moje kremy z filtrami :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-06, 18:11   #1
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954

moje kremy z filtrami :)


W zwiazku z tym ze watek "do filtromaniaczek" stal sie baaardzo nieczytelny, pisze tutaj (zainteresowane na pewno wiedza ocb )

Na poczatku stosowalam Bioderme Tonujaca 40(50?) ale "troche" sie walkowala no i bylam przez nia dosyc pomaranczowa. Teraz mam (a raczej koncze) Avene Creme Ultra High protection (spf 50+) taka biala tubka z pomaranczowym koleczkiem i 50tka w srodku, za 50 ml zaplacilam troche ponad 50 zl. Krem jest bardzo fajny, dosyc gesty, zdecydowanie nie taki lejacy jak bioderma, ma jakis tam kolor (bez?), po rozsmarowaniu twarz jest KOSZMARNIE biala ale po jakims czasie kolor calkowicie znika, twarz wyglada normalnie ) powiedzialabym nawet ze ten krem wyrownuje male przebarwienia, ujednolica koloryt i co najwazniejsze - W OGOLE SIE PO NIM NIE SWIECE (po biodermie skrobiowanie to niezbędnik dla mnie ))
no ale w przyrodzie musi byc rownowaga i krem ma tez b. duza wade - okropnie podkresla luszczaca sie skore. po prostu tragedia co to to robi... w miejsach gdzie wydawalo mi sie ze skora jest ok naloze krem i dopiero widze ze twarz w tym miejscu jednak mi sie luszczy nie umiem tego dobrze opisac ale w kazdym razie polecam tylko kobitkom ktore "swoje juz przeszly" przy kwasach czy zoracach, oraz wszystkim na dni "bez luszczenia" a, no i kiedy sie luszcze buzia bardzo mnie szczypie przy nakladaniu tego kremu, potem jednak uczucie to znika (w inne dni jest ok, dla porownania bioderma szczypala mnie niekiedy ot tak sobie a niekiedy przez caly dzien - avene jest wiec lagodniejszy)

no i przetestowalam jeszcze mleczko vichy (50). Fajne, ale swiece sie po nim bardziej niz po avene, chociaz i tak jest to znosne i jakbym nie zrobila sie taka wybredna to pewnie by mi to nie przeszkadzalo Uzywam go na dni "z luszczeniem" bo ono z koleji lagodzi i sprawia ze odstajace skorki sa mniej widoczne (przynajmniej takie mam wrazenie ).

to tyle moich refleksji )

Mam nadzieje ze komus pomoglam zachecam do luznej dyskusji nt kremow:P
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 20:57   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Wątek dla Filtromaniaczek nieczytelny czy po prostu nie chce sie go czytac rzez tydzien??

A tak wracajac do tematu - moze sprobuj filrtow avene, ale tych w pomaranczowych tubkach [zawieraja Tinsorby, nie biela]- te uchodxzą za najbardziej odżywcze. Sama stosuje kwasy i retinoidy i avene doskonale nawilza mi skórę...a teorie o swieceniu sa wyolbrzymione, da sie to opanowac [chyba bardziej swiecilam sie np. po kremie oliwkowym ziaji].
Jeśli masz uczucie sciagnietej skory, mozesz przeciez nalozyc jakis kremik nawilzajacy pod filtr [byle tenże byl juz bez filtra], czy tez serum/krem z witC [o ile nie stosujesz kwasow/retinoidow, nie masz podraznionej skory]. Ja od 2 dni zachwycam sie Redermic od LRP
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:14   #3
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: moje kremy z filtrami :)

L_V, też się redermicujesz?
Nie przyznałaś się, no

Kasiu wątek "do filtromaniaczek" jest właśnie po to, żeby nie rozdrabniać się na miliard wątków takich jak Twój.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:24   #4
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: moje kremy z filtrami :)

L_V wlasnie dlatego nieczytelny bo za duzo jest w nim rzeczy nie zwiazanych z tematem czytalam tak do 50ktorejs strony ale mnie malo interesuja zdjecia nicole kidman, dlatego napisalam tutaj zeby pisac tylko o kremach, nikogo nie zmuszam, ale chcialam sie wypowiedziec, moze komus sie to przyda.serum wlasnie zaczelam stosowac (mialam przerwe bo wprowadzalam zorac, potem kwasy). uczucia sciagniecia nie mialam nigdy, czasem wlasnie zdazalo sie to szczypanie. O Redermic nigdy nie slyszalam, a kazda nowinka zw. z filtrami mile widziana, dzieki )

Sandija...a czy korzystajac kiedys z opcji szukaj natrafilas na taki kilkudziesieciostronicowy watek i nie wiedzialas na ktorej stronie jest to, co Cie interesuje? Dla mnie tamten watek zrobil sie nieczytelny i juz.
pozdrawiam
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:41   #5
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Cytat:
Napisane przez kasia5558
O Redermic nigdy nie slyszalam, a kazda nowinka zw. z filtrami mile widziana, dzieki )
To nie ma związku z filtami.

Cytat:
Napisane przez kasia5558
Sandija...a czy korzystajac kiedys z opcji szukaj natrafilas na taki kilkudziesieciostronicowy watek i nie wiedzialas na ktorej stronie jest to, co Cie interesuje? Dla mnie tamten watek zrobil sie nieczytelny i juz.
pozdrawiam
Na górze każdego wątku jest opcja "przeszukaj ten wątek". Wrzucasz hasło, które Cię interesuje i wyświetlają Ci się konkretne posty - tak właśnie działa wyszukiwarka i w nosie masz, ile stron ma ten wątek
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:53   #6
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Cytat:
Napisane przez kasia5558
czytalam tak do 50ktorejs strony ale mnie malo interesuja zdjecia nicole kidman, dlatego napisalam tutaj Dla mnie tamten watek zrobil sie nieczytelny i juz.
pozdrawiam
Hm, jeśli doczytałaś do 50-którejś strony, to by znaczyło, że przeczytałaś wszystkie merytoryczne informacje w tamtym wątku.... No ale ja muszę przyznać, że tamten wątek faktycznie chyba już wymknął się spod kontroli Dlatego np. spróbowałam założyć inny, tylko o makijażu na filtry.
Ale wymienianie ulubionych kremów moim zdaniem nie wniesie nic nowego - wystarczy przejrzeć KWC.
Pozdrawiam i życzę owocnych przygód z wyszukiwarką

A tak off topic - Sandija, kiedyś usiłowałam znaleźć wyszukiwarką Twoją wypowiedź o żelu BHA 2% Viviean, nawet sobie przypomniałam, w którym to było wątku... Wpisywałam różne kombinacje i nic! Wiesz, jak znalazłam? Dopiero przez Twój profil i szukanie po wszystkich Twoich wypowiedziach...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:59   #7
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Cytat:
Napisane przez Erato
Hm, jeśli doczytałaś do 50-którejś strony, to by znaczyło, że przeczytałaś wszystkie merytoryczne informacje w tamtym wątku.... (...)

Ale wymienianie ulubionych kremów moim zdaniem nie wniesie nic nowego - wystarczy przejrzeć KWC.
Pozdrawiam i życzę owocnych przygód z wyszukiwarką
No właśnie

Cytat:
Napisane przez Erato
A tak off topic - Sandija, kiedyś usiłowałam znaleźć wyszukiwarką Twoją wypowiedź o żelu BHA 2% Viviean, nawet sobie przypomniałam, w którym to było wątku... Wpisywałam różne kombinacje i nic! Wiesz, jak znalazłam? Dopiero przez Twój profil i szukanie po wszystkich Twoich wypowiedziach...
To dobrze, czy źle? Bo ja coś dziś niedomyślna jestem
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 22:10   #8
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Cytat:
Napisane przez Erato
Ale wymienianie ulubionych kremów moim zdaniem nie wniesie nic nowego - wystarczy przejrzeć KWC.
I przede wszystkim tam wpisać swoje refleksje. Będzie dużo łatwiej je znaleźć zanim tu zginą w powodzi nowych wątków i postów.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 08:03   #9
aanusza
Raczkowanie
 
Avatar aanusza
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 76
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Cytat:
Napisane przez Erato
A tak off topic - Sandija, kiedyś usiłowałam znaleźć wyszukiwarką Twoją wypowiedź o żelu BHA 2% Viviean, nawet sobie przypomniałam, w którym to było wątku... Wpisywałam różne kombinacje i nic! Wiesz, jak znalazłam? Dopiero przez Twój profil i szukanie po wszystkich Twoich wypowiedziach...
mi się tez tak zdarzyło, potem okazalo się, że wyszukiwarka "głupieje" przy 3-literowych wyrazach - zwyczajnie ich nie widzi
aanusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 09:51   #10
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Cytat:
Napisane przez Sandija

To dobrze, czy źle? Bo ja coś dziś niedomyślna jestem
No nie za dobrze.... Bo ta wyszukiwarka mi nie znalazła tego, co chciałam! Musiałam się trochę namęczyć Znalazłam post tylko dlatego, że pamiętałam, że to właśnie Ty o tym pisałaś. Dlatego mogłam szukać w Twoich postach. Gdyby nie to, to bym nie znalazła.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 14:13   #11
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: moje kremy z filtrami :)

A, rozumiem. Ta "główna" wyszukiwarka momentami głupieje, sama zauważylam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-07, 14:19   #12
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: moje kremy z filtrami :)

No właśnie nie tylko ta "główna". Nie znalazłam wiadomości ani przez główną,ani przez "wątkową". No, ale nic to. Szukajcie a znajdziecie!
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 14:33   #13
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Hm, to dziwne, bo mi działa zawsze
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 20:16   #14
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Skoro wątek jest o wyszukiwarkach 8)....
Ja do dzisiaj nie moge znaleźć w którym wątku, i komu obiecałam, ze sprawdzę "moc" effaclaru hi,hi - mimo, że sprawdzałam ogólną wyszukiwarką, a potem wątkowymi (przecież wiem gdzie się wypowiadałam) ...to nie znalazłam...


A tak BTW ja chyba zostałam fanka kremu avene 50+ - ale tego w pomarańczowej tubce (ta biała to tylko filtry mineralne - one zawsze mocno bielą)
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 20:33   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Cytat:
Napisane przez marianna
Skoro wątek jest o wyszukiwarkach 8)....
Ja do dzisiaj nie moge znaleźć w którym wątku, i komu obiecałam, ze sprawdzę "moc" effaclaru hi,hi - mimo, że sprawdzałam ogólną wyszukiwarką, a potem wątkowymi (przecież wiem gdzie się wypowiadałam) ...to nie znalazłam...

)
MArianno, obiecałaś mi w watku o substytucie dla toniku clinique 2, hihi Ale juz sie nie przejmuj, bo go sobie kupiłam

Sandija, ja tam też zazwyczaj probblemów nie mam, chociaz jak szukałam danych o MSM to bylo ciezko...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 22:04   #16
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Cytat:
Napisane przez L_V
MArianno, obiecałaś mi w watku o substytucie dla toniku clinique 2, hihi Ale juz sie nie przejmuj, bo go sobie kupiłam

Sandija, ja tam też zazwyczaj probblemów nie mam, chociaz jak szukałam danych o MSM to bylo ciezko...
No to super

P.S.
1,5 %
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 22:44   #17
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Cytat:
Napisane przez marianna
A tak BTW ja chyba zostałam fanka kremu avene 50+ - ale tego w pomarańczowej tubce (ta biała to tylko filtry mineralne - one zawsze mocno bielą)
Ten krem to najlepsze co moglo mnie spotkac bo inaczej czekalaby mnie meczarnia z filtrowaniem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 23:52   #18
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: moje kremy z filtrami :)

Marianno 1,5% to stężenie toniku?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.