Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-25, 18:07   #31
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Ja wypełniałam druk w którym nie trzeba było podawać info o pracodawcy. Jest kilka roadzjów formularzy - może wypełniłaś nie ten co trzeba?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 18:12   #32
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Tzn. ja najpierw zadzwoniłam i powiedziałam, że chcę wyrobić nr nip i zapytałam jak to wygląda. Pani mi powiedziała, że nie wyrabiają nipów osobom niepracującym i, że wymagana jest pieczątka pracodawcy. Nie wnikałam w szczegóły tylko wypełniłam co kazała i tyle. Dopiero później sie zastanowiłam, że to dziwne
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 18:18   #33
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez aneczka_1984 Pokaż wiadomość
Tzn. ja najpierw zadzwoniłam i powiedziałam, że chcę wyrobić nr nip i zapytałam jak to wygląda. Pani mi powiedziała, że nie wyrabiają nipów osobom niepracującym i, że wymagana jest pieczątka pracodawcy. Nie wnikałam w szczegóły tylko wypełniłam co kazała i tyle. Dopiero później sie zastanowiłam, że to dziwne
i to tak w Krakowie?
bo ja wyrabialam na Wadowickiej i bez problemu zlozylam wniosek bez zadnego pracodawcy.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 18:18   #34
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Numer NIP, nie jest wydawany jedynie osobom pracującym, może, a nawet powinien, go dostać każdy.Przynajmniej tak było wtedy, kiedy ja go sobie wyrabiałam, a było to już ładnych parę lat temuZupełnie nie rozumiem tych urzędników:/
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 18:23   #35
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Właśnie rozmawiam z osobą pracującą w Urzędzie i absolutnie nie jest potrzebne podanie danych pracodawcy!!
Może masz zły druk? Powinnaś wypełnić NIP 3, tam nie ma żadnej rubryki o pracodawcy.
Aha, nie można też nikomu odmówić wydania NIP-u, każdy kto go nie ma może wypełnić druk i Urząd ma obowiązek wydać NIP.
Jaki druk wypełniałaś?
Wypełniłam NIP 3, a i tak mi odmówiono, podobno ma być do niego załącznik z danymi i pieczęcią pracodawcy.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 18:37   #36
egzit
Raczkowanie
 
Avatar egzit
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z komputera:)
Wiadomości: 50
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Kiedy ja chcialam dostac NIP powiedzialo mi w Urzędzie ze MUSZĘ być zatrudniona, inaczej NIPu nie dostanę, że takie sa przepisy.
__________________
W głębokich dolinach zbiera się cień. Ma barwę nocy, lecz pachnie jak krew. Nazywają go Śmiercią, ale nie mają racji. Śmierć przy nim jest pełnią życia.
egzit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 18:44   #37
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Widocznie, każdy urząd ustala sobie te przepisy jak chce. Ja dziś przekopałam wszystko co tyczy się NIPu i nigdzie nie zauważyłma stwierdzenia, że zatrudnienie jest wymagane.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 18:53   #38
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

W 2002 roku dostałam NIP i nie wiem,może przepisy się zmieniły,ale ja byłam bezrobotna i to w urzędzie pracy kazano mi zdobyć nr NIP. Nikt mnie o pracodawcę nie pytał

A wypełniacie druczek odpowiedni?Tzn taki dla osób niepracujących?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 19:02   #39
Vanesca
Raczkowanie
 
Avatar Vanesca
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 65
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Nie ma chyba osobnych formularzy dla niezatrudnionych... A wracając do tematu, jeśli osoba jest zatrudniona, to o NIP stara się pracodawca. Może jeden z Twoich zleceniodawców (jeśli jest firmą), może zwrócić się do US o przydzielenie NIPu ?
Ciekawa jestem, co Pani w US mówi, kiedy mówisz jej, że jesteś zleceniobiorcą? Że się nie musisz rozliczać, czy jak?
Jeszcze raz polecam, odwołaj się do Naczelnika, wtedy Ci poda (lub nie) paragraf, który rzekomo mówi, że nie wolno im dawać NIPu niezatrudnionym...
PS. Co to za mądry US? Jakie miasto?
__________________

Kobieta jest bezbronna dopóki jej lakier na paznokciach nie wyschnie...


Vanesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 19:15   #40
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Vanesca---> Pani twierdzi, że trzeba wyprosić zleceniodawcę o pieczęć. Jednak wiem, że nie chcą ich dawać, bo się po prostu boją.
A ten "mądry" US znajduje się w Oleśnicy.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 19:28   #41
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Wypełniłam NIP 3, a i tak mi odmówiono, podobno ma być do niego załącznik z danymi i pieczęcią pracodawcy.
Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Widocznie, każdy urząd ustala sobie te przepisy jak chce. Ja dziś przekopałam wszystko co tyczy się NIPu i nigdzie nie zauważyłma stwierdzenia, że zatrudnienie jest wymagane.
No to naprawdę dziwne jest. Zaraz zapytam jeszcze co zrobić jak Urząd jest taki uparty. Może to rzeczywiście zależy od Urzędu, oni zawsze interpretują sobie przepisy jak chcą.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 19:34   #42
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

A ja pracuję na umowę- zlecenie i musiałam sobie wyrobić NIP
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 19:35   #43
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Dla mnie jest to kompletna bzdura, a sprawa nadaje się dla Weissa do radia zet

Kokuryu jak się wybierzesz już osobiście do tego urzędu i urzędniczka/urzędnik dalej będą to samo twierdzić, to powiedz, aby pokazali Ci ustawę, rozporządzenie uzasadniające taką decyzję.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 19:37   #44
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez Justyna33333 Pokaż wiadomość
A ja pracuję na umowę- zlecenie i musiałam sobie wyrobić NIP
a co w tym dziwnego? ja tez pracowalam na zlecenie, rozliczylam sie z podatku (a do tego glownie trzeba NIP) i czekam na moj zwrot
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 19:44   #45
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez dotaa Pokaż wiadomość
Dla mnie jest to kompletna bzdura, a sprawa nadaje się dla Weissa do radia zet

Kokuryu jak się wybierzesz już osobiście do tego urzędu i urzędniczka/urzędnik dalej będą to samo twierdzić, to powiedz, aby pokazali Ci ustawę, rozporządzenie uzasadniające taką decyzję.
No, dla Weissa to się na pewno nadaje.

Mam zamiar zapytać się o ten zapis, bo jakoś nigdzie go nie widać.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 19:50   #46
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

A co w sytuacji gdy firma odkupuje prawa autorskie od osoby prywatnej i musi odprowadzić podatekl za tę osobę, a do tego NIP sprzedającego jest potrzeby. Nie ma tu wtedy mowy ani o pracodawcy, ani o zleceniodawcy, jak w takim przypadku NIP wyrobić?
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 20:30   #47
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Wyrabialam ostatnio NIP. Mam 19lat(jeszcze) i nigdzie nie pracowalam. Wypelnilam druczek i zanioslam do urzedu. NIP dostalam po miesiacu. Dziwne cyrki sie dzieja
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 20:36   #48
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Ale urzędy skarbowe słyną przecież z tego, że w każdym interpretują różne przepisy jak chcą - i już nie raz były przez to problemy. (Uwagi nie oglądacie? ) Nie ma się więc co dziwić - choć mądre to to nie jest
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 22:41   #49
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Pytałam o to dwie osoby pracujące od lat w Urzędach Skarbowych (dwóch różnych) i obie stwierdziły, że taka sytuacja jest niemożliwa. To im tłumaczę, że jednak się zdarzyło, a one dalej swoje, że niemożliwe Oczywiście dalej się upierałam, że jednak tak jest i ostatecznie stwierdziły, że może dobrze by było wyjaśnić to u Naczelnika albo wczytać się najpierw w przepisy ustawy. W każdym razie obie były bardzo zdziwione.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-28, 21:15   #50
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Ja moze troszke z innym problemem...

Ostatnio dowiedzialam sie od mamy przyjaciolki, ktora pracowala kiedys w urzedzie skarbowym, ze ostatnio zmienily sie przpeisy. Otoz to, nie moge pojsc i sama sobie wyorbic NIP'u. Robi to podobno za mnie pracodawca, ktory sam sklada taki wniosek. Ile w tym prawdy? Niepokoi mnie to troszke, gdyz zamierzam w najblizszym czasie podjac prace i nie wiem czego sie spodziewac...
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 21:24   #51
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

hmm mam nadzieje, ze moj nip niebawem przyjdzie, bo skladalam wniosek jakies 2 tyg temu i bez problemu pani przyjela, a pracodawcy nie wpisywalam bo nie mialam kogo
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 21:39   #52
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Widocznie co urząd to obyczaj
Ja nawet pracownikom składałam bez pieczątki i informacji o pracodawcy (skleroza ) i przyjeli... Sobie kilka lat temu też sama składałam bez problemu.
Ale mój US bardzo sobię chwalę
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 21:42   #53
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Przepisy sie zmienily i teraz trzeba wpisac pracodawce. Ja tez chcialam wyrobic sobie nip, ale rowniez mi odmowiono. Teraz juz zlozylam wpisujac pracodawce - i nie bylo problemu.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 21:53   #54
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Ja nie mam jeszcze pracodawcy, wiec rozumiem w takim razie, ze moj US nie wyrobi mi NIPu. Czy przez to zmniejszaja sie moje szanse na dostanie pracy?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 22:21   #55
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Ja nie mam jeszcze pracodawcy, wiec rozumiem w takim razie, ze moj US nie wyrobi mi NIPu. Czy przez to zmniejszaja sie moje szanse na dostanie pracy?
Nie. Pracodawca musi Ci wyrobić NIP jeśli go nie masz, to nie ma znaczenia przy przyjmowaniu do pracy czy go masz czy nie
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 07:04   #56
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

no ale to od kiedy zmienily sie te przepisy, w ostatnich 2 tyg? bo nie rozumiem uz, czyli jesli przepis wszedl wczesniej a pani w okienku przyjela moj wniosek, to jeszcze moga mi go odeslac lub poprostu tam na miejscu 'usunac' aj a bym dalej czekala na nip?!
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 07:44   #57
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Ja nie wyrabiałam Nipu w Krakowie tylko w Strzelcach Opolskich Eh śmieszna jest ta cała sprawa, wiem o tym. No ale chcieli pieczątkę to im dałam. A sytuacja miała miejsce 2 lata temu, więc to chyba nie są przepisy tylko jakieś śmieszne widzimisię.
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 07:48   #58
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Ja swój NIP wyrabiałam rok temu i dostalam go bez problemu, a teraz mój brat będzie składał wniosek o NIP, ciekawe czy będzie potrzebował pieczatki pracodawcy to bez sensu, czemu nie chcą dawać nr. NIP skoro każdemu on przysługuje, ciekawe jeśli by ktos pracował bez NIPu, to i tak pracodawca chyba odprowadza gdzieś ten podatek...to czyli państwo bierze sobie zwrot? jakie to wszytsko poplątane
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 13:45   #59
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

US mam wrazenie że rządzą się własnymi prawami i interpretują przepisy jak jest im na rękę. Osobiście miałam ciężką przeprawę z US i wiem jak trudno jest wyegzekwowac od nich cokolwiek - jak urzędnik wymyśli sobie jakiś nie istniejacy przepis ciężko jest przekonac go że jest zgoła inaczej. W moim przypadku interwencja u naczelnika US też nie odniosła skutku bo mam wrazenie że pomimo tego ze zdawał sobie sprawę że jego pracownicy popełnili błąd zarzarcie bronił ich decyzji a z czasen stał się dla mnie nieuchwytny- sytucaja wyjaśniła się dopiero po interwencji w Izbie Skarbowej w której przyznano rację moim argumentom. Od pracowników i naczelnika US nie usłyszałam nawet przepraszam za to ze naciągneli mnie na dodatkowe koszta (niemałe zresztą) stracony czas nerwy niesłuszne posadzanie o oszustwo (które było tylko i wyłacznie spowodowane ich niewiedzą i niekompetencją) po prostu żenada.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 10:27   #60
minia99
Zadomowienie
 
Avatar minia99
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 346
Send a message via Skype™ to minia99
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Dziewczyny, dlaczego Wam się tak spieszy do posiadania nr NIP??? Ci, którzy go już otrzymali chętnie by go oddali . Ja pracuję w US i uwielbiam opowiadać jedną angdotę: "Przyszła raz do nas starsza Pani i powiedziała, że che się wypisać z klubu NIP , my zrobiłyśmy wielkie oczy a ona na to, że w tym klubie wcale fajnie nie jest bo ciągle coś płacić trzeba".
A tak na poważnie: faktycznie składając druk NIP-3, czyli wniosek o nadanie nr NIP, wymaga się potwierdzenia, nie tyle zatrudnienia, co obowiązku podatkowego, czyli: pracodwca, zleceniodawca, lub np. Urząd Pracy, przybijają pieczątkę, potwierdzając, że wypłacą Wam pieniądze, które podlegają opodatkowaniu. Jeżeli zleceniodawca nie chce przybić takiej pieczątki (chociaż ma taki obowiązek) można do druku dołączyć kopię umowy zlecenia lub o dzieło. Nip można wyrobić także przy zakupie samochodu, wtedy nie trzeba żadnego potwierdzenia pracodawcy tylko do druku PCC dołączyć trzeba NIP-3 i załatwione.
A jeżeli nie posiada się NIP-u, to zleceniodawca wystawi Wam PIT-11/8B bez nr NIP, za to przy składaniu zeznania rocznego np. PIT-37, wypełnia się NIP-3, no i US nada NIP.
Nie jest to aż tak skomplikowane. Kiedyś było tak, że NIP dostawał każdy kto chciał, ale okazywało się, że każdy kto osiągnął 18 rok życia stawał do kolejki za dowodem osobistym i za NIP-em, który długo nie był do niczego potrzebny, a jak już był występowano 2 raz po nowy nr i tu zaczynały się problemy .
Mam nadzieję, że jakoś pomogłam i nie zlinczuje cie mnie tutaj. Wiem, że nie znosi się urzędników, ja sama wielu chętnie udusiłabym, ale są też wyjątki, trzeba mieć szczęście .
minia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.