popekane naczynka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-05, 19:17   #31
kropka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 10
Re: popekane naczynka

Cześć,
Ja zlikwidowałam sobie takie pęknięte naczynko na policzku maścią o nazwie TORMENTIOL. Jest to maść powszechnie używana do wszystkiego (wypryski, otarcia, podrażnienia, rany). Do nabycia w aptece, bez recepty, cena kilka złotych.
Dodam, że moje naczynko było zamykane wcześniej u kosmetyczki, ale się nie zamknęło, natomiast po kilku posmarowaniach maścią zniknęło całkowicie.

Pozdrawiam
Kropka
kropka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 08:29   #32
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: popekane naczynka

kosmetyki działają tylko profilaktycznie, nie usuwają popkanych naczynek. pęknięte naczynka usuwa się zabiegowo: lsaerem, prądem, skleroterapia.
tormentiol to maść głównie na stany ropne, na pewno nie na naczynka.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 10:35   #33
kropka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 10
Re: popekane naczynka

Tormentiol może nie pomoże na dużo popękanych naczynek, ale z jednym na policzku warto spróbować. Pomysł zaczerpnęłam z jakiejś grupy i też nie wierzyłam, a jednak się sprawdził .
Jeśli to nie pomoże to oczywiście pozostaje dermatolog i kosmetyczka, bo kosmetyki mają raczej działanie profilaktyczne.

Pozdrawiam
Kropka
kropka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 13:47   #34
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: popekane naczynka

Naczynka nie są popękane tylko rozszerzone. Gdyby naczynko pękło powstałby krwiak. Nie zlikwidujesz naczynka za pomocą kosmetyków -jeśli jest maleńkie,ledwo widoczne to może się troszkę obkurczyć -ale po jakimś czasie znowu się rozszerzy.
Jeśli to tylko jedno naczynko to prawdopodobnie rozszerzyło sie w wyniku urazu (może wyciskałaś krostkę lub zaskórnik).
Można to naczynko zlikwidować w gabinecie kosmetycznym (elektrokoagulacja) lub za pomocą lasera (w gabinecie lekarskim specjalizującym się w zabiegach laserowych).
Dla tłustej cery możesz wypróbować żel dr.Beta (Pollena Aroma)z seri B na naczynka (jest w tej serii także tonik),bardzo dobra jest maseczka Charmine Rose z nostrzyka(do kupienia tylko w gabinetach kosmetycznych).Przeczytaj proszę w Kosmetycznym ABC zalecenia dla cery naczynkowej a dowiesz się jakie czynniki mogą wpływać na rozszerzanie się naczynek.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 13:51   #35
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: popekane naczynka

Tormentiol mógł zlikwidować zaczerwienienie (czerwoną plamkę),które powstało np w wyniku urazu czy stanu zapalnego -rozszerzone naczynko na pewno nie zniknęłoby pod wpływem Tormentiolu.Ta maść polecana jest jednak w przypadku zaczerwienienia skóry (także naczynkowej)ulegającej łatwemu podrażnieniu - Tormentiol łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 12:11   #36
martek_u
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1
popękane naczynka

bardzo mnie to zlosci ale nie wiem jak poradzic sobie z popękanymi naczynkami wokół nosa. wyglądam tak jakbym wiecznie miala katar.cere mam tłustą w strefie T, i obecnie juz używam dwóch kremów do twarzy, więc krem do cery z problemami naczynkowymi odpada.poradźcie.może jakiś zabieg kosmetyczny i gdzie się najlepiej zgłosić
martek_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 14:08   #37
miss_vessna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11
Re: popękane naczynka

Dobrym zabiegiem jest laserowe zamykanie naczynek.Mozna to zrobic w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych,a najlpiej jesli dokona tego dermatolog.
miss_vessna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-18, 21:28   #38
foksanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1
popękane naczynka na plecach

czy są jakieś sposoby na popękane naczynka - na plecach? :\
zauważyłam je po wizycie w solarium .. niby nie są duże, nie widać ich specjalnie, ale są bolesne
jest ich niewiele, więc może pomogłyby jakieś kremy?
a może są jakies domowe sposoby?

pozdrawiam
foksanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 06:57   #39
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Wink Dot.: popękane naczynka na plecach

Czesc! Droga floksano! Jezeli zauwazylas taka tendencje do kruchych naczynek to powinnas przede wszsytkim zrezygnowac solarium, bo skoranaczynkowa na ogol nie wystepuje tylko na pleckach ale ibuzka i nozki itp. a pewnie nie chcesz wygladac caly czas jak burak z popekanymi zylkami <chodzi mi o pajaczki>. Kolejna sprawa jest uzywanie balsamow do ciala dla naczynkowcow, nie umiem Ci zadnego polecic bo zadnego nie stosuje, ale akurat malo firm ma oferte balsamow typowo dla skory naczynkowej. Wiem ze Ziaja ma z serii Phytoaktiv, ale co do ich skutecznosci hmmm raczej sie nie wypowiem. Nastepnie zazywaj cos dla wzmocnienia naczynie, np. cerutin czy rutinoscorbin. Trwaj w ochronie przed sloncem.

Niestety kremy masci tabletki to tylko profilaktyka ktore moze troche zalagodzic nastepujace zmiany, jednakze zeby ccalkiem pozbyc sie pajczkow potrzeba zabiegow u dermatologa lub kosmetyczki tj. jonoforeza, elektroliza, laser itd.

Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:39   #40
Unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 21
Unhappy Popękane naczynka na ustach??? :>

pomóżcie! Dziś zauważyłam, że na ustach zrobiły mi się takie kropeczki, jakby piegi albo popękane naczynka? Może wiecie czemu się coś takiego dzieje ...no i najważniejsze, co z tym zrobić???A może samo zniknie...
Unicorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 12:10   #41
kapika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Dot.: Re: popekane naczynka

a czy tą maść można kupić bez recepty?
kapika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-10, 12:36   #42
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Wink Dot.: popekane naczynka

"Cere mam raczej tradzikowa i tlusta niz wrazliwa wiec zbytnio nie moge korzystac z serii do cer naczynkowych. Bo chyba jeszcze nie ma takiego cuda co to oczyszcza, matuje i zmniejsza naczynka" mała podpowiedz

Ja takie cudo znalazłam - mam cerę tłusta do mieszanej,skłonną do podrażnień i naczynkową i bardzo sobie chwalę Dax Cosmetics krem obkurczający naczynka do cery tłustej i mieszanej - działa (na mnie znakomicie ) jest antybakteryjny i matowi, zreszta zerknij
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8610
kosztuje ok.15zł,ja naprawdę polecam
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 13:33   #43
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: popekane naczynka

Nie chcialam zakladac nowego watku, wiec dolacze sie w tym-czy to mozliwe zeby to naczynko pekniete/rozszerzone samo sie zamknelo? Ja mialam taki czerwony punkcik na skrzydelku noska kilka lat. W ubieglym tygodniu zaczal mi on krwawic i zrobil sie strupek. Ten strupek mi teraz odpadl i zostalo tylko rozowe miejsce jak po zwyklym strupie i ani sladu tego naczynka. Mam sie cieszyc czy to tylko przejsciowe?
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 13:01   #44
elusia.de
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 60
Naczynka=((((((((((((((((

hej!mam pytanie.mam 16lat a na calej twarzy(glownie podi wokol nosa i na polikach)mam popekane naczynka. widzialam w sklepach duzo kosmetykow ale wszystkie sa dla osob doroslych a ja nie chce narazie przyzwyczajc do nich swojej twarzy. moze znacie jakies preparaty dla cery nastolatki z naczynkami.BARDZO PROSZE WAS O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
elusia.de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 13:27   #45
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Naczynka=((((((((((((((((

skóra nie przyzwyczaja się do kosmetyków, tylko korzysta z tych składników, których potrzebuje. o ile mi wiadomo, to większość kremów do cery naczynkowej jest przeznaczonych do cery w każdym wieku, a nie do cery dojrzałej, nie mają one działania przeciwzmarszczkowego.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 13:50   #46
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Naczynka=((((((((((((((((

użyj wyszukiwarki - było już mnóstwo wątków o tym jak pielęgnować taka cee. Jeśli zajrzysz do KWC znajdziesz kremy i inne preparaty, które są przeznaczone specjalnie do cery naczynkowej.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ategory_id=129
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 16:38   #47
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Naczynka=((((((((((((((((

Cytat:
Napisane przez elusia.de
hej!mam pytanie.mam 16lat a na calej twarzy(glownie podi wokol nosa i na polikach)mam popekane naczynka. widzialam w sklepach duzo kosmetykow ale wszystkie sa dla osob doroslych a ja nie chce narazie przyzwyczajc do nich swojej twarzy. moze znacie jakies preparaty dla cery nastolatki z naczynkami.BARDZO PROSZE WAS O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Ja jakoś nie zauważyłam żeby większość z dostępnych kosmetyków dla cer naczynkowych było dla dorosłych Takie kosmetyki dostosowane do cery naczynkowej, która jest jednocześnie bardzą wrażliwą cerą, na pewno nie powinny Ci zaszkodzić. Zajrzyj do KWC
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 21:36   #48
Naga
Raczkowanie
 
Avatar Naga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomości: 38
Dot.: Naczynka=((((((((((((((((

Cytat:
Napisane przez elusia.de
hej!mam pytanie.mam 16lat a na calej twarzy(glownie podi wokol nosa i na polikach)mam popekane naczynka. widzialam w sklepach duzo kosmetykow ale wszystkie sa dla osob doroslych a ja nie chce narazie przyzwyczajc do nich swojej twarzy. moze znacie jakies preparaty dla cery nastolatki z naczynkami.BARDZO PROSZE WAS O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Hej!!
Ja stosuje na naczynka krem z Oriflame, który zawiera wyciąg z kasztanowca.Wzmacnia naczynka i zawiera troszke żłotego barwnika, dzieki czemu to czerwone cosik jest mniej widoczne.Poprawe zauwazylam dopiero po 3 tygodniach.., ale przynajmniej troszke pomoglo.Jesli popekane naczynka bardzo Ci przeszkadzaja, to mozesz isc na usuniecie tych pajaczkow do spacjalistycznych salonow kosmetycznych, tylko ze to troszke drogie.Zabieg wykonywany jest za pomoca laseru.Pa
__________________
Oj...te JEGO spojrzenia...oj...
Naga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 11:16   #49
malazabcia11
Raczkowanie
 
Avatar malazabcia11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 33
Thumbs down Popękane Naczynka

Mam dużą prośbę do Pani. Potrzebuje niedrogi krem przeciw pekaniu naczynek. Może jest inny spósb np bardziej naturalny. Mam coraz większy z tym problem.

P.S. mam 22 lata i bardzo suchą i wrażliwą skóre

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
malazabcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 11:29   #50
tess_d
Zadomowienie
 
Avatar tess_d
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 682
Dot.: Popękane Naczynka

Nie chcę być niemiła, ale WYSZUKIWARKA się kłania. To bardzo obszerny temat, wielokrotnie poruszany na wizażu. Zajrzyj też na KWC. Napewno znajdziesz cos dla siebie.
Pozdrawiam
tess_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 11:42   #51
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Popękane Naczynka

W KWC znajdziesz dużo recenzji kremów do cery naczynkowej Pamiętaj, że cera naczynkowa jest jednocześnie cerą wrażliwą i musisz ją odpowiednio pielęgnować. Z "naturalnych" sposobów zapobiegania pajączków to przydałby się także jakiś krem z wysokim filtrem na dzień
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 13:37   #52
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Exclamation Żyłki.

Witam. Nie wiem, gdzie powinnam zamieścić ten temat. W razie czego prosze o przeniesienie.
Mój problem to czerwone żyłki na białkach oczu. Wiem, że występują one, gdy oczy są zmęczone. Lecz u mnie są na codzień. Podczas zmeczenia jest ich po prostu więcej.
Jakie znacie sposby na pozbycie sie ich? Ostatnio mało oglądam tv i siedzę przed monitorem, wiec nie w tym leży problem.
Chdzi mi o sposoby bardziej domowe. Ewentualnie pójdę do apteki po jakieś krople do oczu.
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 14:15   #53
Sachmet
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 85
Dot.: Żyłki.

Ja też mam tak że jak mam przemęczone oczy to naczynka na białkach są bardziej widoczne, mam tak bo siedzę długo przed komputerem. Zawsze na noc stosuję żel ze świetlika a na dzień krem pod oczy z Ziaji. No i zauważyłam że oczy są mniej przemęczone i jakby "świeższe". Polecam również zażywanie wit.C lub Rutinoscorinu bo to dobrze robi na naczynka, a skoro na naczynka to chyba na żyłki też
Sachmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 15:01   #54
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Żyłki.

Jeśli pomimo stosowania kropli taki stan się utrzymuje,to lepiej pójśc z tym do lekarza .Zaczerwienione oczy mogą bowiem świadczyć o podwyższonym ciśnieniu krwi .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 13:26   #55
Kasica 1982
Raczkowanie
 
Avatar Kasica 1982
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kłobuck
Wiadomości: 288
GG do Kasica 1982
Question Pajączki

Do ślubu zostało mi 6 miesięcy, a moja twarz pokryta jest czerwonymi pajączkami. Wiem że to późno i nie mam zbyt wiele czasu żeby zrobić z tym pożądek. Mam małe pytanie, czy kosmetyczka da sobie z tym rade?
Kasica 1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:00   #56
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: Pajączki

Nie wiem czy kosmetyczka sobie poradzi ale zaryzykuj, jednak aby zapobiec kolejnym"pajączkom" kremuj codziennie buźke i nie wystawiaj jej na duze różnice temperatur w wolnym czasie delikatnie opuszkami palców masuj te miejsca w których zyłki są widoczne a i kup tabletki na ich wzmocnienie (żył) nie wiem czy są na recepte ale jak ja kupowalam z 3 lata temu to nie byly, nazwy ci nie podam bo juz nie pamietam ale zapytaj w aptece powodzenia trzymam kciuki
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:02   #57
Kasica 1982
Raczkowanie
 
Avatar Kasica 1982
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kłobuck
Wiadomości: 288
GG do Kasica 1982
Dot.: Pajączki

Bardzo Ci dziękuje.
Kasica 1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 13:15   #58
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Question Popękane naczynka :(

Temat taki jak w tytule.

Macie z tym problem? Chodzi mi głównie o nogi, bo na twarzy na razie nie mam. Ale są one głównie w okolicy kolan i u góry ud. Nie są one jakoś tak przerażająco widoczne, jednak nie wyglądają zbyt fajnie. Czy są jakieś sposoby na naczynka? Czy one po prostu się pojawiły i już tak sobie zostaną?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 16:52   #59
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Popękane naczynka :(

up up
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 12:03   #60
XpressC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Popękane naczyńka na dłoniach

Witam

Chciałabym się zapytać jak ukryć popękane naczyńka na odmrożonych dłoniach? Czy samopalacze wchodzą w grę ? Zaznaczam iż Chodzi mi o całą dłoń....
XpressC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 10:02:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.