Sztuczna inteligencja a praca zawodowa - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-27, 19:45   #61
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Sztuczna inteligencja a praca zawodowa

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89541660]Tez mnie denerwuja boty, wszystko co odpowie mi bot, jestem w stanie w kilka sekund przeczytac na stronie. Jak ktos potrafi szybko szukac informacji to bot do niczego mu sie nie przyda.
Gorzej ze czasem i konsultant zachowuje sie jak bot. Czasami sa jakies firmy ktore swoje call center maja w roznych krajach typu Egipt i pracownicy wtedy najczesniej wklejaja przygotowane odpowiedzi. Jak juz im zadna formulka nie pasuje to odpisza jednym zdaniem pelnym bledow. Oczywiscie nie rozumieja o co mi chodzi.

Przeraza mnie rozwoj translatorow i te narzedzia ostatnio modne typu pisanie wypracowan na kazdy temat. Albo jak AI sfabrykowala zdjecia rzekomego zlapania przez policje Trumpa. Jejku, jakie to bylo rzeczywiste. Photoshopa mozna jeszcze bylo jakos wychwycic ze to nieprawda, a tu? Zdjecia juz nie beda zadnym dowodem na nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Ostatnio widzialam taki test na google translate. W jezyku, w ktorym on/ona brzmia tak samo i maja te sama forme, napisano cos w stylu "on gotuje, on prasuje, a on konstruuje budynki i on jest inzynierem". "On" bylo neutralne, a w tlumaczeniu wyplutym przez translator te prace domowe byly przetlumaczone dla kobiety, a wzniosle zadania dla mezczyzny. Taka ciekawostka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
bo AI jest białym cisheteroseksualnym mężczyzną. Przez takie osoby w końcu była programowana.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-27, 20:12   #62
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Sztuczna inteligencja a praca zawodowa

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
bo AI jest białym cisheteroseksualnym mężczyzną. Przez takie osoby w końcu była programowana.
Tlumaczyli, ze google bierze w takiej sytuacji te najczesciej uzywana forme ale i tak mi sie to wydalo ciekawe

W sumie wiecie, jakos to bedzie. Kiedys trzeba bylo leciec po encyklopedie zeby sie czegos dowiedziec. Teraz wpisujemy to w telefon i po 5 minutach wiemy.
Pewnie o komputerach i telefonach tez kiedys myslano z taka doza niepewnosci jak teraz o AI.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-28, 01:51   #63
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Sztuczna inteligencja a praca zawodowa

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
bo AI jest białym cisheteroseksualnym mężczyzną. Przez takie osoby w końcu była programowana.
Już bez przesady, przecież programista nie przelewa swoich upodobań na kod, bo niby jak to raczej kwesta danych, na których AI się uczy.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-28, 07:33   #64
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Sztuczna inteligencja a praca zawodowa

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Już bez przesady, przecież programista nie przelewa swoich upodobań na kod, bo niby jak to raczej kwesta danych, na których AI się uczy.
I na jednej z apek ze zdjęciami AI pięknie było pokazane, jak nierówne są te dane dla płci. Mężczyźni ukazani jako kosmonauci, kobiety jako półnagie boginie ze łzami w oczach i półotwartymi ustami
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-28, 11:31   #65
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Sztuczna inteligencja a praca zawodowa

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89541718]
Pewnie o komputerach i telefonach tez kiedys myslano z taka doza niepewnosci jak teraz o AI.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

I wydaje mi się, że te obawy jak najbardziej się spełniły. Inwigilacja, śledzenie nawet prywatnych rozmów przez aplikacje jak facebook, manipulacje polityczne treścią na światową skalę, fake newsy czy doxxing i nękanie innych to przecież przykłady z brzegu.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-28 12:31:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.