obliczanie zdolności kredytowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-03, 13:57   #1
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138

obliczanie zdolności kredytowej


cześć
mam na swoim koncie kilka przeterminowanych tzn. chwilówek w tym kilka, które będę miała spłacone do końca wakacji.




w jesień/zimę będę potrzebowała wziąć pożyczkę kilka tysięcy na raty (już w normalnym banku)


czy - jeśli w danej chwili będę "na zero" tj. będę miała wszystko spłacone - bank może mi robić problemy z udzieleniem takiej pożyczki? oczywiście zakładając, że mam solidną pracę ze stałym dochodem


macie jakieś doświadczenia w tej materii?
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-04, 20:55   #2
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: obliczanie zdolności kredytowej

Większość chwilówek przekazuje informacje do BIK i przez okres 5 lat zobowiązania i opóźnienia w spłacie będą widoczne dla banku. Opóźnienia oczywiście są przeszkodą w otrzymaniu kredytu. Bank nie będzie "robił problemów", tylko po prostu nie pożyczy pieniędzy osobie, która ma problemy ze spłacaniem zadłużenia. Możesz zamówić raport BIK i sprawdzić, jakie informacje o Tobie tam widnieją.
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-05, 06:52   #3
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: obliczanie zdolności kredytowej

Dodam jeszcze, że raport BIK można uzyskać za darmo. Trzeba wejść w wiadomości i wybrać temat "Prawa wynikające z RODO", poprosić o kopię danych i w ciągu 30 dni pojawi się w plikach do pobrania.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-05, 10:22   #4
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: obliczanie zdolności kredytowej

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, że raport BIK można uzyskać za darmo. Trzeba wejść w wiadomości i wybrać temat "Prawa wynikające z RODO", poprosić o kopię danych i w ciągu 30 dni pojawi się w plikach do pobrania.
Ooo dzięki bardzo za info

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-07, 00:36   #5
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: obliczanie zdolności kredytowej

Ja miałam taka sytuację. Miał to być kredyt by pomóc tacie nie dla mnie. Niewielka kwota. Wcześniej mając chwilówki może nie w dużej ilości ale jednak i chociaż spłacałam każda w terminie bardzo o to dbałam to i tak bank nie chciał mi udzielić żadnego kredytu. Nawet jeszcze mniejszego. Od razu odmowa. Wtedy miałam jeszcze jedna aktywna chwilówkę ale spłacana w terminie. W innym banku pytałam i dostałabym wtedy kredyt ale gdzieś dopiero za 2-3 miesiące. Nie pytałam już w innych bo tata jednak sobie poradził. Gdy już miałam spłacona te chwilówkę to znowu poszłam z ciekawosci do banku. Miałam jeszcze kredyt ale to nie chwilówka parabank z bardzo mała rata około 100 zł zaraz już miał być spłacony. Dlatego wydawało się że nie będzie mieć wpływu. Jednak nadal nie było idealnie. Może mała pożyczkę bym dostała ale większej nadal nie. Pani w banku sama powiedziala że za jakiś czas bym dostała ale samo to że kiedyś brałam jakieś chwilówki jeszcze blokowało. Teraz po dłuższym czasie pewnie mogłabym wziąć. No ale mowili mi że niestety chwilówki tak właśnie działają i to spłacane w terminie także. Pisałam jeszcze maila do tych firm by wypisali z baz BIK. Ciężko powiedzieć czy to pomaga ale tak poleciła pani z banku. Od tej pory unikam chwilówek. Dużo problemów przez nie może być. Wcześniej się tego nie spodziewałam. Myślałam że spłacam w terminie to jest ok. Nie miałam ich dużo ale jednak.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 08:08   #6
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: obliczanie zdolności kredytowej

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Ja miałam taka sytuację. Miał to być kredyt by pomóc tacie nie dla mnie. Niewielka kwota. Wcześniej mając chwilówki może nie w dużej ilości ale jednak i chociaż spłacałam każda w terminie bardzo o to dbałam to i tak bank nie chciał mi udzielić żadnego kredytu. Nawet jeszcze mniejszego. Od razu odmowa. Wtedy miałam jeszcze jedna aktywna chwilówkę ale spłacana w terminie. W innym banku pytałam i dostałabym wtedy kredyt ale gdzieś dopiero za 2-3 miesiące. Nie pytałam już w innych bo tata jednak sobie poradził. Gdy już miałam spłacona te chwilówkę to znowu poszłam z ciekawosci do banku. Miałam jeszcze kredyt ale to nie chwilówka parabank z bardzo mała rata około 100 zł zaraz już miał być spłacony. Dlatego wydawało się że nie będzie mieć wpływu. Jednak nadal nie było idealnie. Może mała pożyczkę bym dostała ale większej nadal nie. Pani w banku sama powiedziala że za jakiś czas bym dostała ale samo to że kiedyś brałam jakieś chwilówki jeszcze blokowało. Teraz po dłuższym czasie pewnie mogłabym wziąć. No ale mowili mi że niestety chwilówki tak właśnie działają i to spłacane w terminie także. Pisałam jeszcze maila do tych firm by wypisali z baz BIK. Ciężko powiedzieć czy to pomaga ale tak poleciła pani z banku. Od tej pory unikam chwilówek. Dużo problemów przez nie może być. Wcześniej się tego nie spodziewałam. Myślałam że spłacam w terminie to jest ok. Nie miałam ich dużo ale jednak.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
No bo w oczach banku tracisz na wiarygodności jako potencjalny kredytobiorca skoro regularnie sięgasz po chwilówki na niewielkie kwoty - wygląda jakbyś miała problemy z płynnością finansową niestety.
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 08:10   #7
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: obliczanie zdolności kredytowej

Wiem. Teraz już nie biorę. Niektórzy nie wiedzą może że jednak problem z kredytem może trwać dłużej w tym przypadku i to nawet że nie można było mniejszej kwoty wziąć.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-08 09:10:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.