EPIDUO- jak na was działa? - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-26, 12:07   #3091
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez newcat Pokaż wiadomość
I dla tych, którzy boją się epiduo - ja bym spróbowała. Mam bardzo wrażliwą cerę, a jednak poradziła sobie z Epi, natomiast efekty są szybkie i fantastyczne, więc myślę ze warto zaryzykować
Dokładnie Tylko na poczatek dla pewnosci lepiej co 3-4dni zeby sobie krzywdy nie zrobic, a potem ewentualnie czesciej
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 13:37   #3092
pamtara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez newcat Pokaż wiadomość
Po pierwszym niezbyt udanym podejściu z Epiduo - mega podrażnienie twarzy, które goiłam około tygodnia, schowana w domu przed światem postanowiłam znowu spróbować. Zachęcił mnie wygląd mojej twarzy, która po uspokojeniu się przez kilka dni była idealnie gładka. Tak gładka jak chyba nigdy!
Byłam jednak bardziej ostrożna i po pierwsze zaczełam stosowac epiduo co 3 - 4 dni, po drugie nakładałam cholernie cieniutką warstewkę. Cera natychmiast zaczęła się poprawiać i nie było już takiego poparzenia. Jedynie lekkie podrażnienie/przesuszenie. Teraz stosuje Epi co drugi dzień. W sumie używam go od 2tygodni teraz mniej wiecej, a moja twarz już wygląda świetnie. Do tego stopnia,ze mogę wyjśc do ludzi bez podkładu na twarzy i nie uciekną
Aha, razem z Epiduo stosuję Davercin, tylko,że nie tak jak mi zaleciła dermatolog czyli epiduo a na to davercin miejscowo, tylko np. epiduo wieczorem to davercin rano albo poprostu uzywam na zmianę - jeden dzień epiduo, drugiego davercin (miejscowo oczywiscie).
I jest super

I dla tych, którzy boją się epiduo - ja bym spróbowała. Mam bardzo wrażliwą cerę, a jednak poradziła sobie z Epi, natomiast efekty są szybkie i fantastyczne, więc myślę ze warto zaryzykować
Miałam identyczną reakcję, jak Ty. Również odczekałam tydzień i znowu zaatakowałam. Reakcja skóry była już inna, prawie w ogóle podrażnień. Teraz stosuję co około 3 dni i jest super. Widzę ogromną poprawę. Nieprzyjaciele wyskakują rzadziej i szybciej się goją, a skóra się już tak nie błyszczy. Również używam Epiduo tylko dwa tygodnie. Ja mam zapisany rano Zineryt, ale go nie używam.
Nie bójcie się podrażnień, bo są tylko przejściowe. A po tym żelu można uzyskać bardzo zadowalające efekty.
pamtara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 16:07   #3093
haze_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Witam dziewczyny
Dzisiaj byłam u dermatologa po dość długiej przerwie i wróciłam do domu z Epiduo. Mam stosować bardzo cieniutką warstwę co 3 dni, a gdyby skóra nie reagowała wyjątkowo gwałtownie, wtedy co 2.
Jestem przerażona, ale podobno kto ryzykuje, ten nie ma, więc trzeba spróbować.
haze_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 12:33   #3094
toksyczna_stokrotka
Przyczajenie
 
Avatar toksyczna_stokrotka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Stosuje Epiduo już od dłuższego czasu - to świetny lek na wypryski - znikają w jedną noc Polecam, naprawdę działa. Po nim jednak trzeba nawilżyć skórę konkretnie
toksyczna_stokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 16:37   #3095
Marteena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Przepisała mi go pani dermatolog ze 3 miesiące temu. Wystarcza na długo, do tej pory nie mogę go wykończyć, bo zawsze coś z tej tubki wyleci:P Kosztował coś ze 3 dychy i wątpiłam w jego działanie. Może szybciej się wypryski goją, ale cudów nie zauważyłam. Dziwi mnie, że tak dużo osób pisze o podrażnieniu, ja nakładam czasami ze 3 razy dziennie i nie oszczędzam go Ani raz nie zdarzyło się żeby coś piekło czy się pogorszyło:P
__________________
without-defeat.blogspot.com
Marteena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 11:39   #3096
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Marteena Pokaż wiadomość
Przepisała mi go pani dermatolog ze 3 miesiące temu. [...] ja nakładam czasami ze 3 razy dziennie i nie oszczędzam go
Przepraszam ale coś mi tu nie gra. Owszem epiduo jest wydajne...ale nie aż tak. To naprawde malutka tubeczka i faktycznie wydajna - przy cienkim smarowaniu spokojnie starcza na 1-2 miesiace raz dziennie.

Ale 3 miesiace bez oszczedzania i czasem 3 razy dziennie? Przeciez ta tubka ma 15g tylko

No chyba, ze nie stosujesz tego na cala twarz tylko miejscowo albo jednak nie stosujesz go dzien w dzien?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 23:11   #3097
Lisianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

No więc u mnie mija dzisiaj miesiąc stosowania epiduo+zinerit. Poprawa pewna jest, pryszczy jest mniej chociaż jak jeden znika zaraz obok pojawia się kolejna niespodzianka, ale rzeczywiście szybciej się ich pozbywam niż wcześniej. Jeden policzek mam prawie czyściutki nie licząc zaczerwienień. No niestety na drugim jest gorzej :/ Najbardziej niepokoi mnie duży podskórny "placek" - jak z resztą paskudztw coś się dzieje to on wydaje się pozostawiać przez miesiąc cały czas taki sam i w ogóle nie chce wyleźć. Dzisiaj mam wizytę u dermatologa wiec mam nadzieje, że coś na ten temat mi doradzi.
Lisianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 11:45   #3098
Marteena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Przepraszam ale coś mi tu nie gra. Owszem epiduo jest wydajne...ale nie aż tak. To naprawde malutka tubeczka i faktycznie wydajna - przy cienkim smarowaniu spokojnie starcza na 1-2 miesiace raz dziennie.

Ale 3 miesiace bez oszczedzania i czasem 3 razy dziennie? Przeciez ta tubka ma 15g tylko

No chyba, ze nie stosujesz tego na cala twarz tylko miejscowo albo jednak nie stosujesz go dzien w dzien?
Całej twarzy to nie smaruję, raczej miejscowo. Też dziwi że tak długo starczał. Przez kilka pierwszych dni smarowałam cieniutenką warstwę, bo chciałam, żeby wystarczył na długo. Ale ja nie mam cierpliwości, więc nakładałam ile mi się udało wydobyć. Czasem zapominałam użyć, ale za to gdy moja siostra przyjeżdżała do domu to mi go podbierała:P
Dziś wydusiłam już wszystko i wyrzuciłam, teraz przerzucam się na Skinoren.
__________________
without-defeat.blogspot.com
Marteena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 14:22   #3099
Marteena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Przepraszam ale coś mi tu nie gra. Owszem epiduo jest wydajne...ale nie aż tak. To naprawde malutka tubeczka i faktycznie wydajna - przy cienkim smarowaniu spokojnie starcza na 1-2 miesiace raz dziennie.

Ale 3 miesiace bez oszczedzania i czasem 3 razy dziennie? Przeciez ta tubka ma 15g tylko

No chyba, ze nie stosujesz tego na cala twarz tylko miejscowo albo jednak nie stosujesz go dzien w dzien?
Raczej miejscowo. Na początku starałam się nakładać cienką warstwę, żeby wystarczał na długo, ale nie miałam do tego cierpliwości, więc smarowałam tyle ile udało mi się wydobyć. Nie mogę powiedzieć że używałam dzień w dzień ,bo na pewno parę razy zapomniałam użyć, ale i tak stosowałam go często.
Dziś rano wycisnęłam z tubki wszystko co się dało, teraz przerzucam się na Skinoren
__________________
without-defeat.blogspot.com
Marteena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 23:01   #3100
poiuu7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Witam Wszystkich
Przyznaję, że czytam dużo Waszych wypowiedzi na tym forum i do tej pory pozostawałam bierna, więc postanowiłam skończyć to pasożytowanie i wypowiedzieć się w końcu!
Epiduo używam od piątku, tak więc właśnie zaaplikowałam sobie 4 porcję... u mnie jak na razie super, widzę że u Wielu z Was reakcja typu-podrażnienie czerwona skóra itp najwyraźniej moja skóra jest kompletnie niewrażliwa bo tego typu objawów się nie doczekałam ( żadnego nawet pieczenia). Nie mam jakiegoś mocnego trądziku ale od dłuższego czasu zmagam się z niechcianymi gośćmi. To co do tej pory wypróbowałam i mogę polecić to: Benzacne ( tu szczególnie na te podskórne bolące guzki kiedy już takiego wyczuję, że chce się "wykluć" traktuję go od razu benzacne i skutecznie go blokuje aż w końcu znika), Acnefan( na przebarwienia działa nieźle chociaż przy nim czuję czasami lekkie pieczenie zaraz po nałożeniu) no i przede wszystkim najbardziej oczywista ale sprawdzona rada wsadzić łapki w kieszenie lub gdziekolwiek ale nie wyciskać ! Wiem, że czasami ciężko się powstrzymać mi samej również ale już nie raz ta nadgorliwość się na mnie zemściła ( noo chyba, że jest już praktycznie na wierzchu i ma się pewność ze wyciskając usunie się wszystko bo nie ma nic gorszego niż takie rozdrapanie i rozwścieczenie delikwenta..wtedy gojenie się wydłuuuuża okropnie ) a jak już jestem przy gojeniu na te wszystkie kuku które robimy sobie na twarzy, rozdrapane rany itp polecam maść Solcoseryl na prawdę goi się świetnie szybko narasta nowy naskórek. Hm miało być o Epiduo trochę się rozpisałam mam nadzieję jednak, że komuś się przyda ta pisanina
poiuu7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:40   #3101
filka20
Przyczajenie
 
Avatar filka20
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Najdalej od rozsądku...
Wiadomości: 20
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

JA zastosowałam pierwszy raz to rano czułam tylko niewielkie sciagniecie skóry..ale odrazu zobaczyłam efekt wiec uradowana na nastepny dzien znowu i tak 3 dni...wstałam rano czerwona jak burak...zrobilam 2 dniowa przerwe a do tego nawilzam twarz kremem Cetaphil MD Dermoprotektor ktory zaleciła mi pani doktor zgodnie z ulotka od producenta epiduo . Skutki uboczne..ciezkie ale bede probowac bo widze efekty. tylko mniej i rzadziej co 2 moze 3 dni.
__________________
Kochaj mnie..
Możesz wziąć mnie za rękę.. Możesz też śmiać się ze mnie...

Możesz czasem nie mówić..czasem możesz nie lubić...
Kochaj mnie
filka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 10:42   #3102
emilkaze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 12
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cześć dziewczyny, też stosuje a raczej stosowałam lek Epiduo, jestem właśnie w trakcie 5dniowej przerwy. Twarz po 3 dniach była wprost cudna ale później to co zobaczyłam na 4 dzień w lustrze rano to istna masakra... Nie powiem, twarz była gładka ale miała kolor czerwony i była jakby poparzona. Zrobiłam sobie tą przerwę i moja twarz jest naprawdę w fantastycznym stanie! Dziewczyny ie zniechęcajcie się na początku może być tragicznie i bardzo nieciekawie ale to przejdzie, a efekty będą zaskakujące Warto do natłuszczania kupić sobie Cetaphil MD Dermoprotektor. Jest naprawdę świetny i przyjemny a co najważniejsze nie ma żadnego zapachu i nie jest podrażniający
emilkaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 14:04   #3103
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Używam podobnego leku Atrederm, skóra schodzi niemiłosiernie i jak na dwa tyg. stosowania to bardzo mało skutki ale jakies sa, mam pytanie jak sobie radzisz ze schodząca skórą?
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 15:59   #3104
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
Używam podobnego leku Atrederm, skóra schodzi niemiłosiernie i jak na dwa tyg. stosowania to bardzo mało skutki ale jakies sa, mam pytanie jak sobie radzisz ze schodząca skórą?
Po pierwsze Atrederm to jednak co innego - ma inne składniki aktywne. Co prawda jeden z tej samej grupy ale to jednak co innego

Po drugie...jak schodzi skóra bardzo to zwyczajnie stosować rzadziej no i nawilżać ile się da

Jeszcze dziewczyny piszą coś o zmywaniu po jakimś czasie ale tak nigdy nie robiłam.

Mi zawsze lekarka kazała zaczynać od stosowania co 3 dni i dopiero jak skóra przywyknie to co 2 dni...a codziennie dopiero po paru tygodniach.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 20:29   #3105
okropny_zbir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Stosuję Epiduo od miesiąca, poprawa żadna, buzia w bombach, pryszcz za pryszczem.

Edytowane przez okropny_zbir
Czas edycji: 2012-12-09 o 21:11
okropny_zbir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 12:55   #3106
yhym95
Przyczajenie
 
Avatar yhym95
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

^u mnie podobnie.
Stosuję już prawie miesiąc, prawy polik ładny, ale nie miałam z nim większego problemu. Za to z lewym jest ciężej, nadal te pryszcze są, blizny też, nie widzę poprawy. Niestety wyszło tak jak się obawiałam Nie wiem co mi może jeszcze pomóc, jedynym rozwiązaniem u mnie bedą chyba kwasy. Szkoda mi pieniędzy na wydawanie je na leki po 50zł, które nic nie pomogły ((
yhym95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 16:01   #3107
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez yhym95 Pokaż wiadomość
Nie wiem co mi może jeszcze pomóc, jedynym rozwiązaniem u mnie bedą chyba kwasy.
Nie wiem dokładnie co masz na myśli pisząc kwasy...ale kremy z kwasami na przykład nic mi totalnie więcej nie dały niż retinoidy.

No a zabiegi głęboko słuszczające kwasami - to też raczej na blizny i ślady po trądziku niż na trądzik, choć oczywiście są i takie co przy trądziku pomagają. Tyle, że też cudów nie działają niestety.

Z mojej strony polecam cierpliwość - nic innego nam nie zostaje Jeśli po 2 miesiącach nie będzie nic lepiej to faktycznie dermatolog powinna zmienić Ci to na coś innego.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 16:18   #3108
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

U mnie minęły już 2 miesiące, a nawet i więcej i grudki jak były tak są, a i pojawiają się nowe. Wizytę mam ok. 20stego, mam nadzieję, że coś zaradzimy. Jak to derma powiedziała: przecież nie można całe życie z grudkami chodzić. łatwo się mówi, tylko, że nic nie działa...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 17:23   #3109
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
U mnie minęły już 2 miesiące, a nawet i więcej i grudki jak były tak są, a i pojawiają się nowe. Wizytę mam ok. 20stego, mam nadzieję, że coś zaradzimy.
Powodzenia Oby

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Jak to derma powiedziała: przecież nie można całe życie z grudkami chodzić. łatwo się mówi, tylko, że nic nie działa...
Ehhh, ja mam wrażenie niestety, że można Ja się z tym już blisko 15 lat męczę...i to nie tylko grudki ale ogólnie z trądzikiem i to nie tylko na twarzy ale też dekolt i plecy...

...a dermatolodzy wiele nie pomagają.

Tyle, że u mnie ginekolog wreszcie zdiagnozował przyczynę (PCOS)....ale pocieszenie niewielkie bo ogólnie na cerę mogłby mi pomóc głównie tabletki anty, a tych z innych przyczyn brać nie mogę.

Więc zostaje zaleczanie Epiduo
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 18:03   #3110
okropny_zbir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Czy można łączyć epiduo z izotziaja? Lekarka mi przepisała takie połączenie, tzn mam stosowac naprzemiennie. Ale czy to nie zaszkodzi?
okropny_zbir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:03   #3111
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Guleczka, współczuję z tym, że tabletek brać nie możesz - one na pewno trochę polepszają wygląd cery, ale u mnie nie zauważyłam spektakularnych efektów. Inna sprawa, że ja jestem swieżo po ciąży, więc hormony szaleją i muszę poczekać jeszcze pewnie z 3 miesiące, zanim cokolwiek zacznie wracać do normy... a póki co, epiduo c.d.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 15:09   #3112
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Guleczka, współczuję z tym, że tabletek brać nie możesz - one na pewno trochę polepszają wygląd cery, ale u mnie nie zauważyłam spektakularnych efektów. Inna sprawa, że ja jestem swieżo po ciąży, więc hormony szaleją i muszę poczekać jeszcze pewnie z 3 miesiące, zanim cokolwiek zacznie wracać do normy... a póki co, epiduo c.d.
Brałam je kiedyś przez parę lat (diane35), więc wiem, że u mnie polepszają baaardzo - nie miałam w ogóle problemu z cerą wtedy. Za to miałam masę innych problemów, więc coś za coś

Póki co więc stosuję inne "doraźne" środki takie jak epiduo
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 17:43   #3113
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez okropny_zbir Pokaż wiadomość
Czy można łączyć epiduo z izotziaja? Lekarka mi przepisała takie połączenie, tzn mam stosowac naprzemiennie. Ale czy to nie zaszkodzi?

Używaj wg zaleceń dermatologa i obserwuj stan skóry. Sama stosuję podobne połączenie i poza lekkim podrażnieniem nie zaobserwowałam żadnych jego nieprzyjemnych efektów.
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 22:20   #3114
mnioom
Przyczajenie
 
Avatar mnioom
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 20
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja stosuje epiduo już przez prawie 5 miesięcy. jakiś przecudownych efektów nie widzę. stosuje na noc. do tego mam jeszcze normaclin i papke ze spirytusem - efektów prawie brak
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "ŻARTOWAŁEM", trochę wiedzy w każdym "NIE WIEM", trochę emocji w każdym "NIC MNIE TO NIE OBCHODZI" .. i trochę bólu w każdym "U MNIE W PORZĄDKU" ...
mnioom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 13:43   #3115
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

przepisla mi to lekarz wlasnie ...na brode bo od jakiegos czasu amz grubienia na brodzie dziwne bo mam 21 lat i nigdy nie mialam nawet zaskornikow reszta twarzy gladka a na brodzie sie zrobily jakies zmainy te zgrubienia na ich wyskakuja zaskorniki a nawet grudy i o w ogole ta skora jest taka zmieniona dziwna ./..brzydka sa blizny bo gulach .i boje sie troche brac ..pomogl; wyleczyl on kogos? to silny dosc lek...i nie chce zeby mi zaszkodzil.
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 19:14   #3116
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

@mnioom - ja stosuję od 29 sierpnia tego roku. i co? brak efektów.
no może lewa strona czoła jest gładka ale reszta to porażka, ogólnie nie jest źle ale jak na tak długi okres używania chciałabym gładką buzię, a niestety nadal są zaskórniki i czasem podskórne gule.
__________________

Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 19:23   #3117
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

No i kupa. Byłam u dermatolog, ona zachwycona (ślepa??????), przepisała mi 2 kolejne tubki w ramach pielęgnacji na wieki wieków i tyle. Powiedziała, że teraz mam podtrzymywać efekt jakimś oczyszczaniem, może jakimiś peelingami itd. Ja się pytam jaki efekt? Grudki jak był tak są, buzia nieznacznie wygładzona.
Pytałam ją o leki doustne, powiedziała, że absolutnie nie ma takiej potrzeby.
Idę na konsultację do kogoś innego (po raz enty).
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 22:49   #3118
Maglis
Raczkowanie
 
Avatar Maglis
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 108
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja wykorzystałam cała tubkę, dostałam epiduo i jeszcze jakiś żel.. niestety nie pamietam nazwy ale epiduo tak mocno podrażniało mi skóre, że z tego drugiego musiałam zrezygnować. W tym samym czasie jak zaczełam kurację, chodziłam do kosmetyczki na oczyszczanie manualne +mikroderma., dostałam taki kupon w prezencie i postanowiłam go wykorzystać ( 3wizyty) i efekt był piorunujący! Nie wiem cyz to epiduo czy kosmetyczka, czy obie sprawy naraz ale nigdy nie widziałam u siebei tak ładnej cery, aż nie umiałam sie poznać
Sielanka jednak sie skonczyła... epiduo się skończyło, mam wrażenie, że cera sie jakby 'uodporniła', dostałam od derm inny specyfik, wizyty u kosmetyczki także i wszystko wrócilo do dawnego stanu...
Poprawa była ale tylko chwilowa, niestety nie stac mnie na regularne wizyty u kosmetyczki. Moja rada co do epiduo to faktycznie smarowac bardzo cieniutką warstwę i jeżeli podrażania to co 2-3 dzień i ja z rana używałam mocnego kremu ponieważ moja twarz wręcz płoneła i najlepiej pomagałao mi zwykle bambino
Maglis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 18:57   #3119
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
No i kupa. Byłam u dermatolog, ona zachwycona (ślepa??????), przepisała mi 2 kolejne tubki w ramach pielęgnacji na wieki wieków i tyle. Powiedziała, że teraz mam podtrzymywać efekt jakimś oczyszczaniem, może jakimiś peelingami itd. Ja się pytam jaki efekt? Grudki jak był tak są, buzia nieznacznie wygładzona.
Pytałam ją o leki doustne, powiedziała, że absolutnie nie ma takiej potrzeby.
Idę na konsultację do kogoś innego (po raz enty).
Witajcie
Ja znów odwrotnie, dostałam też doustny lek, ale o tym później.
Od dzisiaj również będę smarować twarz EPIDUO, dermatolog zaznaczyła, że na razie mam smarować co drugi dzień.
Po pierwszym szoku... codziennie.
+ dodatkowo dostałam Tetralysal 300mg i 150mg także cały miesiąc jadę na antybiotyku
Powiedziała, że faktycznie zmian ropnych nie mam, ale przez miesiąc mam brać antybiotyk.
I jeszcze Clindacne jakby jakaś gulka większa wyskoczyła to tylko to miejsce punktowo.
U mnie takie gulki to rzadkość, choć faktycznie wyczuwam coś teraz na prawym policzku(przed @ zazwyczaj coś nowego wyskoczy)
paprif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 14:33   #3120
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Stosuję Epiduo od miesiąca- jest znaczna poprawa. Miałam straszną kaszkę na twarzy, do tego zaskórniki i normalne pryszcze. Lekarz powiedział mi,że powinnam się zastanowić na terapią hormonalną,ale jednak Epiduo coś zdziałało. Mam jeszcze trochę podsrych wyprysków, ale jestem bardzo zadowolona z efektu.
Stosuję co 2 lub 3 dni. Za drugim użyciem miałam podrażnioną i wysuszoną skórę przez tydzień. Wyglądałam mniej więcej jak ta emotka:
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.