Przegląd samochodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-06, 14:13   #1
IwonaGliwice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 27

Przegląd samochodu


Małe pytanie na co dokladnie zwracaja uwage podczas przeglądu samochodu??? czy np rozbite lusterko od strony pasazera moze spowodowac nie podbicie pzegladu? i jeszcze jedno jezeli jedzie sie np dzien lub dwa po terminie waznosci to czy policja moze wystawic mandat i dac punkty karne nawet jak sie jedzie juz na przeglad czy tylko zatrzymuja dowod az sie w ten sam dzien zrobi ten przegląd??
Z gory dzieki za odpowiedz
IwonaGliwice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 16:22   #2
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Przegląd samochodu

Iwona nie znam odpowiedzi na wiekszosc Twoich pytan ale samochod ktory wypuszczasz na przegląd powinien byc w jak najlepszym stanie-myslę że lusterko i tak zostanie wymienione,czemu zatem nie zrobic tego jak najpredzej??chyba ze powiesz,ze juz zamowilas bo dzis w nocy ktos Ci w nie kopnal
zwykle mowi sie o ogumieniu+cisnienie w kolach,lakierze(czy nie koroduje blacha gdzies jakos bardzobardzo),zarowkach(u staw swiatel),sprawdza hamulce,geometrie kół,olej,generalnie smarowanie gdzie powinno byc, no i jeszcze powinni spr łożyska kół (u mojego TŻ łapie luzy wiec przeglad=nerwowa panika:P )
czasem zajrza do regulacji zaplonu i emisji spalin(to raczej pewne)
wiecej grzechow nie pamietam
a co do tej waznosci to nie dam sobie ręki uciąć ale z doświadczenia znajomych mi posiadaczy 4ech kółek termin przeglądu to żelazny termin
pozdrawiam







edit:
pasek klinowy,zbieznosc(ale juz w sumie mowilam o geometrii)kół,reczny musi byc bez zarzutow,bylam w tym roku z TŻ co prawda ale obok stała HONDZIA CIVIC wiec sie jego furazem i zabiegami wokol niego zbytnio nie interesowalam

przydala by sie nam ta kartka tego, co robi kontrole
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 17:46   #3
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Przegląd samochodu

Policja może wystawić mandat karny jednak najczęściej zabierają dowód rejestracyjny, jeśli nie masz ważnego przeglądu, nawet jak akurat na niego jedziesz. Samochód w tym momencie nie jest już dopuszczony do ruchu drogowego, nawet jesli jest w stanie idealnym.

Na przeglądzie sprawdzają układ hamulowcy, podwozie, ustawienie świateł, migacze, klakson, ręczny hamulec, geometria kół, opony - powinny mieć odpowiedni bieżnik. Co do lusterka jeśli trafisz na upierdliwca może nie podbić Ci przeglądu. Bo stwierdzi, że z takim lusterkiem, możesz sprawiać zagrożenie na drodze, bo ble ble ble. No i jeśli samochód jest podnity lub solidnie pordzewiały, również nie przejdzie przeglądu. Bardzo brudne auto czasem również dyskwalifikuje!
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 18:34   #4
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Przegląd samochodu

Cytat:
Napisane przez IwonaGliwice Pokaż wiadomość
Małe pytanie na co dokladnie zwracaja uwage podczas przeglądu samochodu??? czy np rozbite lusterko od strony pasazera moze spowodowac nie podbicie pzegladu? i jeszcze jedno jezeli jedzie sie np dzien lub dwa po terminie waznosci to czy policja moze wystawic mandat i dac punkty karne nawet jak sie jedzie juz na przeglad czy tylko zatrzymuja dowod az sie w ten sam dzien zrobi ten przegląd??
Z gory dzieki za odpowiedz
Do lusterka doczepią sie na pewno. jezdzac bez przeglądu mogą zabrac ci dowód. I najlepiej na przeglad jedz na przeglad dwa tygodnie przed jego uplywem. Taka jest zasada. Jesli pojedziesz w dniu uplywu przegladu, a bedziesz miec nie sprawne lusterko to maechanik wystawi ci swistek na dwa tygodnie. Musisz wtedy bezwlocznie naprawic lusterko. Ze swistkiem mozesz jezdzic z predkoscia tylko d 50km.na godzine chyba. Dlatego zasada jest taka ze jedzie sie dwa tyg.przed;-)
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 13:41   #5
IwonaGliwice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 27
Dot.: Przegląd samochodu

DZieki dziewczynki za jakis czas opowiem co i jak
IwonaGliwice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 22:26   #6
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomości: 1 696
GG do missy7
Dot.: Przegląd samochodu

A co do przeglądu, mam pytanie odnośnie przyciemniania szybek? Czy do tego mogą się przyczepić na przegladzie?
__________________
missy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 22:33   #7
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Przegląd samochodu

zmierza zapewne przepuszczalnosc swiatla, bo musi byc odpowiednia. jak bedzie za mala to moga sie uczepic. sa chyba na to jakies przepisy
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 22:41   #8
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Przegląd samochodu

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
zmierza zapewne przepuszczalnosc swiatla, bo musi byc odpowiednia. jak bedzie za mala to moga sie uczepic. sa chyba na to jakies przepisy
Są ściśle określone do jakiego stopnia szyby moga być przyciemnione. I to też zalezy które
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 22:18   #9
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Przegląd samochodu

Cytat:
Napisane przez missy7 Pokaż wiadomość
A co do przeglądu, mam pytanie odnośnie przyciemniania szybek? Czy do tego mogą się przyczepić na przegladzie?
Jeśli to szybka z przodu i dwie boczne, to mogą Może się nawet policja przyczepić i zabrać Ci dowód do czasu kiedy usuniesz te folie plus mandacik rzecz jasna
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 23:31   #10
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Przegląd samochodu

Wklejam Eam dziewczyny pomocne wiadomości o przyciemnianiu szyb:

"1.Art. 66 ust. 1 pkt 5 prawa o ruchu drogowym " (...) pojazd musi być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby korzystanie z niego (...) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy (...)";

2.Polska norma branżowa nr BN-76/3626-07 określa wymagania dla samochodów osobowych w zakresie widoczności z miejsca kierowcy. Norma ta mówi, że niedopuszczalne jest ograniczenie pola widzenia kierowcy w obrębie kąta widzenia 180 stopni.

3.Przepisy Regulaminu nr 43 EKG ONZ, w których dopuszcza się stosowanie oszklenia o przepuszczalności światła poniżej 70% dla szyb innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy;

4.Przepisy Regulaminu nr 46 EKG ONZ, dotyczące wymogu wyposażenia samochodu w lusterko wsteczne po prawej stronie, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności, co oznacza tyle, że przyciemnienie tylnej szyby wiąże się z obowiązkiem posiadania prawego lusterka wstecznego.

5.Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej od 1998 roku wydało stanowisko, że nie ma przeciwwskazań do przyciemniania szyb, z wyjątkiem szyb z przodu pojazdu mających wpływ na pole widzenia kierowcy (czyli szyba przednia i boczne szyby przednie)(...)"

Musimy pamiętać że, wtrakcie okresowego badania technicznego pojazd może mieć wykonaną kontrolę przejrzystości (przepuszczalności) szyb.
Interpretacja wyników pomiarowych

Zgodnie z obowiązującymi normami przepuszczalność szyb pojazdów powinna wynosić:

ˇ dla szyby przedniej (czołowej) minimum 75 %,
ˇ dla szyb nie będących szybami przednimi (szyby przednie boczne lewa i prawa) minimum 70 %,
ˇ dla szyb nie mających wpływu na pole widzenia kierowcy (szyby tylne boczne lewa i prawa, szyba tylna ogrzewana) dopuszcza się wartość przepuszczalności poniżej 70 %.
Otrzymując wynik pomiaru przepuszczalności danej szyby kwalifikujemy ją do jednej z podanych grup i porównujemy z minimalną dopuszczalną wartością

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 15:33   #11
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Przegląd samochodu

prawda jest taka że samochód musi być w pełni sprawny technicznie żeby przeszedł przeglą - ale wiadomo jak jest w naszym kraju - wszystko da się " załatwić" - przegląd nawet jeżeli diagnosta nie widział na oczy samochodu, za opdwiednią sumę podbije badanie.

Wystarczy się rozjerzeć ile wraków się porusza po naszych drogach które nigdy nie powinny być dopuszczone do ruchu.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-14, 19:54   #12
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Przegląd samochodu

No właśnie. Miałam przegląd do 30 listopada, autko sprawne, lecz drzwi od strony kierowcy lekko wgniecione. Musiałam je wymienić, żeby szanowny pan na stacji diagnostycznej mi podbił przegląd. Hmm w sumie to myślałam, że przegląd samochodu dotyczy jego stanu technicznego, a nie wizualnego...
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 07:28   #13
Hadżi
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 078
GG do Hadżi
Dot.: Przegląd samochodu

IwonaGliwice
czy np rozbite lusterko od strony pasazera moze spowodowac nie podbicie pzegladu?
To zależy jak rozbite. Jeśli jest gęsta "pajęczynka" lub brak połowy
to diagnosta może nie podbić.

i jeszcze jedno jezeli jedzie sie np dzien lub dwa po terminie waznosci to czy policja moze wystawic mandat i dac punkty karne nawet jak sie jedzie juz na przeglad czy tylko zatrzymuja dowod az sie w ten sam dzien zrobi ten przegląd??
Jazda bez ważnego przeglądu jest traktowana jako poruszanie się autem niedopuszczonym do ruchu. Zapewne zabiorą dowód i jeszcze wlepią mandat za brak aktualnych badań.
__________________
Michałek , nasz Promyczek
Hadżi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 17:49   #14
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Przegląd samochodu

Uhhh... Wyciągam wątek bo mnie też w tym miesiącu czeka przegląd . Nie działa mi światło wsteczne, pewnie to nie przejdzie no nie?
Musze sprawdzic czy to tylko żarówka, czy coś poważniejszego się stało .

Ostatnio w Turbo Kamerze było o przeglądach, że taki lewy jest bardzo łatwo załatwić.

Mój samochód jest ogólnie w dobrym stanie, ale jestem pewna, że w 12letnim aucie zawsze znajdzie się coś, do czego można się przyczepić... I teraz się boję, że mi nie podbiją tego przeglądu .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 20:26   #15
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Przegląd samochodu

Wsteczne światło to kto wie moze przymkną oko . Moim zdaniem weź jakiegoś faceta ze sobą to sprawdzający nie będą za bardzo marudzić . Jak jest sama dziweczyna to sie czepiają i udają mondrale
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 15:23   #16
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Przegląd samochodu

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Wsteczne światło to kto wie moze przymkną oko . Moim zdaniem weź jakiegoś faceta ze sobą to sprawdzający nie będą za bardzo marudzić . Jak jest sama dziweczyna to sie czepiają i udają mondrale
Dzięki za radę

Właśnie też nie lubię jeździć w takie miejsca sama... Zawsze mam wrazenie ze chcą mnie naciągnąć/oszukać.

Tylko że mój TŻ pracuje w takich godzinach ze nigdy nie ma możliwości mi towarzyszyć
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 15:16   #17
baza wiedzy
Przyczajenie
 
Avatar baza wiedzy
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 15
Dot.: Przegląd samochodu

Jest równiez wariant, że jeśli dopatrzą się jakiejś usterki to dostaniesz przegląd warunkowy. Płacisz pełną kwotę za przegląd, diagnosta daje ci pozwolenie czasowe do czasu usunięcia usterki ( najczęściej 7 dni). Po jej usunięciu pojawiasz się ponownie i za sprawdzenie czy została usunięta płacisz 20 zł. jeśli jest wszystko w porządku otrzymujesz wpis z terminem następnego badania za rok.
baza wiedzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.