Zdjęcie w CV - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-03, 13:50   #31
lowczyni_okazji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 146
Dot.: CV + zdjęcie

Najlepiej wkleić w Wordzie, tak żeby było razem z CV. Zdjęcie twarzy, takie jak w dowodzie.

Aż nie wierzę, że ludzie w strojach kąpielowych fotki wysyłali
lowczyni_okazji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 14:04   #32
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: CV + zdjęcie

Cytat:
Napisane przez lowczyni_okazji Pokaż wiadomość
Aż nie wierzę, że ludzie w strojach kąpielowych fotki wysyłali
Ciekawe jakiej pracy oferta dotyczyła...
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 15:58   #33
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: CV + zdjęcie

Ja CV wysyłam zawsze w PDFie, bo mam pewność, że nic się nikomu nie rozjedzie i będzie estetycznie wyglądać
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 16:27   #34
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: CV + zdjęcie

zdjęcie o wymiarach około 4x3 cm w prawym górnym rogu-pochodzące z dyplomu inżynierskiego-kiedyś gdy odsyłałam cv na propozycje pracy na promocji to wysyałałam kilka gdzie była ukazana moja figura
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 18:35   #35
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: CV + zdjęcie

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
Ciekawe jakiej pracy oferta dotyczyła...
w banku i podobno jakas super mloda i atrakcyjna to to nie byla
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 19:41   #36
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: CV + zdjęcie

Ja także zamieszczam zdjęcie w cv, z dyplomu.

Kiedyś, jak byłam na rozmowie, widziałam cv jakiejś dziewczyny. Leżało na biurku, więc rzuciłam sobie okiem na nie Zdjęcie było z wakacji (dziewczyna miała na głowie okulary słoneczny), a poza tym zajmowało z 1/5 życiorysu.
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 10:37   #37
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: CV + zdjęcie

U mnie do tej pory było to zdjęcie z legitymacji,w prawym górnym rogu Przy najbliższej aktualizacji CV też zmienię na zdjęcie z dyplomu

Mnie ostatnio zaskoczyła sytuacja jak zdjęcie zostało oddzielnie luzem wrzucone w koszulkę,a nie przypięte jakkolwiek do CV.Niby nic,zwłaszcza przy tym o czym Wy pisałyście,ale jednak zwraca się na to uwagę przy rekutacji
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-04, 10:38   #38
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: CV + zdjęcie

dubel
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 16:29   #39
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Zdjęcie w CV

Do mnie do firmy niedawno wplynelo cv pewnego faceta...doswiadczenie, wyksztalcenie jak najbardziej oki, ale...
do cv dolaczone zdjecie grupy osob, a jegomosc zaznaczony strzalka i adnotacja- to ja!!!
bez komentarza...
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 17:08   #40
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Zdjęcie w CV

Ja zaczełam prace od piątku tzn w piatek mialam takie wstepne ''szkolenie'' a od poniedzialku zaczynam normalną prace naszczescie nie szukalam zbyt dlugo bo tylko jakis niecaly miesiac

a co do zdjęcia w CV to lepiej je umieścic. Nie kazdy tego wymaga ale jak ostatnio chodziłam z koleżanka ktora roznosiła CV po centum handlowym to często mowili ''bez zdjęcia?''.
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 19:55   #41
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Zdjęcie w CV

A ja polecam zdjęcia pozowane, a nie nudne dowodowe tylko profesjonalnie zrobione i najlepiej czarno-białe, obejmujące głowę i część tułowia, zwraca uwagę i nadaje oryginalności CV
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 14:48   #42
kovergirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Zdjęcie w CV

Hej Joantyna ale jak korzystałaś z tego lepszego profilu to wcisnęłaś wszystkie opcje retuszu? To znaczy, że wszystko ci poprawiają co zaznaczyłaś. Jak jest na przykład wybielanie zębów, a u mnie na zdjęciu nie widać zębów, to mam tą opcję odznaczyć? Pomóż, odpowiedz mi szybko, muszę wysłać w poniedziałek CV...
kovergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 18:54   #43
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Zdjęcie w CV

Mogłabym wiedzieć o jakim programie mówicie?

A czy gdy chcę zanieść CV do sklepu odzieżowego to jak powinnam umieścić zdjęcie?
Przypiąć spinaczem czy przykleić
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 22:20   #44
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: Zdjęcie w CV

Fotka musi być, oczywiście stosowna, nie z imprezy. Ja dostałam płyke ze zdjęciem od fotografa, wkleiłam je do dokumentu CV i gotowe.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:43   #45
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: CV + zdjęcie

Ha.
Ja nie pochwalam wymogu wysylania CV ze zdjeciem - i oferta pracy musialaby serio powalic mnie na kolana, zebym zdjecie wkleila choc szpetna nie jestem i dobrze mi z oczu patrzy.
Generalnie, ciekawosc pracodawcy odnosnie mojej fizjonomii klasyfikuje tak samo, jak ewentualna ciekawosc pracodawcy w kwestii stanu majatkowego czy cywilnego. Po cholere mu to wiedziec, skoro moje CV w stopniu absolutnie zadawalajacym pozwala stwierdzic, jakim bede kandydatem na oferowane stanowisko? przy wiekszosci stanowisk naprawde marginalne znaczenie ma, czy jestem zezowata, dropiata, a moze zgola blizniaczka Angeliny Jolie
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:56   #46
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: CV + zdjęcie

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Ha.
Ja nie pochwalam wymogu wysylania CV ze zdjeciem - i oferta pracy musialaby serio powalic mnie na kolana, zebym zdjecie wkleila choc szpetna nie jestem i dobrze mi z oczu patrzy.
Generalnie, ciekawosc pracodawcy odnosnie mojej fizjonomii klasyfikuje tak samo, jak ewentualna ciekawosc pracodawcy w kwestii stanu majatkowego czy cywilnego. Po cholere mu to wiedziec, skoro moje CV w stopniu absolutnie zadawalajacym pozwala stwierdzic, jakim bede kandydatem na oferowane stanowisko? przy wiekszosci stanowisk naprawde marginalne znaczenie ma, czy jestem zezowata, dropiata, a moze zgola blizniaczka Angeliny Jolie
To wszystko zależy od stanowiska na jakie aplikujesz Wiadomo, że jak na stanowisko nauczyciela wyślesz zdjęcie na którym Ci 3/4 biustu widać to dyrektor niechętnie będzie patrzył na Twoje cv. No i w niektórych pracach wymagają jednak zadbanego wyglądu a nie np. okolczykowanej twarzy czy odrostów na poł głowy.Wiadomo, ze na zdjęciu może być co innego a w rzeczywistości inaczej ale zawsze jakaś wstępna selekcja jest. No i rodzaj wysłanego zdjęcia mówi dużo o człowieku, czy jest porofesjonalistą ( np zdjęcie dowodopodobne) czy sobie jaja robi ( zdjęcie pod palmami) :P
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 09:04   #47
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: CV + zdjęcie

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
przy wiekszosci stanowisk naprawde marginalne znaczenie ma, czy jestem zezowata, dropiata, a moze zgola blizniaczka Angeliny Jolie
No nie wiem... Większość stanowisk jednak polega na pracy z klientem, a wtedy pracownik jest w jakimś sensie wizytówką firmy. I to nawet nie musi chodzić o urodę, a po prostu profesjonalny wygląd. W jakimś sensie można to ocenić po legitymacyjnym zdjęciu - czy kobieta nie wymalowała się do zdjęcia jak na bal sylwestrowy, czy ubrała się elegancko czy może jest z bluzce z piersiami na wierzchu, czy nie ma kolczyków na twarzy, albo tatuażu na czole

Edit: Kurczę, koleżanka mnie ubiegła
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2011-03-14 o 09:06
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 09:13   #48
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: CV + zdjęcie

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Po cholere mu to wiedziec, skoro moje CV w stopniu absolutnie zadawalajacym pozwala stwierdzic, jakim bede kandydatem na oferowane stanowisko? przy wiekszosci stanowisk naprawde marginalne znaczenie ma, czy jestem zezowata, dropiata, a moze zgola blizniaczka Angeliny Jolie
Nie zgadzam się, i jako pracownik i jako pracodawca

Na taką cholerę mu , że w zawodach, gdzie pracownik ma kontakt z innymi ludźmi, powierza mu się "poważne" sprawy do załatwienia, powierza mu się dobra luksusowe czy pieniądze - pracownik musi wyglądać normalnie, a powiedziałabym - reprezentatywnie. Muszę wiedzieć, czy osoba, która ma świetne CV i ekstra doświadczenie nosi dredy i 3 kolczyki w każdym otworze ciała czy też stylizuje się na Dodę/Pamelę Anderson. Taki pracownik będzie odstraszał klientów mojej firmy (bo ich znam) i zaproszenie go na rozmowę kwalifikacyjną jest stratą czasu dla nas obojga. Nie żądam aparycji Angeliny Jolie czy Brada Pitta, ale pewne rzeczy są w pewnych firmach (a zaryzykowałabym, że w większości) nie do przeskoczenia.

A piszę to na podstawie doświadczenia ostatnich kilku tygodni. Szukałam pracownika na bardzo odpowiedzialne stanowisko w mojej firmie. Dostałam świetne CV od niezwykle wykształconej kobiety, ze świetnym doświadczeniem itp., ale bez zdjęcia. Wystarczyło wpisać jej godność na fejsiu - wyskoczyło mi zdjęcie 45-letniej kobiety z fioletowymi, brokatowymi tipsami do kostek, we włosach koloru platynowy blond z czarnymi odrostami, w dwóch kitkach !, w fioletowej bluzce ukazującej wytatuowany brzuszek. Nie wyobrażam sobie współpracy z taka osobą.

Dla mnie jako pracodawcy, ważny byłby również status cywilny, chociażby przez wzgląd na nienormowany czas pracy. Osoba, która zaznacza, że ma 3 dzieci, oszczędza tak mnie, jak i sobie problemów z dyspozycyjnością. Aczkolwiek o taki status nie proszę w ogłoszeniach, a mimo to wszyscy nim piszą.

Status majątkowy mnie do niczego niepotrzebny
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 09:13   #49
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: CV + zdjęcie

Z pewnoscia jest w tym duzo racji.
Z tym, ze ja mam na tyle bogate doswiadczenie zawodowe, na tyle odpowiednie przygotowanie merytoryczne i na tyle wystarczajace predyspozycje na stanowiska, o ktore ewentualnie aplikuje, ze wolalabym, zeby pracodawca zdobyl sie na jakies minimum zaufania rozpatrujac moja kandydature - no po prostu, zeby traktowal mnie przynajmniej na tyle powaznie co ja jego
Wlasnie o te wstepna selekcje mi chodzi - uwazam, ze to nie jest w porzadku - no chyba, ze jednym z kryteriow ma byc wizerunek pracownika, np. przy promocjach czy na recepcji ***** hotelu

Bo o ile moja buzka moze pracodawce bez reszty ujac, o tyle szczuplejsza po polio jedna lydka i przedramie moze go na tej samej zasadzie odstreczyc a to juz ani eleganckie, ani na poziomie

Pomijam, ze buzka i lydka akurat tak sie maja do charakteru pracy na stanowiskach w granicach moich zainteresowan, jak nie przymierzajac piesc do nosa
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 09:15   #50
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: CV + zdjęcie

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
no po prostu, zeby traktowal mnie przynajmniej na tyle powaznie co ja jego
A tu napisałaś bardzo ważną rzecz, o której miałam nawet założyć osobny wątek, bom sfrustrowana Ale mam robotę, więc wrócę później i sie rozpiszę
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 09:17   #51
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: CV + zdjęcie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, i jako pracownik i jako pracodawca

Na taką cholerę mu , że w zawodach, gdzie pracownik ma kontakt z innymi ludźmi, powierza mu się "poważne" sprawy do załatwienia, powierza mu się dobra luksusowe czy pieniądze - pracownik musi wyglądać normalnie, a powiedziałabym - reprezentatywnie. Muszę wiedzieć, czy osoba, która ma świetne CV i ekstra doświadczenie nosi dredy i 3 kolczyki w każdym otworze ciała czy też stylizuje się na Dodę/Pamelę Anderson. Taki pracownik będzie odstraszał klientów mojej firmy (bo ich znam) i zaproszenie go na rozmowę kwalifikacyjną jest stratą czasu dla nas obojga. Nie żądam aparycji Angeliny Jolie czy Brada Pitta, ale pewne rzeczy są w pewnych firmach (a zaryzykowałabym, że w większości) nie do przeskoczenia.

A piszę to na podstawie doświadczenia ostatnich kilku tygodni. Szukałam pracownika na bardzo odpowiedzialne stanowisko w mojej firmie. Dostałam świetne CV od niezwykle wykształconej kobiety, ze świetnym doświadczeniem itp., ale bez zdjęcia. Wystarczyło wpisać jej godność na fejsiu - wyskoczyło mi zdjęcie 45-letniej kobiety z fioletowymi, brokatowymi tipsami do kostek, we włosach koloru platynowy blond z czarnymi odrostami, w dwóch kitkach !, w fioletowej bluzce ukazującej wytatuowany brzuszek. Nie wyobrażam sobie współpracy z taka osobą.

Dla mnie jako pracodawcy, ważny byłby również status cywilny, chociażby przez wzgląd na nienormowany czas pracy. Osoba, która zaznacza, że ma 3 dzieci, oszczędza tak mnie, jak i sobie problemów z dyspozycyjnością. Aczkolwiek o taki status nie proszę w ogłoszeniach, a mimo to wszyscy nim piszą.

Status majątkowy mnie do niczego niepotrzebny
Czesc Szugar rany julek, jakby nie dzieci, to bym prosila o linka do ogloszenia
No mialas pecha z ta fioletowa pania ja Cie chcialabym uspokoic, ze nie nosze brokatow, kolczykow i mam krotkie paznokietki a'la french.
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 09:20   #52
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: CV + zdjęcie

Szugarbejb podrzuciła ważny argument - lepiej samemu dodać do CV właściwe zdjęcie, niż rekruter miałby z ciekawości śledzić portale społecznościowe, a tam nie zawsze mamy takie profesjonalne foteczki
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 11:28   #53
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: CV + zdjęcie

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Ja wysyłam cv wraz ze zdjęciem (takim jak dyplomie). Zdjęcie jest częścią cv i u mnie znajduje się w prawym górnym rogu.
I tak powinno być. z tego co wiem, wysyłanie swoich zdjęc jako załącznik do maila jest raczej nie miejscu i czewsto na takie cv pracodwacy nawet nie patrzą.
Juz nie mówiąc o innych zdjęciach niż legitymacyjne.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 19:23   #54
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Zdjęcie w CV

Co zrobić w przypadku kiedy chciałabym umieścić zdjęcie robione u fotografa miesiąc temu (do dowodu osobistego) ale niedawno zmieniłam kolor włosów?

Dodam że jest to dosyć spora zmiana bo na fotografii mam włosy brązowe a obecnie jestem jasną blondynką.

Długość włosów ta sama.. ale z tego co wiem to zdjęcie musi być aktualne..?

Zdjęcie mam ładne, spokojne nadaje się do CV
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...

Edytowane przez Magnolia_83
Czas edycji: 2012-04-11 o 19:26
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 18:08   #55
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Zdjęcie w CV

Najlepiej zrobić czarno-białe zdjęcie i tyle

Ewentualnie zrób nowe, przecież nie napiszesz pod zdjęciem 'teraz jestem blondynką'
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 09:28   #56
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Zdjęcie w CV

Jak się nie chce iść do fotografa, to można zrobić zdjęcie na tle jednolitej ściany,ustawić się tak, jak by się było u fotografa i poprosić kogoś, aby zrobił około 20 zdjęć, chociaż jedno powinno wyjść reprezentatywne. Potem np. w programie typu Paint Shop Pro wcisnąć przycisk "inteligenta korekta zdjęcia" - i zdjęcie wychodzi jak u fotografa, no i jeszcze usunąć tło, program do takich podstawowych rzeczy prosty w obsłudze - można opalić skórę, wybielić zęby, usunąć czerwone oczy i skazy na ciele - jeżeli ktoś potrzebuje Oszczędza się w ten sposób swoje nerwy i pieniądze. Bo czasami jak fotograf mówi "uśmiech" to człowiek ma ochotę tylko się odwrócić.
Tutaj ktoś pisał o pomyśle z pozowanym - od połowy ciała - fajny pomysł, oryginalny- nigdy takiego nie widziałam, ale potrafię to sobie wyobrazić, nie wygląda się jak odcięta głowa, tylko tak jakby się wychodziło z CV i mówiło "zatrudnij mnie" hehe

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2012-04-14 o 09:33
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 19:31   #57
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: CV + zdjęcie

Witam serdecznie wszystkich, chciałabym odświeżyć temat.
Wydaje mi się, że to właściwy wątek. Wprawdzie skorzystałam z Google'a, a nie Wizażowej szukajki, ale to chyba nawet lepiej W każdym bądź razie jeśli się mylę, proszę admina o interwencję.
Wszyscy tutaj pisali ogólnie o zdjęciu w CV ("czy w ogóle") natomiast mnie interesuje głównie kwestia zdjęcia sylwetki w CV. Z góry zaznaczam, że nie odpowiadam na żadne seksistowskie ogłoszenie, lecz po prostu aplikuję na stanowisko hostessy (gdzie - nie oszukujmy się - wygląd jest ważny).
W związku z powyższym mam parę pytań:
- gdzie wykonać takie zdjęcie: u fotografa czy może jednak w domu na tle np. białej ściany? (zaznaczam, że mój chłopak ma dobry aparat fotograficzny i umie go używać tzn. zna się na fotografii)
- jak się ubrać? (ok, wiem, elegancko, ale może ktoś ma jakieś sugestie np. co do wielkości dekoltu, kolorów czy też rodzaju stroju)
- jaką pozę przybrać?
- gdzie w CV takie zdjęcie umieścić? (również prawy górny róg czy może jednak na oddzielnej stronie?)
- czy jeżeli umieszczam w CV zdjęcie sylwetki to zachować w nim zdjęcie twarzy?

Rozumiem, że chodzi o coś w takim stylu:
http://www.studiokopiowania.pl/uploa...trony/62_m.jpg
może ktoś ma jakieś własne sugestie bądź chciałby mi zasugerować bardziej ekstrawagancką opcję (aby wybić się z tłumu konkurentek?)

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2013-08-13 o 19:33
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 00:31   #58
iPlynieSieDalej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 75
Zdjęcie w CV, a broda(faceta :))

Cześć,
szukam aktualnie pracy i mam mały problem z moim CV.
Wydaje mi się, że w HR większość osób to kobiety, dlatego pytam tutaj.
Czy spotykacie się z CV na których zdjęcia przedstawiają facetów z brodą? Nie mówię tu o króciutkim zaroście, czy długaśnej brodzie. Taka przeciętna kilkucentymetrowa.
Obawiam się że moje CV może przez to dziwnie wyglądać.
Stanowisko nie jest żadne bankowe, prawnicze czy jakieś inne wymagające super elegancji. Mam nadzieję, że ponieważ chcę pracować na stanowisku raczej bez kontaktu z ludźmi to nie będzie to problemem.

Czy lepiej jednak do poszukiwań pracy zgolić się na zero i wstawić takie neutralne zdjęcie? Ma to jakieś znaczenie?
iPlynieSieDalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 11:34   #59
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zdjęcie w CV, a broda(faceta :))

Cytat:
Napisane przez iPlynieSieDalej Pokaż wiadomość
Cześć,
szukam aktualnie pracy i mam mały problem z moim CV.
Wydaje mi się, że w HR większość osób to kobiety, dlatego pytam tutaj.
Czy spotykacie się z CV na których zdjęcia przedstawiają facetów z brodą? Nie mówię tu o króciutkim zaroście, czy długaśnej brodzie. Taka przeciętna kilkucentymetrowa.
Obawiam się że moje CV może przez to dziwnie wyglądać.
Stanowisko nie jest żadne bankowe, prawnicze czy jakieś inne wymagające super elegancji. Mam nadzieję, że ponieważ chcę pracować na stanowisku raczej bez kontaktu z ludźmi to nie będzie to problemem.

Czy lepiej jednak do poszukiwań pracy zgolić się na zero i wstawić takie neutralne zdjęcie? Ma to jakieś znaczenie?
Jeżeli broda jest elegancko przystrzyżona i ułożona to nie widzę problemu.
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 17:15   #60
iPlynieSieDalej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 75
Dot.: Zdjęcie w CV, a broda(faceta :))

Dzięki! Rzeczywiście, ktoś się właśnie odezwał, więc chyba nie będzie to problemem
iPlynieSieDalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-28 07:12:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.