dylemat w załatwianiu stażu na okres wakacji po studiach: - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-23, 14:13   #1
olusiaaa1987
Raczkowanie
 
Avatar olusiaaa1987
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zawiercie- Katowice ;D
Wiadomości: 99
GG do olusiaaa1987

dylemat w załatwianiu stażu na okres wakacji po studiach:


Witam
Moja sytuacja wygląda tak ze za 2 miesiące kończę studia - politologię i bronie pracę licencjacka. Niestety na staż urzędniczy nie ma naboru teraz W związku z czym zadecydowałam jednak zdobyć jakieś doświadczenie i chciałabym iść na staż zwłaszcza na okres wakacji co najmniej gdyż wybieram się dalej iść na studia dzienne II stopnia. Wstępnie rozmawiałam w urzędzie w swoim mieście gdzie przyjęliby mnie na owy staż.Problem w tym iż pani w PUP- e (co przypuszczałam nawet z tego co orientowałam się że tak bedzie), powiedziała mi iż nie ma możliwości w trakcie wcześniej w zarejestrować się jako bezrobotna i złożyć papiery <przynajmniej na początku czerwca gdy rozpocznie się okres sesji. W związku z tym nie ma możliwość rozpoczęcia stażu zaraz na początku wakacji w razie pozytywnego rozpatrzenia wniosku o staż, gdy zarejestruje się i zlożę w czerwcu. Zupełnie teraz nie wiem jak doprowadzić dokładnie do zadowalającego mnie zakończenia ?Jestem umówiona na ponowną rozmowę w Urzędzie który przyjąłby mnie w następnym tygodniu,. Może znajdzie się tu ktoś w podobnej sytuacji ?Bo niestety,jedynie to od jednego pokoju chodzę do drugiego i nic nie wynika z tego
__________________
bo życie jest od tego aby bawić się na całego

olusiaaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 17:24   #2
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: dylemat w załatwianiu stażu na okres wakacji po studiach:

Dopóki nie skończysz szkoły i nie masz conajmniej zaświadczenia o ukończeniu studiów to nie możesz się zarejestrować jako bezrobotna i staż Ci nie przysługuje. Tak to jest głupio zrobione niestety.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 17:36   #3
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: dylemat w załatwianiu stażu na okres wakacji po studiach:

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Dopóki nie skończysz szkoły i nie masz conajmniej zaświadczenia o ukończeniu studiów to nie możesz się zarejestrować jako bezrobotna i staż Ci nie przysługuje. Tak to jest głupio zrobione niestety.
ten przepis akurat jest jak najbardziej w porządku - osoba bezrobotna zarejestrowana w UP musi mieć gotowość do podjęcia pracy - studenci dzienni jej nie mają
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 17:41   #4
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: dylemat w załatwianiu stażu na okres wakacji po studiach:

W sumie tak, ale nieraz na staż czeka się parę miesięcy więc mogliby dać możliwość rejestracji np. miesiąc przed obroną, gdy ma się już wyznaczony termin.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 17:50   #5
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: dylemat w załatwianiu stażu na okres wakacji po studiach:

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
W sumie tak, ale nieraz na staż czeka się parę miesięcy więc mogliby dać możliwość rejestracji np. miesiąc przed obroną, gdy ma się już wyznaczony termin.
ale to nie ma tak, że rejestrujesz się i czeka się na staż, np. może się okazać, że jest odpowiednia oferta pracy i wtedy co? - taka osoba nie miałaby gotowości do podjęcia pracy, to sprzeczne z ideą funkcjonowania UP - wydawanie ofert pracy jest przed wszystkimi innymi formami aktywizacji, zadaniem UP jest przede wszystkim pośrednictwo pracy
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand

Edytowane przez juhaska
Czas edycji: 2010-04-23 o 17:52
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 17:58   #6
olusiaaa1987
Raczkowanie
 
Avatar olusiaaa1987
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zawiercie- Katowice ;D
Wiadomości: 99
GG do olusiaaa1987
Dot.: dylemat w załatwianiu stażu na okres wakacji po studiach:

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
W sumie tak, ale nieraz na staż czeka się parę miesięcy więc mogliby dać możliwość rejestracji np. miesiąc przed obroną, gdy ma się już wyznaczony termin.
No właśnie;/ ale Co prawda 1 egz mam pod koniec już maja ze względu na wyjazd wykładowcy ale i tak się niedobrze składa mam wyznaczony termin obrony pracy na ostatni tydzień czerwca. O ile z terminami innych egzaminów można jakoś kombinować< zdać w terminie zerowym> no to z obroną już niestety nie za bardzo. Także i tak to mi nic nie pomaga.
__________________
bo życie jest od tego aby bawić się na całego


Edytowane przez olusiaaa1987
Czas edycji: 2010-04-23 o 18:00
olusiaaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.