Kobieta to nie walizka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-20, 08:14   #1
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Cool

Kobieta to nie walizka...


http://fakty.interia.pl/polska/news/...esarka,1164980

To już lekka paranoja, zdenerwowało mnie to delikatnie rzecz ujmując Jakim prawem ktokolwiek będzie mi mówił jak mam rodzić?? Lekarz powinien mnie poinformować o wszystkich za i przeciw rodzenia naturalnego i cesarki i to ja powinnam zdecydować jaką metodę wybieram!

Coraz bardziej denerwuje mnie ten kraj - czyżbyśmy cofali się w rozwoju, a może jesteśmy dziećmi które można utrzymać w jako takim rygorze za pomocą zakazów i nakazów narzucanych nam przez władzę państwową... Może niedługo rząd będzie decydował o tym, czy mam np. leczyć zęby pod znieczuleniem czy nie, bo w końcu znieczulenie też szkodzi zdrowiu...

Coraz bardziej nas ograniczają, wszystko oczywiście dla naszego dobra


EDIT: Dodaję linka do sondy na temat "w jaki sposób chcemy rodzic" http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=275509
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję

Edytowane przez YenneferD
Czas edycji: 2008-08-27 o 16:06 Powód: dodanie linka
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 08:23   #2
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Kobieta to nie walizka...

no to mi sie podnioslo cisnienie z rana
jakim prawem banda kretynow [bo inaczej juz tego nie nazwe] zdecyduje za polskie kobiety co jest dla nich dobre a co nie?

jesli cesarka faktycznie bedzie zakazana to ja z posiadania potomstwa po prostu zrezygnuje, nie mam zamiaru rodzic naturalnie.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 08:27   #3
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Gdyby to mężczyźni rodzili, to byłby zakaz rodzenia siłami natury
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 08:28   #4
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Gdyby porządne znieczulenie przed porodem było standardem, nie byłoby tego problemu.
No ale u nas jak zwykle coś się zabiera nie dając nic w zamian. Zupełnie jak z aborcją- zakazana, ale jednocześnie brak edukacji seksualnej w szkołach i sensownej pomocy finansowej dla samotnych matek.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 08:30   #5
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Kobieta to nie walizka...

No pięknie
A ja nie tak dawno rozmawiałam z moją ciężarną koleżanką i ona będąc w szpitalu leżała w pokoju z kobietą, która rodziła 12 godzin, bo lekarze nie chceli jej zrobić cesarki Stwierdzili, że ma na tyle silny organizm, że urodzi siłami natury, ale ludzie...12 godzin porodu?
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 08:44   #6
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Kobieta to nie walizka...

A najśmieszniejsze, a może najmniej śmieszne , z tego wszystkiego jest to, że projekt ten ma poparcie Ewy Kopacz, która jest przecież, jakby nie patrzeć, KOBIETĄ
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 08:46   #7
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
no to mi sie podnioslo cisnienie z rana
jakim prawem banda kretynow [bo inaczej juz tego nie nazwe] zdecyduje za polskie kobiety co jest dla nich dobre a co nie?

jesli cesarka faktycznie bedzie zakazana to ja z posiadania potomstwa po prostu zrezygnuje, nie mam zamiaru rodzic naturalnie.
Zgadzam się. Ja też nie mam zamiaru rodzić siłami natury;/
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 08:58   #8
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
A najśmieszniejsze, a może najmniej śmieszne , z tego wszystkiego jest to, że projekt ten ma poparcie Ewy Kopacz, która jest przecież, jakby nie patrzeć, KOBIETĄ
Ale jest też lekarzem i doskonale zdaje sobie sprawę, że cesarka to poważna operacja, która powinna być wykonywana tylko ze wskazań, bo może nieść za sobą poważne powikłania, które w leczeniu są drogie, a po za tym koszt samej cesarki jest większy niż porodu naturalnego( jak zwykle o kasę chodzi).
Niestety w polskiej medycynie nie decyduje ani pacjent ani lekarz tylko NFZ stąd te absurdy na każdym kroku...
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:04   #9
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Z jednej strony - czemu ktoś decyduje za nas?

Z drugiej strony - skoro kobieta jest młoda, zdrowa i pełna sił, dlaczego ma iść na łatwiznę?

Jak mamy katar to też najpierw leczymy się domowymi sposobami, a nie biegniemy do lekarza po antybiotyki.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:19   #10
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Z drugiej strony - skoro kobieta jest młoda, zdrowa i pełna sił, dlaczego ma iść na łatwiznę?
a chocby dlatego, ze znam swoj prog bolowy, ktory jest koszmarnie niski i porod naturalny, czy chocby jego poczatek, mnie wykonczy. i co mi z cesarki w polowie porodu skoro trauma zostanie na cale zycie?
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:29   #11
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Od tego są znieczulenia... których niestety podobno cholernie trudno się doprosić
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 09:30   #12
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Kobieta to nie walizka...

A ja uważam, że oni wcale nie mają zamiaru robić nikomu na złość. Nie znam się na tym (a możliwe, że wiele dziewczyn, które mówią "chcę cesarkę", też nie), ale domyślam się, że konsekwencje takiego zabiegu mogą być dość przykre. Poza tym jestem ciekawa, jakie są argumenty "za" wśród kobiet chcących tego zabiegu. Chyba nie chciałabym leżeć tydzień w szpitalu i cierpieć z bólu przy każdym wstawaniu i bać się, że pęknie mi jakiś szef. Do tego chodzić z blizną resztę życia. A jak trafi się lekarz, który zrobi to nieudolnie (mimo zapewnień) i mnie oszpeci?
Tak samo znieczulenia. Nie pozostaje to chyba bez wpływu na dziecko, prawda? Myślę, że dla niego jestem w stanie znieść wszystko, byleby tylko nie narażać jego zdrowia. To trochę egoistyczne myślenie: mnie ma nie boleć i już, reszta jest nie ważna. Po co więc w ogóle decydować się na posiadanie potomstwa?
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:33   #13
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Ale jest też lekarzem i doskonale zdaje sobie sprawę, że cesarka to poważna operacja, która powinna być wykonywana tylko ze wskazań, bo może nieść za sobą poważne powikłania, które w leczeniu są drogie, a po za tym koszt samej cesarki jest większy niż porodu naturalnego( jak zwykle o kasę chodzi).
Niestety w polskiej medycynie nie decyduje ani pacjent ani lekarz tylko NFZ stąd te absurdy na każdym kroku...
Ano jak zwykle chodzi o kasę A co do konsekwencji cesarki, to poród naturalny również ma ogromne konsekwencje zarówno dla Kobiety, jak i dla jej dziecka. Lekarz powinien uswiadomić rodziców o obu i to matka powinna podjąć decyzję.
Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Z jednej strony - czemu ktoś decyduje za nas?

Z drugiej strony - skoro kobieta jest młoda, zdrowa i pełna sił, dlaczego ma iść na łatwiznę?

Jak mamy katar to też najpierw leczymy się domowymi sposobami, a nie biegniemy do lekarza po antybiotyki.
Niektórzy biegną od razu do lekarza, inni leczą się czosnkiem i cytryną, a jeszcze inni faszerują się lekami ogólnodostępnymi w aptece. I nikomu nic do tego. Więc dlaczego się wtrącają do sposobu rodzenia dzieci
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:50   #14
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Ano jak zwykle chodzi o kasę A co do konsekwencji cesarki, to poród naturalny również ma ogromne konsekwencje zarówno dla Kobiety, jak i dla jej dziecka. Lekarz powinien uswiadomić rodziców o obu i to matka powinna podjąć decyzję.
Dokładnie. Ale żeby w pełni uświadomić kobietę o możliwych konsekwencjach cesarki, tak, żeby mogła podjąć świadomą decyzję potrzebny jest czas i dostępność lekarza. A jak wszyscy wiemy lekarzy brakuje, a ci co są mają tyle roboty, że już czasu na takie rozmowy im nie wystarcza. Żeby zmienić tą sytuację trzeba by zmienić od podstaw cały system, a tego już się rządowi(nie tylko temu) robić nie chce, wolą się zajmować pierdołami..Kraj absurdów.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:52   #15
Rose @-'-,---
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 129
Dot.: Kobieta to nie walizka...

a potem sie dziwią ze kobiety nie chcą miec dzieci, albo mają tylko jedno i boja sie pomyślec o drugim
Rose @-'-,--- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:56   #16
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Mnie też się ciśnienie podniosło. Uważam, ze każda kobieta powinna mieć wybór- jesli jednak chce cesarkę nie ze wskazań medycznych powinna jakąś tam kwotę opłacić. Ale zakazywać?? Nie lepiej stawiać na uświadamianie kobiet, jakie są wady i zalety obu porodów? Lepiej iść na łatwiznę-zakazać! Dla mnie to skandal. Któraś z was napisała o aborcji- że najłatwiej zakazać, a edukacja seksualną niech zajmuje się Bravo i koleżanki z podwórka. Robią z kobiet idiotki, sugerując, że same nie potrafimy wybrać tego, co jest najlepsze dla nas i naszego dziecka. Mam głęboko gdzieś taką służbę zdrowia i z pewnością podczas porodu nie skorzystam z jej wątpliwych usług, tylko uzbieram sobie na poród w prywatnej klinice w godziwych warunkach. 2 miesiące temu rodziła moja znajoma- poród prawie skończył się tragedią, bo oczywiście lekarze zbyt długo zwlekali z cesarką. Ja dziękuję za traktowanie mnie jak bezrozumne zwierzę, które w XXI wieku ma rodzić w bólach, bo tam natura chce. Znieczulenia też oczywiście nie podadzą, bo po co? ehhh...
velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:59   #17
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Ano jak zwykle chodzi o kasę A co do konsekwencji cesarki, to poród naturalny również ma ogromne konsekwencje zarówno dla Kobiety, jak i dla jej dziecka. Lekarz powinien uswiadomić rodziców o obu i to matka powinna podjąć decyzję.

Niektórzy biegną od razu do lekarza, inni leczą się czosnkiem i cytryną, a jeszcze inni faszerują się lekami ogólnodostępnymi w aptece. I nikomu nic do tego. Więc dlaczego się wtrącają do sposobu rodzenia dzieci
Pisalam juz o tym w wątku dlaczego nie chcemy mieć dzieci.

Tak to jest paranoja.
Polska jest krajem zakazów, gdzie nic nie wolno zrobic zgodnie z prawem,
gdzie lekarze mają podwójną moralnosc, bo po "wkladce" nagle nie ma problemu z tym, czego sie wczesniej nie dało.

Chcesz rodzic siłami natury - prosze bardzo. Ale dlaczego, do jasnej anielki, reszta ma tez rodzic w ten sposób?
Co to jest w ogóle za argument, ze kobieta idzie na łatwizne? a dlaczego ma nie isc?
dlaczego ma sie meczyc? bo tak bardziej po bozemu? "w bólu bedziesz rodzic dzieci"?
głupota wszechswiata.

Wszedzie są problemy z przyrostem naturalnym, ale kraje wysokorozwiniete walcza z tym przez lepsza opieke medyczną kobiet w ciązy, czesto pomoc finansowa.
U nas sie zakazuje się wszystkiego, przy poklasku ciemnego społeczenstwa.
niech sie kobieta głupia męczy, w bólach. obojetnie, czy wpadla czy chciala tego dziecka.
sama jest sobie winna.

Kobiety, gdzie wy macie oczy?(Jakby zapytala o rozum to bym dostala w koncu bana)
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 10:04   #18
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Myśle,że ten przepis spowowoduje, ze lekarze nie będą chcieli robić cesarki, nawet wtedy kiedy będą wskazania zdrowotne. Tak samo przecież jest z aborcją, niby prawo określa w jakich przypadkach aborcja w Polsce jest dozwolna ale w poraktyce lekarze łamią to prawo i odmawiają jej wykonania. Czyżby kobiety znowu miały cierpieć przez chore prawo?

A poza tym zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami wizażanek które są tym oburzone!

Może tak nasze państwo wprowadziłoby prawo aby wszystkie pacjentki w każdym szpitalu miały prawo do znieczulenia zzo?

A tak na marginesie, to czy obecnie jest możliwa cesarka na życzenie? Bo z tego co się orientuje to nie ma... Więc przepis nie wnosi nic nowego!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 10:07   #19
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Myśle,że ten przepis spowowoduje, ze lekarze nie będą chcieli robić cesarki, nawet wtedy kiedy będą wskazania zdrowotne. (...)
No tak, też się tego obawiam, bo w tym kraju wszystko jest albo czarne, albo białe. Żadnych pośrednich kolorów się nie dostrzega.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 10:14   #20
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Te kilka tysięcy zabiegów cesarskiego cięcia na życzenia, to kilka tysięcy matek, które nadal zabezpieczałyby się przed niechcianą ciążą, to kilka tysięcy dzieci, które w większości by się nie poczęły/urodziły.

Napeno będzie większy przyrost naturalny

Skoro ktoś na własne życzenie, za własne pieniądze poddaje się cesarskiemu cięciu, to co obchodzi to państwo? Takim samym widzi mi się jest liposukcja, powiększenie biustu, korekta nosa... tego też zakażą

Ja jestem za rodzeniem siłami natury, bo wydaje mi się, że jednak kobieta szybciej przychodzi do siebie po naturalnym porodzie i szybciej odzyskuje figurę(no chyba, że cesarkie cięcie jest koniecznością). Ale to moje zdanie.

Jednak uważam, że kobiety powinny same decydowac o sobie. Dodatkowo ta akcja wymierzona jest w prywatne kliniki, bo w szpitalach i tak nie można doprosić sie cesarskiwgo cięcia (no chyba, że się jest pracownikie ZOZu lub ładnie posmaruje).
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 10:41   #21
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427
Dot.: Kobieta to nie walizka...

wydaje mi się, że lekarz powinien indywidualnie podchodzić do każdej rodzącej i nie proponować wszystkim tego samego sposobu rodzenia, bo różne są organizmy kobiet.
ja szczerze mówiąc wolałabym rodzić naturalnie chociażby tydzień to miało by trwać skoro nic nie zagrażało by życiu mojemu i dziecku ...
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 10:42   #22
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Dokładnie!
Dlaczego nie zakażą operacji plastycznych? Przecież też nie sa obojętne dla zdrowia. Kobiece piersi to nie walizeczki do których wkłada się silikony, kiedy tylko chcemy....
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 11:22   #23
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Z jednej strony - czemu ktoś decyduje za nas?

Z drugiej strony - skoro kobieta jest młoda, zdrowa i pełna sił, dlaczego ma iść na łatwiznę?
Jak mamy katar to też najpierw leczymy się domowymi sposobami, a nie biegniemy do lekarza po antybiotyki.
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Myśle,że ten przepis spowowoduje, ze lekarze nie będą chcieli robić cesarki, nawet wtedy kiedy będą wskazania zdrowotne. Tak samo przecież jest z aborcją, niby prawo określa w jakich przypadkach aborcja w Polsce jest dozwolna ale w poraktyce lekarze łamią to prawo i odmawiają jej wykonania. Czyżby kobiety znowu miały cierpieć przez chore prawo?

A poza tym zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami wizażanek które są tym oburzone!

Może tak nasze państwo wprowadziłoby prawo aby wszystkie pacjentki w każdym szpitalu miały prawo do znieczulenia zzo?

A tak na marginesie, to czy obecnie jest możliwa cesarka na życzenie? Bo z tego co się orientuje to nie ma... Więc przepis nie wnosi nic nowego!
Podpisuję sie pod tymi słowami! Podejrzewam, że będzie dokładnie tak jak piszesz - podczas komplikacji przy porodzie lekarze nie będą robic cesarek, bo będą się bali, bo przecież nie było wyraźnych wskazań, bo nie wolno, bo sie nie powinno, a przecież w efekcie opóźniania akcji porodowej, szczególnie z komplikacjami może prowadzić do poważnych uszkodzeń mózgu dziecka, często nieowracalnych, wynikających z jego niedotlenienia...

Zresztą teraz nie ma opcji "cesarka na życzenie" i nawet dzisiaj niektórzy lekarze traktuja cesarkę jako ostateczność
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 11:31   #24
Vivee
Wtajemniczenie
 
Avatar Vivee
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 2 706
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Krew mnie zalewa jak takie coś czytam!

Moja mama urodziła mnie naturalnie, męczyła się 13 godzin w krzyku, niesamowitym bólu a nikt jej cesarki nawet nie zaproponował. Po tym wszystkim bardzo ,,popękała" i została zszyta tak nierówno i źle, że może swe szwy wyczuć palcem... Żałuje, że nie poszła na cesarkę, bo po porodzie naturalnym ma ogromną traumę a i życie seksualne nieciekawe! Nie zapominajmy o tym!
Nie żyjemy w ,,dawnych czasach", gdzie kobieta ma rodzić w bólu. Powinno się jej jak najbardziej ten ból zmniejszać i działać na jej korzyść. A że tego nie zaznaje się w większości przypadków przy naturalnym porodzie siłami natury, to dużo kobiet decyduje się na cesarkę. I każda kobieta MA prawo do takiej decyzji. Bo to jej ciało, jej dziecko, jej decyzja.

Przypomniał mi się pewien utwór:
Anna Świeszczyńska ,, Zwykły poród"

Dwadzieścia godzin
wyje jak zwierzę.
Lekarz chce jej pomóc.
Nacina nożyczkami żywe ciało
bez znieczulenia.

Nie zauważa tego.
Zbyt potężna
jest tortura rozstępujących się kości.

Jaki szatan
wymyślił świat.



Vivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 11:39   #25
MaDaLennA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 150
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Brrr. Mam dziką ochotę zamienic ten kraj na jakiś nieco bardziej cywilizowany
z każdą durną ideą rządu ta ochota wzrasta o 5%...
MaDaLennA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:06   #26
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Kobieta to nie walizka...

moja mama rodzila mnie 12 godzin
w bolu i cierpnieniu do tej pory mowi ze jak sobie przypomni to plakac jej sie chce
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:18   #27
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
moja mama rodzila mnie 12 godzin
w bolu i cierpnieniu do tej pory mowi ze jak sobie przypomni to plakac jej sie chce
Moja koleżanka rodziła 18 godzin...
Na proźbe o znieczulenie, lekarz odpowiedział, że w tym szpitalu nie praktykuje się znieczuleń!!!
Dodam, że jest to jedyny szpital odbierający porody w moim mieście! (zmarł tam również przy porodzie mój mały kuzyn)
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:18   #28
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
jesli cesarka faktycznie bedzie zakazana to ja z posiadania potomstwa po prostu zrezygnuje, nie mam zamiaru rodzic naturalnie.
Nie przesadzasz?
Moja znajoma urodziła naturalnie bliźniaki, owszem, poród nie należał do przyjemności, ale żadnej traumy nie ma, było, minęło, są na głowie dzieci, a nie wspominanie porodu. A nawet sie cieszy, ze cesarki nie miała, bo nie ma blizny na brzuchu.

A dlaczego w ogóle WHO opowiada sie przeciwko cesarkom?
W koncu musza byc jakieś racjonalne, medyczne powody.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:29   #29
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
A dlaczego w ogóle WHO opowiada sie przeciwko cesarkom?
W koncu musza byc jakieś racjonalne, medyczne powody.
racjonalne są, acz niemiedyczne.
NFZ szuka oszczednosci i padło na cesarki.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:31   #30
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
racjonalne są, acz niemiedyczne.
NFZ szuka oszczednosci i padło na cesarki.
Medyczne też są. Co nie znaczy, że ich trzeba od razu zakazywać.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.