1...2...3... muszę policzyć do 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-07, 20:31   #1
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Angry

1...2...3... muszę policzyć do 10


Zainspirowana wypowiedziami w wielu wątkach pytam - co was doprowadza do szału na drodze? Tak, że musicie na spokojnie policzyć do 10, żeby normalnie prowadzić dalej
Mnie:
1. Nieoznakowani rowerzyści i piesi nocą (szczególnie z dziećmi!).
2. Kierowcy przywiązani do halogenów i długich - nie wyłączą, choćby latarnie się świeciły
3. Kierowcy, którzy nie zjeżdżają, kiedy sygnalizuje im się chęć wyprzedzania (lub przyspieszają).
4. Kierowcy, którzy nie wpuszczają do ruchu nikogo z bocznych uliczek.
5. Przewożenie dzieci bez fotelika.
6. Wjeżdżanie na środek skrzyżowania bez możliwości zjechania i blokowanie innych
7. Pyrkanie czyli nie przekraczanie prędkości 30km/h w mieście i 60-70 km/h poza miastem, w normalnych warunkach atmosferycznych.
8. Zastawianie na parkingach.
9. Wciskanie się na ch... przy ciasnych wyjazdach (odsyłam do swojej wypowiedzi w innym wątku).
10. Jechanie pół metra za moim samochodem.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 20:42   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

1. jedzie jakis lewym pasem tak wooooooolny i nie raczy zjechac na prawy
2. ktos mi swieci po oczach długimi... zero wyobrazni
3. nie znosze niezdecydowania na drodze; to widac gdy ktos sam nie wie gdzie chce jachac, czesto konczy sie to naglym przyhamowaniem i skretem bez kierunkowskazu... dramat...
4. nie znosze wyprzedzajach sie tirow... co za pacany
5. nie cierpie bojacych sie wyprzedzania na prostej drodze; robi sie sytuacja gdzie jedzie jakis wolny, za nim 2 bojacych sie wyprzedzic i zator gotowy...
6. czasem na parkingach tak parkuja, ze auto zajmuje miejsce, w ktorym spokojnie mogłyby stanac 2 auta - dramat...
7. nie znosze wymuszania pirwszenstwa; czesto matolki robia to tak, ze cudem nie dochodzi do stluczki
8. niektorzy chyba nie wiedza do czego sluzy kierunkowskaz albo wrzucaja go w ostatnim momencie
9. rowerzysci; wiem, ze to nie ich wina, bo nie ma sciezek rowerowych, z reszta sama czasem jestem rowerzystka, jednak siedzac za kierownica troszke odwraca sie punkt widzenia i czasami na prawde baaaardzo przeszkadzaja
10. pijani piesi lazacy poboczem (i nie tylko...); szczegolnie czesty widok na wsi w weekend; czuje sie wtedy jak w grze; trzeba jechac tak zeby ominac potencjalnego samobojce...
11. o zgrozo niektorzy na prawde nie wiedza jak zachowac sie na rondzie i o wypadek nie trudno... ludzie uczyc sie zasad panujacych na rondach!

heh nawet 11 sie doliczylam
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 20:42   #3
poziomka61
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Wiadomości: 863
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Podpisuję się pod wszystkimi punktami, a jak coś sobie przypomnę, to dopiszę na pewno
poziomka61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 20:48   #4
poziomka61
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Wiadomości: 863
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

A co do rowerzystów, to po prostu trafia mnie szlag, jak widzę absolutnie nieoświetlonego kretyna, którego na dobrą sprawę w każdej chwili, gdy mijam samochód na światłach mogę rozjechać... Tak totalny brak wyobrażni nie mieści się w mojej głowie
poziomka61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 20:56   #5
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

1. Tiry
2.Tiry
3. Tiry
4. Zmienianie pasa bez migacza i jeżdzenie "slalomem".
5. Rowerzyści bez świateł
6. Wyprzedzanie na trzeciego
7. Tiry
8."Najpierw sobie hamuje, a migacz dam jak juz bede wykonywał ruch kierownica jak bede skrecał. Co z tego, ze nie mam lampy stopu a te światła od hamulca są całe zabrudzone/słabe/nie ma ich"
9. nadmierne nieodpowiedzialne przekraczanie predkości
10. Ludzie gadajacy przez komorke (sama tak kieysrobiłam ale nigdy wiecej)
11.Wymuszanie pierszeństwa
12. Czy mówiłam juz o tirach?
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 20:58   #6
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
1. jedzie jakis lewym pasem tak wooooooolny i nie raczy zjechac na prawy
2. ktos mi swieci po oczach długimi... zero wyobrazni
ooo pod tym sie też podpisuje
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 22:46   #7
Kaspai
Raczkowanie
 
Avatar Kaspai
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kuj-Pom
Wiadomości: 68
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

A oto czego ja nie lubię:
1. zawalidrogów ileż to można jechać za wleczącym się autem bo komuś zachciało się na "spacerek"...
2. Normalnie nic nie mam do kierowców tirów ale jak zbierze się ich 4 i jadą ciągle za sobą to już lekka przesada
3. Ludzi podjeżdżających pod sam tył samochodu bo on chce wyprzedzić
4. DZIUUUR !! nienawidzę ich (na co idzie kasa z podatków?), pofalowanej( ?) drogi
5. Policjantów za krzakami Nagle wyskakują zza nich i wypadek murowany
6. fotoradarów wiem wiem.. zło konieczne
7. Mrugania długimi światłami w celu wyprzedzenia
8. Rowerzyści i piesi pałętający się po drodze
9. Buraków wyprzedzających na 3 lub 4 (szczególnie gdy takim burakiem okaże się kierowca Tira..)
10. Wciskania się do "kolejki" do zakrętu (w dużych miastach)
__________________
"Nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani"
Kaspai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-07, 23:04   #8
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Szlag mnie trafia jak widze we wstecznym lusterku, że jakiś cwaniak chce za wszelką cenę przejechać i TRĄBI NA MNIE!!! A ja nie mam gdzie mu zjechać bo jest np. zator albo jakiś korek i TEŻ NIE MAM GDZIE SIĘ RUSZYĆ!!! A TEN Z TYŁU TRĄBI NADAL!!! Jakby to miało coś zmienić . A potem nastęny zaczyna trąbić i kolejny i tak wszyscy na siebie trąbią.
NIENAWIDZĘ TEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

Co do Tirów: nie lubię ich,nie lubie za nimi jechać ani ich wyprzedzać,ale najgorsze co mnie spotkało to był wyścig Tirów. Jadę sobie dwupasmówką bez poboczy i nagle wyrastają przede mną dwa Tiry-jeden na swoim pasie,drugi na moim i oba pędzą na mnie i widzę jak CZUBY CHOLERNE śmieją się. Ja myślałam że umrę wtedy za kierownicą....Wylądowałam w rowie(na szczęście nie był głęboki).Nie miałam żadnych szans zmieścić się z nimi na drodze....
Uważajcie dziewczyny na Tiry.
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 23:30   #9
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez Benek23
Co do Tirów: nie lubię ich,nie lubie za nimi jechać ani ich wyprzedzać,ale najgorsze co mnie spotkało to był wyścig Tirów. Jadę sobie dwupasmówką bez poboczy i nagle wyrastają przede mną dwa Tiry-jeden na swoim pasie,drugi na moim i oba pędzą na mnie i widzę jak CZUBY CHOLERNE śmieją się. Ja myślałam że umrę wtedy za kierownicą....Wylądowałam w rowie(na szczęście nie był głęboki).Nie miałam żadnych szans zmieścić się z nimi na drodze....
Uważajcie dziewczyny na Tiry.
straszne co za debile... o takim czyms to nie slyszalam... mam nadzieje ze nic sie nie stalo?
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 00:00   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

No nie... Dlaczego ja tu weszłam?
Teraz ja się BOJĘ!

W życiu nie zapiszę się na ten kurs
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 00:23   #11
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
No nie... Dlaczego ja tu weszłam?
Teraz ja się BOJĘ!

W życiu nie zapiszę się na ten kurs
Lexie no co ty, na wioski napadasz a Tira się boisz?
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 00:55   #12
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

ze wszystkimi powyzszymi punktami zgadzam sie w 100% z naciskiem na rowerzystow (szczegolnie starsze panie w miescie, ktore zamiast jechac jedna za druga, jada obok siebie aby moc swobodnie wymieniac sie swoimi fascynujacymi plotkami). I dosyc czesto reka w takich przypadkach z impetem opada mi na klakson po czym slysze niewybredne wyzwiska
Druga rzecz ktora wkurza mnie na drodze to tzw; swiete krowy i niedzielni kierowcy tiry rzecz jasna tez.....mam nawet nieprzyjemna sytuacje na koncie. Jechalam ok 160km/h lewym pasem i do glowy by mi nie przyszlo, ze tuz przez moim nosem tir wpadnie na pomysl wyprzedzac drugiego tira. ledwo wyhamowalam, naprawde ledwo. Wyprzedzilam drania i zwolnilam prawie do 10/h. Widzialam w lusterku jak sie gimnastykowal z przeprosinami. Dobre tyle, ze zdawal soie sprawe ze swojego kretynizmu.
I ostatni z najwiekszych''wkurzaczy'' - siedzenie na tylku. Ale na to mam swoje''zlosliwe'' sposoby. Raz , dwa i delikwent oddala sie conajmiej kilometr hyhyhy
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 01:37   #13
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Uważajcie dziewczyny na Tiry.
Paskudna historia..jednak z tym się do końca nie zgodzę (z cytatem ). Mój tata jest kierowcą tira i miałam okazję z nim pojeździć trochę w trasy. Oczywiście zgadzam się, że kretyni zawsze się znajdą...nie oszukujmy się, wiadomo rzecz. Ale okazało się, że widząc wszystko z góry można zaobserwować jak bardzo głupio na drodze zachowują się kierowcy osobówek. Naprawdę nie wykazuje się wyobraźnią ktoś kto wyjeżdza przed tirem ze skrzyżowania bo uważa, że mu się uda...tylko, że taki tir w momencie gdy ma na pace po kilkanaście ton ładunku nie zahamuje..nie ma na to szans (fizyka)....smutne tylko, że jak dojdzie do wypadku to winny jest kierowca tira. A ja się nauczyłam jednego...jakbym miała w trasie kogoś o pomoc poprosić to tlyko kierowców tira...a nie tych z osobowych...
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 02:16   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Lexie no co ty, na wioski napadasz a Tira się boisz?
Hmmm, no jakoś tak...

Tam mam w końcu smoka, który obiecał mnie bronić
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 08:53   #15
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Paskudna historia..jednak z tym się do końca nie zgodzę (z cytatem ). Mój tata jest kierowcą tira i miałam okazję z nim pojeździć trochę w trasy. Oczywiście zgadzam się, że kretyni zawsze się znajdą...nie oszukujmy się, wiadomo rzecz. Ale okazało się, że widząc wszystko z góry można zaobserwować jak bardzo głupio na drodze zachowują się kierowcy osobówek. Naprawdę nie wykazuje się wyobraźnią ktoś kto wyjeżdza przed tirem ze skrzyżowania bo uważa, że mu się uda...tylko, że taki tir w momencie gdy ma na pace po kilkanaście ton ładunku nie zahamuje..nie ma na to szans (fizyka)....smutne tylko, że jak dojdzie do wypadku to winny jest kierowca tira. A ja się nauczyłam jednego...jakbym miała w trasie kogoś o pomoc poprosić to tlyko kierowców tira...a nie tych z osobowych...

no tak ale jak słysze historię o tym że oni jeżdza w trady 48 h bez snu... albo jak jade sobie prawym pasem, mijajm tira - jestem gdzies tak "na środku" a on tak sobie zmienia nagle pas? W życiu sie tak nie bałam...
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 08:58   #16
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Hej dziewczyny!
Nie o to chodzi żeby zaraz ktoś zaczął się tak bać żeby nie robić prawa jazdy.Po prostu trzeba mieć oczy dookoła głowy jak się siada za kierownicą. Są kierowcy Tirów którzy jeżdżą pożadnie, ale są i tacy co ostro przeginają-tak samo jest z resztą z kierowcami osobówek.
Miałam taką przykrą przygodę z Tirami więc opisałam-z kierowcami osobówek jeszcze nie spotkało mnie i mnic nieprzyjemnego(oprócz trąbienia w korkach,hahaha ).
Mnie się wtedy nic nie stało,ale co się strachu najadłam to moje. Pewnie zacznę od tego wcześniej siwieć na głowie.
Ja kiedy jadę autem staram się być jak najbardziej w pożądku jeśli chodzi o przepisy i uprzejmość na drodze. Przez co ograniczam jakgdyby prowokowanie niebezpiecznych sytuacjii na drodze.
Jednak zawsze znajdzie się jakiś wariat który będzie przeginał. Nie musi dziać się wtedy od razu źle-trzeba po prostu zachować wzmożoną ostrożność.
Nie bójcie się robić prawa jazdy-to naprawdę frajda jeździć autem.
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 14:42   #17
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
no tak ale jak słysze historię o tym że oni jeżdza w trady 48 h bez snu... albo jak jade sobie prawym pasem, mijajm tira - jestem gdzies tak "na środku" a on tak sobie zmienia nagle pas? W życiu sie tak nie bałam...
Co do niespania...to jasne to jest chore ale nie tylko wśród kierowców tirów. A druga sprawa: to zasadniczo takie sytuacje się także zdarzają nie tylko z powodu tirów...

P.S. Ja to nie lubię tych od busów typu Ford Transit no i taksówkarzy...
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:14   #18
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

najbardziej denerwujemnie jak ejdzie koleś swoim SMW albo audicą lewym pasem ruchu 50 kmh grr
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:17   #19
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

i niedzielni kierowcy, jeszcze gorsi chyba.
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 16:23   #20
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Co do niespania...to jasne to jest chore ale nie tylko wśród kierowców tirów. A druga sprawa: to zasadniczo takie sytuacje się także zdarzają nie tylko z powodu tirów...
no moze nie tylko tiry tak robia - tylko że ja uwazam, ze kiowcaa takiego tira no to nie powinien takich błedów robić... przeciez on możę nas zmiażdzyć! Może przesadzam, ale ja sie po prostu tirów boje i tyle. Mam nawet odruch,ze jak jakis z naprzeciwka jedzie to zwalniam... A i wogóle to był kiedys ciekawy reportaz w Duzym formacie w GW o tirowcach własnie. O tym jak nie spia, o tym jak pija, o tym jak sie ścigaja, ostrzagaja nawzajem przed oplicja i o facecie mającym zakład pogrzebowy utrzymującym sie tylko z wypadków spowodowanych przez tirów.
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:27   #21
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
no moze nie tylko tiry tak robia - tylko że ja uwazam, ze kiowcaa takiego tira no to nie powinien takich błedów robić... przeciez on możę nas zmiażdzyć! Może przesadzam, ale ja sie po prostu tirów boje i tyle. Mam nawet odruch,ze jak jakis z naprzeciwka jedzie to zwalniam... A i wogóle to był kiedys ciekawy reportaz w Duzym formacie w GW o tirowcach własnie. O tym jak nie spia, o tym jak pija, o tym jak sie ścigaja, ostrzagaja nawzajem przed oplicja i o facecie mającym zakład pogrzebowy utrzymującym sie tylko z wypadków spowodowanych przez tirów.
Myślę, że taki sam program można zrobić o kierowcach samochodów osobowych.
Nie ma co uogólniać - na pijanych, niewyspanych czy ścigających się można trafić wszędzie i nie zależy to od auta które prowadzą. Osobówka też może Cię zmiażdżyć niestety
I pewnie sporo domów pogrzebowych utrzymywałoby się tylko z wypadków spowodowanych przez sam.os.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:28   #22
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Nienawidzę Tirów! A w szczególności niemyślących kierowców! Nigdy nie zapomnę, jak jadąc na Śląsk (skąd niekąd ode mnie ok 900 km) wzięto naszą osobówkę w tzw. korowód, czyli jeden z przodu, drugi z tyłu, a trzeci na pasie obok nas i spycha nas do rowu! Dopiero na drugi dzień byliśmy w stanie w ogóle się odezwać, każdy był w szoku. Moja mama nie była w stanie wsiąść ponownie do samochodu...
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 19:48   #23
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
no moze nie tylko tiry tak robia - tylko że ja uwazam, ze kiowcaa takiego tira no to nie powinien takich błedów robić...
No niestety tirowcy to są ludzie a ludzie jak wiadomo błędy popełniają...czasami głupie i bezmyślne ale tak właśnie robią ludzie...a to nie są inni ludzie niż reszta.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 22:27   #24
**onka**
Raczkowanie
 
Avatar **onka**
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mam ładny widok na Tyniec :-)
Wiadomości: 87
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

do waszych uwag dokładam, kierowców którzy uwielbiają naciskać na hamulec. Jedziesz za takim a on non stop leciutko, 15 x na sekundę naciska stópka na hamulec - przecież można zredukować i zmniejszyć prędkość, bez walenia światłami stopu non stop po oczach komuś z tyłu. To jest niebezpieczne, bo po jakimś czasie ne wiadomo czy ktoś sobie tan z nudów naciska pedał, czy naprawdę trzeba hamować ...
__________________
"Korzystajmy z dachów, bowiem nie ma naprawdę powodów, dla których mielibyśmy chodzić tylko po ziemi..." O. Tokarczuk
**onka** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 22:28   #25
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

1. brak sygnalizowania skrętu
2. wpychanie się
3. debilne parkowanie [czytaj: krzywo jak cholera, za blisko, zastawianie]
4. rowerzyści bez znajomości przepisów lub mający te przepisy głeboko w d***
5. motocykliści [mający przepisy w d***]
6. jazda z prędkością ok 30km/h
7. niezdecydowanie
8. generalnie brak jakiejkolwiek kultury
to mnie niesamowicie wqrza...żeby nie powiedzieć gorzej

aa i jeszcze piesi, którym się wydaje, że droga hamowania samochodu to góra 3 metry
8."Najpierw sobie hamuje, a migacz dam jak juz bede wykonywał ruch kierownica jak bede skrecał. Co z tego, ze nie mam lampy stopu a te światła od hamulca są całe zabrudzone/słabe/nie ma ich"
dokładnie Ollkaa!!
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 15:26   #26
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

1. zawalidrogi na lewym pasie
2. gównarze w "zafoliowanych" samochodach łącznie ze stopami - loteria hjamuje czy nie??!
3. ludzie hamujący pomino że pali się zielone
4. maruderzy na swiatłach - zamiast jechać jak jest zielone to się zastanawiają i zamiast 10 samochodów na zielonym zdąży przejechać 5
5. kierowcy wymijający i parkujący na grubość lakieru
6. sieroty nie wiedzące do czego służy kierunkowskaz lub tacy co jak już go włączą to pół miasta potrafią przejechać z migającym kierunkiem
7. kierowcy którzy wjeżdzają na skrzyżowanie pomimo tego że nie mają możliwości opuszczenia go - i blokują innym przejazd
8. kierowcy którzy przyspieszają bezczelnie jak ich wyprzedzasz (ja jak mnie ktoś chce wyprzedzić to wręcz zwalniam lub jadę w miarę ze stałą prędkością)
9. kierowcy którzy cię wyprzedzają a pózniej zjeżdzają bezpośrednio przed ciebie i hamują zupełnie bez sensu
10. i ogólnie bezmyślość i brak wyobrazni za kierownicą
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 15:35   #27
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Przypomniało mi się - 2 pasy, zielona strzałka i kierowca który jedzie prosto staje na pasie z którego można skręcić w prawo, pomimo, że na lewym stoi jeden lub dwa auta
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 17:52   #28
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się - 2 pasy, zielona strzałka i kierowca który jedzie prosto staje na pasie z którego można skręcić w prawo, pomimo, że na lewym stoi jeden lub dwa auta
Tego to uczą na nauce jazdy Zawsze jak mozna, jechac prawym!... Inaczej nie zdasz! Nie wyprzedzac dziadka-rowerzysty w centrum jak sa dwie ciągłe linie i nic nie jedzie z naprzeciwka! Zawsze jechac przy prawej krawedzi jezdzni - zwlaszcza ze czesto jest ona (jezdnia przy krawędzi) tak nierowna ze przy wiekszej predkosci mozna wyleciec... I takie tam.. Nauka jazdy rządzi
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 17:59   #29
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez martiniątko Pokaż wiadomość
Tego to uczą na nauce jazdy Zawsze jak mozna, jechac prawym!... Inaczej nie zdasz! Nie wyprzedzac dziadka-rowerzysty w centrum jak sa dwie ciągłe linie i nic nie jedzie z naprzeciwka! Zawsze jechac przy prawej krawedzi jezdzni - zwlaszcza ze czesto jest ona (jezdnia przy krawędzi) tak nierowna ze przy wiekszej predkosci mozna wyleciec... I takie tam.. Nauka jazdy rządzi
Heh, rzecz w tym, że ja nie mówię o egzaminie a o jeździe praktycznej
Na egzaminie każą też zaciągać zawsze reczny na światłach a kto później to robi zawsze?
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:03   #30
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: 1...2...3... muszę policzyć do 10

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Heh, rzecz w tym, że ja nie mówię o egzaminie a o jeździe praktycznej
Na egzaminie każą też zaciągać zawsze reczny na światłach a kto później to robi zawsze?
NIGDY nikt mi nie kazał zaciagać ręcznego na światłach chyba że chodzi Ci o światła gdzie jest wzniesienie
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.