praca pielęgniarka za granicą - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-08, 02:03   #91
Kuki791
Przyczajenie
 
Avatar Kuki791
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 9
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Hej czy możesz mi powiedzieć gdzie dokładnie dostępne są te studia pomostowe online?

Edytowane przez Kuki791
Czas edycji: 2016-03-08 o 02:11
Kuki791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:32   #92
tabaka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Juz nie ma pomostowek. Ja majac 34 lat zaczelam studia dzienne lic na piel. Mysle ze wyjade wiec tez powoli ucze sie niemieckiego. Teraz jestem na 2 roku. Czy ktos wie cokolwiek o pracy w Norwegii? Jakie wymogi nalezy spelnic aby dostac tam prace? Czy potrzebne jest doswiadczenie? A co sadzicie o Niemczech? Czy bez stazu w Pl dostane prace za granica?
tabaka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 19:14   #93
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez tabaka01 Pokaż wiadomość
Juz nie ma pomostowek. Ja majac 34 lat zaczelam studia dzienne lic na piel. Mysle ze wyjade wiec tez powoli ucze sie niemieckiego. Teraz jestem na 2 roku. Czy ktos wie cokolwiek o pracy w Norwegii? Jakie wymogi nalezy spelnic aby dostac tam prace? Czy potrzebne jest doswiadczenie? A co sadzicie o Niemczech? Czy bez stazu w Pl dostane prace za granica?
Dostaniesz, ale w DE z reguły najczęściej można liczyć na zatrudnienie przez agencję pośrednictwa, gdzie zarobki są na początku małe w porównaniu z tym, co się normalnie zarabia. Trzeba przez ten czas czekać na nostryfikację dyplomu. Często jest to praca w domach opieki, bo tam potrzebują najbardziej pracowników. Niemieckie pielęgniarstwo jest też bardzo skoncentrowane na czynnościach pielęgnacyjno-higienicznych, bo i zresztą wykształcenie zdobywa się w "zawodówce" a nie na studiach. Bywa, że polskie pielęgniarki są zawiedzione faktem, że ich dyplom studiów wyższych jest po nostryfikacji zrównany ze świadectwem szkoły zawodowej.

Różnica pomiędzy DE a Norwegią jest chyba taka, że w DE wezmą z bardzo słabym językiem i skierują na kurs, a w Norwegii wymaga się trochę lepszej znajomości języka - takiej informacji udzieliła mi kiedyś pracownica norweskiej agencji pracy na targach pracy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 23:32   #94
iskra_boza
Raczkowanie
 
Avatar iskra_boza
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 285
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez tabaka01 Pokaż wiadomość
Juz nie ma pomostowek.
Oczywiście, że są pomostówki.

http://www.puw.pl/studia/pielegniarstwo
iskra_boza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 12:52   #95
tabaka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Dzięki za info.😊
tabaka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 18:39   #96
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

W Norwegii, oprócz uznania dyplomu, wymaga się zdanego norskprøve B1 (dawny norskprøve 3).
Dokładne i aktualne informacje apropos wykształcenia można uzyskać na stronie www.helsedirektoriatet.no/English (SAK). Generalnie przy autoryzacji nie stawia się wymogu składania dokumentów potwierdzających znajomość języka (póki co), ale bez jego płynnej znajomości nie ma opcji na pracę w służbie zdrowia. Polecam zerknąć na strony potencjalnych pracodawców np. szpitala Vestre Viken i przekonać się naocznie.
Ps. Dużo firm rekrutujacych organizuje kursy przed wyjazdem, nie wiem na jakim poziomie one stoją, ale myślę że warto zainteresować się tematem. Lykke til 😃

Sent fra min D2403 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 19:14   #97
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
W Norwegii, oprócz uznania dyplomu, wymaga się zdanego norskprøve B1 (dawny norskprøve 3).
To dla porównania do pracy w DE zdarzają się ogłoszenia, gdzie wymagany poziom to A2.
Na A2 to człowiek ledwo zdania składa. Ale wtedy to na 100% jest to praca w domu opieki/domu spokojnej starości, bo do szpitala biorą dopiero z B2/C1.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-12, 20:27   #98
tabaka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

W takim razie może na razie wezmę się za język niemiecki, mam nadzieję że sama nauczę się przynajmniej na A2. Podziwiam osoby, które władają płynnie norweskim, wydaje mi się, że jest to bardzo trudny język.

A czy jest może zapotrzebowanie na pielęgniarki w Republice Irlandii? Szukałam w necie, ale nie znalazłam wielu ofert. Tutaj akurat miałabym z górki, bo znam język angielski na poziomie C1/C2.

Wiem, może za wcześnie takie planowanie, bo dopiero zaczynam drugi rok studiów, ale im więcej mam wiosen, tym bardziej chciałabym wyjechać
tabaka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 20:37   #99
Agat30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 59
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

W Irlandii jest pełno, na fb znajdziesz agencje na stronach poświęconych pielęgniarstwu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY
Agat30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 20:52   #100
tabaka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Agat30 Pokaż wiadomość
W Irlandii jest pełno, na fb znajdziesz agencje na stronach poświęconych pielęgniarstwu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie pomyślałam o fb, a mogłabyś może podrzucić mi jakiś konkretny link? Bardzo dziękuję z góry
tabaka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 21:01   #101
Agat30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 59
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Wpisz pielęgniarki i opiekunki w UK i znajdziesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY
Agat30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-12, 21:30   #102
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez tabaka01 Pokaż wiadomość
W takim razie może na razie wezmę się za język niemiecki, mam nadzieję że sama nauczę się przynajmniej na A2. Podziwiam osoby, które władają płynnie norweskim, wydaje mi się, że jest to bardzo trudny język.

A czy jest może zapotrzebowanie na pielęgniarki w Republice Irlandii? Szukałam w necie, ale nie znalazłam wielu ofert. Tutaj akurat miałabym z górki, bo znam język angielski na poziomie C1/C2.

Wiem, może za wcześnie takie planowanie, bo dopiero zaczynam drugi rok studiów, ale im więcej mam wiosen, tym bardziej chciałabym wyjechać
Polecam Ci bloga polskiego pielęgniarza, który pracował w Niemczech a obecnie Szwajcarii KLIK. Cytat z jednego z komentarzy:
Pielegniarstwo w Szwajcarii jest bardziej zblizone do polskiego. Pielegniarka szwajcarska ma podobne kompetencje i duza swobode w podejmowaniu decyzji. Pielegniarki niemieckie maja kompetencje zblizone do pomocy pielegniarskich w CH, czyli praca czysto pielegnacyjna, karmienie, mycie pacjentow itd. W CH mozna sie dalej ksztalcic, robic specjalizacje i duzo latwiej jest awansowac w pracy niz w Niemczech. Ja bym nigdy nie wrocil do pracy w Niemczech, oni sa po prostu sto lat za Murzynami i to pod kazdym wzgledem.

Więc skoro chcesz uczyć się niemieckiego, to może pod kątem właśnie Szwajcarii.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 07:32   #103
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Mi wlasnie uznali zawod pielegniarki w Niemczech.. po roku czasu i bawienia sie w dowozenie im papierow :/ bo wiecznie czegos brakowalo, no ale ciesze sie ze nie musze isc na darmowe praktyki bo juz bylo tak mowione. Teraz czeka mnie tylko egzamin jezykowy w Urzedzie i oni zadecyduja dalej. Co do kompetencji to pielegniarka tutaj to dramat :/ przpatrywalam sie pracy pielegniarki bedac pacjentka i wlasciwie to z wiekszych rzeczy moga tylko podawac leki i jakies tam drobne zabiegi. Pobieranie krwi i wenflon to zadania lekarza :/ ogolnie to mnie to mocno zdemotywowalo ale no ja wyjscia nie mam wiec byle tylko ta praca byla chociaz dobrze platna
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 08:48   #104
tabaka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
. Co do kompetencji to pielegniarka tutaj to dramat :/ przpatrywalam sie pracy pielegniarki bedac pacjentka i wlasciwie to z wiekszych rzeczy moga tylko podawac leki i jakies tam drobne zabiegi. Pobieranie krwi i wenflon to zadania lekarza :/
Tak myślę że jedyną motywacją dla pielęgniarek za granicą jest płaca. Trochę się też zmartwiłam że mało ambitna są zadania dla pielęgniarek. Strasznie długo trwał ten proces uznania wykształcenia Bardzo dużym plusem natomiast jest to że jest to kraj najbliższy do PL
tabaka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 11:21   #105
Kuki791
Przyczajenie
 
Avatar Kuki791
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 9
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Witam
Dziewczyny które mieszkają w UK... ostatnio wyczytałam gdzieś że NHS sponsoruje studia pielęgniarskie dla emigrantów w UK, jestem tutaj od niedawna i uczę się języka i zainteresowałem się tematem bo zastanawiałam się nad studiami pielęgniarstwa w Pl zaocznie ale z tego co widzę są tylko pomostowe a tak dziennie a nie chce już stąd wyjezdzac skoro już tu jestem i jakaś tam prace i kontakt z angolami mam😀 ale wracając.... któraś z WAS wie coś więcej o studiach pielęgniarstwa w UK? Czy faktycznie nhs opłaca je? Ile trwają czy to dotyczy dziennych czy zaocznych żebym mogła pracować i utrzymać się jakoś jednocześnie... proszę o info jeżeli któraś wie coś więcej 😉
Kuki791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 12:13   #106
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Kuki791 Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny które mieszkają w UK... ostatnio wyczytałam gdzieś że NHS sponsoruje studia pielęgniarskie dla emigrantów w UK, jestem tutaj od niedawna i uczę się języka i zainteresowałem się tematem bo zastanawiałam się nad studiami pielęgniarstwa w Pl zaocznie ale z tego co widzę są tylko pomostowe a tak dziennie a nie chce już stąd wyjezdzac skoro już tu jestem i jakaś tam prace i kontakt z angolami mam😀 ale wracając.... któraś z WAS wie coś więcej o studiach pielęgniarstwa w UK? Czy faktycznie nhs opłaca je? Ile trwają czy to dotyczy dziennych czy zaocznych żebym mogła pracować i utrzymać się jakoś jednocześnie... proszę o info jeżeli któraś wie coś więcej 😉
Oficjalnie nie ma czegoś takiego jak zaoczne pielęgniarstwo w Polsce, ale w praktyce prywatne szkoły funkcjonują właśnie w podobnym systemie. Sama planowałam zacząć taką szkołę w PL, ale zrezygnowałam ze względu na koszty. Zastanawiam się na zrobieniem tego samego w Niemczech, gdzie obecnie mieszkam, ale z kolei niezbyt podoba mi się, jak wygląda ten zawód tutaj.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 12:28   #107
Agat30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 59
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Sponsorowalo do tego roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY
Agat30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 13:05   #108
iskra_boza
Raczkowanie
 
Avatar iskra_boza
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 285
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

NHS nigdy nie sponsorowało studiów dla emigrantów. Ale studenci z UE kwalifikowali się do bursaries, więc studia były finansowane przez NHS.

Już nie będzie bursaries, będą kredyty, które będzie można zaciągnąć i spłacić po studiach.
http://university.which.co.uk/advice...unding-england
iskra_boza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 23:27   #109
Agat30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 59
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Słuchajcie, kolega trafił do szpitala, gdzie uwaga, szpital finansuje studia (braki). Jeśli ktoś ma ochotę to nazwa na priv

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY
Agat30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-24, 13:43   #110
kf123
Raczkowanie
 
Avatar kf123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: środek PL
Wiadomości: 39
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Czesc

W przyszlym roku bede chciala podkac jakas decyzje odnosnie wyjazdu. Chcialabym tez rozpoczac kurs jez. Ale mam dylemat...

O belgi troche juz tu bylo... Jak eyglada sytuacja we francuskiej czesci Belgi? Wiem o niderlandziej.
Jak sytuacja przedstawia sie we Francji?? Czy oni nie szukaja pielegniarek? ( informacja jednej z agencji)
Oraz jak wyglada sytuacja we francuskiej czesci szwajcarii? Czy sa takie same zasady jak w niemieckiej czesci? I dlaczego poszukiwane sa pielegniarki na niemiecka czesc ana francuska nie widzialam by agencje szukaly?

Bede wdzieczna za info.
kf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 10:45   #111
emo_mariola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Do końca roku wyjedzam do Irlandii do pracy w szpitalu.
Obecnie czekam na nadanie PINu z izb.

Jeśli ktoś wybiera się podobnie do Dublina lub innych miejscowości, to zapraszam do kontaktu: bartnkate@gmail.com
Chętnie wymienie się spostrzeżeniami, ewentualnie może znajdzie się ktoś do wspolnego wynajecia domu.

Pozdrawiam
emo_mariola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-06 11:45:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.