Lekcje z instruktorem. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-01-08, 12:02   #31
blackcaffeine
Raczkowanie
 
Avatar blackcaffeine
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 68
Dot.: Lekcje z instruktorem.

Mnie na natach uczył jeździć dobry instruktor i naprawdę pare godzin/ dzień na stoku i już w miarę się kuma, pamiętam tylko, że na początku z hamowaniem było trochę gorzej, ale jak zaczęłam korzystać z mięśni nóg to już wychodziło Myślę, że napewno szybciej załapie się narty, jak obserwowałam szkółkę snowboardzistów, to napoczątku większość czasu na tyłku.. Moja znajoma jest amatorką deski i trochę jej zajęła przesiadka z nart na snowboard, co jest też fajne, ale myślę, że jak się jedzie conajmniej na tydzień, bo ja np. pierwszy raz to byłam jakieś 5 dni
blackcaffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:43   #32
bogna79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Lekcje z instruktorem.

Uczyłam się jeździć na nartach cztery lata temu od "zera". Znajomy poradził mi instruktora i nie żałuję. Dwie godziny jazdy na stoku z instruktorem to oszczędność czasu. Najważniejsze to bezpieczne upadanie i wstawanie. Bez odpowiedniej techniki można złapać poważną kontuzję. Dla początkujących "pługowanie" i potem w miarę sił inne techniki zjazdu. Jednak to zależy od konkretnej osoby - jej kondycji fizycznej i ogólnych chęci. Jeżeli nie jeździłaś na nartach, nie masz znajomego, który jest Ci w stanie wszystko dokładnie wytłumaczyć i pokazać, to lepiej zapłać instruktorowi parę złotych i korzystaj z białego szaleństwa.
bogna79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 20:26   #33
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Lekcje z instruktorem.

Cytat:
Napisane przez kesly1 Pokaż wiadomość
Nie chwalę się, i nie żalę. Gdybym nie czuła się pewnie, i na siłach, to nie zjeżdzałabym z żadnej trasy. Napisałam również, że pierwszego dnia zjeżdzałam pod okiem instruktorów, i znajomych.
Nie widzę nic dziwnego w tym, że z oslej łączki, poszłam na czarną trasę.
Napisałam, że nie stanowiła ona dla mnie takiego problemu, jak trasa czerwona. Dlatego zjeżdzałam z czarnej, a nie z czerwonej.
Może jestem jakaś "wybitna" hehe
I zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba zwracać uwagę nie tylko na siebie, ale również na innych. To tak jak z jazdą samochodem.
Trzeba mysleć, i mieć oczy dookoła głowy Każdy ma swój mózg, i powinien wiedzieć, co dla niego dobre, a co nie.
Napisałam, że daleko mi do perfekcyjnej jazdy, i pięknej postawy. Ale człowiek musi się odważyć, wówczas najwięcej się uczy.
Górka górce nie jest równa, ja trafiłam raz na znacznie trudniejsza niebieska od czerwonej trasy, a tam gdzie ja byłam na nartach czarne trasy to byly prawie pionowe trasy , jadać obok tej trasy miałam wielkiego stracha mimo ze ja na nią nie jechałam
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 11:25   #34
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: Lekcje z instruktorem.

Cześć,

Jeżeli macie ochotę poobijać się o tyczki lub spróbować pierwszy raz w życiu jazdy na tyczkach to zapraszam na bezpłatne szkolenie jakie odbędzie się już jutro w ośrodku narciarskich Ski Gruniky na Słowacji - 5 km od Korbielowa!

Jeżeli przyjedziecie z pociechami, to na miejscu jest świetna szkoła narciarska, która zaopiekuje się dzieckiem!

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj: http://www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_txt=3487
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 10:38   #35
kiziumiziu
Rozeznanie
 
Avatar kiziumiziu
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 632
Dot.: Lekcje z instruktorem.

Ja uczyłam się jeździć za granicą. po dwóch godzinach stwierdziłam, że co będzie to będzie I tak pierwsza godzina na stoku po lekcjach była tragikomiczna a potem było już tylko lepiej. Także mi wystarczyły 2h z instruktorem i 1h z moimi nabytymi umiejętnościami. Potem było już tylko lepiej i strasznie się zakochałam w nartach

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
To ja mam trochę inne pytanie dotyczące 8-latka. Co do nauki z instruktorem to jestem pewna, godziny dopasuje się na miejscu do chęci i poziomu zmęczenia, ale jak przygotować takie dziecko kondycyjnie na pierwszy tygodniowy wyjazd na narty? I czy w ogóle trzeba je przygotowywać?
po tym jak ja uczyłam się jeździć to polecam nie tylko dziecku ale wszystkim poćwiczyć kilka tygodni wcześniej, wiadomo szczególnie nogi.
__________________
Wymianka
kiziumiziu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 16:04   #36
Matylda82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Lekcje z instruktorem.

Ja zaczynałam z instruktorem. Chciałabym, żeby mała tez się kiedyś uczyła, podobno im wcześniej tym lepiej
Matylda82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 22:14   #37
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Lekcje z instruktorem.

Ja mialam tylko godzine z instruktorem - zaluje, ze tak krotko, ale tego dnia nie bylo juz zadnego wolnego. Duzo mi pomogla ta godzina, ale zjechalismy doslownie z 5 razy - czas tak szybko leci. Nauczylam sie podstaw na desce. Reszte juz sama dopracowywalam. I teraz zastanawiam sie, czy jechac na jakis plaski stok i uczyc sie samemu, czy znowu wziac pare godzin...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 09:45   #38
mała.mała
Raczkowanie
 
Avatar mała.mała
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: świat, w którym się zaplątałam
Wiadomości: 216
Dot.: Lekcje z instruktorem.

Dawno tutaj nie zaglądałam. Może opiszę moje doświadczenia odnośnie lekcji z instruktorem, żeby pomóc podjąć decyzję tym, którzy chcieliby się takich podjąć w niedługo już nadchodzącym sezonie.
Lekcje nauki na nartach brałam w Karpaczu w szkole, która zatrudnia profesjonalnych instruktorów i jestem niesamowicie zadowolona! Polecam z całego serca każdemu. Przed podjęciem lekcji trochę już umiałam, ale nie potrafiłam się przełamać, a instruktor sprytnie podszedł do tego i nawet nie wiem, kiedy się przełamałam. Dziś jazda jest prawdziwą przyjemnością, a godzin pod okiem 'trenera' wcale nie było dużo. Naprawdę były warte swojej ceny.
Niestety rok temu uległam wypadkowi. Początkująca dziewczyna bez opieki żadnego instruktora najechała na piętki moich nart i przekoziołkowałam do przodu... Na szczęście miałam kask, ale poważnie zwichnęłam kolano. Mój wniosek jest taki: ZAWSZE NOŚCIE KASK i jeżeli zaczynacie, lepiej uczcie się z instruktorem, bo pomoże to Wam, ale być może oszczędzi też innych.
Co do snowboardu, wzięłam dwie lekcje w Zieleńcu, ale niestety trafiłam na tragiczne warunki. Pomimo lutego, śnieg okropnie się topił i co chwila lądowałam na ciapie. Deska nabierała strasznego rozpędu, praktycznie mknąc po wodzie. :| Nie do końca 'załapałam' technikę jazdy, ale nie potrafię powiedzieć, czy z powodu warunków, czy instruktora. Raczej to pierwsze. W tym sezonie, o ile się uda, zamierzam ponownie zmierzyć się z deską.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, proszę pisać. Chętnie odpowiem, myślę, że inne osoby, które mają doświadczenia lekcyjne również.
__________________
@^&#!@)$(@!*~_
mała.mała jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.