Kosmetyki Yves rocher -na prawde naturalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-07, 20:30   #1
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89

Kosmetyki Yves rocher -na prawde naturalne?


Tak szukam w google tematu czy sa naturalne czy nie ale za duzo sie nie dowiedzialam.. wiecie moze cos na ten temat ? I czy sa w ogole 'zdrowsze' od innych marek, czy to lekka sciema ?
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 22:08   #2
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Kosmetyki Yves rocher -na prawde naturalne?

Cytat:
Napisane przez Madziulaa007 Pokaż wiadomość
xxxxxx
Wszyściutkie kosmetyki z Oriflame są naturalne?
P.S. ta jakże "subtelna" reklama została zgłoszona do moderatorów.


Droga autorko wątku.
Kosmetyki z Yves Rocher nie są naturalne w 100%, ale na pewno mają więcej naturalnych składników, niż większość kosmetyków drogeryjnych.
Jak masz ich sklep u siebie w mieście to możesz się przejść zajrzeć. Jakieś próbki chyba mieć powinni.
Moja mama używa kremu do twarzy i ciała oraz kremu do rąk z YR i chwali sobie oba, bo ładnie pachną i działają. Ja osobiście znowu wolę krem Fitomedu (półtłusty) oraz kilka kremów/żeli z Korei Płd, bo mają dla mnie lepszą konsystencję.
Znowu znajoma lubi kremy Sylveco.
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-08 o 09:25 Powód: reklama w cytacie
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 09:55   #3
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki Yves rocher -na prawde naturalne?

Cytat:
Napisane przez Faholohago Pokaż wiadomość
Tak szukam w google tematu czy sa naturalne czy nie ale za duzo sie nie dowiedzialam.. wiecie moze cos na ten temat ? I czy sa w ogole 'zdrowsze' od innych marek, czy to lekka sciema ?
częściowo oczywiście tak mają certyfikowaną serię culture bio
po za tym pojedyncze produkty również mają naturalne składy, bez chemii (np. szampony z serii roślinna pielęgnacja włosów), ale trzeba do każdego kosmetyku podchodzić indywidualnie i analizować skład.

co do tego czy są zdrowsze od innych marek - moim zdaniem nie.
oprócz egzemplarzy z naturalnym składem nie widzę nic wyjątkowego w stosowaniu naturalnych składników w produkcji kosmetyków.
robi tak wiele firm i raczej nie jesteśmy w stanie osądzić, czy któraś z nich produkuje zdrowsze lub mniej zdrowe kosmetyki, skoro wrzucają do nich chemię przeplataną z naturalnością
czy stosowana przez nich chemia jest zdrowsza od stosowanych przez innych producentów?
czy ich naturalne składniki są lepsze?
certyfikowanych składników do produkcji nie całkiem naturalnych kosmetyków używa wiele firm, przestało to być luksusem.
według mnie na te pytania nie ma dobrej odpowiedzi.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 10:36   #4
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki Yves rocher -na prawde naturalne?

Moim zdaniem trafienie na dobry i w 100 % działający ( tak jak jest przedstawione to na ulotce) kosmetyków jest mało, a szczerze mówiąc ja jeszcze takiego nie znalazłam. Kosmetyki YR na pewno nie są w 100 % naturalne, oczywiście można znaleźć w ofercie kosmetyk odpowiedni dla naszych potrzeb i skóry i zauważać efekt. Ale niestety nie są one naturalne. Ja osobiście kupując kosmetyki naturalne zwracam uwagę na certyfikat EcoCert. I jestem z nich zadowolona.
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 10:49   #5
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki Yves rocher -na prawde naturalne?

Cytat:
Napisane przez Sylwia_pk Pokaż wiadomość
Moim zdaniem trafienie na dobry i w 100 % działający ( tak jak jest przedstawione to na ulotce) kosmetyków jest mało, a szczerze mówiąc ja jeszcze takiego nie znalazłam. Kosmetyki YR na pewno nie są w 100 % naturalne, oczywiście można znaleźć w ofercie kosmetyk odpowiedni dla naszych potrzeb i skóry i zauważać efekt. Ale niestety nie są one naturalne. Ja osobiście kupując kosmetyki naturalne zwracam uwagę na certyfikat EcoCert. I jestem z nich zadowolona.
Naturalne w 100% nie są również wszystkie kosmetyki z ecocertem no chyba, że są to np. czyste oleje...
Rozumiem, że swoją wypowiedź co do naturalności kosmetyków YR odnosisz do asortymentu tej firmy spoza linii culture bio.
Bo akurat ta linia ma certyfikat cosmebio, który podobnie jak ecocert, wymaga 95% naturalnych składników.


Od dawna nie stosuję kosmetyków innych niż naturalne, ale pamiętam, że część asortymentu YR lubiłam
Ich żele pod prysznic były strasznie fajne
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-11-08 o 11:03
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 11:14   #6
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki Yves rocher -na prawde naturalne?

Co do serii culture bio się nie wypowiedziałam bo wiem, że są one potwierdzone certyfikatem, bardziej "naturalne" od reszty.

Fakt, że oleje są w 100 % czyste i bardzo skuteczne. Z całkowicie naturalnych kosmetyków uwielbiam także mydło z aleppo
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 11:42   #7
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki Yves rocher -na prawde naturalne?

Cytat:
Napisane przez Sylwia_pk Pokaż wiadomość
Co do serii culture bio się nie wypowiedziałam bo wiem, że są one potwierdzone certyfikatem, bardziej "naturalne" od reszty.

Fakt, że oleje są w 100 % czyste i bardzo skuteczne. Z całkowicie naturalnych kosmetyków uwielbiam także mydło z aleppo
ja generalnie uwielbiam kosmetyki naturalne to już nałóg
zapraszam do zajrzenia na wątek dla naturalnych wariatek kosmetycznych jeśli temat jest Ci bliski
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=717854
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 12:28   #8
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki Yves rocher -na prawde naturalne?

Dzięki wielkie, zabieram się za czytanie
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.