poza większym połyskiem i fajne w dotyku są, a tu gdzie miałam farbę chemiczną wpadają w rudy/czerwony i troszkę przesuszone :p ale i tak jestem zadowolona bo chyba pokryło siwe :P
miumiu89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 09:17   #1140
paula8603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Farby Khadi - opinie

Dobra, mam jeszcze pytanie techniczne, czytałam na różnych stronach, oglądałam filmiki, że dziewczyny kładły hennę na mokre, wysuszone ręcznikiem włosy. Ja mam hennę red i w instrukcji jest na umyte i suche włosy. To na mokre czy już wysuszone?

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

I jeszcze jedno pytanie do tej khadi RED, w instrukcji jest napisane, że dodać sok z cytryny. Na filmikach widziałam, że dziewczyny dodają trochę wody i zastanawiam się jaka temperatura ma być tej wody
paula8603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 09:46:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.