Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-20, 23:00   #121
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;46111302]Aaa tylko teraz widzę, że ten ranking rzadkich imion to jest tylko z 2013 roku. A Twoja córka ma chyba coś koło 4-5 lat? Pewnie są też takie dokumenty, które pokazują statystyki mniej popularnych imion sprzed kilku lat, ale nie mogę znaleźć. (ale pamiętam, że jakiś czas temu coś takiego przeglądałam).[/QUOTE]

Tak. Dokladnie za 9 dni 5 lat. Alba Zuzanna. W sumie tak z samej cwiekawosci patrzylam.

Enviado desde mi iPhone :-*
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:01   #122
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez la_boheme Pokaż wiadomość
Ja też uważam, że jestem przewrażliwiona. Te 4 sytuacje na 6 miesięcy mnie po prostu dobiły, a teraz jeszcze ten egzamin i to mnie zdołowało. Bo jestem w stanie zrozumieć jakieś dziwne typy, idiotów którym radość sprzyja jeżdżenie po kimś, ale profesor? Ja gościa miałam za inteligentnego człowieka a tu wyszło takie zwyłe prostactwo i chamidło..
Bo prof. przed imieniem oznacza tylko tyle, że ma profesurę z danej dziedziny, a nie że jest mądrym człowiekiem.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:02   #123
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Ja tam Autorkę rozumiem, bo co innego jakieś podśmiechujki w szkole podstawowej, a co innego - takie akty agresji słownej, jakiej doświadcza czy to na imprezach, czy na forum roku. Sorry, jakby do mnie jacyś kolesie zaczęli rzucać uwagi, że powinnam się zatrudnić w burdelu - nie byłoby mi fajnie, zwłaszcza, gdyby to nie był jeden kretyn, tylko mała grupka do humanitarnego odstrzału. Tak samo do śmiechu by mi nie było, gdyby profesor na egzaminie powiedział, że nazywając się tak i tak nie będę traktowana poważnie jako prawniczka. Nawiasem mówiąc, jak profesor miał problem z odmianą, to mogłaś powiedzieć, że dzieci z IV klasy podstawówki pewnie byłyby mu już w stanie pomóc z odmianą przez przypadki. Nicole, Inez, Miriam - zwłaszcza te dwa ostatnie, to naprawdę ładne imiona. Inna rzecz, że znam Nicole studentkę prawa, ale ona jest tak wyszczekana, że na pewno nikt by jej nie podskoczył, ostra kobieta .
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:16   #124
la_boheme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 32
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez dialectic_chaos Pokaż wiadomość
może czas trochę wrzucić na luz z tą obsesją?
A przeczytałaś mój pierwszy post? Czego dotyczy ten temat?


Wierzcie mi, podawanie różnych dziwnych imion połączonych z różnymi dziwnymi nazwiskami nie pomaga tylko sugeruje, że właśnie odzywają się osoby pokroju tych które miałam (nie)przyjemność poznać Nie mam tendencji do poprawiania sobie humoru rechotaniem z Żakliny Kapusty czy Dżesiki Kopyto. Mnie to nie śmieszy, sorry, ale różne są poczucia humoru

Edytowane przez la_boheme
Czas edycji: 2014-04-20 o 23:20
la_boheme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:17   #125
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Natasha, Vanessa, Tatiana, Amanda - serio? Jak dla mnie to normalne imiona, dla niektórych może udziwnione i kiczowate, ale żeby od razu z burdelem? Aż ciężko mi sobie wyobrazić co to musi być za imię, Lola, Lolita?

Wprawdzie imię mam w miarę normalne, za to moje nazwisko zrujnowało mi życie, także znam ten ból. Ale z czasem nauczyłam się z niego śmiać, a jak inni zobaczyli, że ich komentarze nie robią na mnie wrażenia, to przestali z docinkami.
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."

Edytowane przez veronicas15
Czas edycji: 2014-04-20 o 23:19
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:22   #126
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;46110647]Ja obstawiam Nikolę https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosc...cego-roku.html (na końcu jest dokument z podsumowaniem popularnych imion w ciągu kilku ostatnich lat).[/QUOTE]

niektóre imiona jakie wymyślają rodzice są powalające:

Blanca
Chioma
Cynthia
Damaris
Debora
Fatima
Filipina
Filomena
Florencja
Nikita
Noelia
Viviana
Zara - to mój HIT

męskie:

Alvaro
Dante
Dionizy
Donatan - inspiracja "My słowianie" ?
Harry - czyżby inspiracja Harrym Potterem
Horacy
January
Klimek
Lubomir
Mario
Rafael
Santiago
Witalij - czuję inspirację Kliczko


Jak można tak skrzywdzić dziecko
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:29   #127
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
niektóre imiona jakie wymyślają rodzice są powalające:

Blanca
Chioma
Cynthia
Damaris
Debora
Fatima
Filipina
Filomena
Florencja
Nikita
Noelia
Viviana
Zara - to mój HIT

męskie:

Alvaro
Dante
Dionizy
Donatan - inspiracja "My słowianie" ?
Harry - czyżby inspiracja Harrym Potterem
Horacy
January
Klimek
Lubomir
Mario
Rafael
Santiago
Witalij - czuję inspirację Kliczko


Jak można tak skrzywdzić dziecko
A nie można się domyślić, że wiele z tych imion nadają dzieciom cudzoziemcy? Zara to imię np. jednej z księżniczek brytyjskich, a nie tylko marka odzieżowa .
Osobiście znam Fatimę, Rafaela. Horacy to jedno z najbardziej klasycznych imion, jakie są.
I można skrzywdzić dziecko o wiele bardziej, imiona to pikuś. Jasne, nie jest fajnie się nazywać - jak z Jeżycjady M. Musierowicz - np. Esmeralda Kopiec, ale śmiać się z tego - moim zdaniem, jeszcze gorzej. Żeby nie było, mam imię najbardziej typowo typowe Moja mama została obdarzona dość rzadkim imieniem, germańskim, o dość twardym brzmieniu, zawsze była jedyną osobą o tym imieniu na uczelni, w szkole, toteż mnie i brata postanowiła nazwać tak pospolicie jak się da.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2014-04-20 o 23:32
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-20, 23:30   #128
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
niektóre imiona jakie wymyślają rodzice są powalające:

Blanca
Chioma
Cynthia
Damaris
Debora
Fatima
Filipina
Filomena
Florencja
Nikita
Noelia
Viviana
Zara - to mój HIT

męskie:

Alvaro
Dante
Dionizy
Donatan - inspiracja "My słowianie" ?
Harry - czyżby inspiracja Harrym Potterem
Horacy
January
Klimek
Lubomir
Mario
Rafael
Santiago
Witalij - czuję inspirację Kliczko


Jak można tak skrzywdzić dziecko
Przecież to są najnormalniejsze imiona. Przez takie dziwne podejście do wyśmiewania inności mamy stada ludzi o takich samych imionach. Jak usłyszałem, że na roku mam Rolanda i Gniewosza to jedyna moja reakcja to była ulga, że są jakieś rodzynki w zalewie Marcinów, Marków i Krzyśków.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:32   #129
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Przecież to są najnormalniejsze imiona. Przez takie dziwne podejście do wyśmiewania inności mamy stada ludzi o takich samych imionach. Jak usłyszałem, że na roku mam Rolanda i Gniewosza to jedyna moja reakcja to była ulga, że są jakieś rodzynki w zalewie Marcinów, Marków i Krzyśków.
Normalne to one są dla starszych ludzi, a nie małych dzieciaków. Nie żyjemy w XIX wieku żeby nazywać dzieci Horacy.
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:33   #130
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
niektóre imiona jakie wymyślają rodzice są powalające:

Blanca
Chioma
Cynthia
Damaris
Debora
Fatima
Filipina
Filomena
Florencja
Nikita
Noelia
Viviana
Zara - to mój HIT

męskie:

Alvaro
Dante
Dionizy
Donatan - inspiracja "My słowianie" ?
Harry - czyżby inspiracja Harrym Potterem
Horacy
January
Klimek
Lubomir
Mario
Rafael
Santiago
Witalij - czuję inspirację Kliczko


Jak można tak skrzywdzić dziecko
Mama mojej koleżanki ma na imię Blanka. Nigdy nie pomyślałam, że to dziwne imię. Jedną Zarę też znam, pochodzenia arabskiego. Tylko jej imię inaczej się pisze, tak samo wymawia. Ale z was dziwolągi...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:34   #131
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
A nie można się domyślić, że wiele z tych imion nadają dzieciom cudzoziemcy? Zara to imię np. jednej z księżniczek brytyjskich, a nie tylko marka odzieżowa .
Tylko, że to są imiona nadawane w Polsce dla polskich dzieci, a nie zagranicą. Więc nie wiem co to w ogóle za porównanie. Muhammed to islamski prorok, więc chyba średnio pasuje do polskiego dzieciaka
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:35   #132
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Trzeba być okropnym prymitywem, by oceniać kogoś po imieniu. W Polsce są bardzo surowe zasady (imho niesłusznie) nadawania imion i bardzo umocnione stereotypy względem tego, jakie imiona nosi "elita" a jakie "patologia". Jest to bezdennie głupie i idiotyczne, w normalnym kraju profesora co rzucił tekst o burdelu zawieszono by albo wywalono z uczelni i nikomu by nawet nie przyszło komentować imię. Trzeba być kompletnym chamem, by coś takiego robić. Nawiasem mówiąc wypadałoby też zrozumieć, że są ludzie o różnym pochodzeniu etnicznym. Imiona, które zostały tu umieszczone jako "krzywdzenie dziecka" to np. biblijna Debora albo tradycyjna Filomena. Imię Filipina też nie jest niczym nowym. Rozumiem, że można mieć preferencje, mi się np. Aleksandra czy Patrycja nie podobają, ale dorabiać do tego ideologię? Naprawdę lepiej się czasami czuję poza Polską, gdzie jest więcej swobody, więcej wielokulturowości i mniej wypada oceniać.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:35   #133
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Normalne to one są dla starszych ludzi, a nie małych dzieciaków. Nie żyjemy w XIX wieku żeby nazywać dzieci Horacy.
Kiedyś na jakimś forum czytałam przepisane fragmenty z jakiegoś poradnika z dawnych czasów dla młodych matek czy coś, gdzie imiona takie jak katarzyna, marta, magdalena były wypisane jako imiona ,,pokolenia naszych ciotek". I teraz jest podobnie, jak ja byłam mała, to nie było w całej szkole ani jednego Franciszka, Stanisława, imię Sławomir brzmiało dla mnie egzotycznie. Teraz jest zalew takich imion. Horacy, przy jakimś ładnym nazwisku, to naprawdę niebrzydkie imię, wolałabym być Horacym niż Brajanem osobiście.
Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Tylko, że to są imiona nadawane w Polsce dla polskich dzieci, a nie zagranicą. Więc nie wiem co to w ogóle za porównanie. Muhammed to islamski prorok, więc chyba średnio pasuje do polskiego dzieciaka
Imiona nadawane w Polsce, ale niekoniecznie dla ,,etnicznie" polskich dzieci (brzmi to idiotycznie, ale mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli). Jak w Polsce osiedla się np. Angielka, wychodzi za Polaka, ale po swojej mamie chce nadać córce na imię Amy, to ma do tego prawo. Takich przypadków nie ma wiele, więc dlatego to są te rzadkie imiona. Tak samo np. Jasmina. Jakby w Polsce osiedlili się np. Egipcjanie, tu urodziłby się im syn, to z tego co wiem - mają pełne prawo, by dać dziecku na imię Muhammed, Ali czy Abdul, jednego takiego Abdula nawet znam, urodzonego w Polsce, którego ojciec jest Syryjczykiem bodajże.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2014-04-20 o 23:38
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:35   #134
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
niektóre imiona jakie wymyślają rodzice są powalające:

Blanca
Chioma
Cynthia
Damaris
Debora
Fatima
Filipina
Filomena
Florencja
Nikita
Noelia
Viviana
Zara - to mój HIT

męskie:

Alvaro
Dante
Dionizy
Donatan - inspiracja "My słowianie" ?
Harry - czyżby inspiracja Harrym Potterem
Horacy
January
Klimek
Lubomir
Mario
Rafael
Santiago
Witalij - czuję inspirację Kliczko


Jak można tak skrzywdzić dziecko

może po prostu któryś z rodziców jest obcokrajowcem...


imię to imię - każdy sam nadaje mu wydzwięk
i bez wzgledu na to czy ktoś ma na imię Andżelika czy Karmen czy Filipina czy Zara czy jak jeszcze to tylko idiota będzie się naśmiewał z powodu samego imienia

Edytowane przez camillie
Czas edycji: 2014-04-20 o 23:37
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:35   #135
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Mama mojej koleżanki ma na imię Blanka. Nigdy nie pomyślałam, że to dziwne imię. Jedną Zarę też znam, pochodzenia arabskiego. Tylko jej imię inaczej się pisze, tak samo wymawia. Ale z was dziwolągi...
Ty serio nie widzisz różnicy między Blanką (normalne imię), a Blancą?
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:37   #136
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Normalne to one są dla starszych ludzi, a nie małych dzieciaków. Nie żyjemy w XIX wieku żeby nazywać dzieci Horacy.


Imiona Stanisław, Franciszek i Ignacy też dopiero niedawno zyskały znów na popularności. Horacy to normalne imię, nie wiem, jak można dorabiać jakąś śmieszną ideologię do nadawania imion.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Ty serio nie widzisz różnicy między Blanką (normalne imię), a Blancą?
Ja mam znajomego Victora, z którego też się ktoś kiedyś przy mnie wyśmiał. Victor urodził się poza Polską, stąd taka pisownia imienia.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:37   #137
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Ty serio nie widzisz różnicy między Blanką (normalne imię), a Blancą?
Weź zluzuj, bo chyba za bardzo się spinasz takimi pierdołami kto jak ma na imię i jaką pisownię wybierze. Brak problemów w życiu chyba.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:41   #138
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Jeśli tak cię to męczy, to idź do USC i zmień imię. I wybierz "zwykłą Annę". Ja mam na imię Anna, i uważam, że to nie jest "zwykłe" imię, jest piękne, popularne, owszem, ale eleganckie i po prostu gustowne. Jak byłam mała, to byłam Aneczką, potem Anią, potem Anką, teraz jestem Anną, i jestem bardzo zadowolona. Wolę być Anną niż Jessicą, Nicolą, Gracjanną czy Hermenegildą.
Nie pomagasz.

Ja mam imię, które było na tyle rzadkie, jak byłam dzieckiem, że budziło często zdziwienie, ale jest to imię tradycyjne, a teraz zrobiło się nawet popularne. I prawdę mówiąc, największą zaleta, z której się zawsze cieszyłam było to, że nikt w żadnej klasie, grupie itp. nie miałtakiego samego. Więc to, co ty uważasz za zaletę, dla kogoś innego może być wada. jedni uważają że każde rzadsze imię jst pretensjonalne i szkodliwe, a ja nie widzę sensu w dawaniu dziecku bardzo popularnego imienia.

Poza tym ludzie zapominają, że wyśmiewanie się z czyjegoś imienia lub nazwiska jest bardzo chamskie, podłe i po prostu kompromituje. Natomiast nawet "najgłupsze" imię czy nazwisko nie kompromituje. Nie wiem, jakim trzeba być burakiem, żeby tego nie wiedzieć.

Co do prawników, to czesto słyszałam głosy, że potrafią być bardzo grubiańscy albo wręcz wulgarni, mimo że ludzie sobie ich lubią wyobrażać jako bardzo nobliwych.


Last but not least te żarty z Jessik czy Nikol są po prostu głupie i bezsensowne... jakiś czas temu np. Patrycja była takim wydziwionym imieniem, a jakoś się przyjęła. I można wiele takich przykładów podać. Tylko nikt tego nie wyczuwa, bo imiona się spopularyzowały
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:41   #139
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Trzeba być okropnym prymitywem, by oceniać kogoś po imieniu. W Polsce są bardzo surowe zasady (imho niesłusznie) nadawania imion i bardzo umocnione stereotypy względem tego, jakie imiona nosi "elita" a jakie "patologia". Jest to bezdennie głupie i idiotyczne, w normalnym kraju profesora co rzucił tekst o burdelu zawieszono by albo wywalono z uczelni i nikomu by nawet nie przyszło komentować imię. Trzeba być kompletnym chamem, by coś takiego robić. Nawiasem mówiąc wypadałoby też zrozumieć, że są ludzie o różnym pochodzeniu etnicznym. Imiona, które zostały tu umieszczone jako "krzywdzenie dziecka" to np. biblijna Debora albo tradycyjna Filomena. Imię Filipina też nie jest niczym nowym. Rozumiem, że można mieć preferencje, mi się np. Aleksandra czy Patrycja nie podobają, ale dorabiać do tego ideologię? Naprawdę lepiej się czasami czuję poza Polską, gdzie jest więcej swobody, więcej wielokulturowości i mniej wypada oceniać.
dokładnie tak

coniektóre panie z tego wątku pewnie by całe dnie sikały ze śmiechu gdyby mieszkały w krajach anglo. Tam pełno Spencer, April, Harper, Grace, North, Blue Ivy
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:42   #140
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Trzeba być okropnym prymitywem, by oceniać kogoś po imieniu. W Polsce są bardzo surowe zasady (imho niesłusznie) nadawania imion i bardzo umocnione stereotypy względem tego, jakie imiona nosi "elita" a jakie "patologia". Jest to bezdennie głupie i idiotyczne, w normalnym kraju profesora co rzucił tekst o burdelu zawieszono by albo wywalono z uczelni i nikomu by nawet nie przyszło komentować imię. Trzeba być kompletnym chamem, by coś takiego robić. Nawiasem mówiąc wypadałoby też zrozumieć, że są ludzie o różnym pochodzeniu etnicznym. Imiona, które zostały tu umieszczone jako "krzywdzenie dziecka" to np. biblijna Debora albo tradycyjna Filomena. Imię Filipina też nie jest niczym nowym. Rozumiem, że można mieć preferencje, mi się np. Aleksandra czy Patrycja nie podobają, ale dorabiać do tego ideologię? Naprawdę lepiej się czasami czuję poza Polską, gdzie jest więcej swobody, więcej wielokulturowości i mniej wypada oceniać.
Zgadzam sie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:45   #141
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
To imię zagraniczne albo spolszczone?
Przestań udawać wielki dystans do siebie, przy jednej żałosnej osobie faktycznie dobrze to działa, ale nie kiedy takie sytuacje zdarzają Ci się notorycznie. Miej w zanadrzu kilka tekstów, zapewne Wizażanki zaraz Ci podrzucą propozycje, jak takich delikwentów zgasić. Brak lotności faktycznie udowodniła koleżanka, ale swój, nie Twój.
Gdybym np. nazywała się Dżesika, to poszłabym do urzędu i postarała się o zmianę pisowni na Jessica. Nie wiem jednak, czy dotyczy to Twojego przypadku, ale kiczowate imiona, które przychodzą mi do głowy to właśnie Dżesiki, Brajany itd., nie ze względu na same imię, ale na pisownię. Są jeszcze Rity, Oksany, Natasze i inne imiona, które jednej osobie będą kojarzyć się z burdelem, a dla innej będą przepiękne.
Dla mnie właśnie spolszczone są lepsze, takie o obcej pisowni zaś są trochę pretensjonalne, ale też bez przesady. Żaneta + polskie nazwisko wygląda lepiej niż Jeanette. Tak samo Andżelika lepiej niż Angelica, no ale i tak teraz wszyscy wiedzą, jak to się wymawia, więc w czym problem...

Przede wszystkim nikt nie wie, jaki stoi powód za takim imieniem, np. cudzoziemski przodek, albo chęć upamiętnienia osoby o takim imieniu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:47   #142
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Albo po prostu gust. Mam znajomą, która nazwała syna Gniewko. Nie widzę w tym nic zaskakującego. Ja osobiście lubię skandynawskie imiona i pewnie pójdę w tę stronę w przyszłości.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:48   #143
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Taka już u Nas mentalność w kraju. Szablony są ok a wszystkie cechy i atrybuty, którymi człowiek się wyróżnia typu wzrost, kolor włosów, skóry, imię i Bóg wie co jeszcze stają się przedmiotem docinek, żartów bądź obelg. Masakra

p.s. przypomniało mi się jak na studiach nosiłam koszulkę na której był mały subtelny napis, który zawierał słowo mascare (mascara albo coś w tym stylu). Ja osobiście nawet go nie zauważyłam :P Mój profesor zauważył owy napis podczas ćwiczeń, wyśmiał mnie w obecności całej grupy z uśmiechem twierdząc, że noszę koszulkę z napisem 'maszkara'. Potem dumny z siebie opowiadał to we wszystkich grupach na moim roku. Ja na Twoim miejscu Autorko nie przejmowałabym się docinkami pana profesora. Osoby posiadające owy tytuł naukowy nie zawsze odznaczają się inteligencją, kulturą, nie świecą przykładem a czasami mają także problem w czytaniem(czego doświadczyłam)

Edytowane przez Sherminka
Czas edycji: 2014-04-20 o 23:56
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:50   #144
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Kiedyś na jakimś forum czytałam przepisane fragmenty z jakiegoś poradnika z dawnych czasów dla młodych matek czy coś, gdzie imiona takie jak katarzyna, marta, magdalena były wypisane jako imiona ,,pokolenia naszych ciotek". I teraz jest podobnie, jak ja byłam mała, to nie było w całej szkole ani jednego Franciszka, Stanisława, imię Sławomir brzmiało dla mnie egzotycznie. Teraz jest zalew takich imion. Horacy, przy jakimś ładnym nazwisku, to naprawdę niebrzydkie imię, wolałabym być Horacym niż Brajanem osobiście.
Wg mnie jest tak dlatego, że ludzie nadają takie imiona dzieciakom po swoich pradziadkach/dziadkach/wujkach.

Natomiast wyśmiewanie się z imion naprawdę uważam za ograniczone. Bo normalne imiona są... No normalne. Raz jeden zdziwiłem się co do imienia, gdy znajomy (zapaleniec fantastyki, gier RPG i LARP) postanowił nazwać syna Lisev od imienia jego postaci z jednej z gier. Zdziwiłem się, ale stwierdziłem że imię wcale brzydkie nie jest.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:50   #145
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
dokładnie tak

coniektóre panie z tego wątku pewnie by całe dnie sikały ze śmiechu gdyby mieszkały w krajach anglo. Tam pełno Spencer, April, Harper, Grace, North, Blue Ivy
W Stanach jest od dawna tradycja nadawania dzieciom na imię nazwisk jakichś wybitnych osobistości albo po prostu przodków. Dla mnie jest to coś niepojętego, ale tam jest zupełnie przyjęte i normalne.


Ogólnie zawsze najbardziej mi się podobała idea, żeby dzieciom nadawać niepowtarzalne imiona, które coś znaczą. Oczywiście czysto teoretycznie, teraz bym nie dała na dziecku "nieimiennego" imienia, przynajmniej nie w Polsce.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:54   #146
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez la_boheme Pokaż wiadomość
A przeczytałaś mój pierwszy post? Czego dotyczy ten temat?


Wierzcie mi, podawanie różnych dziwnych imion połączonych z różnymi dziwnymi nazwiskami nie pomaga tylko sugeruje, że właśnie odzywają się osoby pokroju tych które miałam (nie)przyjemność poznać Nie mam tendencji do poprawiania sobie humoru rechotaniem z Żakliny Kapusty czy Dżesiki Kopyto. Mnie to nie śmieszy, sorry, ale różne są poczucia humoru
Rozumiem, że śmianie się z Dżesiki Kopyto miłe ani kulturalne nie jest. A obrażanie osób, które to bawi już tak?
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 00:05   #147
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Jak tak czytam niektore posty autorki (z telefonu trudno do nich wracac, zeby cytowac), to smiem twierdzic, ze imie to tylko pretekst.

Autorko, jesli docinki dotyczace imienia wpedzily Cie w takiego dola, to smiem twierdzic, ze problem lezy glebiej i nie dotyczy tylko imienia. Nie jestes malym dzieckiem, czy rozchwiana nastolatka, ktorej codziennie ktos dokucza, a dorosla kobieta. Wiadomo, ze takie slowa sprawiaja przykrosc, ale moim zdaniem przesadzasz i powinnas poppracowac nad samoocena. A robienie tajemnicy z imienia smierdzi tollingiem (mam problem z imieniem, nie powiem, jakie, ale to na pewno nie X; nie powiem, jakie, ale konczy sie na -xy; troll).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 00:07   #148
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Zdrobnienie od Leokadii może wzbudzać skojarzenia
'Leosia', really?

koreczka, a gdzie Autorka kogoś obraziła?
Napisała, że nie różnią się te osoby od tych, które ją wyśmiewały. Tu wyśmiewają, tam wyśmiewają. No nie ma racji? Inwektywy gdzieś poleciały?
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 00:10   #149
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
'Leosia', really?

koreczka, a gdzie Autorka kogoś obraziła?
Napisała, że nie różnią się te osoby od tych, które ją wyśmiewały. Tu wyśmiewają, tam wyśmiewają. No nie ma racji? Inwektywy gdzieś poleciały?
Moja babcia ma na imię Leokadia. W rodzinie mówi się na nią Lodzia. Szanuję i kocham babcię ale tu są ewidentne skojarzenia
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 00:18   #150
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Drwiny z imienia. Jak radzić sobie z kompleksami?

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
'Leosia', really?

koreczka, a gdzie Autorka kogoś obraziła?
Napisała, że nie różnią się te osoby od tych, które ją wyśmiewały. Tu wyśmiewają, tam wyśmiewają. No nie ma racji? Inwektywy gdzieś poleciały?
O tutaj:
Cytat:
Napisane przez la_boheme Pokaż wiadomość
Wierzcie mi, podawanie różnych dziwnych imion połączonych z różnymi dziwnymi nazwiskami nie pomaga tylko sugeruje, że właśnie odzywają się osoby pokroju tych które miałam (nie)przyjemność poznać Nie mam tendencji do poprawiania sobie humoru rechotaniem z Żakliny Kapusty czy Dżesiki Kopyto. Mnie to nie śmieszy, sorry, ale różne są poczucia humoru
Autorka czuje się obrażona, że ktoś wyśmiewa jej imię, ale sama obraża osoby z którymi tutaj rozmawia. Nie trzeba rzucać inwektywami.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-02 20:59:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.