Zapalenie pęcherza u urologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-20, 18:06   #1
panterka11
Raczkowanie
 
Avatar panterka11
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 44

Zapalenie pęcherza u urologa


Witam, mam problem z nawracającym zapaleniem pęcherza i ostatnio byłam z tym u urologa. Lekarz (oczywiście mężczyzna) kazał mi się rozebrać od pasa w dół i badał mnie "tam" w dość specyficzny sposób. Z gabinetu wyszłam zniesmaczona ponieważ nie spodziewałam się takiego badania. Czy któraś z Was była u urologa z zapaleniem pęcherza i też została tak potraktowana? Proszę o odpowiedzi bo czuję się po prostu przez niego wykorzystana i niewiem czy w ogóle miał prawo badać mnie w ten sposób?
panterka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 20:07   #2
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Zapalenie pęcherza u urologa

Cytat:
Napisane przez panterka11 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem z nawracającym zapaleniem pęcherza i ostatnio byłam z tym u urologa. Lekarz (oczywiście mężczyzna) kazał mi się rozebrać od pasa w dół i badał mnie "tam" w dość specyficzny sposób. Z gabinetu wyszłam zniesmaczona ponieważ nie spodziewałam się takiego badania. Czy któraś z Was była u urologa z zapaleniem pęcherza i też została tak potraktowana? Proszę o odpowiedzi bo czuję się po prostu przez niego wykorzystana i niewiem czy w ogóle miał prawo badać mnie w ten sposób?
Tzn. co ci badał, pochwę? Z tego co kiedyś czytałam bada się mocz i usg układu moczowego się robi. Ale może ktoś w temacie się jeszcze wypowie.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 11:29   #3
panterka11
Raczkowanie
 
Avatar panterka11
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 44
Dot.: Zapalenie pęcherza u urologa

Tak pochwę twierdząc że musi zobaczyć cewkę moczową. Też mam właśnie wątpliwości czy miał do tego prawo czy zrobił to specjalnie.
panterka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 17:53   #4
karola1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Zapalenie pęcherza u urologa

Dziwne. Ja chodzę do urologa od sierpnia co jakieśs 2-3 tyg. bo miałam bakterie w moczu i jedynie co to robił mi usg- sprawdzał czy z nerkami wszystko ok. Ale nie rozbierałam się od pasa w dół jedynie podniosłam bluzkę by mógł wykonać usg.
karola1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:23   #5
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Zapalenie pęcherza u urologa

Ja chodziłam do nefrologa wiele wiele lat i nigdy nie musiałam się rozbierać (tylko podnosić bluzkę). Od tego są badania (usg, posiewy). Twoja sytuacja bardzo mnie dziwi
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:28   #6
caramiia
Raczkowanie
 
Avatar caramiia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 111
Dot.: Zapalenie pęcherza u urologa

Jak najbardziej mialam przeprowadzana cytoskopie u urologa, ze zwyklym zelem z lidokaina. Trwala doslownie pare minut, na fotelu ginekologicznym.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cystoskopia
caramiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 11:28   #7
panterka11
Raczkowanie
 
Avatar panterka11
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 44
Dot.: Zapalenie pęcherza u urologa

Cytat:
Napisane przez caramiia Pokaż wiadomość
Jak najbardziej mialam przeprowadzana cytoskopie u urologa, ze zwyklym zelem z lidokaina. Trwala doslownie pare minut, na fotelu ginekologicznym.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cystoskopia
Tylko problem w tym że ja byłam pierwszy raz i nie miałam robionego żadnego badania tylko leżałam na zwykłym łóżku do usg. Zrobił mi usg a później kazał zsunać spodnie i nie badał mnie żadnym przyrządem tylko wsunął mi palce do pochwy i pytał czy mnie tam nic nie boli. Też mi się to wszystko wydaje dziwne dlatego proszę Was o pomoc bo czuję się upokorzona i niewiem co z tym dalej zrobić.
panterka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-24, 13:32   #8
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zapalenie pęcherza u urologa

Cytat:
Napisane przez panterka11 Pokaż wiadomość
Tak pochwę twierdząc że musi zobaczyć cewkę moczową. Też mam właśnie wątpliwości czy miał do tego prawo czy zrobił to specjalnie.
Tak, badanie przez pochwe jest tu przydatne!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.