dziecko studia i praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-22, 23:51   #1
croyezenmoi
Przyczajenie
 
Avatar croyezenmoi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24

dziecko studia i praca


Uważacie, że da się to wszystko pogodzić? Dodam, że studia dzienne inżynierskie. Praca w ,,zawodzie". Znacie podobne przypadki? Mąż statszy o dobrych kilka lat. Ale nie chodzi o finanse tylko o czas przede wszystkim.
__________________
Rest your weary head and let your heart decide.
croyezenmoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 07:45   #2
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: dziecko studia i praca

Praca w zawodzie i sudia dzienne, moze byc ciezko.
Nie wiem co do rzeczy ma "starszy o dobrych kilka lat maz"? 60 lat ma, ze nie nadazy za dzieckiem?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 08:05   #3
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: dziecko studia i praca

To wszystko zależy... Średnio wyobrażam sobie żeby studiować dziennie i pracować normalnie na cały etat, a co dopiero jeszcze do tego urodzić dziecko. No chyba, że chcesz urodzić i oddać komuś (mężowi/ mamie?) na wychowanie. Ew. urlop dziekański i urlop macierzyński...
Napisz coś więcej, bo na podstawie kilku słów ciężko cokolwiek doradzić.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 10:31   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: dziecko studia i praca

nie, nie da się. doba nie jest z gumy. chyba, że twoje zajmowanie się dzieckiem ograniczy się jedynie do jego urodzenia.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 10:43   #5
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: dziecko studia i praca

Studiuję dziennie, pracuję zdalnie i mam miesięczne dziecko
W tym semestrze realizuję tylko część przedmiotów, inaczej spędzałabym na uczelni całe dnie, pracuję kiedy dziecko śpi albo zajmuje się nim mąż.
Myślę, że korzystając z urlopów, realizując przedmioty awansem, dzieląc z mężem obowiązki da radę to ogarnąć ale kosztem tego, że poświęcisz sobie i dziecku trochę mniej czasu.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 13:40   #6
croyezenmoi
Przyczajenie
 
Avatar croyezenmoi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: dziecko studia i praca

Ze starszym ode mnie mężem chodziło raczej o to, że nie studiuje, tylko ma pracę na zmiany- a to jeśli chodzi o czas i finanse jest lepsze.
Któraś może jeszcze chciałaby podzielić się doświadczeniami?
__________________
Rest your weary head and let your heart decide.
croyezenmoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:38   #7
croyezenmoi
Przyczajenie
 
Avatar croyezenmoi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: dziecko studia i praca

alohaaa pomożecie?
__________________
Rest your weary head and let your heart decide.
croyezenmoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 19:56   #8
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: dziecko studia i praca

Cytat:
Napisane przez croyezenmoi Pokaż wiadomość
Ze starszym ode mnie mężem chodziło raczej o to, że nie studiuje, tylko ma pracę na zmiany- a to jeśli chodzi o czas i finanse jest lepsze.
Któraś może jeszcze chciałaby podzielić się doświadczeniami?
Przecież już ci dziewczyny napisały, jakie są opcje.
Wiele zależy od ukłądu studiów, godzin pracy i tego jak, w jakim wymiarze czasu chcesz się dzieckiem zajmować.
Generalnie strasznie dużo do roboty, nie polecam.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 21:22   #9
croyezenmoi
Przyczajenie
 
Avatar croyezenmoi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: dziecko studia i praca

Chciałam by dalej może inne podzieliły się doświadczeniem i wsparły...
__________________
Rest your weary head and let your heart decide.
croyezenmoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 21:31   #10
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: dziecko studia i praca

Cytat:
Napisane przez croyezenmoi Pokaż wiadomość
Chciałam by dalej może inne podzieliły się doświadczeniem i wsparły...
Masz dziecko, czy planujesz ciążę?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 21:33   #11
croyezenmoi
Przyczajenie
 
Avatar croyezenmoi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: dziecko studia i praca

plany
__________________
Rest your weary head and let your heart decide.
croyezenmoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 21:35   #12
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: dziecko studia i praca

Ale w czym wsparły? Mamy ci tutaj teraz napisać, że jak urodzisz to wszystko się ułoży, dasz sobie radę ze wszystkim i będziesz superszczęśliwa? Nie napisałaś żadnych szczegółów odnośnie czasu poswięcanego na studia, na pracę, na swoje przyjemności...
Mam kilka koleżanek które urodziły studiując ale raczej wiązało się to z przerwą w nauce i dużą pomocą ze strony rodziny.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 21:54   #13
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: dziecko studia i praca

Tak sie zastanawiam czemu musi to być wszystko na raz? Nie lepiej spokojnie skończyć studia i wtedy pomyśleć o dziecku? Ja jako osoba po studiach, pracująca i mająca dziecko nie widzę możliwości połączenia tych trzech rzeczy bez szkody dla jednej z nich. ..
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 23:25   #14
croyezenmoi
Przyczajenie
 
Avatar croyezenmoi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: dziecko studia i praca

to mniemania. Bo to chodzi o to... Zdecydowałabym się na dziecko, tylko gdybym miała pracę (ze studiów nie zrezygnuję). Bo jak pracę, to i płacę . A bez płacy mojej ciężko byłoby się utrzymać we 3. Więc skoro praca (płaca) i studia (lepsza płaca w przyszłości ), to dziecko można, bo finansowo dałoby się radę wtedy. Ale z drugiej strony nie wiadomo jak to pogodzić. Dobrze kombinuję?
__________________
Rest your weary head and let your heart decide.
croyezenmoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 06:51   #15
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: dziecko studia i praca

Cytat:
Napisane przez croyezenmoi Pokaż wiadomość
to mniemania. Bo to chodzi o to... Zdecydowałabym się na dziecko, tylko gdybym miała pracę (ze studiów nie zrezygnuję). Bo jak pracę, to i płacę . A bez płacy mojej ciężko byłoby się utrzymać we 3. Więc skoro praca (płaca) i studia (lepsza płaca w przyszłości ), to dziecko można, bo finansowo dałoby się radę wtedy. Ale z drugiej strony nie wiadomo jak to pogodzić. Dobrze kombinuję?
Serio studiujesz?
To skoncz te studia,znajdz prace,ustabilizuj zycie i wtedy mysl o potomstwie.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 13:41   #16
Katiaskaa
Zadomowienie
 
Avatar Katiaskaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 277
Dot.: dziecko studia i praca

Cytat:
Napisane przez croyezenmoi Pokaż wiadomość
to mniemania. Bo to chodzi o to... Zdecydowałabym się na dziecko, tylko gdybym miała pracę (ze studiów nie zrezygnuję). Bo jak pracę, to i płacę . A bez płacy mojej ciężko byłoby się utrzymać we 3. Więc skoro praca (płaca) i studia (lepsza płaca w przyszłości ), to dziecko można, bo finansowo dałoby się radę wtedy. Ale z drugiej strony nie wiadomo jak to pogodzić. Dobrze kombinuję?
To może najpierw spróbuj pogodzić studia i pracę i wtedy zobacz, czy na dziecko Ci jeszcze starczy sił i czasu.
Ja godzę dziecko, pracę i studia, ale studia zaoczne. Dziennych sobie nie wyobrażam do tego dodać.
__________________
Moja miłość - Antek 16.09.2012
Katiaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 16:06   #17
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: dziecko studia i praca

Praca i studia dzienne da się pogodzić, pod warunkiem, że to 4-ty lub 5-ty rok, jest mniej zajęć, można sobie plan ustawić itp. Ja dałam radę. Natomiast z dzieckiem radziłabym poczekać do obrony przynajmniej. Po co się tak śpieszyć?
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 18:53   #18
RozowaKlara
Raczkowanie
 
Avatar RozowaKlara
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 267
Dot.: dziecko studia i praca

Za mało szczegółów
Który rok studiów? Łatwiej na 4/5 roku.
Chcesz pracować na cały etat, pół,praca w domu?
Prawda jest taka, że mając dziecko śmiało dostanies z IOS. U mnie sporo było dziewczyn, które były mamami, pracowały i nie miały problemu z zaliczeniem roku.
Jednak prawda jest taka, że coś kosztem czegoś.
__________________
RozowaKlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 19:35   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: dziecko studia i praca

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
Studiuję dziennie, pracuję zdalnie i mam miesięczne dziecko
W tym semestrze realizuję tylko część przedmiotów, inaczej spędzałabym na uczelni całe dnie, pracuję kiedy dziecko śpi albo zajmuje się nim mąż.
Myślę, że korzystając z urlopów, realizując przedmioty awansem, dzieląc z mężem obowiązki da radę to ogarnąć ale kosztem tego, że poświęcisz sobie i dziecku trochę mniej czasu.
Tyle, ze realizacja przedmiotow tylko w czesci to na wielu uczelniach wydluzanie studiowania o lata. Poza tym nie kazdy ma opcje zdalnej pracy. No i sa niemowlaki dosyc problemowe, ktore od poczatku maja kolki i malo spia. Tak, znam dzieci, ktore od poczatku stosunkowo malo spaly.


Cytat:
Napisane przez bestka Pokaż wiadomość
Praca i studia dzienne da się pogodzić, pod warunkiem, że to 4-ty lub 5-ty rok, jest mniej zajęć, można sobie plan ustawić itp. Ja dałam radę. Natomiast z dzieckiem radziłabym poczekać do obrony przynajmniej. Po co się tak śpieszyć?
Nie generalizujmy. Nie kazde studia maja mniej zajec na 4 czy 5 roku.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 19:52   #20
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: dziecko studia i praca

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Tyle, ze realizacja przedmiotow tylko w czesci to na wielu uczelniach wydluzanie studiowania o lata. Poza tym nie kazdy ma opcje zdalnej pracy. No i sa niemowlaki dosyc problemowe, ktore od poczatku maja kolki i malo spia. Tak, znam dzieci, ktore od poczatku stosunkowo malo spaly.



Nie generalizujmy. Nie kazde studia maja mniej zajec na 4 czy 5 roku.
Ale to nie znaczy, że od razu trzeba zakładać, że się nie da.
Po prostu autorka podała za mało szczegółów.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 22:29   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: dziecko studia i praca

studia inżynierskie to zazwyczaj sporo godzin zajęć na uczelni. teoretycznie może sobie robić każdy rok przez 2-3 lata, żeby rozłożyć ilość przedmiotów, ale gra nie jest chyba warta świeczki?
jak ktoś pracuje i studiuje dziennie to myślę, że ma dosyć mocno wypełniony grafik. a samo posiadanie dziecka dla jego "mania" chyba jest trochę bez sensu, bo ono, szczególnie na początku, bardzo potrzebuje matki. pogodzić studia i dziecko można, jak ma się drugą osobę do zajmowania nim. ale dziecko, studia i praca? no nie wyobrażam sobie tego, chyba, że studia to codziennie 1,5h zajęć, a praca to maks 2h dziennie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 07:55   #22
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: dziecko studia i praca

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50808905]Ale to nie znaczy, że od razu trzeba zakładać, że się nie da.
Po prostu autorka podała za mało szczegółów. [/QUOTE]

Wiele się da, kwestia tylko jakim i czyim kosztem.
Autorka nie wyraziła jasno swoich priorytetów, pomysłów na organizację i inne takie, tylko chce wsparcia.

Odradzam pakowanie się w układ praca- studia- dziecko w takim przypadku. Najprawdopodobniej dziecko by na tym wszystkim ucierpiało.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 16:08   #23
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: dziecko studia i praca

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Tyle, ze realizacja przedmiotow tylko w czesci to na wielu uczelniach wydluzanie studiowania o lata. Poza tym nie kazdy ma opcje zdalnej pracy. No i sa niemowlaki dosyc problemowe, ktore od poczatku maja kolki i malo spia. Tak, znam dzieci, ktore od poczatku stosunkowo malo spaly.



Nie generalizujmy. Nie kazde studia maja mniej zajec na 4 czy 5 roku.
Ale zauważ, że ja nigdzie nie napisałam, że jest inaczej przedstawiłam tylko, że można być w takiej sytuacji gdzie da się to połączyć.
Poza tym wtedy autorka nie podała żadnych szczegółowych informacji ani też np. nie określiła, że nie chce wydłużać trwania studiów.
Moje dziecko też ma kolki, od 2 tygodnia życia. Do tego przeszliśmy przez szereg innych problemów i problemików ale skoro się pojawiły to cóż miałam zrobić? Jednocześnie zaznaczam, że bez męża i jego zaangażowania nie dałabym sobie rady.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 08:58   #24
Mahtob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: dziecko studia i praca

A czy któraś z Was kontynuowała naukę w trybie indywidualnego toku nauczania? Mogłaby się podzielić doświadczeniem?

Ja osobiście ze względów losowych na studiach znalazłam się trochę później (wszyscy moi rówieśnicy skończyli lub będą kończyć, a ja jestem dopiero na pierwszym roku) i z tego tytułu skazana jestem na późniejsze macierzyństwo, czego raczej wolałabym uniknąć. Niestety oboje z mężem mieszkamy z dala od naszych rodzin (więc na ewentualną pomoc babci nie ma co liczyć), ja w dodatku dojeżdżam na studia, a żeby dołożyć nieszczęść- mojego kierunku nie ma możliwości studiować w trybie zaocznym. Mój mąż ma stałą pracę (zarabia na tyle aby utrzymać nas oboje i nieco odłożyć). No a ja cóż... chciałabym mieć dziecko. Ale czy to jest rozsądne w takiej sytuacji?
Mahtob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 09:15   #25
Neferath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 122
Dot.: dziecko studia i praca

Jedna i druga niech sobie odpuści dziecko w tej chwili. Dziecko potrzebuje dużo czasu. Jedno będzie lubiło samo poleżeć patrząc na matkę, a inne nie da odejść nawet na kilka kroków, bo stwierdzi, że przytulanie jest potrzebne i już. Są dzieci, które długo nie dadzą pospać w nocy (mam taki przypadek, wyrośnięty, ale jednak), nic nie dawało rady... I jak ty chcesz później wyglądać na tej uczelni/w tej pracy?
Nie po to dają do roku macierzyńskiego, żeby zapi*przać co chwilę gdzieś tam, tylko by ten dzieciak matkę miał i żeby oboje się nie męczyli, bo to jest męczące
Neferath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 09:15   #26
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: dziecko studia i praca

Cytat:
Napisane przez Mahtob Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was kontynuowała naukę w trybie indywidualnego toku nauczania? Mogłaby się podzielić doświadczeniem?

Ja osobiście ze względów losowych na studiach znalazłam się trochę później (wszyscy moi rówieśnicy skończyli lub będą kończyć, a ja jestem dopiero na pierwszym roku) i z tego tytułu skazana jestem na późniejsze macierzyństwo, czego raczej wolałabym uniknąć. Niestety oboje z mężem mieszkamy z dala od naszych rodzin (więc na ewentualną pomoc babci nie ma co liczyć), ja w dodatku dojeżdżam na studia, a żeby dołożyć nieszczęść- mojego kierunku nie ma możliwości studiować w trybie zaocznym. Mój mąż ma stałą pracę (zarabia na tyle aby utrzymać nas oboje i nieco odłożyć). No a ja cóż... chciałabym mieć dziecko. Ale czy to jest rozsądne w takiej sytuacji?
Lekarski? Pielęgniarstwo?
Wiem, że np. na pielęgniarstwie licencjatu nie ma zaocznie ale magisterskie już są. Tak więc jeżeli na twoich studiach też jest taka możliwość to ja bym poczekała te 2 lata.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 09:56   #27
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: dziecko studia i praca

Mahtob wg mnie tylko studia plus dziecko jak najbardziej da się spokojnie pogodzić,
to tak jak godzenie pracy z dziekciem
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 15:32   #28
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: dziecko studia i praca

zanim cokolwiek postanowisz zastanów sie czy:

jesteś wystarczająco cierpliwa i wytrwała
jestes leniwa i masz słomiany zapał
masz kogoś kto ci pomoze gdybyś nagle została sama, ewentualnie czy sama sobie poradzisz.

Sory, plany planami ale w życiu nie zawsze układa się tak jaby się chciało i nigdy nie wiadomo co cię w życiu będzie czekać w związku z drogą zawodową i dzieckiem.Z doświadczenia wiem że takie plany i tak nijak się mają do późniejszych realizacji bo na wiele rzeczy nie ma się wpływu.

Studia i dziecko -jak najbardziej ale to wszystko zależy jaki grafik studiów, czy dziecko w pełni zdrowe czy potrzebuje cześtych wizyt lekarskich, czy jest ktoś kto będzie w stanie pomóc w razie choroby itp itd..

Tak samo jest z pracą i dzieckiem. Ja obecnie wychowuję córkę sama ( i też uwierz mi-nie planowałam tego!!)i jest naprawdę bardzo bardzo ciężko bo nie ma kto mi pomóc. Pomoc bliskich jest absolutnie nieoceniona.
Przemysl sobie wszystko 10 razy zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 22:00   #29
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: dziecko studia i praca

Jako osoba studiująca dziennie i pracująca od początku studiów, teraz w ciąży mogę Ci od razu powiedzieć że nie da się mieć ciasteczka i zjeść ciasteczka. Nie da się mieć wszystkiego i dopilnować na 100%. Jak będziesz dobra w jednym temacie, to pozostałe dwa ucierpią. Dobra w pracy = kijowa z dzieckiem i na uczelni. Dobra studentka = zawalanie w pracy i również kijowa w domu. Dobra mama poświęcająca czas dziecku = jakość pracy i studiów musi się znacznie obniżyć.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 11:20   #30
Mahtob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: dziecko studia i praca

Tak, pielęgniarstwo. I wiem o tym że magisterkę można zaocznie. No ale... Ja już na maluszka czekam dwa lata. Czekać dwa kolejne będzie ciężko (i myślę że chyba każda chcąca być mamą mnie zrozumie). Zwłaszcza jak obserwuje koleżanki z mojego roku które dorobiły się dzieci przed studiami...


mamasierpniowa2 na prawdę Cię podziwiam i trzymam kciuki.
Mahtob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-30 15:24:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.