Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-19, 22:52   #1141
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pod oczami się smarowałaś tą maścią? A, i co to za maść? Często miewałam zapalenie spojówek, ale takiego czegoś w życiu nie widziałam.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 15:51   #1142
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pojawily mi sie zaburzenia widzenia... Taka mgla ciagle przed oczami.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 07:11   #1143
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Dawka jest dobierana indywidualnie, osobiście nie znam nikogo, kto brałby aż 60 mg dziennie, fakt, na wizażu można się z tym spotkać, ale rzadko lekarze dają taką dawkę. To 40 mg przecież będziesz brała dłużej to co za różnica? Znam dziewczynę, która była leczona bardzo długo, ale przez połowę kuracji brała tylko 10 mg dziennie, a potem dopiero zmienili jej na 20 mg. Nie ma żadnej gwarancji, że im większa dawka, tym lepsze działanie, liczy się skumulowana dawka końcowa.
ja tez zaczynałam od 10 mg ale dziewczyny na wizażu mówiły że tak niska dawka przyjmowana dłużej niz na tzw wejście nic nie da....
wydaje mi sie że dawka jednak ma znaczenie - tzn w sytuacji gdy ktoś jest leczony 10 mg czy 20 mg a między 10 mg czy 40 mg. Także wydaje mi sie że takie dawki jak 10 czy 10 mg przez cała kurację to dawki zbyt niskie..... nie wiem tylko czy mozna zostac juz na 40 mg czy po czasie nalezy przejść na 60 mg. Dziewczyny tutaj biora i po 60 mg (albo co drugi dzień na przemian z 40) i chyba nawet któras pisała o 80 mg ale dla mnie to juz hardcor.

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

zreszta zostało mi 1,5 listka wiec niedługio ide do dermy to zapytam ja o to.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Pojawily mi sie zaburzenia widzenia... Taka mgla ciagle przed oczami.
o kurcze - to juz nie przelewki - rozmawiałas z okulista albo dermą o tym? to jednak wzrok...

mnie ręce znowu bola tzn prawa ręka i zakwasy mam. Opróczt ego nic mi nie jest. Nosze soczewki ale wystarczy że na noc sobie zakropie oczy i luz. Jedyne co mnie wczoraj wystarszyło to to że mi zyły na rękach starsznie powyłaziły - okropnie to wyglądało.Dzis juz lepiej.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 09:10   #1144
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Tak. Póki co nie biorę izo, muszę poczekać aż wszystkie procesy naprawcze w skórze się zakonczą Mam kilka dni przerwy. A potem mogę zacząc znów brać, bo zostało mi bardzo malutko.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 12:39   #1145
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie za 3 dni wybije 3 mies. po kuracji. Strasznie czas gnie do przodu już w kwietniu będę mogła sobie zrobić jakieś zabiegi na przebarwienia z czego się b. cieszę. Mam do Was pyt: jakie zabiegi najlepiej zrobić? nie mam jakiś blizn, dołków tylko zwykłe przebarwienia. Nie znam się za bardzo na tym bo nigdy nie byłam z tym u kosmetyczki.

Ze skórą wszystko ok, trochę mi ostatnio powyskakiwało przed okresem a teraz spokój. O włosach nie będę już nic pisać bo żadnej poprawy, dalej lecą....

Tak na pocieszenie napisze, że znajoma mojej mamy ma córkę która przeszła kurację izo i minęły już 3 czy 4 lata i wszystko jest ok
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 15:26   #1146
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja przez pierwsze 3 miesiące brałam 40 mg, a gdy po tym czasie wszystko mi się pogoiło i buzia zrobiła się gładka, dermatolog zmniejszyła dawkę do 30 mg, mimo że wyniki miałam idealne. Dużą dawką "zaatakowałyśmy" trądzik, a teraz tylko mamy dopilnować, aby nie wrócił i stąd ta mniejsza dawka. Jak widać co lekarz to inny sposób leczenia

Ja na 60 mg chyba bym się nie zdecydowała
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 15:52   #1147
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja biorę 60mg i mam się dobrze
anu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 06:45   #1148
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

czyli w sumie chyba nie ma raegułyczy będziemy po tych 40 mg brac 60 czy 30... Pewnie to kwestia indywidualna, ja biorę 2 mce i mimo że ładnie juz sie pogoiło i nawet znajomi widzą to jeszcze mimo wszystko widac i czasem cos wyskoczy jakas gula, wiec pewnie na tych 40 zostanę - nie wiem czy na 60 sie zdecyduje bo skoro teraz jest ok to nie bede ryzykować tylko po to by skrócić terapie chyba że te 60 byłoby podyktowane nie czasem a skutecznością.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 09:09   #1149
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

jestem załamana , wróciły mi pryszzcole, po 4 latach .... na pewno jest ich mniej ale jednak

umówiłam się na przyszły tydzień do dermatologa, zobaczymy co powie.... może jest jakaś inna przyczyna.... eh....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 13:14   #1150
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
jestem załamana , wróciły mi pryszzcole, po 4 latach .... na pewno jest ich mniej ale jednak

umówiłam się na przyszły tydzień do dermatologa, zobaczymy co powie.... może jest jakaś inna przyczyna.... eh....
O kurcze Może to od jakiegoś nowego kosmetyku?
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 16:27   #1151
Miramarth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam,
też biorę Izo. O dawce wiem , że dobiera się ją indywidualnie w zależności od wagi organizmu i stopnia nasilenia zmian. Moja kuracja przewidziana jest na 9 mcy. Pierwsze efekty były widoczne w ciągu 2 tygodni, na początku trochę wysypało a potem nic ,buzia jest gładka i matowa. Biorę 3 mce, po każdym mcu miałam zwiększoną dawkę . Dawka jest ustalana także na podstawie comiesięcznych badań wątroby i aktualnego jej stanu.
Nie pogorszył mi się wzrok, nosze soczewki, oczy są wysuszone, więc teraz chodzę w okularach,ale czasem zakładam kontakty. Do nawilżania kupuję sól fizjologiczną w aptece w małych ampułkach 5 ml.
Mam wrażenie cieńszej skóry, łatwiej o zadrapanie i dłużej się goi.
Włosy gęste jak były , nie wypadają , rosną tak samo szybko.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona.
Aha i dermatolog powiedziała mi , że na nawroty może mieć wpływ to, jaką higienę zachowujemy w jedzeniu (czy jemy syf czy pełnowartościowy pokarm ), ilości ruchu ,wystawianiu się na trądzikogenne produkty. Ponoć pryszcze wracają u około 40 % biorących lek.
Miramarth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 18:46   #1152
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Gonia pamiętam z wcześniejszych wątków, że zastanawiałaś się nad drugą kuracją. zdecydowałaś się na nią, czy postawiłaś na dziecko?
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 11:27   #1153
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Miramarth Pokaż wiadomość
Witam,
też biorę Izo. O dawce wiem , że dobiera się ją indywidualnie w zależności od wagi organizmu i stopnia nasilenia zmian. Moja kuracja przewidziana jest na 9 mcy. Pierwsze efekty były widoczne w ciągu 2 tygodni, na początku trochę wysypało a potem nic ,buzia jest gładka i matowa. Biorę 3 mce, po każdym mcu miałam zwiększoną dawkę . Dawka jest ustalana także na podstawie comiesięcznych badań wątroby i aktualnego jej stanu.
Nie pogorszył mi się wzrok, nosze soczewki, oczy są wysuszone, więc teraz chodzę w okularach,ale czasem zakładam kontakty. Do nawilżania kupuję sól fizjologiczną w aptece w małych ampułkach 5 ml.
Mam wrażenie cieńszej skóry, łatwiej o zadrapanie i dłużej się goi.
Włosy gęste jak były , nie wypadają , rosną tak samo szybko.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona.
Aha i dermatolog powiedziała mi , że na nawroty może mieć wpływ to, jaką higienę zachowujemy w jedzeniu (czy jemy syf czy pełnowartościowy pokarm ), ilości ruchu ,wystawianiu się na trądzikogenne produkty. Ponoć pryszcze wracają u około 40 % biorących lek.
40%%%%?????? matko.... a skąd masz te dane?
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 11:49   #1154
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
Gonia pamiętam z wcześniejszych wątków, że zastanawiałaś się nad drugą kuracją. zdecydowałaś się na nią, czy postawiłaś na dziecko?

nie zdecydowałąm się na drugą i teraz żałuję jednak.... zobaczymy co powie dermatolog......

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
O kurcze Może to od jakiegoś nowego kosmetyku?
kosmetyki raczej nie..... pielegnację i kosmetyki mam dobrze opracowane
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 19:06   #1155
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja również przyjmuję 60mg i też nie narzekam przez pewien czas miałam duże problemy z wysuszeniem, ale teraz jedyny mój problem to wysypka na dłoniach
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 23:04   #1156
jotuska
Przyczajenie
 
Avatar jotuska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy któraś z was była na solarium podczas kuracji (mówię o początkach)? Jest to bardzo niebezpieczne dla skóry? Lepiej nie ryzykowac?
__________________
If you can imagine it, you can create it!
jotuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 08:04   #1157
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jotuska Pokaż wiadomość
Czy któraś z was była na solarium podczas kuracji (mówię o początkach)? Jest to bardzo niebezpieczne dla skóry? Lepiej nie ryzykowac?

Boże, słyszysz i nie grzmisz?

Sory, ale nie moglam sie powstrzymac!
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 09:32   #1158
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Unhappy Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Drogie Panie Z ogromną radością mogę napisać że zachodzą zmiany na buzi ku lepszemu! Dziś rano obudziłam się z ABSOLUTNIE gładkim czołem i prawym policzkiem!! Na lewym są raptem 3-4 wykwity ale to chyba bardziej spowodowane zbliżającą się miesiączką (mam 29 d.c.). Generalnie skóra na buzi mi się zmieniła, jest taka gładka, delikatna i miła w dotyku. Co jeszcze zaobserwowałam, bardzo wygładziły mi się drobne zmarszczki mimiczne (poza tymi wokół oczu :-( ). Cieszę się bardzo, i mam nadzieję że efekt będzie permanentny !
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 09:36   #1159
jotuska
Przyczajenie
 
Avatar jotuska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Nie grzmi, więc nie jest tak źle. Nie dopowiadaj sobie, że jestem spaloną, uzależnioną solarą. Lubię wygrzać tyłek w zimie, więc pytam w tym forum, jako że są osoby, które dłużej biorą lek ode mnie. Alkoholu też niby nie można pić, ale jakoś nikt od tego nie umarł.
__________________
If you can imagine it, you can create it!
jotuska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 09:53   #1160
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jotuska Pokaż wiadomość
Nie grzmi, więc nie jest tak źle. Nie dopowiadaj sobie, że jestem spaloną, uzależnioną solarą. Lubię wygrzać tyłek w zimie, więc pytam w tym forum, jako że są osoby, które dłużej biorą lek ode mnie. Alkoholu też niby nie można pić, ale jakoś nikt od tego nie umarł.
Lacturia ma rację. Chyba niewiele wiesz o tym leku. Kwestia alkoholu była poruszana wielokrotnie na tym forum i dobrze wiemy, że spożywanie go nie oddziałuje w ŻADEN sposób na to, jak lek podziała na Twoja skórę. A solarium? Całkowicie zakazane! Zapytaj dermatologa.

AlexSandra3 mówiłam Ci, że pewnego dnia obudzisz się wniebowzięta
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!

Edytowane przez sokinky
Czas edycji: 2013-01-24 o 09:54
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 10:33   #1161
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jotuska Pokaż wiadomość
Nie grzmi, więc nie jest tak źle. Nie dopowiadaj sobie, że jestem spaloną, uzależnioną solarą. Lubię wygrzać tyłek w zimie, więc pytam w tym forum, jako że są osoby, które dłużej biorą lek ode mnie. Alkoholu też niby nie można pić, ale jakoś nikt od tego nie umarł.
a ulotkę czytałaś?

ja smaruje sie krememe samoopalającym aby nieco sie "dokoloryzować"
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 13:01   #1162
weronika7
Wtajemniczenie
 
Avatar weronika7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 238
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

sokinky ja właśnie teraz mam ten czas kiedy jestem wniebowzięta minęły już ponad 4 miesiące kuracji (31 stycznia będzie 5) i wreszcie doczekałam się gładkiej skóry Po prostu czuję się jak nowo narodzona Mam nadzieję, że po zakończeniu kuracji zbledną również przebarwienia i blizny, tak jak ostatnio ktoś tutaj pisał

Beth77 jakiego używasz kremu samoopalającego? Bo też chciałabym troszkę poprawić koloryt, ale jednak boję się, że mnie zapcha i nie wiem czy ryzykować..
__________________
weronika7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 13:10   #1163
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez weronika7 Pokaż wiadomość
sokinky ja właśnie teraz mam ten czas kiedy jestem wniebowzięta minęły już ponad 4 miesiące kuracji (31 stycznia będzie 5) i wreszcie doczekałam się gładkiej skóry Po prostu czuję się jak nowo narodzona Mam nadzieję, że po zakończeniu kuracji zbledną również przebarwienia i blizny, tak jak ostatnio ktoś tutaj pisał

Beth77 jakiego używasz kremu samoopalającego? Bo też chciałabym troszkę poprawić koloryt, ale jednak boję się, że mnie zapcha i nie wiem czy ryzykować..
Sprobuj tego do twarzy z Clarinsa
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 15:41   #1164
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez weronika7 Pokaż wiadomość
Beth77 jakiego używasz kremu samoopalającego? Bo też chciałabym troszkę poprawić koloryt, ale jednak boję się, że mnie zapcha i nie wiem czy ryzykować..
ja uzywam Eveline - nie robi smug i ładnie sie wchłania a to jest dla mnie najwazniejsze
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 17:29   #1165
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jotuska Pokaż wiadomość
Czy któraś z was była na solarium podczas kuracji (mówię o początkach)? Jest to bardzo niebezpieczne dla skóry? Lepiej nie ryzykowac?


idź idź mądra kobieto

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
A solarium? Całkowicie zakazane! Zapytaj dermatologa.
Ja bym się wstydziła użyć słowa "solarium" przy mojej dermie Trzeba mieć coś z głową nie halo Alkohol alkoholem, do leku nic nie ma, a nie bez powodu wielu lekarzy zwleka z rozpoczęciem kuracji do jesieni i miesięcy zimowych:P Choć i w zimie filtry konieczne :P Nie wiem kto pytał, nie zwróciłam uwagi a nicka ale chętnie zobaczę twoje foto po solarce
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 18:02   #1166
marylinda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 15 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja z uwagi na nienajlepsze samopoczucie zaczęłam brać izo jednak później, niż planowałam. Dziś biorę 5 dzień. Jak na razie zanotowałam lekki ból skrzydełek nosa i łuszczenie skóry czoła. Zobaczymy jak będzie dalej.
marylinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-25, 23:37   #1167
The Law
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć i czołem, dziewczyny (i ewentualnie chłopaki)!

Wczytywałam się w niniejszy temat i postanowiłam również się zarejestrować i dzielić przebiegiem kuracji Czwarty dzień biorę Aknenormin, dawka 30 mg. Czekałam na wysyp, a na razie cera wyraźnie poprawiła się (o dziwo ogromna, czerwona gula, którą miałam od tygodnia wchłonęła się nagle w ciągu jednej (!) nocy), zobaczymy jak będzie dalej. Oczywiście mam już suche wargi i trochę cerę, ale na razie używam dotychczasowych nawilżaczy, bo nie jest źle - po prostu czuję, że skóra twarzy zrobiła się bardzo wrażliwa.
Powiem Wam, że najbardziej boję się ewentualnego wypadania włosów, jako że na co dzień bardzo o nie dbam. No ale okaże się. Na razie pozdrawiam wszystkie walczące i walczących oraz dziękuję za tematy poświęcone tej kuracji - mój dermatolog odpowiedział na wszystkie pytania, ale jednak nie jest młodą dziewczyną w trakcie kuracji
The Law jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 08:12   #1168
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
tak jak pisalam kilka postów wyżej - retinoidy mogą źle wpływać na stawy, a intensywne ćwiczenia mogą je dodatkowo obciążać

ja już mam 5 miesiąc z aknenorminem, kurde coś mi powyskakiwało zwłaszcza jedna taka podskórna gula, najpierw mialam w tym miejscu wągra, potem pryszcza, potem długo strupek, a jak strupek odpadł, do pojawiła się ta gula... ech. niekończąca się opowieść.

aha i stawy mnie zaczęły boleć
anu,
wiesz może o co dokładnie z tymi stawami chodzi? w sensie, źle wpływa na stawy czyli co robi? bardzo mnie to interesuje, także gdybyś wiedziała coś więcej na ten temat (lub ktoś inny kto wie) bardzo proszę napiszcie mi to
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 09:04   #1169
NanoMysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny ja zakończyłam leczenie jakieś 2 lata temu, już pół roku po zaczeły sie zmiany trądzikowe od nowa, mam trądzik zaskórnikowy odkąd pamiętam, teraz moja skóra przypomina stan sprzed leczenia, nie tylko twarz ale i plecy, czasem i rope wypryski, a zaskórników jest tyle że nie ma miejsca na twarzy bez tego świństwa, leczyłam sie prywatnie - 70 zł wizyta plus drogie tabletki i badania krwi - 30 plus hormonalne jako zabezpieczenie przed ciążą, 7 miesięcy męki z suchą skórą , pękającymi ustami itd i wszystko na nic. może zaczne drugą kuracje, chociaż nie wiem czy to coś da. jednak stan idealnych pleców i buzi mnie kusi, szczególnie latem. co doradzacie?
NanoMysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 17:17   #1170
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;38861544]anu,
wiesz może o co dokładnie z tymi stawami chodzi? w sensie, źle wpływa na stawy czyli co robi? bardzo mnie to interesuje, także gdybyś wiedziała coś więcej na ten temat (lub ktoś inny kto wie) bardzo proszę napiszcie mi to [/QUOTE]

Nie wiem Kasmi. Czytałam tylko, że retinoidy powodują bóle stawów bez wyraźnej przyczyny. Mogę jeszcze trochę poszukać w wolnej chwili w angielskojęzycznych artykułach, dam ci znać.
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.